Autor Téma: Znovu malým chlapečkem 11  (Přečteno 792 krát)

Offline chlapeček

 • 101 a více
 • *****
 • Příspěvků: 283
 • Karma: 2
Znovu malým chlapečkem 11
« kdy: Září 14, 2018, 17:43:25 »
                                          Znovu malým chlapečkem .
                 11 . cesta letadlem , příjezd do kláštera ,  velký turnaj.

Omlouvám se za pravopis

Když sme se mohli po dosažení letové výšky odpoutat , tak jsem si já i kluci udělaly to správné pohodlí . Bráška sledoval co je pod náma . Letušky nám přinesli pití a oznámili  za jak dlouho bude jídlo a z čeho si můžeme vybírat .

,,Tak jak se těšíš bráško ? A jak se cítíš ? '' zeptal jsem se Vlastíka .

,,No těším se hodně . To víš bude to zážitek . Jen mě mrzí , že velký turnaj budu už jen sledovat z tribuny od někud . Jinak se cítím v mezích možností '' odpověděl mi on .

Něco vedle mě zabublalo . Hned mě došlo co se stalo . Maty se právě pokadil do plínek . Chvilku se vrtěl , jako by se chtěl zbavit toho nadělení v plíně na zadečku nebo ho přesunout jinam . Strejda to nejspíš postřehnul , vstal a ze schránky nad sebou vyndal tašku . Dal si jí na rameno a pošeptal Matymu ať jde za ním . Když odešel tak jsem se za chvilku pokakal taky . Bylo mě jasné , že i bráška bude mít v plínce asi plno a mokro . Maty se vrátil .

,,Jdi za tátou na záchod Jiříku a až přijdeš máš tam jít i ty Vlastíku . Tedy velmistře '' pověděl nám potichu on .

,,Počkej až se k tobě dostanu '' zavrčel na něho Vlastík .

Já jsem odešel za strejdou .

,,Tak pojď Jiříku , taky tě pěkně přebalím do čistého a suchého '' uvítal mě strejda .

Po chvilce už jsem měl na sobě čisté a suché plínky . Vrátil sem se na místo a poslal tam Vlastíka . Když se vrátil , tak si ho vzal stranou velmistr .

„Musím s tebou mluvit velmistře Vlastíkun . Pojď sedneme si tady do té volné řady . Doufám , že jsi si už zvyknul na oslovení '' vyzval ho on .

„Dobrá velmistře . No moc jsem si nezvykl ještě . Kluci mě tak občas říkají , ale už jsem jim vysvětlil , že oslovení velmistr se říká na zápasech a ne doma v rodině . Jinak bych se chtěl zeptat jak to tam bude probíhat a kde budeme sedět ? '' .

„ To je přesně to co chci s tebou probrat . Takže až přiletíme do Číny , tak pojedeme ke mně domů . Tam se ubytujeme a po jídle se půjde spát . Zítra ráno , po snídani vyrazíme do kláštera který si prohlédneme . Po obědě si můžete kluci dát krátký odpočinek . Potom my dva spolu odjedeme už na turnaj . Ostatní nás budou následovat později . Já budu sedět vedle jeho svatosti a ty po uvedení do síně slávy před ním na trůnu bojovníků . Ty dostaneš na uši sluchátka a já ti budu přes mikrofon tlumočit . Nad náma budou sedět další mistři . Tvůj doprovod bude mít místa na VIP trubůně . Je potřeba abys celý zápas sledoval . Pokud si všimneš porušení pravidel , máš právo i povinost zasáhnout do zápasu . Před slavnostním zahájením , bude následovat tvoje uvedení do síně slávy . Z hlavního kruhu bude stoupat tvoje velká fotografie až ke stropu a zazní hlavní hymna Kung – Fu . Taky dostaneš od jeho svatosti jinou čepici s košilí a k tomu šavli . To jsou znaky bojovníka , který se dostal do síně slávy . Potom už bude velký turnaj probíhat tak jak ho znáš velmistře Vlastíku '' pověděl mu on .

„ Tak to bude zajímavé . A kdy bude možné si prohlédnout město . A kde je možné si vyměnit peníze ? U nás je nikde nemají , takže si vezeme pouze dolary .'' zeptal se ho bráška .

„ Peníze si vyměníš v bance , tam spolu zajdeme . Na prohlídku máme vždy dopoledne , odpoledne už budou zápasy velmistře . Jinak jsem ti chtěl ještě říct jednu věc . Vzhledem k tomu , že už jsi také velmistr a do toho budeš bojovník síně slávy mě už přestaň konečně furt vykat a tykej mě . Normálně mi říkej Sione . Tak jo teď si dáme jídlo '' .

Každý se vrátil na svoje místo .

