Autor Téma: Dve bábätká 17. diel  (Přečteno 323 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Dve bábätká 17. diel
« kdy: Srpna 09, 2022, 23:33:45 »
V tomto diele konečne dôjde na očakávané súdne pojednávanie...
Pán doktor Balabán sa naozaj robil, a keď za mnou za týždeň po prvej návšteve prišiel, mal už výpovede ošetrujúceho lekára, ktorý bol u nehody, policajtov, primára a ďalších niekoľkých svedkov, ktorí boli pri nehode prítomní.
„Tak to je veľmi dobré, pán doktor,“ povedal som, keď som prečítal prinesenú dokumentáciu, „ja som tiež našiel niečo zaujímavé, čo našu argumentáciu podporí.“ Pri týchto slovách som pánovi doktorovi podal zložku týkajúcu sa môjho vozidla.
"Ale to je naozaj skvelé, týmto môžeme zmiesť argumenty druhej strany zo stola. Tu vidím, že obe nápravy boli namontované ako nové 6 dní pred nehodou, a iné nové diely tiež," zareagoval pán doktor Balabán nadšene.
"Zároveň som hovoril aj s pánom Matúšom z Car Service, ktorý je ochotný to dosvedčiť aj na súde," povedal som, a mimovoľne som si siahol na rozkrok.
V ten okamih vošla dovnútra Jana, ktorá nám priniesla šálky s kávou, a všimla si to.
"Fanúšik, mal si povedať, že potrebuješ nové plienky, ešte než pán doktor prišiel," povedala.
"To je v poriadku," povedal pán doktor.
Odišiel som s Janou do svojej izby, kde som si ľahol na prebaľovaciu podložku Crinklz. Jana medzitým pripravila čisté plienky a ja som si to záujmom prezeral obrázky na podložke. Medzitým prešla okolo i Klárka, a Jana mi povedala: "Fanúšik, nebudeš pri prebaľovaní hnevať, však?"
Pokývol som hlavou, a Jana mi začala meniť plienky. V okamihu, keď sa mi Jana chystala pretiahnuť plienky medzi nohami, prišla Klárka. Jana si ju hneď nevšimla, zato ja áno, a začal som kopať nohami. Jana si to všimla, a povedala mi káravým hlasom: "Fanúšik, sľúbil si mi predsa, že..." A v tom si všimla Klárku, ktorá stála pri nej.
"Klárka, čo potrebuješ? Vidíš, ako Fanúšik pri prebaľovaní hnevá? To Ty určite ležíš vždy pokojne, keď Ti Petra dáva čisté plienky, však? Fanúšiku, Klárka má tiež plienky, pretože si, rovnako ako Ty, nevie ešte povedať, že chce cikať alebo kakať.“ Pozrel som sa na Klárku, ktoré sa pod jej ružovými dupačkami výrazne rysovali plienky, a upokojil som sa. Jana mi medzitým podala do ruky dobre uzavretú tubu s krémom proti zapareninám, ktorú som si prezeral, a bez problémov som potom dostal čisté plienky.
Vrátil som sa späť do salónika, kde čakal pán doktor, a spoločne sme sa ešte dohodli na nejakých podrobnostiach.
O dva dni potom nastalo hlavné pojednávanie proti pánovi Novotnému, ktorý spôsobil zvrat v mojom živote. Do súdnej siene vstúpil predseda senátu pán doktor Karel Mašín, spolu s prísediacimi pani JUDr. Máriou Horákovou a pánom Jozefom Eliášom, a môj právny zástupca predniesol obžalovaciu reč: „Podávam obžalobu na pána Marka Novotného, ​​ktorý sa dňa 11. 4. 2020 dopustil svojim protiprávnym konaním riadenia vozidla pod vplyvom alkoholu s hodnotou viac ako jedno promile, v dôsledku ktorého spáchal trestný čin opilstva, a spôsobil škodu na majetku žalobcu pána Františka Morávka a jeho ťažkú ​​ujmu na zdraví s trvalými následkami a sťaženým spoločenským uplatnením."Pán doktor sa usadil, a predseda sa spýtal: "Pane obžalovaný, máte proti obžalobe nejaké pripomienky? Pán Novotný sa postavil, a povedal, že žiadne pripomienky nemá. Dr. Balabán sa prihlásil o slovo, a po vyzvaní povedal: "Pán predseda, navrhujem vypočuť svedka Kláru Morávkovú." Nato povedal doktor Svoboda, obhajca pána Novotného: "Námitka, svedok je manželka žalobcu."
"V čase, keď sa stala táto udalosť, ešte manželka žalobcu nebola. Námietka sa zamieta. Prosím svedka Kláru Morávkovú," povedal nakoniec predseda do mikrofóna.
Za chvíľku vystúpila do súdnej siene Klára, a začala vypovedať o tej udalosti. Pán doktor Balabán nemal žiadne otázky a nemali ich ani prísediaci, takže sa prihlásil o slovo JUDr. Sloboda: "Uviedla ste, že pán žalobca vychádzal v ten deň asi 5 minút pred Vami, že ste mali dohodnutú schôdzku u neho vo firme kvôli daňovému priznaniu. To všetko chápem, len mi nie je jasné, ako ste si taká istá tým, že v danom úseku neprekročil povolenú rýchlosť?"
"Pane doktore v uvedenom mieste je umiestnený radar, ktorý by priestupok zaznamenal. Navyše viem, že môj manžel, teda žalobca," opravila sa Klárka, "žalobca je jednoducho pokojný vodič."
Líčenie ďalej postupovalo, prehovorili aj ostatní svedkovia a súdni znalci. Začínal som sa nudiť, ale snažil som sa to nedať najavo. Váhy spravodlivosti sa prikláňali k našej strane, a bolo vidieť, že hoci sa obhajca Sloboda snažil, pánovi Novotnému už bola jasná vidina trestu. Napokon prišli na rad záverečné reči. Po nich pán JUDr. Mašín, predseda senátu, vyhlásil prestávku.
"Konečne už je prestávka, už mám dosť mokré plienky," povedal som bokom Jane, keď sme boli na chodbe.
"Tak poď, Fanúšik. Rovnú Ťa prebalím," odpovedala Jana, a v okamihu, keď sme sa vrátili späť, nás predseda senátu vyzval na vstup do pojednávacej siene.
Všetci sme sa postavili, a predseda začal čítať rozsudok: "V mene republiky vyhlasujem tento rozsudok: obžalovaný Marek Novotný, narodený 4. 2. 1986, sa uznáva vinným, že dňa 11. 4. 2020 riadil svoje vozidlo VW Passat, rok výroby pod vplyvom alkoholu a svojím protiprávnym konaním spôsobil škodu na majetku pána Františka Morávka a zároveň mu spôsobil ťažké zranenie s trvalými následkami. Preto sa odsudzuje na náhradu škody vo výške 10 miliónov Kč a zároveň na náhradu súdnych výdavkov..." Pán predseda čítal ešte dlho , ale mne už bolo jasné, že som sa konečne dočkal zaslúženej satisfakcie.