Autor Téma: Bude možné v ČR zakoupit pleny v obchodech?  (Přečteno 7653 krát)

Offline PetrMyslivec

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 639
  • Karma: 8
Bude možné v ČR zakoupit pleny v obchodech?
« kdy: Září 10, 2015, 06:53:48 »
Né, že bych to považoval za nutnost, která nám schází, ale občas by se to hodilo, stejně tak by to mohl být zajímavý adrenalinový zážitek -zkouška odvahy, chcete - li a tak jsem se právě s touto otázkou obrátil na největší obchodní řetězce u nás... Pár odpovědí již dorazilo - některé jsou i dosti šokující.

Citace: PENNY
Děkuji za zaslání zprávy. V současné době máme v sortimentu inkontinenční vložky. O zavedení inkontinenčních plenek prozatím neuvažujeme.

Citace: AHOLD (ALBERT)
V současné době máme v nabídce na hypermarketech výrobky na lehkou inkontinenci určené především pro ženy. Jedná se o produkty CARIN INCONTINENCE vložky 8KS a BELLA LADY CONTROL EXTRA vložky 14ks.Pokud zákazník poptává přímo inkontinenční kalhotky, tak tento sortiment se v ČR může prodávat pouze v lékárnách. Řešili jsme už s několika dodavateli a hledáme cestu jak podobný typ výrobku nabídnout i v rámci našich prodejen.

Citace: KAUFLAND
Rádi bychom Vás informovali, že v sortimentu máme již zařazené Bella Lady inkontinenční vložky a dále Bella Control inkontinenční kalhotky po dospělé. Věříme, že Vás tato zpráva potěší, a těšíme se na Vaši příští návštěvu.

Uvidíme, jestli se ještě vyjádří další, jako Tesco, či Globus, případně větší drogerie, kterých jsem se také ptal  :P

Offline lycanth

  • Jsem modrej
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 129
  • Karma: 0
Re:Bude možné v ČR zakoupit pleny v obchodech?
« Odpověď #1 kdy: Září 12, 2015, 23:39:55 »
Zvláštní, nečekal bych, že prodej plen bude regulován a omezen jenom na lékárny. Skutečně to nejsou léky, které by šlo nějak zneužít.

Offline PetrMyslivec

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 639
  • Karma: 8
Re:Bude možné v ČR zakoupit pleny v obchodech?
« Odpověď #2 kdy: Září 13, 2015, 10:07:27 »
S největší pravděpodobností to není pravda, ale buď neznalost, nebo neochota. Ze sortimentu zdravotních pomůcek se i v menších diskontech prodává ledasco.

Offline Tropix

  • Zloděj
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 215
  • Karma: -1
Re:Bude možné v ČR zakoupit pleny v obchodech?
« Odpověď #3 kdy: Září 13, 2015, 15:54:24 »
Možná proto:

Prodejci zdravotnických prostředků jsou povinni:
c) uchovávat po dobu 10 let pro potřeby příslušných správních úřadů kopie poukazů
a objednávek, na jejichţ základě byly prodány zdravotnické prostředky uvedené v § 17 odst. 1 a § 20 odst. 3 písm. a) a b)

Zdravotnické prostředky, které byly vyřazeny z prodeje, musí být uloţeny odděleně od zdravotnických prostředků, které lze prodávat; s těmito zdravotnickými prostředky se nakládá podle zvláštního právního předpisu (zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech (atd.)
Tahám Vás za nos již dost dlouhou dobu - Vás všechny, které jsem - sice neúmyslně, ale přesto - okradl. Admin mi dal dost dlouhou dobu na to, abych se s Vámi vyrovnal, ale já na to kašlu

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re:Bude možné v ČR zakoupit pleny v obchodech?
« Odpověď #4 kdy: Září 14, 2015, 00:10:20 »
Tak jsem se dneska ptal známé lékarnice jestli je prodej plen a inko pomůcek nějak omezen jen na lékárny a prodejny zd pomůcek a opravdu nijak regulován není. Spíš by viděla problém v neatraktivnosti zboží, malou cílovou skupinu a nemožnost přijímat poukazy na inko pomůcky.
Pleny na poukaz jsou docela dobrej kšeft pro lékárnu, k příkladu vezmu Abri M4 premium, cena na volný prodej se pohybuje kolem 230Kč (údajně v nákupce pro lék je 205Kč) ale zdravotní pojišťovně lékárna účtuje za odebrané inko pomůcky 254Kč. Při preskripci 20 balení na 3 měsíce má na tom lékárna 20*49Kč= 980kč jen za objednání a vydání
Tak asi tohle bude důvod proč se řetězce do plen nehrnou. Kdo je inko má poukaz, těch pár balíků co potřebuju navíc beru přímo od davatele (je zatím nejlevnější) a těch pár balení co koupí ostatní je pro ně nezajímavé. Jedině jako nouzovka :D


Ještě doplnění, zdravotnických prostředků se týká zákon 123/2000Sb jak píše tropix tak zákon 185/2001Sb pojednává až o likvidaci použitých, vyřazených a nebo jinak znehodnocených zdravotnických prostředků, a pokud přišel zd pros do kontaktu s pacientem je považován za infekční a musí být s ním nakládáno podle klasifikace H9 (ale praxe hlavně v home care sféře je poněkud jiná :D)
« Poslední změna: Září 14, 2015, 00:18:38 od marco »

Offline spida

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 129
  • Karma: 1
Re:Bude možné v ČR zakoupit pleny v obchodech?
« Odpověď #5 kdy: Září 17, 2015, 15:48:04 »
jen jedna informativní pokud by se na to vstahovalo omezení o lékarnickém zboží  jednalo by se i o dětské pleny které jsou  z hlediska legislativy stejné zboží. prodej  pomucek při inkontinenci není až na leky nijak omezen