Autor Téma: Vzpomínky na minulost  (Přečteno 131231 krát)

Offline kreter

  • Email nefunguje
  • 10 a více
  • *
  • Příspěvků: 23
  • Karma: -8
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #60 kdy: Září 27, 2015, 20:14:50 »
take nam davaly v ustave ked som bol chlapec .z latkovymi plenkami. so,maval 4 niekedi aj 5 latkovich

Offline pumpidor

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 29
  • Karma: 1
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #61 kdy: Září 30, 2015, 22:31:26 »
Děkuji všem přispěvatelům do diskuze o velikostech kalhotek. Řada 52-58-64-70 odpovídající 0-1-2-3 opravdu dává smysl.

Nevíte někdo jestli ta čísla 52-58-64-70 něco znamenají? Já je považoval za tělesnou výšku v cm. To by skvěle sedělo na 52cm u nejmenčích. Ale 70cm odpovída už 6 až 8 měsícům, a připadá mi velmi nepravděpodobné vystřídání 4 velikosti v tak krátké době.

Offline nuk-boy

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 137
  • Karma: 0
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #62 kdy: Října 01, 2015, 04:43:28 »
Jako dvojnásobný otec mohu říci, že my jsme vystřídali čtyři velikosti Pampersek během 4 měsíců, takže zase tak nepravděpodobné to není.
« Poslední změna: Října 01, 2015, 06:26:08 od Bibinko »

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #63 kdy: Října 14, 2015, 08:56:33 »
Děkuji všem přispěvatelům do diskuze o velikostech kalhotek. Řada 52-58-64-70 odpovídající 0-1-2-3 opravdu dává smysl.

Nevíte někdo jestli ta čísla 52-58-64-70 něco znamenají? Já je považoval za tělesnou výšku v cm. To by skvěle sedělo na 52cm u nejmenčích. Ale 70cm odpovída už 6 až 8 měsícům, a připadá mi velmi nepravděpodobné vystřídání 4 velikosti v tak krátké době.

Ty čísla udávají maximální obvod pasu,na který se ty kalhotky mohou navléknout.Asi by bylo dost nepraktické u gumových kalhotek (a prádla obecně) udávat velikost podle výšky.Ne každý má ideální postavu,máš dlouhé hubeňoury ale také zavalité prcky.Zdraví g.

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #64 kdy: Listopadu 03, 2015, 11:26:10 »
Ahoj.Asi to sem až tak nepatří,i když ....Posuďte sami.Mám zprávu,že paní Roubcová z In-texu chce postupně ukončit používání PVC k šití  :'( .Pomůcky bude šít nadále,jen z jiného materiálu  ???. Má pro to dost pádný důvod (NEsouvisí s fetiš zálibou!!).Škoda,osobně mám PVC materiál rád.Jen ty ftaláty (ty,ty,ty).Uvidíme,co nového se na In-texu objeví.
Zprávu sem dávám proto,že tu je celkem častá návštěvnost,určitě sem chodí ti,jež baví právě PVC a zatím se mi kvůli tomu nechce zakládat nové tematické vlákno.Pokud ale chcete k tomuhle diskutovat,pak by možná bylo dobré nové tema založit.Zdraví gumidek

Offline nobody

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 296
  • Karma: -4
  • jsem uzivatel
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #65 kdy: Listopadu 03, 2015, 18:51:28 »
asi diskuzni vlakno bude lepsi . Jestli je to pravda tak je to hooodne spatna informace  :'( :'(

Offline Jan

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 10
  • Karma: 0
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #66 kdy: Listopadu 04, 2015, 12:35:51 »
1 J znamenalo : první jakost

Offline mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 29
  • Karma: -3
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #67 kdy: Listopadu 22, 2015, 06:44:28 »
Na těchto kalhotkach a bavlnenych plenkách jsem začal v 7 letech sám v soukromí...lépe kradl jsem to megeru co byla mimco...využíval jsem to jak byla malá u nás na hlídání...

