Autor Téma: Nový domov 17  (Přečteno 2712 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 17
« kdy: Dubna 03, 2021, 14:02:13 »
                                                        Nový domov

17. Oslava s rodinou , přivítání ve škole , na policii , hurá na prázdniny .

Omlouvám se za pravopis .

Spal sem pár hodin po návratu z MS kde jsem získal dvě medajle . Probudil mě hlas maminky . Lechtala mě po tváři a poplácávala po naplněné plence na zadečku . Ležel jsem totiž na bříšku .

..Vstávej Vlastíku . Už je hotový oběd a všichni na tebe čekají '' .

Otevřel sem oči a překulil se na záda abych se mohl posadit . Cítil jsem v plence pěknou nálož . Můj první pohled , ale patřil místu kde jsem měl poháry a medajle z MS .

,,Uuuf , tak to nebyl sen '' prohlásil jsem já .

,,Tovíš , že nebyl . Jsi skutečně mistr světa broučku . Tak pojď , odnesu si tě do koupelny a pěkně přebalím do čistých a suchých plínek . Máš tam pořádnou nálož a mokrý jsi taky až běda . Tatínek za chvilku přijde pro ty tvoje poháry a medajle si pak vezmeš na krk . Všichni chtějí vědět kterou máš za co . Taky přijela teta ze strejdou '' pověděla mě maminka a vzala do náruče .

Odnesla mě do koupelny , kde jsem byl umístěn do vany stím , ať stojím na plné váze jen na zdravé noze , zatím co na druhé bez ortézy jen z části .

,,Maminko , jak dlouho ještě budu muset mít tu ortézu ? Už mě to moc nebaví jí nosit '' položil jsem otázku která mě už chvilku trápila .

,,No uvidíme v pondělí broučku . To jdeme hned ráno k dědečkovi na kontrolu a potom máš přivítání ve škole . Tentokrát budou při tvojí přednášce i rodiče dětí . No a v úterý budeme muset jít na policii . Mají na tebe otázky ohledně tvého bývalého otce . Vím , že to nebude příjemné spíš hodně těžké pro tebe , ale musí za to co udělal být přísně potrestán '' odpověděla mě maminka .

Mezitím už mi sundala řádně naplněné i mokré plenky a dala je do koše na pleny . Důkladně mě umyla od všeho kakání . Když se otočila pro osušku tak to zase přišlo . Křeč do nohy .

,,Broučku co se děje ? Zase křeč ? Zkus nohu narovnat a hýbat sní '' vykřikla maminka když viděla , že křivím obličej bolestí a stojím jen na jedné noze .

Udělal sem co chtěla a trochu to zabralo . Mamka mě odnesla zabaleného v osušce do mého pokoje a úpoložila na přebalovací pult . Vzala čistou plenku a když se přesvědčila , že sem suchý všude mě do ní důkladně zabalila . Dostal jsem šortky a pěkné modré tričko . Potom mě promasírovala nohu a dala mi ortézu . Na krk sem si pověsil tři medajle . Šli jsme spolu dolů a pak na zahradu . Tady byl prostřený velký stůl a všichni na nás čekali .

,,Mistr světáá '' zakřičeli společně .

Šel jsem se obejmout z tetou a strejdou .

,,Ahoj Vlastíku . Tedy ty nás jen překvapuješ . Kde se ta síla v tobě prosím tě bere ? '' zeptal se hned strejda .

Já jen pokrčil rameny . Fakt jsem nevěděl kde se to ve mě bere . Posadili mě do čela stolu a všichni si sedli . Tatínek nalil do skleniček šampus . Dokonce měl opět bez alkoholu pro nás děti . Dospělí měli normální . Dědeček povstal a vzal do ruky skleničku .

,,Vážená rodinko , tak neuběhnula dlouhá doba a my tady opět oslavujeme vítězství našeho Vlastíka . Jsme na tebe všichni moc hrdí , že jsi to dokázal . Zůstaň prosím tě dál takový jaký jsi. Když vytrváš , tak jistě budeš dál vynikat ve sportu i v učení . Máš v sobě mnohem víc vnitřní síly než sis asi kdy myslel . Připíjím tedy na tvoje další úspěchy Vlastíku '' pronesl děda řeč a pozvedl sklenku .

Všichni sme si připili .

