Autor Téma: Dve bábätká 9. diel  (Přečteno 321 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Dve bábätká 9. diel
« kdy: Srpna 09, 2022, 21:54:55 »
Petra s Klárou prišli za chvíľku k nám, a Jana povedala: "Tak mi Fanúšik ponúkol, že by som mohla robiť v škôlke. Neber to, Peter o, tak, že by som bola nejaká vyžierka. Pôvodne som išla na inzerát do škôlky v tomto meste , ale potom mi Fanúšik ponúkol túto možnosť."
"Určite to tak neberiem, Janka," povedala Petra, "pochopila som, že máš Fandu naozaj rada."
Vložil som sa do rozhovoru a povedal: "Tú ponuku, ktorú som dal Jane, pochopiteľne platí. Snáď Ti to nebude vadiť, Klárka?"
"Rozhodne nie, za tú dobu snáď vieš, že chorobne nežiarlim. No a u Jany som pochopila, že ide o normálny vzťah medzi bratrancom a sesternicou," povedala Klára.
"Vďaka Klárke, vedel som, že to pochopíš," odpovedal som.
Nastal už čas ísť do postieľky, a tak nás Petra s Janou v ykúpali a uložili.
Ráno sme prišli do škôlky a mne sa ujala Lenka, aby mi prebalila a obliekla do čistých dupačiek. Jána a Petra medzitým išli za Hedvigou, aby sa dohodli na práci v škôlke.
Netrvalo to ani tak dlho a Jana prišla za mnou.
"Fando," povedala mi Jana, "Tak odo dneška sa budem o Teba starať nielen doma, ale aj v škôlke. Si rád?"
"To vieš, že som. Veľmi sa na to teším. Prosím Ťa, cítim nejaké mokro v plienkach. Prebalíš ma?"