Autor Téma: Dve bábätká 12. diel  (Přečteno 350 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Dve bábätká 12. diel
« kdy: Srpna 09, 2022, 22:18:48 »
Nastal Štedrý deň. Ráno po obvyklom prebalení a raňajkách začala Maruška zdobiť stromček, zatiaľ čo my sme šli na prechádzku.
"Tak čo by si chcel pod stromčekom, Fando?" spýtala sa mi Klárka.
"Vieš, že ani neviem? Snáď nejakú hračku alebo nový druh plienok... Však uvidíme, čo nám Ježiško prinesie," odpovedal som.
"A myslíš, že tam niečo bude?" spýtala sa Petra.
"Myslím, že tam každý niečo nájde," povedala Jana, "necháme sa prekvapiť."
Po hodine sme sa vrátili domov, kde nás už čakal slávnostný obed. Po obede nás Petra a Jána prebalili do čistých plienok a uložili na odpočinok. Medzitým nadelili pod stromček darčeky pre mňa a Klárku, a my ich potom nasledovali po prebudení. Pred večerou nás Jana s Petrou vykúpali a obliekli do sviatočného oblečenia. Klára sa už nemohla dočkať a hltavo jedla. Avšak Petra ju napínala av pokoji si pridala šalát. Napokon sme sa dočkali a nastala nádielka darčekov. Petra s Janou dostali plienkovú tortu, my s Klárkou nové oblečenie a hračky. Avšak hlavný darček sme povedali az napokon. "Jáno a Petro, rozhodli sme sa, že po Novom roku sa s Klárkou vezmeme," povedal som po vybaľovaní darčekov.
"Tak to je krásny darček. Prajem vám to z celého srdca," povedala Jana.
„Všetci ste pozvaní k svadobnej hostine. Ešte to oznámime v škôlke,“ dodala Klárka.
"Dúfam Jano, že mi to osvedčíš," povedal som.
"Veľmi rada, Fanúšik. Teší mne, že ste sa s Klárkou takto rozhodli. Dúfam, že spolu budete šťastní," povedala Jana dojatým hlasom.