,,No a teď před jídlem dvě věci . Nejdřív nám Vlastík poví jaké ocenění je za co a potom od nás dostane dárky '' ozvala se maminka .

Šel jsem pomalu ke stolku kde byly moje poháry .

,,Tato plaketa a stříbrná medajle je za druhé místo v plavání 400 metrů volný způsob . Je to i napsané a to v angličtině . Jak na plaketě tak na pokháru . Stojí tam jaký je to rok a kde se závod konal . Velký pohár a zlatá medajle je za první místo 200 metrů volný způsob no a tahle skleněná medjle a tenhle pohár ze skla je ocenení pro nejlepšího účastníka celého MS '' popsal jsem vše .

Samozřejmě , že si mě u toho všichni vyfotili .

,,Tak a teď dárky '' zvolal tatínek .

Já se postavil ke stolu a všichni se seskupili kolem mě . Slovo si vzala maminka .

,,Vlastíku , sice sme říkali , že tento dárek dostaneš za vysvědčení , ale tohle je mnohem příhodnější doba pro něho . My všichni ti přejeme vše nejlepší a hlavně další úspěchy '' a předala mě krabici .

Já jí hned rozbalil a zůstal jsem stát . Koukal sem se na krabici s logem jablka a nápisem Aple MacBook . Byl to počítač pro mě . Teta Hanka mě dala nové plavky , holky speciální závodní brýle a bráška model nádraží . Pak přišli kluci . Když jsem rozbalil jejich dárek tak jsem se musel začít smát .

,,No tak teď už mě to vodní torpédo nikdo neodpáře . Aspoň vím odkud vítr fouká vy dva holomci '' prohlásil jsem ze smíchem .

Dárkem byla totiž taška na počítač . Na něm byla moje fotka , ale upravená . Místo těla sem měl vodní torpédo . Všichni se tomu smáli . Od tety a strejdy jsem dostal taky krabici .

,,Přiznáváme se Vlastíku , že nám tenhle dárek pomáhal vybírat tady Péťa '' pověděla teta .

Když jsem ho rozbalil , tak sem zjistil , že je tam ta pracovní souprava vlaku k mašinkám která se mi tak líbila .

,,No a vzhůru na jídlo '' ozvala se Péťa .

Všichni sme si sedli a tatínek s dědou začali grilovat maso . Jídlo bylo velmi dobré a vychutnal jsem si ho naplno . Nemusel jsem se totiž tentokrát hlídat kvůli plavání . Všichni sme si povídali o tom co bude dál . Taky sme se shodli , že v srpnu pojedu já a bráška k tetě na tři týdny . Sama to tak navrhla .

,,No řek bych Hanko , jestli je nebudeš chtít poslat po týdnu domů . Přece jenom čtyři roubíře tak dlouho , to bude asi únavné '' ozval se tatínek .

,,Kdepak . My jsme hodní '' odpověděl sem mu já .

Potom si vzala slovo maminka .

,,No a co se týče července tak je to následovně . První týden má Péťa i holky soustředění ze svími sporty . S holkama jedu já a s Péťou tatínek . To tě bude Vlastíku hlídat babička s dědou a udělají ti zajímavý program . Přece jenom znáš jen blízké okolí a dál jsi zatím nebyl . Potom co se vrátíme , tak já a tatínek musíme na týden do práce . Potom všichni poletíme na dva týdny k moři do Španělska . Takže prázdniny utečou jedna dvě bych řekla '' .

,,No snad nám naše vodní tropédo v moři neuplave někam pryč když nebude mít kde zabrzdit '' ozvala se Lenka hned .

Den velmi rychle utekl . Po jídle sme se stáhli s klukama k bazénu jen tak se opalovat . Já jsem ani plavat nechtěl , přece jenom únava byla stále znát . Druhý den teta s klukama odjela a i ostatní . S bráškou sme vyzkoušeli novou soupravu .

,,Se asi budeš nudit co bráško když tady budeš sám ? '' zeptal se mě on .

,,Kdepak . Slyšel jsi maminku , že babička s dědou vymyslí nějaký program . No a zbytek času budu pokračovat tady na mašinkách . Už pěkně vytvrdla krajina na druhé části , tak tam položím koleje a vše namaluji . Nudit se nubudu to se neboj '' .

V pondělí ráno mě po zabalení do plenek čekala míň veselá událost . Musel jsem na kontrolu s nohou . V nemocnici mě udělali RTG apotom sme se vrátili k dědečkovi do ordinace .

