Autor Téma: Dve bábätká 19. diel  (Přečteno 347 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Dve bábätká 19. diel
« kdy: Srpna 09, 2022, 23:49:03 »
Ráno po prebudení a prebalení do čistých plienok sme sa všetci stretli pri raňajkách v salóniku, kde pre nás mala Petra návrh:
"Čo by ste povedali na to, že by sme leto strávili u mňa na chalupe?"
"Tak toto je naozaj výborný nápad, Petro," zareagoval som nadšene, a takmer na seba prevrhol šálku s už chladnúcou kávou. Ešte šťastie, že som mal na sebe podbradník.
"To ako myslíš my všetci?" spýtala sa Jana. „Áno, myslím tým nás všetkých. S bábätkami je vždy veľa práce,“ usmiala sa Petra. "Viete čo, mám nápad. Hneď po raňajkách všetci vyrazíme na chalupu. Urobíme si pekný výlet, čo vy na to?" povedala Petra.
V predsieni zazvonil telefón, ktorý vzala Jana. Keď prišla späť, povedala: "Z tej agentúry, ktorá natáčala videá na plienky Crinklz, sú veľmi nadšení. Dokonca firma Thrust Vector, ktorá tieto plienky vyrába, uvažuje vážne o tom, že bude možné poslať ich produkty priamo do Česka. Majú sledovanosť už niekoľko tisíc divákov, a to je ešte len začiatok.
"Tak to je veľký úspech," povedala Petra, postupne s Janou zožala všetko že stola, a šli pripraviť veci na celodenný výlet na Petřinu chalupu.
Petra tiež nachystala obe prebaľovacie podložky, ktoré sme s Klárkou dostali ako pozornosť, pripravila k nim aj dva kartóny plienok Crinklz, a ešte nejaké drobnosti.
Keď sme prišli na chalupu, Petra nám povedala: „Fanúšik, Klárka, zatiaľ sa pekne hrajte, my vás potom zavoláme,“ a spolu s Janou išli do chalupy, kde odnosili prinesené veci.
Asi za hodinu nás zavolali, a s Klárkou sme šli dovnútra. V izbičke, kde som spal počas veľkonočných sviatkov, už bola pripravená druhá postieľka pre Klárku a na prebaľovacom pulte, vysokom asi 90 cm, už bola prebaľovacia podložka od Crinklz.
Rovnako v kúpeľni, postavenej z pôvodnej kôlne, bol hneď pri vani prebaľovací pult, vysoký asi 90 cm, v ktorého časti boli aj šuplíky, do ktorých Jána a Petra dali plienky a potreby na prebaľovanie.
"Moc pekne ste to vymysleli," povedala Klárka, a začala sa trochu ošívať, lebo už až veľmi cítila ťažké a mokré plienky.
"Klárko, nepotrebuješ prebaliť?" spýtala sa Petra, ktorá si všimla zmenu v jej správaní. Klárka ju vzala za ruku, a obe odišli hore.
Zostal som dole s Janou, a len sme počuli, ako Petra hovorí Klárke: "Ale no tak, Klárka, za chvíľočku to bude, tak lož pekne pokojne."
"Myslím, Janka, že za chvíľku budem tiež potrebovať prebaliť. A ani si mi ešte nepovedala, ako sa Ti na Petříne chalupe páči. Je tu krásne, však?" povedal som Jane po chvíľke.
V nasledujúcich dieloch bude Klárka aj Fanúšik tráviť leto na chalupe od Petry.
Všetkým priaznivcom ďakujem za ohlasy!