Autor Téma: Nový domov 22  (Přečteno 1719 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 22
« kdy: Června 26, 2021, 07:05:12 »
                                                              Nový domov
                22 . škola začíná , asistentem trenéra , opět u soudu .

Omlouvám se za pravopis .

Když sme se vrátili od tety tak se na nás hned všichni doslova sesypali .

,,Teda kluci , vás dva fakt pustit samotný někam . Moc dobře víme co se tam dělo . Tak šup , ukažte ty vaše medajle za hrdinství . Zachránit lidské životy je to nejhezčí co ste mohli udělat . Ty Vlastíku mě ukážež ještě před tím tu tvojí nohu a zítra tě čekám u sebe v pracovně hned po zahájení školy . '' oslovil nás dědeček .

Nerad , ale šel jsem sním do obýváku a lehnul si na gauč . On mě sundal ortézu a začal mě prohlížet a jemně promačkávat nohu .

,,No máš tady takovej malej otok a trochu modřinu . Zítra uvidíme co ukáže RTG . Do té doby klidový režim , tedy budeš jen doma a co nejmíň chodit . Jinak si toho Vlastíku velmi vážíme co jste tam udělali a ty , že ses i přes zranění vrhnul do zrádných vln a zachránil ty dva nerozumné kluky . Tak teď běž za maminkou ať tě přebalí a potom se vrať dolů i s těmi medajlemi . Jo a použij prosím tě rozhodně výtah než schody . A taky se slavnostně zahájí provoz té super vířivky . Bez teba sme se do toho pustit nechtěli . '' pověděl mě on a já šel k sobě .

Brášku už byl přebalenej a tak se mě maminka ujala . I ona mě řekla , že je na nás hrdá . Po přebalení sme se vrátili dolů a oba sme s bráškou ukázali naše ocenění , které bylo v krabičkách . Taky sme předali drobné dárky s pobytu u tety . Po večeři sme se vydali všichni do místnosti vedle bazénu . Uprostřed místnosti trůnila obří vířivka . Kolem se nacházel nábytek k odpočinku .

Všichni se svlékli do plavek . Mě a bráškovi maminka vyměnila plínku za plavky a vlezli sme do vířivky . Každý si našel nějaké místo a já jsem na pokyn maminky zapnul vířivku . Celkem sme v ní strávili asi hodinu a vystřídali se na všech místech . To už pokročila doba a vzhledem k tomu , že ráno začínala škola tak se šlo spát . Maminka nás zabalila do plenek na spaní a za chvilku jsem usnul .

Ráno po snídani a zabalení denních plenek i oblečení se jelo do školy . Na chodbě jsem se rozloučil s bráškou a šel do svojí třídy . Tam sem byl uvítán od spolužáků a každý se mě hned začal ptát jak jsem se měl o prázdninách . Pověděl sem jim o pobytu u moře a taky tety . Jediné co jsem si nechal pro sebe byla záchranná akce u potoka . Za chvilku už zazvonilo a přišla naše třídní učitelka .

,,Ahoj děti , vítám vás všechny po návrtu z prázdnin . Čeká nás opět mnoho práce . Vrhnětě se do učení svědomitě hned od začátku , ať nemusíte později vše těžze dohánět . Jinak na dva naše žáky došla velice zajímavá informace co o prázdninách dělali . Proto se teď přemístíme do auly kde se vše dozvíte . '' přivítala nás všechny .

Šli sme do auly a já podvědomě tušil , že se jedná o nás dva s bráškou . Sedl jsem si do hlediště a když vešla paní ředitelka tak všich povstali . Ona nám pokynula k sednutí a začala mluvit .