,,No Vlastíku , asi tě ještě moc nepotěším . Tu ortézu ti jen vyměníme . S tou co dostaneš se budeš moc přece jenom líp pohybovat , protože má kloub tam kde je kotník . Bez ní , ale ještě jen malá zátěž . Taky tě objednám na EMG vyšetření s nohou abychom zjistili proč máš ty křeče v noze . No musíš být trpělivý . Přece jenom ta noha byla hodně zraněná Vlastíku '' pověděl mi po vyšetření děda .

Na nohu mě dal jinou ortézu . Tahle byla lepší , protože měl místo dlah už kloub . On nastavil jeho rozsah a mohli sme jít . Hned jsem zjistil , že se mi sni fakt líp jde . Potom se jelo do školy . Maminka mě dala před ní kufr , kde jsem měl poháry pro školy a šla do auly . Ty byly sice kopie těch originálů , ale kdo o tom nevěděl tak to nepoznal . Ve dveřích mě vítala hned paní ředitelka .

,,Ahoj Vlastíku . Velice tě ráda vidím a vítám tě zpět . Velmi ti blahopřeji k tvému úspěchu na MS . Teď mě prosím tě následuj do auly kde proběhne setkání s tebou '' pronesla ona a podala mě ruku .

Poděkoval jsem jí za přivítání a šel sní do auly . Když sem si vše přichystal a šel na chvilku do zázemí , tak se začala naplňovat aula lidmi . Za chvilku byl slyšet hlas paní ředitelky .

,,Vážení rodičové , žáci školy a kolegové . Mám tu nesmírnou čest tady mezi náma opět přivítat našeho žáka Vlastimila Sítného . Ten po letošním úspěchu na ME přijel tentokrát z MS a přivezl  rovnou dvě medajle . Tu první má stříbrnou a tu druhou zlatou . Stal se tedy mistrem světa . Tedy tady vítám mistra a vícemistra světa v plavání na volný způsob Vlastimila Sítného '' .

Na ty slova jsem vystoupil já do auly . Ozval se obrovský potlesk . Aula byla tentokrát zcela zaplněna . Několik lidí i stálo různě v uličkách a podél stěn . Paní ředitelka mě stiskla ruku a předala mi kytici . Po skončení potlesku si někteří sedli a já začal mluvit . Pověděl jsem všem o celém mistroství a promítal při tom fotografie . Když šlo video s obou finálových částí , tak sem opět prožíval to vzrušení . Byla tam vidět i to jak mě vzala ta křeč do nohy . Když skončilo promítání tak jsem opět dostal mnoho otázek od všech . Na konci mě paní ředitelka vyzvala ať vše nějak shrnu . Tedy i to , jak lze dosáhnout takových to úspěchů .

,,V první řadě je to samozřejmě trénynkem . Potom a to je velice důležité , vás musí ten sport bavit . Pokud někdo z vás sportuje třeba na nátlak rodičů a přitom ho ten daný sport nebaví je to zbytečné ho dělat . Tímto apeluji na rodiče ať své děti nenutí dělat sport když nechtějí . No a když vás sport baví , tak ho dělejte prosím srdcem . Děkuji vám za pozornost '' skončil jsem celou přednášku .

Paní ředitelce sem předal poháry pro školu . Od ní jsem dostal nový školní batoh a v něm poukaz na oblečení dle vlastního výběru . Hodně lidí se semnou vyfotilo společně s pohárama a taky chtělo moji fotku kde už byl I podpis . Když sem na konci odcházel aulou ven , tak mě vyprovázel potlesk a všichni učitelé . Ze všech stran mě lidi podávali ruce .

Konečně sem byl venku a jelo se domů . Zbytek dne sem strávil sbráškou a hráli sme si . Druhý den jsem jel s maminkou na policii . Tam na nás čekal strejda a teta . Ta musela být i s maminkou přítomná u mého výslechu .

,,Tak jo Vlastíku . Pojď dál . Představím tě mému nadřízenému který vyšetřuje tvého býbalého otce . Nebudu nezlob se chodit kolem horké kaše . Tvého býbalého otce sme obvinili z vraždy . Potřebujeme tvoji výpověď . Bude u ní , ale I právní zástupce obžalovaného . Pokud bys jsi to nezvládal , tak zasáhne tady teta a vše se přeruší . Bylo by , ale dobré aby jsi to dnes dal a potom už tě nebudeme skoro potřebovat . '' pověděl mě strejda .

