Autor Téma: Modrý Hotel 5  (Přečteno 342 krát)

Offline Miško

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 180
  • Karma: -12
  • .
    • www.abdl.cz
Modrý Hotel 5
« kdy: Ledna 07, 2024, 12:04:32 »
Pokračovanie.

Bola som si zbežne pozrieť celý hotel a vidím že ešte najvrchnejšie podlažie nie je dokončené. To je pravda, chýba nám ešte dokončiť toto, ale už môžeme pomaličky poskytovať služby. Zatiaľ ho budeme využívať ako sklad, nakoľko ešte sami nevieme či tam budú ešte izby, alebo iné priestory. Práve na tie priestory sme trocha obmedzení.
Ešte si určite nebola v suteréne. Je síce menšie, ale nachádza sa tam jedna dôležitá miestnosť zvaná archív, kotolňa a jedna väčšia miestnosť, kde máme uskladnené veci na zimnú a letnú sezónu, nástroje, náradie a samozrejme aj "hračky pre deti".
"To je pravda, nebola som tam. Tieto priestory nateraz vynechám. Až príde ten správny čas, navštívim aj tieto.
Pred chvíľou som mal telefonát z Čiech. Od paní Hedvigy, ktorá by prijala ponuku od nás a prišla by k nám, prežiť jesenné prázdniny s celou škôlkou a personálom. Bude to naša prvá premiéra, tak netreba nič nechať na náhodu a myslieť na všetko. Prišli by tento pondelok, po tomto víkende. Môj, ehm, náš kolega Cyril všetko vybavil tam u nich. Dokopy by prišlo desať ľudí plus šofér mikrobusu. Traja ako personál a ostatní ako klienti. Fungujú už dlhšiu dobu a čo sa týka starostlivosti dosahujú veľmi, opakujem veľmi dobré výsledky. Dostal som aj zoznam klientov, nechal som pripraviť všetko potrebné pre našich hostí. Máš ešte chvíľku času, môžeš sa vybaliť vo svojej izbe. Keby si čokoľvek potrebovala, neváhaj a spýtaj sa ma. Budem buď tu, alebo na prízemí vo "veľkej miestnosti", kde bude moje druhé Ja. Na krku som mal okrem cumlíka pripevneného na retiazke aj malé chrastítko, ktoré mám pre prípad potreby a na zahnanie nudy, keby som nemal čo robiť.
Kristína, chcel by som povedať ešte jednu veľmi dôležitú vec: "Jaá...neviem ako začať". Táto moja túžba je veľmi silná, to moje druhé Ja si doslova  pýta aby som bol ako malý chlapec. Niekedy je to krátko, inokedy na dlhšiu dobu. Ako presne dlhšiu dobu neviem, jedno viem, že keď sa toho nabažím do sýta, potom troška zvolním, stále sa správam ako malý, ale potom akosi ma to prestane baviť a správam sa normálne, ako napríklad teraz. Je to nárazové, a neviem sa z toho vymotať, alebo nájsť ako-taký kompromis... Hádam chápeš, čo tým myslím, nie?
"Skúsim hádať!" Ty chceš, aby s tebou bolo zaobchádzné "občas" ako s malým? Však?
"Noooó, áno". Vieš, aj na tieto situácie sme s kolegami mysleli, že hociktorý z nás, keby "vypadol" ho zastúpi niekto iný, aspoň na nevyhnutnú dobu, ktorá môže niekedy trvať aj niekoľko dní. Preto sú zaučení v riadení hotela všetci: Máme také heslo, že "všetko je všetkých". Teba nevynímajúc, ako nového člena. Tak to by bolo na dnes všetko, máš volnejší čas, potom môžeš ísť domov. Prajem pekný zvyšok dňa.
"Martin?", povedala.
"Áno, čo chceš?"
Ten dar, ktorý si mi dal je nádherný. Môžem si ho zobrať domov?
Áno, samozrejme. Všetko tam je tvoje.
Dovidenia, Martin a ďakujem za všetko.
Keď odchádzala z hotela domov, cestou rozmýšľala nad všetkými dnešnými prežitými udalosťami. Najmä tá posledná Martinova myšlienka: "Moje druhé ja si doslova pýta..." ju nenechala celkom pokojnú a v mierne rozrušenom stave prišla domov.
