Autor Téma: Dve bábätká 6. diel  (Přečteno 361 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Dve bábätká 6. diel
« kdy: Srpna 09, 2022, 21:22:35 »
Nastalo vytúžené ráno môjho veľkého dňa. Dňa s veľkým D. Prebudil som sa, ako obvykle, s ťažkým balíkom plienok medzi nohami a cítil som, ako aj naďalej nadobúdajú na objeme. Netrpezlivo som čakal na Petru, kedy už mi konečne príde vymeniť plné plienky. KONEČNE som sa dočkal, a mierne si aj zazival, keď mi rozbalila zo zavinovačky. „Ktože sa nám tu prebudil?“ privítala mne Petra, keď mi zistila z nočného oblečenia a rozbalila z mokrých plienok. Spokojne som si cucal cumlíka, a radostne zakopal nohami, keď odstránila špinavé plienky. "To verím, Fanda, že by sa Ti páčilo byť bez plienok, ale ešte sa pocikáváš, tak musíš nosiť plienky." Behom okamihu boli plienky na svojom mieste a Petra ma obliekla do slávnostného oblečenia. Maruska zatiaľ obliekla Klarku a všetci sme sa vypravili na slávnostné raňajky.
Prišli sme všetci do jedálne, kde už Maruska slávnostne prestrela na raňajky. Raňajkovali sme, a potom už nasledovalo odovzdanie darčekov. Dostal som krásne tepláčiky na traky, rovnaké, ako som nosil ako batoľa. Klárka sa vyberaním darčeka inšpirovala pri prezeraní starého albumu, kde som bol v nich vyfotený. Neodolal som, a za pomoci Petry som bol do nich prezlečený. "No nie, Fanúšik, Tebe to ale pristane," povedala Maruska, keď som sa s Petrou vrátil medzi ostatných. Na trakoch som mal pripevnenú retiazku na cumlík, av rozkroku sa mi výrazne rysovali plienky. Medzi inými darčekmi som dostal aj látkovú plienku do vody a nádherné plyšového medveďa. Deň ďalej pokračoval odpočinkom po obede, a po ňom som si v bazéne v suteréne vily vyskúšal novú plienku do vody. Večer nasledovalo grilovanie na záhrade, kde prišlo aj niekoľko mojich kamarátov zo škôlky, vrátane Aničky a Hedvigy. Na počúvanie aj tancu hrala hudba, a ja si spomenul na svoje narodeniny pred rokom. Vtedy to bolo skôr formálne posedenie, veľmi som si to neužil. Ako sa to zdalo byť dávno. ... Blížil sa čas na spánok, a pomaly začínal môjho ďalšieho roka v plienkach, môjho roku ako bábätko, avšak teraz aj s Klárkou