Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Převratná novinka / Odměna 4, Setkání
« Poslední příspěvek od luba kdy Dnes v 13:32:50 »
Odměna 4, Setkání


Frederik se plně věnoval své práci, která jej uspokojovala, volný čas trávil se svými přáteli, nebo jen tak sám ležel na pláži a kochal se výhledem na moře a pozoroval okolní čilý ruch. Byla středa, měl po práci a tak se rozhodl, že si zajde na pláž, tentokrát při Opičí zátoce. Tou dobou sem přijel jeden ze Švédských plenkařů Elias Gustavson. Byl to velmi sympatický mladík, který pracoval jako dělník v automobilce, část svých úspor převedl na Ostrov Robinsona Crusoe a výhodně je investoval do ABDL a IN Tradingu. Byl svobodný, ale jak říkal, prozatím to neřešil. S Frederikem se stali dobrými přáteli.
Leželi na dece a slunili se. „Je nádherně Eliasi“ řekl Frederik. „Ano, hned bych tady zůstal“ na to Elias. „co Ti v tom brání“? „V podstatě nic, ale ve Švédsku mám rodiče, bratry, mám i jakožto plenkař i zdejší občanství, ale, pokud budu chtít, kdykoli si sem zajedu a v případě potřeby rád této zemi vypomůžu“. „To já také“ řekl Frederik. „Však Ty pomáháš a ne málo“ usmál se Elias. Frederik si všimnul, že si s někým píše, ale nechtěl se jej na to ptát: „třeba má nějakou holku“ pomyslel si.
„Ty, Frederiku“ začal opět Elias: „ta Alma by se k Tobě hodila a podle toho, co vím jí nejsi zrovna lhostejný“. „Jsem pouze její kamarád“ odtušil Frederik. „Kamarád, taky rád“ dobíral si jej dobromyslně Elias. „Že Tě hodím do vody, aby ses vzpamatoval“ řekl Frederik. Ještě hodnou chvíli se takto škádlili.
Nepůjdeme si zaplavat, vidím, že máš roupy“ navrhl Frederik. „Hned to bude, jenom si něco zařídím“ odpověděl Elias a Frederik věděl, že se jde do kabinky přebalit. „Tak, jsem tady a můžeme směle do vody“ řekl Elias a oba se jako blázniví kluci vrhli do moře. Ve vodě spolu zápasili a dělali různé vylomeniny. Po té, co vylezli z vody, zakoupili si placku s kozím masem a pálivou chilli omáčkou. „Ta píše“ řekl uznale Elias. „Robinson Crusoe měl dobrý vkus, kozí maso je chutné a také zdravé“ na to Frederik.
Střídavě se slunili a plavali. „Stejně jsi pro nás, plenkaře udělal hodně“ řekl Elias. „Snažím se. Přivedla mne k tomu právě Alma“. „Tobě není lhostejná“ opět si jej dobíral Elias. „Ty, Eliasi“ řekl Frederik: „jsi zvědavý a kdo je zvědavý bude brzo starý“. Oba se začali chechtat a pošťuchovat jak malí kluci. Po té si opět lehli na deku a slastně odpočívali. Elias neustále někomu psal. „Máš nějakou holku“? dotázal se Frederik. Elias mu oplatil stejnou mincí. „ach, jo, jsme jak malí kluci“ řekl Frederik a vyzval Eliase, aby si šli zaplavat. Oba uplavali notný kus, po té se šli opět slunit na břeh
Leželi a Frederik podřimoval. Elias si stále s někým psal. Zprávy mezi ním a tou osobou nabývaly na intenzitě. K Frederikovi z dálky doléhal ruch ostrova, pomalu se hroužil do spánku. Při tom cítil tlaky ve střevech.
„Baf“! Ozvalo se a čísi ruce na něm spočinuly. Ulekl se a náhle cítil, jak kadí. Jeho plavky se rázem nafoukly. Otevřel oči: „Almo, kde Ty se tady bereš“ myslel, že se mu to zdálo, ale ne, uviděl ji a v tom si to uvědomil. Elias se raději díval jinam, aby nebylo vidět, že stěží potlačuje smích. Alma se částečně bavila, ale také se vůči Frederikovi cítila provinile. „Promiň, poněkud jsem to přepískla“. „to je v pohodě“ řekl Frederik: „Kdys přijela“? „Před chvílí jsem se sem dostala z Trinidadu a Tobaga, tady Elias mne naváděl pomocí textovek“. „Nic jsi mi neřekl, Eliasi“. „Mělo to být překvapení“. „To teda bylo, až jsem se z toho“... Všichni se zasmáli: „alespoň je to setkání v našem plenkařském stylu“ přisadil si Elias. Ozvalo se další zabublání, to se opět Frederikovy plavky nafoukly. „Vyprázdni se kompletně, radím Ti dobře, jako zkušená plenkařka“ doložila Alma. „Kdyby mne tak viděli kolegové a prof. Lindberg“ řekl Frederik: „na druhou stranu to prožívám s vámi klienty v praxi“.