,,Vážení kolegové , milé děti , vítám vás všechny po návratu s prázdnin a dovolených . Věřím , že jste si vše všichni užili a nasbírali mnoho sil do dalšího školního roku . Asi jste teď překvapeni proč jsem si vás sem dnes pozvala . Chci zde veřejně poděkovat a zároveň vyzdvihnout neuvěřitelnou odvahu dvou žáků této školy . Oni ve spolupráci svých kamarádů zachránili dva lidské životy . Jeden z nich i přes své těžké zranění se vrhnul do rozbouřených vln potoka , aby zachránil s ostrova dva nerozumné chlapce před utonutím . Jejich záchranná akce byla úspěšná . Teď mě dovolte abych sem dolů pozvala tyto chlapce . Je to Petr Sítný a náš nejlepší sportovec Vlastimil Sítný . Pojďte dolů kluci prosím . '' .

Ozval se bouřlivý potlesk a my s bráškou se sešli u paní ředitelky . Ta nám oběma stiskla ruku a předala nám poukazi na výběr sportovního oblečení jako vděk od školy . Oba sme jí poděkovali , jen já jsem doložil jednu větu .

,,Paní ředitelko , vždyť sme nic neudělali . Jen sme pomohli někomu v nouzi . Zachránit lidský život by nemělo být hrdinství , ale povinost každého z nás . '' .

Ta nás vyprovodila až ven před školu . Tam na nás už čekal maminka .

,,Tak šup kluci , nejdřív jedeme do nemocnice s Vlastíkem na kontrolu a potom musíme nakoupit oběma potřeby do školy . '' .

Nastoupil sme a jelo se . V nemocnici nás už čekal děda . Ten nechal brášku u sebe v kanceláři a mě odvedl na RTG vyšetření . Po něm sme se vrátili k němu do pracovny .

,,Takže Vlastíku asi takto . Je tam menší zánět , takže udělám punkci . Nebude to nic příjemného , ale vydržet se to dá . Co se týče těch křečích které tě občas berou tak to způsobuje slabší uskřípnutí nervu . To by se mělo po lécích upravit . Ty nebudeš chodit do schodů a vůbec dáš noze větší klid . Za dva týdny uvidíme co bude dál . Pokud bys zkoušel zlobit , tak se ti lehce může stát , že se vrátíš minimálně k berlím . '' pověděl mě děda když si v počítači prohlédnul snímky nohy .

Mezitím mu sestra přinesla věci na punkci . No nebylo to nic příjemného , ale musel jsem to vydržet . Když sme jeli do obchodu , tak se ozvalo zvonění mého mobilu . Byl to trenér Jarda .

,,Ahoj hrdino , tak jak se vede ? Hele vadilo by ti když bych se dnes večer u tebe na chvilku zastavil ? Musíme se spolu dohodnout na trénincích mladších žáků kde začínáš jako můj asistent . No a samozřejmně taky kdy budou tvoje trénynky . '' .

,,Ahoj Jardo , no stavit se klidně můžež , dáme v klidu řeč . Jen toho hrdinu si prosím nech od cesty , nic se nestalo . Tak večer se uvidíme a budu se těšit . '' odpověděl jsem mu já a zavěsil .

,,Hele bráško , proč odmítáš oslovení hrdino ? Vždyť jím jsi . '' zeptal se Péťa .

,,No prostě se jako žádný hrdina necítim , tak proto víš . '' dostal ode mě odpověď .

V obchodním domě nám maminka nakoupila oběma potřeby do školy a to včetně nového oblečení . Trochu jsem se tomu divil , přece jenom jsem doma měl dost věcích .

,,No to víš Vlastíku , musíš začít nový školní rok v novém . Tak jo kluci , vzhůru domů . Tam si budete hrát až do večera . '' pověděla maminka a jelo se domů .

Když sme s vrátili domů , tak mamnika uklidila naše věci a poslala nás si hrát . Před večeří jsem si šel jako vždy zaplavat . Právě jsem dělal daší obrátku když se u bazénu ozval hlas Jardy .

,,A hop , obrátka a plnej záběr . Žádné ulejvání . '' zasmál se potom .

,,Ahoj Jardo , rád tě opět vidím . Víš co ? Pojď se spolu ponořit do vířivky . Doufám , že máš pod šortkama slipy nebo boxerky . Potom můžež jít domů na ostro . '' přivítal jsem se sním podáním ruky po tom co jsem vylezl ven .

