Autor Téma: Dve bábätká 23. diel  (Přečteno 368 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Dve bábätká 23. diel
« kdy: Srpna 10, 2022, 00:25:40 »
Pohľad na časť dňa z Petřiny strany
Po obede, keď sme s Janou nakŕmili naše bábätká, som si všimla, že je Klárka pokakaná. Vzala som ju teda do kúpeľne, kde som ju celú vyzliekla, a pomohla jej vliezť si do vane. Pritom som povedala: "Klárka sa nám pokakala, ale to nevadí, pekne ju umyjeme, nech je zase pekne čisté dievčatko."
Osprchovala a vzápätí osušila jej zadoček, a pomohla som ju vyliezť na prebaľovací pult. Klárka tam pokojne ležala, a akoby jej oči hovorili: "Petro, tak ideme na to."
Pripravila som si nové body a plienky, a začala som Klárku obliekať. Po chvíľke už bola zase v čistých plienkach, ktoré sa ju krásne rysovali. „Klárka, chvíľku tu vydrž, musím ešte priniesť dupačky. No, a potom už budeš s Fanúšikom spinkať v kočíku,“ povedala som.
Odišla som z kúpeľne hore, av polovici cesty som stretla Janu, ktorá mi ich niesla. "Hovorila som si, Petro, že si tie dupačky zabudla hore," povedala mi Jana.
"Ďakujem, Jano. Ešte Klárke oblečiem dupačky, a je pripravená. A čo Fanúšik?"
"Fanúšik už pekne leží v kočíku, a čaká na Klárku. Teraz pri prebaľovaní pekne ležal."
Vrátila som sa späť do kúpeľne, kde na mňa Klárka čakala a trpezlivo ležala na podložke. „Klárko, tak ešte oblečieme dupačky, a potom už pekne uložíme do kočíka. Fanúšik už tam na Teba čaká,“ povedala som, a behom chvíľky už bola aj Klárka hotová.
Jana zatiaľ priviezla kočík k pultu a pomohla mi preniesť Klárku do kočíka.
Obe naše bábätká tam ležali pekne vedľa seba, a pozerali sa na seba. Bol na nich rozkošný pohľad, Fanúšik v modrých a Klárka v ružových dupačkách, pod ktorými sa im výrazne rysovali plienky av puse mali oba cumlík, Fanúšik modrý a Klárka ružový.
Jemne som hojdala a jazdila s kočíkom,Fanúšik sa na mňa chvíľku pozeral a usmieval, zatiaľ čo Klárka čoskoro zaspala. Nakoniec aj Fanúšik zaspal, a obaja mali ruky pri hlave, jednoducho tak, ako obvykle bábätká ležia.
Využila som čas, kedy obaja spinkali, a išla som pozbierať mokré plienky a oblečenie, aby som ich vyprala, a zároveň skontrolovala, či sú plienky, čo zavesila Jana, už suché.
Jana zatiaľ v kuchyni pripravovala cesto na buchty, ktoré boli ku káve a na raňajky.
Mala som upratané, plienky sa prali v práčke, a išla som sa pozrieť von, aby som skontrolovala naše bábätká a dala dole plienky zo šnúry.
Začula som Fanúšikovo zakňurajstvo, tak som pristúpila ku kočíku, a mierne im zahúpala. Fanúšik sa upokojil, a spal ďalej. Keď som niesla kôš s plienkami do chalupy, ešte som sa raz otočila ku kočíku. V ten moment zaškrípal štrk pod kolesami prichádzajúceho auta, ktoré kúsok od môjho zastavilo, a von vystúpila Maruška, naša dojčiaca zo škôlky.
"Fanúšik s Klárkú ešte spí, Maruška," povedala som jej, keď sme sa privítali, "poď ďalej."
Vošli sme do chalupy, kde Jana práve vytiahla z rúry upečené buchty.
„Petro, nevidela si niekde cukorničku? Ja, ahoj Maruška, rada Ťa vidím,“ zareagovala Jana, keď sa otočila, a videla za sebou Marušku.
Zo strážcu sa ozvalo zakňuranie, a tak som povedala: "Naše bábätká sa asi prebudili."
"Vieš čo, Petra, ja za nimi pôjdem, zatiaľ si oddýchni," odpovedala Maruška, a odišla von.
Čoskoro bude ďalšie pokračovanie, tentoraz z pohľadu Marušky. Snáď sa seriál páči.