Vstúpila do chodby a ako sa nadýchla, zacítila príjemne sladkú vôňu.
Potom povedala: "Mama si doma?"
"Áno", odpovedala.
 "Tu sa niečo pieklo?"
"Samozrejme, nos ťa neklame, Kristínka." Choď hore do izby sa prezliecť, potom
 príď, istotne si hladná. A nezabudni, do toho správneho oblečenia ako sme sa dohodli. Urobíš mi len radosť.
Vo svojej izbe mala "malá slečna" všetko poupratované, na svojom mieste, iba šaty boli nachystané nakraji postele, a čerstvo vyprané a  vyžehlené, z ktorých sálala jemná detská vôňa pracieho prášku. Jej mama bola dobrou gazdinkou, ktorá si vždy hľadela aby bol všade ako taký poriadok v rámci možností.
"Hmm, mama myslela naozaj na všetko", povedala si tíško pre seba.
Do rohu miestnosti odložila kabelku a tašku, vzala veci z postele a šla do kúpelne sa pripraviť na večeru. Šaty, ktoré mala na sebe postupne vyzliekala až zostala takmer nahá. Už len si nasadiť plienku. Využijem ten Martinov dar. Z balíka vytiahla zloženú jednorázovú plienku na ktorej boli malé ružové srdiečka a obliekla si ju namiesto spodného prádla. Aká je len mäkká a príjemná. Ako si ju obliekala, tak sa jemne zachvela, keď si ju vyťahovala až na brucho, ale ovládla sa....
 Potom si rozložila boby, ktoré bolo nové, na mieru ušité a vyšité mala svoje meno. obliekla si ho. V kúpelni je ako v každej inej aj zrkadlo, v ktorom sa "ukázala" a bola pekná. Obliekla si jemné bavlnené punčochy, ponožky, a plyšové žlté papučky v dospelej veľkosti zdobebé ovečkami, vlasy mala rozpustené. Takto šla do kuchyne k mame.
"Aha, moja princezná prišla... Ako ti to pristane"
Tak posaď sa na stoličku. Troška som piekla a napiekla som pre nás piškótovú tortu, ktorú som dlhšie nerobila a máme ju obe rady. Kúsok ti dám, keďže je už večer.
Môžem ťa nakŕmiť?
"Áno", odpovedala.
Okolo krku jej priviazala podbradník, vyrobený z jemného materiálu, tiež ušitý na mieru na ktorom bolo vyšité jej meno a obrázok detskej tváričky.
"Máš tu pripravené aj teplé mlieko vo fľaške, nie je plná, iba do trištvrte, vypi ho tiež, prosím, až máš plné bruško.
"Tá torta bola výborná, ďakujem.
"Vidím, že ti chutilo, teraz pôjdeme spať". Už je aj tak skoro pol deviatej večer. Zajtra môžeš spať ako dlho chceš, keďže je víkend a na práci toho moc nie je.
Odišli spolu na poschodie, kde mala izbu. Mama šla pripraviť posteľ a Kristínka si šla umyť zúbky. Vošla do izby a ľahla si na pripravený fusak modrej farby do ktorého ju mama zabalila a zakryla paplónom. Popriala dobrú noc a odišla preč. Ako bola sama, tak rozmýšľala ako je jej mama k nej milá a pozorná. Tešila sa na sobotňajší deň. Na nočnom stolíku mala cumlík pripevnený na bielej retiazke. Ten si vzala, klip zapla o lem pyžama na krku, vzala si ho do úst pomaly cumlala, uvolnila sa a pomaly zaspala.
V noci sa musela niekoľkokrát budiť, mala akési zlé sny, ktoré jej nedopriali kľudný spánok, ale akosi sa jej nakoniec s ťažkosťami podarilo zaspať.