,,No tak to Vlastíku neodolám . Bude se nám při tom aspoň pěkně povídat . Kdo to zařizoval tu vířivku ? Dřív jste jí neměli ne ? '' .

,,Zařídil jsem firmu která to udělala jako poděkování rodině za to , že semnou byla v nejtěžší době . Použil jsem na to část peněz za MS . Tak pojď jdeme se tam ponořit . Jo a dáš si něco k pití ? Vyber si tady z lednice co je libo a mě prosím vem tonik . '' dal jsem mu instrukce a šel pomalu vedle do vířivky .

On tak udělal a za chvilku už sme byli spolu ve vířivce . Nejdřív jsem mu pověděl co sem prožil o prázdninách včetně zážitku u moře .

,, Tak jo Vlastíku . Od příštího týdne to tedy začne . Ty budeš mít trénink vždy v úterý od čtyř no a ve čvrtek bys přišel znova . To bude trénink mladších žáků u kterých chci abys působil jako můj asistent . Oni na tebe dají , protože ví o tvých úspěších .  '' seznámil mě s programem tréninků .

Já mu to odsouhlasil a ještě sme si povídali dál . Potom už přišla maminka , že je večeře . Jarda se omluvil , že zdržuje a rozloučil se ikdyž ho maminka zvala ať se nají s náma .

Další dny velmi rychle ubýhali až přišel den kterého jsem se doslova obával . Soud s mým bývalím otcem . Před ním se mě vrátili moje nepříjemné sny . Několkrát jsem se vzbudil v noci s křikem .

V den soudu jsem byl omluvený ze školy . Když jsem v doprovodu maminky a tety Jarky se kterou jsem se před tím několikrát sešel vstoupil do budovy soudu bylo mě fakt celkem špatně . Teta mě pevně objala .

,,Vlastíku vím , že je to velmi těžké , ale musíme to zvládnout . Pokud by ses na něco necítil , tak to řekni a já zkusím zasáhnout . Je mi to líto , ale u jednání musíš skutečně být . '' .

,,Snad to teto zvládnu . Chci aby bejvalej táta dostal co mu patří . Ikdyž jak říkala teta Hanka , která tady taky dnes bude svědčit . Teď ho potrestá svědská spravedlnost , ale ta boží bude mnohem pro něho horší . Tak jo , jdeme na to . '' prohlásil jsem já a šel dál .

Před jednací síní jsem se potkal s tetou Hankou . Žel jsem si taky všimnul , že kousek od nás sedí tátovy sestry . Jejich pohled na mě byl plný nenávisti . Jedna se dokonce zvedla a zamířila k nám .

,,Jsi ten největší hajzlík Vlasto co sem kdy poznala . Chudákovi Láďovi se takhle odvděčuješ za výchovu kterou ti dal . Doufám , že se ti něco stane a nebudeš takhle chodit , ale skončíš v ústavu . Neopavuž se kdykoliv kontaktovat naši rodinu '' vmetla mě do očí .

Já si na chvilku musel sednout a dokonce jsem se počůral na plno do plínky .

,,Klid broučku , je to jen nenávist co z nich číší ven . Buď prosím tě silný . Nemůže se na nic stát '' objala mě z jedné strany maminka a z druhé teta Hanka .

Najednou nastal ruch . Z výtahu vystoupila eskorta a v poutech vyvedla ven tátu a za ním paní Boženu .

,,Bude prej svědčit v jeho prospěch , proto je tady . '' pošeptala mě teta Hanka .

Potom sme už byli zavoláni do jednací síně . Já jsem si sednul v doprovodu maminky a tety Jarky do přední lavice . Za chvilku vešla porota a předseda soudu zahájil jednání . Zkontroloval zda jsou všichni přítomni a předal státnímu zástupci slovo .