Šli sme společně do místnosti kde mělo vše proběhnout . Strejda mě představil pána který měl hodnost majora a jmenoval se Peterka . Ten mě stisknul pevně ruku .

,,Ahoj Vlastíku velice mě těší , že tě konečně poznávám . Slyšel jsem o tobě tady od tvého strejdy . Jsi velmy sylný a udatný hoch . Po tom všem co jsi musel prožít takto zabodovat nejdřív na ME a potom na MS v plavání je fakt výkon . Dnes tě , ale potřebujeme jako svědka . Musíš nám povědět jaké to bylo doma před tím než tvoje první maminka odešla do nemocnice a co se dělo hend po tom . Nemusíš se bát , nic se ti nestane . Jen nám musíš povědět pravdu '' .

Posadili sme se kolem stolu . Za chvilku vešel pán , který se představil jako právní zástupce obhajoby . Byl to ten stejný jako u soudu před tím . Pan major určil , jak bude můj výslech vypadat . Musel jsem vylíčit jak se táta ošklivě k nám doma choval . Taky sem znova pověděl o té skleničce kterou mě tenkrát ukázal .

,,Tu skleničku sem poznal když mě jí tady ukázali . On se jen hrozně smál a říkal mě , že půjdu do pekla za ní . Když přišlo parte tak jsem ho ani nečetl . On ho vzal a ve dřezu předemnou zapálil . Hrozne se tomu smál a říkal , že takhle ona shoří v pekla a já když nebudu poslouchat tak taky . Potom začalo to moje pomočování se za které mě trestal bitím . No a potom přivedl paní Boženu a bylo to ještě horší '' pověděl sem já na konci se slzama v očích .

,,Chceš skončit Vlastíku ? '' zeptala se mě teta .

,,No to by se mladému pánovi líbylo co ? Jen ať hezky odpoví na moje otázky . Prokážu s radostí , že opět lže tak jako vždy '' ozval se ten právník .

,,Nechci skončit a prokážu to , že mluvím pravdu . Někdo takový kdo spáchá tak hnusnou věc musí skončit ve vězení . A jak by řekla moje teta Hanka . Tady dostane trest od světské spravedlnosti , ale ta boží bude pro něho horší '' odpověděl jsem já a otřel si jen oči a vysmrkal se do kapesníku který mě maminka rychle podala .

Pokračovali sme tedy dál .

,,Takže tedy jedem dál dál ty lháři . Já se tě hned zeptám jak jsi mohl tak bezpečně říct , že lahvička která se našla v bytě mého klienta je shodná s tou co jsi tenkrát viděl ? '' položil otázku ten právník .

Než jsem stačil odpovídat zasáhl pan major .

,,Pane doktore  , okmažitě se uklidněte ve svých výrazech , neurážejte svědka a na rozdíl od nás mu budete vykat , tak si to uvědomte  '' pověděl s hormovým hlasem .

Potom mě vyzval ať odpovím .

,,Poznal jsem jí s určitostí . To klidně řeknu i u soudu '' zněla má odpověď .

,,Takže když ti ukážu jinou , tak taky řekneš , že je to ona ? '' zeptal se dál aniž by bral ohled na to , že mě má vykat .

,,Ještě jednou mu budete tykat , tak přeruším výslech já a bude se pokračovat bez vaší přítomnosti '' ozval se opět pan major .

Já už jsem to neudržel a počůral se i pokakal na plno do plenky z toho stresu . Maminka chtěla zasáhnout , ale já se rozhodl pokračovat . Ten právník vyndal jinou hnědou skleničku a dal jí před mne . Poznal sem hned , že je jiná .

,,Má zcela rozdílné hrdlo . Ta ktrou mě ukázal byla totiž od sirupu proti kašli pro děti pane doktore '' odpověděl jsem já .

Tím byl výslech u konce . Právník šel pryč a my se měli taky zvednout k odchodu .

,,Moment ještě prosím . Abych měl konečně klid v sobě , tak mě pokud možno prosím řekněte někdo jak se na vše přišlo a co bude teď dál '' ozval jsem se já .

Slovo si vzal pan major .