Sobotné ráno zobudilo Kristínku veľmi pomaly. Začala sa naťahovať v posteli a vystierať zmeravené, ale odpočinuté svaly. Cumlík už nemala v ústach, ale niekde inde, trebalo ho pohľadať. Keď spala vypadol jej aj z toho lemu, na ktorom bol pripevnený. Chcela sa posadiť na posteľ a vtom si niečo uvedomila:
"Som pocikaná." Chvíľu len tak ležala a "užívala si" ten pocit, aké to je byť mokrá. Spodom dlaní si pretrela oči. Vstala z postele a nadvihla si okraj nohavíc vyššie, tie jej obopli jej použitú plienku ešte viac. Potichu sa tešila. Otvorili sa dvere a vošla mama:
"Dobré ráno, tak ako vyspinkaná?"
"Aj áno, aj nie. V noci ma trápili nepekné sny.",  a som pocikaná". Je to zvláštny pocit. Mierne napitá plienka sa jej rysovala pod oblečením. Stlačila si ju. Bola ešte teplá a nie studená. Musela som sa pocikať iba nedávno...
Mama vstúpila do miestnosti a objala ju. To je dobré, moja, poď do kúpelne dám ti oblečenie na dnešný deň a postarám sa o teba. Vôbec sa nemusíš báť a mať strach.
"Mami, ešte dudlík", pohľadaj ho prosím, niekde je.
Vyrazili spolu do kúpelne, keď sa nečakane chytila za brucho a čupla si.
"Mami, asi budem robiť veľké eééé. Už to nevydržím."
"No tak smelo do toho", uvolni sa a použi ju. Nato je určená. Neboj sa, je to celkom ľahké, len treba aby si sa uvolnila, ostatné zariadi príroda, len treba zatlačiť keď to príde tak.....
Kristínkina tvár sa pomaly menila zo zamračeného výrazu na normálny, ale šťastný. Rukou si potrela čelo na ktorom jej vyrazili kropajky potu, privrela oči, nadýchla sa a povzdychla si.
"Práve som sa...." "Pokakala", dokončila mama.
Sadla si na zem a pozrela sa na mamu, ktorá stála nad ňou, usmiala sa a  bola pokojná.  Ani tohoto sa neboj, to je nornálne, toto malé deti robia. "Môžeš sa postaviť?" "Skúsim."
Vstala, ale teraz sa cítila ozaj zle. Bola spotená a na moment si nevedela čo počať.
Ako vstávala tak sa jej upravil aj náklad v zadnej časti tela a tlačil sa skoro všade pri každom ďalšom kroku. Nemôžem.
"Nie,takto?", povedala mama
 Ak chceš, môžeš sa batoliť. Je to už iba kúsok do kúpelne.
Za pomoci mamy sa dostala do kúpelne, kde ju čakalo kúpanie, lebo to naozaj potrebovala. Nechala sa mamou vyzliecť až stála pred ňou v plienke. Chytila sa mamininej ruky a okraja vane a vstúpila do nej. Potom sa vystrela. Mama jej začala opatrne odlepovať lepiace pásiky po bokoch plienky. Keď už bola celá nahá, mama vzala sprchu a nahrubo ju očistila špongiou, ktorú potom zabalila do znečistenej plienky a dala ju do koša. Začala napúšťať vaňu teplou vodou do ktorej pridala aj penidlo, aby kúpanie bolo zaujímavejšie.
"Keď si bola preč, našla som nejaké hračky, s ktorými si sa hrávala, keď si bola ešte malá, teraz by sa ti mohli hodiť."
"Aké sú pekné a zachovalé, po toľkých rokoch", povedala Kristínka.
"Nechám ťa teraz sa kúpať, o chvíľu prídem sa na teba pozrieť", dobre? Zatiaľ idem pripraviť oblečenie, ktoré si oblečieš na dnešný deň. Ráno som si všimla, že si si nechala v kúpelni darček.
"Áno mami, to mi dal Martin. Keby si vedela, čo bolo pre mňa pripravené". Mám tam svoju zariadenú izbu. Ten darček to sú dva kusy vrchných nohavičiek, ktoré sa dávajú pod bavlnené plienky. "Viem", povedala mama. Môžem ťa na dnešný deň zabaliť do týchto plienok. Zobrala darček a nechala Kristínku samú, zatiaľ čo ona šla pripraviť ostatné veci.
Po chvíli sa prišla pozrieť na malú princeznú a povedala: "Tak to by na dnes kúpania stačilo". Osuším ťa a pôjdeme spolu sa obliecť.
