Autor Téma: Bambusové pleny a jiný textil s bambusovým vláknem  (Přečteno 8163 krát)

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Bambusové pleny a jiný textil s bambusovým vláknem
« kdy: Května 17, 2016, 14:14:47 »
Ahoj.
Tohle téma tu už jednou bylo,ale je uložené k ledu v neaktivní části tohoto fóra.Takže zkouším spustit na tohle téma novou diskuzi.Třeba se tu najde ještě někdo,kdo papírové či jednorázové plenky zrovna nemusí.
Osobně jsem si čtvercové bambusové plenky pořídil a mám s nimi jen příjemné zkušenosti.Teď samozřejmě nemám na mysli údržbu.
Při vyslovení slova "bambus" si jistě hodně lidí představí to tvrdé a ostré žlutě zbarvené dřevo.Ale plenky jsou naprostým opakem.Nádherně měkké,bílé,nadýchané.Na omak naprostý skvost.Pro upřesnění,píšu tu o plenkách KIKKO.Moje náklonnost k těmto plenkám šla tak daleko,že ji mám rozprostřenou na polštáři a tak se k ní vlastně mohu denně tulit.Z hlediska funkčnosti jsou také někde jinde,než bavlna,pojmou mnohem víc tekutiny.Pro toho,kdo hledá dokonalost v klasice asi nepostradatená součást vybavení.Mimo údržby je ještě taková malá vada na kráse cena těchto plen.Ale kdo chce kvalitu,jistě rád připlatí.
Rád uvítám příspěvky s Vašimi postřehy a zkušenostmi. A nejen s plenkami.Jsou už i jiné textilie s bambusovým vláknem.
Hezký den  :),g

Offline Griffon

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 16
  • Karma: -1
Re:Bambusové pleny a jiný textil s bambusovým vláknem
« Odpověď #1 kdy: Května 17, 2016, 22:26:30 »
Toto je super otázka jen problém sehnat pro dospěli taky bych bral

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Bambusové pleny a jiný textil s bambusovým vláknem
« Odpověď #2 kdy: Května 18, 2016, 08:46:14 »
Já používám plenku o rozměru 70x70.A rozměr skutečně platí a i  po několika vyprání to zůstává beze změny.Složená na třetinu mi bohatě dostačuje.A v nabídce jsem našel tetra pleny (osušky) z bambusovým vláknem o rozměru 90x100.To by snad mohlo dospělému dostatečně stačit.Ovšem za cenu 199,-Kč/kus.
Jen tak mimochodem,ty bambusové o rozměru 70x70 jsou o něco větší,než bavlněné 70x70.Když změřím bavlněnou po několika vyprání,tak zjistím,že už má jen slabých 65 cm.
U těch bambusových je asi dobré dodržovat návod na praní.Zásadně nevyvářet!!Zdraví g  :).
« Poslední změna: Července 15, 2016, 17:38:07 od Bibinko »

Offline jazy2

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 14
  • Karma: 4
Re:Bambusové pleny a jiný textil s bambusovým vláknem
« Odpověď #3 kdy: Července 15, 2016, 09:52:57 »
Bambusové pleny mohu jen pochválit. Ve velikosti 70x70 jsou bez překládání 3 až 4 ks ideální pro klidný pohodlný spánek i jiné aktivity. Po ročním používání a častém praní si drží stejnou kvalitu. Jsou velmi příjemné na dotek a savost je podstatně větší než u normálních látkových plen.

Offline gumplík

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 340
  • Karma: 1
Re:Bambusové pleny a jiný textil s bambusovým vláknem
« Odpověď #4 kdy: Července 15, 2016, 18:39:46 »
Já bohužel bambusové pleny nemám, myslím, že jsem ty bambusové viděl i v Globusu. Mám jen bambusové tričko, které používám na tenis a nemůžu si ho vynachválit, pojme více potu a když ho potom přemáchnu ve vodě v ruce, tak nevybledne(mám v modré barvě) a navíc rychle uschne.