,,Teda tak to bude něco bráško . Jsem na vše zvědavej . To bude teda zážitek to uvedení do síně slávy . '' pověděl jsem mu já .

Letušky nám přinesli jídlo . Každý sme si vybrali něco jiného . Jídlo bylo docela dobré a taky sme ho dostali dost .

,,Bráško jen se tě zeptám . Vzal si doufám kameru ? '' zeptal se mě Vlastík .

„Ježkovi oči , já jí nechal doma . Maty nevzal jsi jí náhodou ty ? '' odpověděl jsem já zděšeně .

„Kdepak Jiříku , já jí nevzal . Mám jenom svůj foťák '' ozval se Maty .

,,Nevadí , tak jí tm někde koupíme . Pokud vím daj se tam celkem levně pořídit . Rád bych měl celej ceremoniál natočený na kameře . '' odpověděl bráška jako by se nic nedělo .

Přesně jak Vlastík říkal , let byl hodně dlouhý . Chvilkama sme hráli hry , pak se koukali na filmy a nakonec všichni usnuly . Po cestě nás strejda ještě párkrát musel přebalit do čistých a suchých plínek .

Konečně se ozval kapitán letadla s hlášením , že za několik minut už budeme přistávat . Po dosednutí na letiště a odbavení sme si počkali na věci . Strejda nedal jinak a vlastík musel použít pro pohyb vozík . Velmistr nás nasměroval k východu a tady najal auto která s námi odjelo k němu domů . Sledoval jsem celou dobu cestu . Bylo to hodně zajímavé a nezvyklé domy . Před každým byla nějaká socha . Asi tak po dvou hodinách jízdy sme zastavili před velkým domem . U cesty stála starší žena která se hned s velmistrem vřele vítala . Když jsme všichni vystoupili , tak nám jí představil jako svoji manželku . Po uvedení dovnitř a ubytování v pokojích sme se sešli u večeře . Začínal jsem přemýšlet , že řeknu hodně rychle strejdovi o výměnu už tak dost slušně mokrých plínek .

 Po jídle nás skutečně vzal konečně do koupelny kde proběhlo přebalení do suchých plínek na spaní. Já s bráškou jsme měli pokoj pro sebe a Maty s tetou a strejdou taky . Popřáli sme si dobrou noc a šli spát .

 Ráno jsem se vzbudil o chvilku dřív než bráška . Sledoval jsem ho jak spí . Vypadal dosti uvolněně a spal jak malé dítě . Ruce měl u hlavy a nohy roztažené od sebe . Pěkně se mu rýsovali plínky . Po chvilce se vzbudil a hned mě pozdravil .

,,Ahoj bráško . Tak jak jsi se vyspal ? Já docela dobře . Těším se na celou akci . '' .

,,Ahoj vlastíku tak to mě těší . No jsem taky na vše zvědavej '' odpověděl jsem mu já .

 To už vešel k nám strejda a hned za ním Maty . Ten už byl dokonce převlečen a dle všeho i zabalenej do suché plínky .

,,Ahoj kluci , tak šup vstávat , potom přebalit a po snídani se jde ven '' pozdravil nás z vesela .

Oba sme vstali a po výměně plínek se šlo na snídani . Velmistr už byl v jídelně a čekal na nás . Při jídle se na něho obrátil Vlastík .

,,Sione , jen mě tak napadlo . Jak často se uvádí bojovník do síně slávy ? A kdy to bylo naposled ? ''.

,,No Vlastíku , to je různé . Většinou je rozmezí tak kolem stopadesáti let . Teď to bude schodou okolností už dvestědeset let co byl naposledy uveden bojovník do síně slávy . Bude to skutečně velká událost pro všechny . '' odpověděl mu on .

Po snídani sme vyrazili ven . Nejdřív se šlo do města , kde byla banka .Tam zašel Vlastík s velmistrem a taky strejdou . Když vyšli , tak se ohlásil Vlastík .

,,Tak jo peníze máme . Teď to chce najít elektro a koupit tu kameru '' .

,,No Vlastíku elektro je hned naproti , takže tam zajdeme . Potom si najmeme auto a jede se do kláštera který si prohlédneme '' odpověděl mu velmistr .

Když se po nějaké době vrátili s prodejny , měl bráška u sbe moc pěknou kameru .

,,Ta vypadá Vlastíku moc pěkně . Snad jsi za ní moc nedal '' prohlásil strejda .

,,Kdepak strejdo , tady je toto elektro velmi levné '' odpověděl mu on .

Když nás najaté auto odvezlo do kláštera tak jsem se nestačil divit jak velké je to seskupení budov . Na trávníku byl vidět trénik chlapců a o kus dál už mužů . Pomalu sme procházeli kolem nich . Najednou jeden ten trenér něco zavolal . V tu chcvilku se všichni postavili do pozoru , sepjali ruce a uklonili se .