,,Dobře Vlastíku , možná ti to i prospěje . Takže mezitím kdy ty jsi tak velmi úspěšně prezentoval naši zemi na MS došlo k exhumaci ostatků tvojí maminky . Tady se vyzvedla rakev z jejímy ostatky a na několika místech v hrobě se vzali vzorky . Ty sice nic neprokázali , ale rozbory s těla ano . Byli zjištěny stopy od olova a arseniku . Tytéž látky sme zajistili při domovní prohlídce bytu i chaty . Takže jsem tvého bývalého otce obvinil z vraždy a to důkladné . Nechtěl se rozvádět s tvojí první maminkou a tak se jí prostě chtěl zbavit takto . Promiň , že to říkám takto na tvrdo , ale je to Vlastíku pravda '' skončil svojí řeč on .

,,Aha a kolik za to dostane ? Teď dostal sedm let pokud vím . To se mu tenhle trest zruší ? '' zeptal jsem se já .

,,Kdepak Vlastíku . Trest mu sloučí s tím co už dostal . Za to co udělal teď je sazba 15 až 20 let . Tedy zřejmě dostane výjmečný trest někde mezi 20 až 25 roky nepodmíněně '' odpověděl tentokrát strejda .

Potom sme se už rozloučili a jelo se domů . V autě jsem mlčel a přemýšlel proč to vlastně udělal .

,,Jsi v pohodě broučku ? Nechceš abychom zajeli za tetou si popvídat ? '' zeptala se maminka starostlivě   od volantu .

,,Ne to je dobrý maminko . Konečně vím pravdu a jsem jen rád '' odpověděl jsem jí já .

Dny ubíhali už velmi rychle a nastal poslední den školy . Šel jsem si do své třídy pro vysvědčení . Paní učitelka mělo několik vět k nám všem . Taky řekla , že se na nás všechny těší na další nový školní rok . Potom se začalo rozdávat vysvědčení . Moc jsem si nebyl jistý jak dopadnu . Přece jenom mě dalo dost času zabrat moje plavání . Paní učitelka vždy vyvolala jméno a dotyčný si šel pro vysvědčení .

,,Vlastíku , dokázal jsi velmi zabodovat ve škole i ve sportu . Máš toho no sobě hodně moc . Tím víc je potěšující , že jsi se dokázal dostat mezi nejlepší žáky naší třídy . Tvoje trojky které jsi měl v pololetí už nejsou a ty máš vyznamenání . Udrž si ho i v příštím roce '' pověděla ona a já šel pro vysvědčení .

Nemohl jsem tomu ani věřit . Věděl jsem sice , že sem měl skvělé známky z písemek I zkoušek , ale nějak jsem ztrácel stejně přehled . Po rozdání vysvědčení už zazvonilo a my šli všichni ven . Chvilku sem se bavil z klukama a potom se už objevil brácha a přijela pro nás maminka .

,,Tak jak jste na tom kdo kluci ? Koukejte se oba chlubit . '' vyzvala nás hned po na sednutí do auta .

,,No já mám vyznamenání maminko opět '' ozval se bráška .

,,No jak bych to asi tak řek . Já ho mám taky lidi '' zvolal jsem já .

Bráška zakřičel radostí a objal mě .

,,Vidíš to broučku . Však jsem to říkala . No doma na vás čeká oba překvapení '' odpověděla nám maminka a jelo se domů .

Tam už čekali na nás všichni . Chvilku sme měli klid a potom byl oběd . Holky měli taky obě vyznamenání a dostali dárkové poukazy na oblečení . Bráška dostal nové kolo abychom mohli společně jezdit po okolí . Já jsem dostal suprovej tablet . Jak řekal maminka , když není možné brát s sebou počítač tak ať si můžu vzít tohle s sebou . Druhý den začali prázdniny .


Pokračování příště .

Offline Tomasek666

  • Příliš sexy na normální nick
  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 82
  • Karma: 0
Re:Nový domov 17
« Odpověď #1 kdy: Dubna 03, 2021, 15:17:06 »
nadherný příběh , pěkně se to čte

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Nový domov 17
« Odpověď #2 kdy: Dubna 03, 2021, 18:18:18 »
pěkný příběh, jen tak dál

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 17
« Odpověď #3 kdy: Dubna 04, 2021, 08:29:53 »
pěkný příběh jen tak dál :) :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 17
« Odpověď #4 kdy: Dubna 08, 2021, 12:57:38 »
Moc hezké, těším se na další pokračování.