Autor Téma: Dvě miminka 17. díl  (Přečteno 602 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Dvě miminka 17. díl
« kdy: Dubna 23, 2022, 10:57:17 »
V tomtodíle konečně dojde na očekávané soudní jednání..
Pan doktor Balabán se opravdu činil,  a když za mnou za týden po první návštěvě přišel,  měl již výpovědi ošetřujícího lékaře,  který byl u nehody, policistů, primáře a dalších několika svědků, kteří byli u nehody přítomni. 
"Tak to je velmi dobré,  pane doktore," řekl jsem,  když jsem pročetl přinesenou dokumentaci,  "já jsem taky našel něco zajímavého,  co naši argumentaci podpoří. " Při těchto slovech jsem panu doktorovi podal složku týkající se mého vozu.
"Ale to je opravdu skvělé,  tímto můžeme smést argumenty druhé strany ze stolu. Tady vidím,  že obě nápravy byly namontovány jako nové 6 dnů před nehodou, a jiné nové díly rovněž," zareagoval pan doktor Balabán nadšeně. 
"Zároveň jsem mluvil i s panem Matoušem z Car Service, který je ochotný to dosvesvdcit i u soudu," řekl jsem,  a mimoděk jsem si sáhl na rozkrok.
V ten okamžik vešla dovnitř Jana, která nám přinesla šálky s kávou,  a všimla si toho.
"Fanoušku,  měl jsi říct, že potřebuješ nové plínky, ještě než pan doktor přišel, " řekla. 
"To je v pořádku, " řekl pan doktor. 
Odešel jsem s Janou do svého pokoje,  kde jsem si ulehl na přebalovací podložku Crinklz.  Jana mezitím připravila čisté plínky a já si to zájmem prohlížel obrázky na podložce.  Mezitím prošla kolem i Klárka, a Jana mi řekla: "Fanoušku,  nebudeš při přebalování zlobit, viď?"
Pokývnul jsem hlavou, a Jana mně začala měnit plínky. V okamžiku,  kdy se mi Jana chystala protáhnout plínky mezi nohama,  přišla Klárka.  Jana si ji hned nevšimla,  zato já ano, a začal jsem kopat nohama.  Jana si toho všimla,  a řekla mi káravým hlasem: "Fanoušku,  slíbil jsi mi přece,  že..." A v tom si všimla Klárky, která stála u ní.  "Klárko,  copak potřebuješ? Vidíš, jak Fanoušek u přebalování zlobí? To Ty určitě ležíš vždy klidně,  když Ti Petra dává čisté plínečky,  viď? Fanoušku,  Klárka má také plínky,  protože si, stejně jako Ty, neumí ještě říct,  že chce čůrat nebo kakat." Podíval jsem se na Klárku, které se pod jejími růžovými dupačky výrazně rýsovaly plínky,  a uklidnil jsem se. Jana mi mezitím podala do ruky dobře uzavřenou tubu s krémem proti opruzeninám, kterou jsem si prohlížel,  a bez problémů jsem pak dostal čisté plínky. 
Vrátil jsem se zpět do salónku,  kde čekal pan doktor, a společně jsme se ještě domluvili na nějakých podrobnostech. 
Za dva dny poté nastalo hlavní líčení proti panu Novotnému, který způsobil zvrat v mém životě.  Do soudní síně vstoupil předseda senátu pan doktor Karel Mašín, spolu s přísedícími paní JUDr. Marií Horákovou a pane Josefem Eliášem, a můj právní zástupce přednesl obžalovací řeč: "Podávám obžalobu na pana Marka Novotného, který se dne 11. 4. 2020 dopustil svým protiprávním jednáním řízení vozidla pod vlivem alkoholu s hodnotou více než jedno promile, v jehož důsledku spáchal trestný čin opilství, a způsobil škodu na majetku žalobce pana Františka Morávka a jeho těžkou újmu na zdraví s trvalými následky a ztíženým společenským uplatněním. "Pan doktor se usadil, a předseda se zeptal: "Pane obžalovaný, máte proti obžalobe nějaké připomínky?" Pan Novotný se postavil,  a řekl,  že žádné připomínky nemá. Dr. Balabán se přihlásil o slovo, a po vyzvání řekl: "Pane předsedo,  navrhuji vyslechnout svědka Kláru Morávkovou." Nato řekl doktor Svoboda, obhájce pana Novotného: "Námitka, svědek je manželka žalobce. "
"V době,  kdy se stala tato událost, ještě manželka žalobce nebyla. Námitka se zamítá. Prosím svědka Kláru Morávkovou, " řekl nakonec předseda do mikrofonu. 
Za chvilku vystoupila do soudní síně Klára, a začala vypovídat o té události.  Pan doktor Balabán neměl žádné otázky a neměli je ani přísedící,  takže se přihlásil o slovo JUDr. Svoboda: "Uvedla jste, že pan žalobce vyjížděl ten den asi 5 minut před Vámi,  že jste měli domluvenou schůzku u něho ve firmě kvůli daňovému přiznání. To vše chápu,  jen mi není jasné,  jak jste si tak jistá tím,  že v daném úseku nepřekročil povolenou rychlost?"
"Pane doktore v uvedeném místě je umístěn radar, který by přestupek zaznamenal.  Navíc vím,  že můj manžel,  tedy žalobce, " opravila se Klárka,  "žalobce je prostě klidný řidič. "
Líčení dále postupovalo, promluvili i ostatní svědci a soudní znalci.  Začínal jsem se nudit, ale snažil jsem se to nedat najevo.  Váhy spravedlnosti se přiklánely k naší straně,  a bylo vidět,  že ačkoliv se obhájce Svoboda snažil,  panu Novotnému již byla jasná vidina trestu.  Konečně přišly na řadu závěrečné řeči.  Po nich pan JUDr. Mašín, předseda senátu,  vyhlásil přestávku. 
"Konečně už je přestávka, už mám dost mokré plínky, " řekl jsem stranou Janě,  když jsme byli na chodbě. 
"Tak pojď,  Fanoušku. Rovnou Tě přebalím," odpověděla Jana, a v okamžiku,  kdy jsme se vrátili zpět,  nás předseda senátu vyzval ke vstupu do jednací síně. 
Všichni jsme se postavili, a předseda začal číst rozsudek: "Jménem republiky vyhlašuji tento rozsudek: obžalovaný Marek Novotný,  narozený 4. 2. 1986, se uznává vinným, že dne 11. 4. 2020 řídil svůj vůz VW Passat, rok výroby 2018, pod vlivem alkoholu a svým protiprávním jednáním způsobil škodu na majetku pana Františka Morávka a zároveň mu způsobil těžké zranění s trvalými následky.  Proto se odsuzuje k náhradě škody ve výši 10 milionů Kč a zároveň k náhradě soudních výdajů..." Pan předseda četl ještě dlouho, ale mně již bylo jasné,  že jsem se konečně dočkal zasloužené satisfakce.

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Dvě miminka 17. díl
« Odpověď #1 kdy: Dubna 23, 2022, 14:12:26 »
A opět vynikající, je dobře, že jsi to nepoložil, budu se těšit na další pokračování, je to skvělý seriál.