,,Musíme je taky pozdravit velmistře Vlastíku . Oni nás poznali a teď nám vyjadřují svojí úctu  '' prohlásil velmistr .

Bráška tak učinil i s vozíku na kterém musel jako vždy jet . Potom sme došli dovnitř chrámu . U vstupu po nás chtěli nejdřív vstupné , ale velmistr jim něco oznámil . I tam se bráškovi a velmistrovi uklonili a nechali nás jít . Koukal jsem se kolem a jen cítil , že moje plínka je zase už mokrá . Po stěnách byly krásné obrazi a různé sochy .

,,Teď přátelé vstupujeme do hlavní síně slávy . Zde bude viset odedneška velmistře Vlastíku tvůj obraz . Taky jsem ti ještě zapoměl říct , že dostaneš jméno , které je hodno bojovníka síně slávy '' prohlásil velmistr .

Síň byla velká a velmi bohatě zdobená . Na stěně viseli obrazi bojovníků . Bylo jich tam šest jak jsem hned zjistil .  Jeden byl , ale zkrytý .

,,Velmistře Sione , proč je ten jeden zakrytý ? '' zeptal se Vlastík který mě předešel se stejnou otázkou .

,,To je jednoduché velmistře Vlastíku . Ten bojovník stratil svoji čest . Byl sem uvedený také ještě za svého života . Jenže pak začal své hodnosti zneužívat . Nakonec zabil při zápese jednoho bojovníka . Udělal to vlastně až po tom , co byl jeho soupeř vyhlášen za vítěze . On neunesl porážku a tak ho zabil . Za tento čin byl odsouzen k trestu smrti a taky popraven . Bylo rozhodnuto , že jeho obraz byde zakrytý do té doby , než jeho potomci mu dobudou jeho čest zpět '' vysvětlil nám on .
 
Potom se šlo dál . Když sme vstoupili do jedné místnosti , tak uprostřed jí stála pěkná studánka . Viděl jsem jak se bráška zarazil .

,,To snad není možné . Tohle musí být studna Dračích bojovníků '' prohlásil s nadšením .

,,Přesně tak velmistře Vlastíku . Můžou sní , ale pít pouze mistři a samozřejmě velmistři .  Tak pojď a napij se '' prohlásil on .

Bráška se skutečně napil . Vyfotil jsem ho přitom a pak nás strejda všechny kluky taky vyfotil . Čas velmi rychle utekl a my se vrátili k velmistrovi domů . Ještě před jídlem nás všechny strejda přebalil do čistých a suchých plínek . Po obědě sme se natáhli .
 
 Po chvilce přišel velmistr pro brášku a odjeli spolu pryč . Já a ostatní sme ho následovali asi tak za hodinu . Po dojetí do kláštera sme se odebrali do sálu kde se mělo bojovat . Bylo tady hodně moc lidí . My dostali svoje místa v části pro VIP hosty . Zkoušel jsem najít brášku , ale nikde nebyl . Najednou se ozvali fanfáry a do sálu vešel průvod mistrů . Uprostřed kráčela jeho svatost . Všichni se usadili a on pak začal mluvit . Nevím jak bylo vše zařízené , ale u našich sedadel byly sluchátka a po jejich nasazení sme hned všemu rozuměli .

,,Vážení mistři , bojovníci a přítomní , dnes se zde scházíme abychom byly svědky velkého turnaje . Taky ovšem se zde dnes stane mimořádná událost . Bojovník Vlastík , který vyhrál boj o čest bude dnes uveden do síně slávy . Je to z toho důvodu , že do zápasu o čest šel i přes velké ryziko vzhledem ke svému zdravotnímu stavu . Nyní přivítejme tohoto bojovníka prosím '' .

Ozval se potlesk a za doprovodu hudby vešel polmalu Vlastík s velmistrem . Bylo to po nějaké době , co šel větší kus po svých .

,,Zde vám představuji bojovníka a velmistra Vlastíka . Ten dostává nové jméno Ne – Zhea . Bude jej nosit až na věky . Nyní se pám všech mistrů , zda souhlasí s jeho uvedením do síně slávy . Nechť zvednou ruku a hlasují tak . Pokud někdo z vás nesouhlasí , ať předstoupí a řekne nám svůj důvod '' vyzval všechny .

Všichni až na jednoho svoji ruku zvedli . Ten jeden předstoupil před jeho svatost .

,,Já jsem proti . Mého vnuka Tchuan – Sina porazil v boji o čest nesprávným úderem . Dal mu ránu ze zadu . '' prohlásil on .

,,Tchuan – Rine , boj on vyhrál správně . Ostatně je možné si prohlédnout záznam ze zápasu . Naopak se tvůj vnuk pokusil jej napadnout ze zadu . Když nesouhlasíš , tak dle tradice se tě musím zeptat jaký chceš důkaz , že si on zaslouží být v síni slávy '' dostalo se mu odpovědi .