,,Obžalovaný Ladislav Janoušek byl při přípravném řízení uznám vinným z úkladné vraždy a to za účelem vyhnout se rozvodu , tedy účelem ziskovím . Z tohoto důvodu státní zastupitelství obvinilo Ladislava Janouška z úkladné vraždy . '' prohlásil státní zástupce .

,,Obžalovaný porozuměl jste obžalobě a cítíte se vinne ? '' obrátil se na něho předseda senátu .

,,Obžalobě jsem porozuměl a vinnen se necítím . '' odpověděl on dosti sebevědomě .

Předseda senátu potom vyzval všechny přítomné aby opustili soudní síň po dobu výpovědi obžalovaného . Šel jsem tedy v doprovodu maminky a tety ven .

,,Za chvilku na nás přijde Vlastíku řada . Pamatuj si , že musíš povědět jen a jen pravdu . Ničeho se neboj , nemůže ti nic udělat . '' pověděla teta Hanka .

Jako by to věděla a za několik minut se ozvalo hlášení z reproduktoru .

,,Svědkyně Hanna Faltýnová do jednací síně prosím . '' .

Teta se odebrala dovnitř . Čas utíkal dosti pomalu . Až po delší době se ozvalo hlášení .

,,Svědek Vlastimil Sítný v doprovodu zákonného zástupce do jednací síně prosím . '' .

Zvednul jsem se z lavice a v doprovodu maminky vešel dovnitř . Tam seděla porota a uprostřed předseda senátu . Táta měl ve tváři doslova vražedný pohled .

,,Takže Vlastíku , tvím úkolem je tady dnes mluvit jen pravdu , nic nezatajit . Nemusíš se ničeho bát . Pokud by ses dostal do situace , že by jsi nebyl schopen pokračovat tak to řekneš a buď bude přečtena tvoje výpověď ze spisu a nebo ukončím tvůj výslech . Rozumíš všemu ? Chceš vypovídat ? '' poučil mě on .

,,Ano všemu rozumím a vypovídat chci . Přeji si aby spravedlnost dnes zvítězila . '' odpověděl jsem mu já .

,,Ano to mi také . Takže nám pověz jak to bylo když jsi svojí maminku viděl naposled a co se potom dělo dál . '' .

Nadechnul jsem se a začal pomalu vyprávět vše . Pozoroval jsem občas po očku tátu jak se tváří . Když jsem se dostal k části kde mě ukázal lahvičkua vysmíval se mi tak hned vyskočil a začal křičet .

,,Ty jeden zasranej zmetku . Co si to zase vymýšlíš ? To tě ta tvoje povedená nová rodinka naučila lhát ještě víc ? Ukázal jsem ti z legrace lahvičku s tvým sirupem proti kašli kterej si při každým škrábnutí v krku musel hned žrát a ty tohle ? Měli tě v tom ústavu pořádně narovnat myšlenky ty šmejde . Když bych mohl , tak tě seřežu co by to
 šlo . Jsi podvodník a lhář . Měli by tě zavřít do ústavu a tam tě přivázat v posteli s balíkem plen mezi nohama '' .

Vězeňská stráž ho musela pevně držet a předseda senátu ho napomenul .

Když to udělal tak jsem mohl pokračovat dál . Potom si vzal slovo státní zástupce a položil mě několik otázek . Potom dostal slovo právní zástupce obhajoby .

,,Takže nám tady opět jak je obvyklé lžež . Lahvička kterou ti můj klient ukázal obsahovala jen tvůj sirup proti kašli . Jak jsi věděl , že je v ní něco jiného ?  '' .

,,Moment , než svědek odpoví tak vám pane právní zástupče vystavuji napomenutí za jeho urážky . Dále vy budete svědkovi vykat . Nyní může svědek odpovědět '' .

Musel jsem se zhluboka nadechnout .

,,Ano poznal jsem , že v lahvičce je něco jiného . Sirup byl totiž barevný a to jako jahodová šťáva . Tekutina která byla v lahvičce byla čirá . A hlavně lahvička byla úplně jiná . '' odpověděl jsem já pevným hlasem .

