Autor Téma: Dve bábätká 16. diel  (Přečteno 329 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Dve bábätká 16. diel
« kdy: Srpna 09, 2022, 22:40:17 »
"Dobrý deň, pán doktor, poďte ďalej," povedal som a stlačil som bzučiak.
O chvíľku som sa s doktorom Balabánom videl osobne a urobil na mňa veľmi dobrý dojem. Muž asi 175 cm vysoký, v serióznom šedom obleku, tak to bol doktor Balabán. "Poďte do pracovne, pán doktor. Pripravil som už nejakú dokumentáciu ohľadom môjho prípadu," povedal som, keď sme si podali ruky. "Môžeš nám, prosím, uvariť kávu, Jano?" obrátil som sa na Janu, ktorá sa vrátila z mojej izby, kde priniesla vyžehlené plienky. "To vieš, že áno. A pán doktor určite nepohrdne domácim koláčom, pred chvíľkou som ho vytiahla z rúry," povedala Jana.
Odišli sme s pánom doktorom do mojej pracovne, kde som už mal pripravenú dokumentáciu.
"Tak pán Morávku, prvýkrát vybavíme plnú moc, aby som Vás mohol zastupovať. Vidím, že už máte nachystané nejaké dokumenty, tak sa na to pozriem," povedal pán doktor, vytiahol z aktovky pripravenú plnú moc, ktorú som podpísal. Jana nám priniesla šálky s kávou a už z diaľky voňajúci koláč.
"Ďakujeme moc, pani Jano," povedal doktor Balabán, "počujte, možno je to profesijná deformácia, ale nepoznáme sa od nejakej kauzy?"
Jana sa k nám na chvíľku posadila, a povedala: "Máte pravdu, pán doktor. Zastupovali ste ma pri rozvode. Kauza Melichar verzus Melicharová. Ja som sesternica od Fandy Morávka. Mimochodom, aká je nádej na úspech?"
„Tak podľa toho, čo mi Váš bratranec zatiaľ predložil, tak je nádej veľmi vysoká. Z protokolu o nehode vidím, že vinník mal viac ako jedno promile alkoholu v krvi, Váš bratranec so všetkými prostriedkami snažil nehode zabrániť... Bude to ešte beh na dlhú trať, ale osobne vidím šancu veľmi vysoko."
"Ján, prosím Ťa... Prepáčte, pán doktor, je mi to veľmi trápne, ale ako sa dočítate z lekárskej správy, trpím inkontinenciou a musím mať plienky. Jednoducho povedané: mozog nedokáže povedať včas močovému mechúru, že sa potrebuje vyprázdniť, a dochádza k úniku moču. Proste by som potreboval od svojej sesternice vymeniť plienky," ozval som sa, lebo moje plienky už boli pekne mokré a ťažké.
"Vôbec sa nemusíte ospravedlňovať, pán Morávku. Mal som už klientov, čo mali rovnaký problém. Počkám na Vás, nech Vám Vaša sesternica vymení plienky," odpovedal s pochopením doktor Balabán.
Odišiel som s Janou do mojej izby, kde som si ľahol na prebaľovací pult. Ako jeden z darčekov k našej svadbe som ja aj Klárka dostali prebaľovaciu podložku od firmy Crinklz, veľmi krásne urobenú s príjemnou vrstvou.
Jana mi vybrala požúrované plienky, jednu látkovú mi pridržala na penise, a spýtala sa mi: "Fanúšik, aký na Teba pán doktor Balabán urobil dojem?"
"Je veľmi sympatický, a je poznať, že svojej práci rozumie," odpovedal som, a pozoroval som Janu, ktorá ma zatiaľ natrela krémom proti zapareninám, a pripravila čisté plienky.
"Tak to je dobre, Fanúšik. Teraz buď dobrý chlapček, a chvíľku musíš vydržať, dám Ti čisté plienky, povedala Jana, nadvihla mi zadok, a podložila mi pod neho nové plienky. Ešte vzala z poličky púder, pekne ma zasypala, a chystala sa pretiahnuť mi plienky medzi nohami.Zakopal som nohami, a Jana povedala: "Už to bude, Fanúšik. Len ešte zapnem nohavičky, a už budeš mať čisté plienky.“ Za okamih som už cítil nové plienky medzi nohami, a Jana mi ešte zapla body a obliekla nohavice.
Vyšli sme z izby do mojej pracovne, av chodbe sme videli Petru s Klárkou, ktoré sa vrátili zo škôlky.
"Ahoj Fanúšiku. Dúfam, že si Janu veľmi nehneval," povedala Petra na privítanie.
"Ale nie, Fanúšik bol dnes veľmi dobrý chlapček. A aby som nezabudla, máme tu návštevu, pána doktora Balabána. Asi bude chcieť hovoriť aj s Klárkou," povedala Jana.
Vošli sme s Klárkou do mojej pracovne, kde nás očakával pán doktor Balabán.
"Pane doktor, to je moja manželka Klára Morávková, rodená Veselá, a to je, Klárko, pán doktor Balabán, ktorý mi zastupuje v žalobe voči Janovi Novotnému. Ten pán Novotný je vinník nehody," predstavil som Klárku.
"Veľmi mne teší, ja som Václav Balabán, a zastupujem Vášho manžela. Vy ste, pani Morávková, bola svedok nehody?" spýtal sa.
"Nie je to tak úplne presné, pán doktor. Ten deň, keď sa nehoda stala, išiel môj manžel do firmy. Ja ešte hľadala nejaké veci a išla som tak 5 minút po ňom. Keď som prichádzala do Krížovej Ulice, videla som na kraji štát manželovu škodovku, ktorá sa zrazila s čiernym VW Passatom od pána Novotného.Manžela som videla, ako je resuscitovaný pracovníkmi Záchrannej služby.Po dohode s práporčíkom Karáskom som zavolala do firmy Car Service, ktorá potom zaistila odťah vozidla, jeho skladovanie a následne aj opravu, povedala Klárka.
"Aha, tak to je zaujímavé. Dokázali by ste aj dnes nakresliť polohu havarovaných vozidiel?" spýtal sa doktor Balabán.
"Pochopiteľne áno, pán doktor. Navyše som hovorila s priamym svedkom, pánom Burešom, ktorého Fabii pán Novotný predbiehal," dokončila Klárka.
"Tak dobre, pre dnešok zatiaľ ďakujem, pán Morávku. Zistím ešte nejaké podrobnosti, no av prípade potreby sa Vám ozvem," lúčil sa pán doktor Balabán.
"Ďakujeme pán doktor, že ste sa toho prípadu ujali," podával som mu ruku na rozlúčku.
Blížil sa večer, a tak ma Jana pekne nakŕmila, vykúpala a zabalila do plienok na noc. Pekne ma uložila do zavinovačky, prečítala rozprávku na dobrú noc, a keď odchádzala, nechala mi svietiť nočnú lampičku.
Tú noc som zaspával s vedomím, že sa mi konečne dostane satisfakcia za tú nehodu. Bude to síce beh na dlhú trať, ale snáď sa spravodlivosť postaví na správnu stranu. Ako to asi dopadne?