"Dobre" odvetila.
Zabalila ju do veľkej osušky a dala jej cumlík, ktorý našla a šli spolu do spálne, kde bolo už všetko pripravené.
"Ľahni si na tamtú podložku, najprv na chrbát lebo ťa napúdrujem."
"Teraz sa pretoč, a nadvihni sa". Kristínka bola pritom pokojná a  poslúchala každý povel od svojej mamy.
Položila balík plienok pod jej chrbát a povedala aby si na ne sadla. Potom dokončila pudrovanie aj vpredu. Potom šikovnými pohybmi rúk vytvorila na jej tele balík, ktorý bol síce nápadný, ale mal by stačiť na niekoľko hodín. Obliekla jej ružové body, na to tričko so zajačikom, sukničku a biele ponožky. Na nohách mala jednoduchú obuv na chodenie po dome. Samozrejme ozdobenú ako sa patrí- ovečkami.
"Aká si mi len krásna, tie šaty ti pristanú". A teraz sa pôjdeme dole najesť, potom sa môžeš zabaviť v ohrádke, ktorú som tiež urobila sama. Iba som predelila roh miestnosti sieťovinou a na rohy som dala dve stoličky. Máš tam tiež nejaké hračky. Keď ťa to prestane baviť, príď za mnou. Mám naplánované že uvarím obed, bude normálny, ale pomôžem ťa nakŕmiť. Ešte mi chýbajú dokúpiť nejaké suroviny.  Večera bude ľahká, taká detská, môžeš sa tešiť.
"Hurá," povedala a zatlieskala rukami. Do úst si dala svoj cumlík, ktorý jej visel na retizke a cumlala ho. Bola pokojná a spokojná.
Pri toľkej rozmanitosti práce sa ani nenazdali a bol večer.
Poď Kristínka, treba ísť jesť. Máš pripravenú presnidávku s piškótami.
"Jéj", ďakujem. Staráš sa o mňa naozaj svedomito." Páči sa mi to.
"To nič nie je", povedala mama. Chcela som predsa ešte jedno dieťa. Veci vyšli tak, že práve ty si to dieťa. Síce veľké, ale keď chceš ním byť, nemám nič proti tomu. Robí mi to veľkú radosť. Zaviedla ju do spálne, kde jej prečítala rozprávku na dobrú noc. Nestihla dočítať príbeh a malá princezná už aj spala, tentoraz bez cumlíka ale s plastovou fľaškou, ktorú nemala celkom dopitú. Sklenená by sa mohla pri páde na zem rozbiť, nakoľko podlaha nebola opatrená kobercom, ktorý by stlmil náraz. Sklenená je používaná cez deň, kde nehrozí riziko pádu.
Zakryla ju až ku hlave perinou, vstala a odišla potichu z miestnosti.
Nedeľný deň sa niesol v podobnom duchu ako predošlý deň, len s návštevou kostola, kde bola Kristínka oblečená normálne, len tam dole mala pekný balík plienok, iba dva kusy, aby to bolo čo najmenej nápadné a vo vrecku pre istotu schovaný ružový cumlík- taký talizman.
Ani sa nenazdali a bol tu koniec víkendu. Už sa nevedela dočkať, kedy sa stretne s Martinom a aby mohli privítať prvých hostí.

Ráno vstala zavčasu. Pripravila si šaty, ustlala posteľ a zamierila do kúpelne na raňajšiu hygienu. Obliekla sa primerane, ako sa sluší, samozrejme použila bavlnené plienky a šla sa naraňajkovať. Ešte večer si navarila čaj, ktorý stačilo ráno iba zohriať a k tomu chlieb s nátierkou a presnidávkou. Mňam!
Obula a obliekla sa a potichu vyšla z domu, lebo jej mama ešte spala.
Prišla k hotelu a zazvonila. Otvoril som jej.
"Dobré ráno", poď ďalej.
Prešla chodbou, cez preiestrannú miestnosť do mojej kancelárie.
Tak dnes k nám príde na prázdniny škôlka o hodinu, dve by už mali byť tu.
Treba ešte zariadiť posledné detaily....


Bez cumlíka ani na krok.