On ještě zkoušel různé věci , ale neuspěl . Po několika dalších otázkách byl můj výslech u konce . Předseda senátu mě vyzval ať se usadím mezi diváky .

,,Námitka , nevidím důvod proč by se měl tenhle lhář dál účastnit jednání . '' ozval se právník druhé strany .

,,Námitka se zamítá . Já tady určuji kdo zde bude a kdo ne . Uděluji vám taky pokutu ve výšši 15 000,- korun za opětovné urážky svědka . '' .

Posadil jsem se vedli tety . Další kdo vypovídal tak byl lékař který maminku v nemocnici přijímal a taky soudní lékař ktery dělal pitvu a ohledání hrobu . Když vypovídali , tak mě i tetě tekli po tvářích slzy . Dokonce sme se navzájem obejmuli . Právník táty se pokoušel různě jejich slova vyrátit , ale neuspěl . Potom začali předstupovat před senát svědci obhajoby . Nejdřív jeho obě sestry které tátu vychvalovali , zatímco mě a maminku očerňovaly jak mohli . Potom jsem zažil dost šok .

,,Předveďte k výslechu Boženu Janouškovou . '' zazněl příkaz soudce .

Bylo mě to hned jasné . Oni se vzali ve vězení . Chvilku jsem obrátil pozornost k sobě . Byl jsem velmo mokrý a dokonce jsem se musel i pokakat nevědomky do plínek . Asi při tom , když se mluvilo o pitvě maminky .

,,Broučku vydrž to ještě chvilku . Tohle je poslední svědek a pak budou závěrečné řeči . Potom určitě vyhlásí pauzu a při té tě přebalím do čisté plínečky . '' pošeptala mě maminka .

Když paní Boženu přivedli , tak na mě upřela svůj nenávistný pohled . Potom začala soudu líčit , jak se prej táta o mě staral vždycky a já , že jsem se mu jen odvděčil nehorázným obviněním .

,,Ten kluk je vážení obyčejnej podvodník , lhář a zloděj . Nechápu jakto , že je ještě tady a není v ústavu či polepšovně . Koupit si prvenství v pochybných závodech to umí , ale podpořit rodinu v nouzy už ne . Vymýšlí si totální lži a soudy mu to žerou . To je tedy pěkná spravedlnost . Však taky na něho dojde o to už se postrám . '' začala mě dál urážet .

Od předsedy soudu dostala pokutu a napomenutí . Po jejím výslechu byla odvedena pryč a předseda senátu vyzval k závěrečným řečem . Státní zástupce na jejím konci navrhnul trest .

,,Navrhuji soudu uložit trest a to víjmečný a souhrný ve výšši v rozmezí 25 až 30 lety odnětí svobody a zařadit jej do věznice s maximální ostrahou . Dále nyvzhuji soudu , že požádat o předčasné propuštění by nemělo být kratší než po uplnytí aspoň 20 let . Dále žádám o uložení finanční částky ve prospěch pozůstalích za nemajetkovou újmu a to ve výšši 500 000,- Kč . Obžalovaný stále ještě disponuje značným majetkem a tudíž tuto částku po zabavení a prodání majetku je schopen zaplatit .  Děkuji to je vše  . '' .

Právník obhajoby žádal o zrušení obžaloby a navrhoval soudu zproštění vinny . Táta to hned komentoval slovy .

,,Jo takže tenhe pochcanej a posranej hajzlík v plenkách mě má dostat za mříže ? Doufám , že na tyhle lži doplatíš parchante jeden . '' .

Od předsedy senátu dostal hned pokutu a napomenutí .

,, Vyhlašuji 15 minut pauzu . Odveďte obžalovaného ze soudní síně . '' oznámil předseda a my odešli pryč .

Odešli sme s tetou a maminkou ven . Ta mě vzala k toaletě pro vozíčkáře aby mě mohl přebalit do čisté a suché plenky .