„Ať spolu bojují . Jen na dva body . Pokud můj vnuk prohraje ať je uveden do síně slávy bojovník Vlastík . Pokud , ale vyhraje nechť se stane velmistrem on '' prohlásil .

V tu chvíli ve mně zatrnulo . Veděl jsem , že bráška nesmí nic dělat a takový boj mu může ublížit .

,,Velmistře Vlastíku , jak se chceš zachovat ? '' zaptela se jeho svatost brášky .

On chcvilku přemýšlel . Já jen kroutil hlavou a říkal mu ať to rozhodně nedělá . Potom bráška promluvil .

,,Vaše svatosti , jdu do toho ikdyž vím , že můj bráška je proti tomu a snaží se mě o tom přesvědčit . Ať Tchuan – Sin předstoupí . Nechť se ukáže kdo je lepší '' pověděl on .

Sundal si košili a čepici pro velmistry . Postavil se doprostřed kruhu a čekal . Jeho protivník vběhnul dovnitř a hned se pustil do brášky . Vlastík odrážel jeho útoky úplně spolehlivě . Potom silně udeřil a onen číňan byl na zemi . Bod pro brášku .

 Vlastík chtěl odejít na svoji stranu , když se jeho soupeř rozběhnul za ním s něčím v ruce co vytáhnul od opasku . Bráška se jen rychle ohnul a vrazil mu ruku do břicha a odkopnul jej od sebe . Při tom mu s ruky něco vzal . To něco byl nůž . Hned mi to došlo , on chtěl brášku buď zabít nebo zmrzačit . Vlastík vyhrál dosti rychle . Jen v jeho obličeji bylo vidět , že zřejmě trpí hodně silnou bolestí . Tchuan – Sin se zvednul a předstoupil před něho . Přišla i jeho svatost a bráška mu něco
dal .

,,Tchuan – Sine . Pokusil jsi se o útok zbraní . Tímto se ti oznamuje , že jsi s turnaje okamžitě vyloučen . Bude jen zde na velmistrovi Vlastíkovi zda budeš moc zůstat bojovníkem Kung – Fu . Nechť se sám teď vyjádří . '' prohlásila jeho svatost a dalu mu mikrofon .

Bráška ho chvilku sledoval a potom promluvil .

,,Schází ti pokora a úcta . Musíš se jí naučit . Ne , nechci jeho vyloučení , ale ať je okamžitě přeřazen do nejnižší soutěže aby se znova učil co je pokora a úcta '' prohlásil on .

 Ten číňan odešel se sklopenou hlavou pryč . Jeho svatost pokynula několika lidem . Ti přinesli košili a čepici pro brášku . Taky dostal šavli , kterou mu upnyli k boku . Já vše točil na kameru a po tvářích mi tekli slzi dojetím . Potom se všichni postavili a v pozoru vyslechli hymnu při které ke stropu stoupala velká fotka brášky . Potom byl bráška uveden na vyvýšené místo před jeho svatost . Byl to jakýsi trůn . Na něj ho posadili a po usednutí všech lidí se chvilku čekalo . Jeho svatost pokynula Vlastíkovi a on povstal . Chopil se mikrofonu a začal hovořit .

,,Vaše svatosti , velmistře , mistři , bojovníci a přítomní . Dnes jste mě prokázali velkou čest a uvedli mě do síně slávy . Přísahám , že se vždy budu za všech okolností chovat tak , abych neztratil svoji čest a o toto místo nepřišel . Taky mě dovolte , abych zde na tomto místě poděkoval člověku , který už není mezi námi , ale díky němu jsem se dostal ve sportu tak daleko . Děkuji ti maminko , škoda že zda nejsi . Taky děkuji své nové rodině za jejich podporu v težkých dobách které mě teď obklopojí . Nyní už jen můžu prohlásit tento velký turnaj za zahájený '' ukončil bráška svůj projev a sednul si zpět .

  Při sedání jsem si všimnul , že křivý tvář bolestí . Bylo mě hned jsané , že si opět ublížil se
zádama .

     Pokračování příště .

Offline themara

 • Registrovaný uživatel
 • 101 a více
 • ***
 • Příspěvků: 104
 • Karma: 1
Re:Znovu malým chlapečkem 11
« Odpověď #1 kdy: Září 16, 2018, 15:57:40 »
Velmi pěkné jen tak dál :) :)

Offline luba

 • 101 a více
 • *****
 • Příspěvků: 890
 • Karma: 3
Re:Znovu malým chlapečkem 11
« Odpověď #2 kdy: Září 16, 2018, 21:39:48 »
Velmi hezké, již se těším na další pokračování.