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #68 kdy: Listopadu 23, 2015, 10:24:21 »
Ahoj všem příznivcům plenkového retra.Už dlouho se tu neobjevil žádný obrázek historických kalhotek.Nedávno se mi podařilo získat nové kousky do sbírky.Jsou to kalhotky,které se u nás neprodávaly (tedy asi neprodávaly).Jsou to kalhotky dovezené ze západu,přesněji z východního západu.Takže z NDR.Kalhotky jsou celé z igelitu,jsou prakticky nepoužívané,tudíž zcela zachovalé.Dokonce i s lístečkem:-).Navíc mají vyražený text přímo do folie (detail připojen),takže jejich identifikace je  naprosto nepochybná.Pro ty,jež tu dobu nepamatují,východní marka byla za (tuším) 3,- Kčs
Jako obvykle jsem udělal foto různých pohledů,takže to bude ještě ve druhém příspěvku.

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #69 kdy: Listopadu 23, 2015, 10:33:20 »
Přidávám ještě nějaké foto k předchozímu příspěvku.
Ještě bych měl dotaz,snad někdo bude schopen mi jej zodpovědět.Týká se to označování velikosti.Na těch německých kalhotkách se používalo označení jednočíselné.Vyfocené kalhotky jsou ve velikosti 2 (růžové) a 4 (modré).Mám doma ještě další kalhotky z NDR,jež mají označení dokonce 6.Nevíte,jak v NDR tehdy označovali velikost?Jaké naší velikosti odpovídala třeba německá 4.A do jakého čísla se daly plenkové kalhotky koupit?Hezké pokoukání přeje gumidek
P.S.Jak jsem zjistil,tak tyto či podobné kalhotky jsou už na začátku třetí strany tohoto tématu.Ale to jsem nevěděl,co to je zač.Nejsou vůbec označené,ani velikost jsem na nich nenašel.
« Poslední změna: Listopadu 23, 2015, 11:00:20 od gumidek »

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #70 kdy: Listopadu 23, 2015, 15:11:04 »
Dodatečně jsem si všimnul,že jsem pojmenoval některé (skoro všechny) fotky v posledních dvou příspěvcích s gramatickou chybičkou (Chyc má být Chic) :-[.Netuším,jak se to stalo.Tímto se omlouvám všem "rejpalům".Pokud to bude někomu hooooodně vadit,pak to nějak vyřeším.V současnosti už nemohu dělat v příspěvcích úpravy bez pomoci admina.Zdraví gumidek

Offline goodnite

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 235
  • Karma: 3
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #71 kdy: Listopadu 23, 2015, 23:42:45 »
 ::) Ahoj moc moc krasné. Chtěl bych se hned vrátit do té doby a do dětských let.Nejsem si jist ale myslím si že označení velkostí asi odpovídá označení dnešních jednorázovek.  :-[ Protože jsem jedny z NDR nosil na noc ještě v pěti letech a byla na nich velkost 6 . Pamatuji si to sice matně ale určitě vím že nám je dovezli známí z Německa.  Teta říkala vzala jsem 6 snad mu budou takže si myslím že dělaly i větší. :D

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #72 kdy: Prosince 02, 2015, 15:20:30 »
Ahoj.
Dělal jsem úklid a našel jsem....Také historie ;).Na zadní straně,kterou jsem nefotil,páč tam je adresa výrobce,je datové razítko s letopočtem 1989.Kdo si pamatuje?Tyto nabídkové letáky se vyskytovaly ve zdravotních potřebách.A asi jen v Praze.
Prosím,nepouštět se tu do diskuze o kvalitě či o výrobci.Máte-li potřebu to nějak komentovat,založte si jiné vlákno.Dík,zdraví gumidek

Offline Bibinko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 799
  • Karma: 5
    • AB/DL - CR/SK
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #73 kdy: Prosince 02, 2015, 16:48:10 »
Jééé no ANO pamatuji... Jak by člověk mohl zapomenout.
Jo ze začátku se to objevovalo hlavně v Praze, pak k tomu přibylo okolí a Teplicko (to vím, protože jsem tam ty letáčky vozil).  ;D

Offline nobody

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 296
  • Karma: -4
  • jsem uzivatel
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #74 kdy: Prosince 02, 2015, 20:55:35 »
cast z nas moc dobre vi o koho jde . Nebudu to zede rozvadet . Na srazu jsme zrovna o teto firme vedli debatu .