,,Tak pojď broučku , přebalím tě . Jsi v pohodě ? Vim , že je to nepříjemné , ale už to bude za tebou a ty budeš mít klid od všeho . '' .

Maminka mě vysvlékla a vybalila z totálně mokré a pořádně pokaděné plínky . Důkladně mě očistila od veškerého nánosu kakání a po namazání mě pěkně zabalila do čisté plínečky . Byl to skutečně super pocit mít v plence čisto a sucho . Potom sme se tak akorát vrátili na chodbu a už nás volali zpět do soudní síně .

,,Povstaňte a vyslechněte rozsudek jménem republiky . V hlavním líčení u krajského soudu se obžalovaný Ladislav Janoušek uznává vinným ve všech bodech obžaloby a odsuzuje se k úhrnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody ve výšši 29 let a zařazuje se do věznice s maximální ostrahou . Dále musí zaplatit pozůstalým částku ve výšši 500 000,- Kč kterou si rozdělí mezi sebou . Usedněte a vyslechněte odůvodnění rozsudku . '' pronesl předseda senátu .

Na tátovi a jeho advokátovi bylo vidět , že jsou těžce zklamáni . Když se předseda zeptal , zde se bude někdo proti rozsudku odvolávat tak oni řekli , že ano . Poté ho odvedli ze soudní síně pryč a my odešli také .

Šel jsem s maminkou a tetou do cukrárny . Samozřejmně , že jsem se tety zeptal na kluky . Ta mi řekla , že se jim stýská a pozdravují nás oba s bráškou i kluci z vesnice . Po nějaké době sme se rozloučili a teta jela domů . My s maminkou se zastavili pro brášku ve škole .

,,Ahoj mami a bráško . Tak jak to dopadlo u soudu jestli můžu vědět ? '' zeptal se hned co se usadil vedle mě .

,,No dostal 29 let celkem . Je to sice hodně Péťo , ale za to co udělal si to zaslouží . Taky musí Vlastíkovi a Hance dohromady vyplati půl milionu korun jako odškodné . ''  prohlásila maminka a jelo se domů .

Tam si bráška udělal úkoly a já zatím si šel zaplavat abych se jak jsem mamince pověděl uklidnil . Měl sem za sebou už několik bazénů , když se přišel přidat bráška s maminkou . Chvilku jsme společně plavali a potom si sedli do vířivky . Nejdřív přišli holky a jako poslední tatínek .

,,No to jsem si mohl myslet kde najdu všechny když není nikdo nahoře . '' pověděl on a pohledil mě po hlavě .

Taky se usadil a nechal proudy vody ať ho masírují .

,,Jo vidíš brácho , zapoměla jsem ti povědět , že tam máš nahoře dopisy . Jeden nemá zpáteční adresu a druhý je z  policie . To jsem zvědavá co to zase bude člověče . '' ozvala se Lenka .

,,No ten dopis od policie bude mít asi co společného s tím co se dělo u tety , ale ten druhej fakt nemám tušení . '' odpověděl jsem já .

,,Teď už , ale vzhůru na večeři . '' prohlásila maminka .

Po jídle mě podala oba dopisy . Ten první byl skutečně od kapitána Petříčka , ale u druhého jsem se po jeho otevření rozklepal .



Pokračování příště .

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 22
« Odpověď #1 kdy: Června 26, 2021, 11:30:03 »
Velmi pěkný příběh, jsem zvědavý co bylo v dopisu, a jaké bude pokračování, jen tak dál :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 22
« Odpověď #2 kdy: Června 26, 2021, 16:13:42 »
Velmi hezké a napínavé. Taktéž se těším na pokračování. Jsem taktéž zvědavý na ten záhadný dopis.

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Nový domov 22
« Odpověď #3 kdy: Června 26, 2021, 17:21:02 »
příběh se zajímavě vyvíjí, jen tak dál. Pro upřesnění: v ČR jsou tři typy vězení: s dozorem, ostrahou a zvýšenou ostrahou