Díky neutralizační látce IN a Almině a Eliasově bezprostřednosti z něj stud rychle opadl. „Musím se převlíct, mám pěkně naducaný plavky“ řekl. „Pomohu Ti s tím“ na to s úsměvem Alma. „To se nehodí, aby mladá dívka“.. Protestoval Frederik. „Neprotestuj a pojď“ řekla Alma a již jej vedla k jedné z plážových van. Zde jej vysvlékla z plavek, které dala do lavóru, jejich obsah vysypala do linky na zpracovávání zneutralizovaných produktů a plavky dala do prádelny, v půjčovně zapůjčila náhradní.
„Tak, teď Tě dám do pořádku“ řekla a přistoupila k plážové vaně. „To ne,“ protestoval Frederik. „Ale, provinila jsem se a ráda si to za trest odpracuji, i když tohle je příjemný trest“ a políbila jej. Byl tímto jejím počínáním velmi překvapen a políbil ji. Ucítil, jak namydlená žínka zajela mezi jeho půlky a zmocnilo se jej něco nepopsatelného. Alma jej vykoupala, po té mu řekla, ať vyleze z vany, kterou dala do pořádku. „Mám Tě moc ráda, mrzí mne, co se stalo, že jsem Tě přivedla do rozpaků“ řekla a začervenala se. „Ale, co se vlastně stalo, jedny tak trochu napěchované plavky, lepší setkání si asi ani nemohu přát, ale nemohu to dát k lepšímu“. „ale, můžeš, mezi plenkaři určitě „To je fakt“.
Přišli k dece, kde ležel Elias. Ten se zubil. „Že Ti dám herdu do zad“ řekl Frederik a dal mu pořádnou. Oba se kočkovali, jako malí kluci. „Děcka, děcka“ řekla Alma a mile se usmála. „díky, eliasi, žes mne tak dobře navedl“ řekla Alma. „Děťátka, nechám vás tady spolu, rýsuje se mi vodní skůtr“ řekl Elias a zmizel.
Frederik s Almou osaměli a Alma řekla: „nějakou dobu tady chci zůstat, cestovka mne propustila a tak si říkám, že toho využiji a přijedu sem na ostrov. Věděla jsem, že jsi tady a Elias mne již bezpečně zavedl“. „Tak, vy jste byli domluveni“? Řekl Frederik a celý se rozzářil.
„Ještě něco Ti chci říct“ pokračovala Alma: „co se týče té cestovky, šéf se ke mě zachoval velkoryse. Řekl mi, že bych se spíše hodila jako delegátka někam do tropů. O mé zálibě v plenkách neví. Řekl mi, že bych si měla založit třeba nějakou cestovní agentůru. Tak mne napadlo, že bych si mohla založit něco zde na Ostrově Robinsona Crusoe, Napadl mne název Svenska ABDL, ale to, až budu mít nějaký ten kapitál“. „Něco bychom dali do hromady“ řekl Frederik. „Co pak tady řešíte“? Dotázal se vrátivší se Elias. Alma mu vše vypověděla. „To je vynikající nápad“ řekl nadšeně: „mohla by z toho být akciovka Švédských plenkařů“. Spojil se s Linou Svedbergovou, Švédskou plěnkařkou, která vlastnila poradenskou firmu v oblasti finančnictví. Ta byla tímto nápadem nadšená a započala se zařizováním všeho potřebného.
Brzy se tato cestovní kancelář zaregistrovala jak na Ostrově Robinsona Crusoe, tak i ve Švédsku. Alma si následně otevřela další cestovní kancelář s názvem Svenska Crus zabývající se běžnou, neplenkařskou klientelou.
Zisky obou firem byly obrovské a Alma tak zbohatla. S Frederikem se do sebe zamilovali a vždy na srazech plenkařů dávali jejich setkání k lepšímu.
Taktéž Alma si oblíbila nové modernizované nočníky. Také si jeden zapůjčila a spolu s Frederikem na nich sedávali na plážích. Nočníky zahrabali do horkého písku, který v nich udržoval teplou vodu. To v nich vždy vzbuzovalo libé pocity. „Jsem moc ráda, Frederiku, že jsem Tě poznala“ říkala Alma. Nebýt Tebe, asi bych to dávno zabalila, cítila jsem se strašně, ta moje odlišnost mne drásala, pak jsi přišel Ty a dostal jsi mne z toho“. „Původně jsem to považoval za pomoc klientce v rámci své práce, ale, když jsem Tě poznal, věděl jsem, že je to něco víc, než práce, s plenkaři jsem se skamarádil a Ty jsi mi nade vše drahá“.
Jednou tak seděli na nočnících, bylo krásné slunné odpoledne. „Ty, Frederiku, tak mne napadlo, což, kdyby byl do nočníků nainstalován takový seznam ABDL cestovek, který by se průběžně aktualizoval“? „To by nebylo špatné, musel by to někdo zhotovit, víš, co, řeknu to Davidovi. Ten nelenil a sedl k počítači. Jeho seznam byl hotový během půl hodiny, po té vše zkompiloval v programovacím systému Robinson Crusoe a po otestování nainstaloval do všech chamber pot tabletů. Almu ještě napadlo zřízení rezervačního systému, kdy by z pohodlí svého nočníku klient objednal zájezd na Ostrov Robinsona Crusoe. David vše sloučil do jednoho programového balíčku pod názvem Potty Reserved. Tento softwarový nástroj získal několik ocenění na veletrzích cestovního ruchu v Torontu, Kodani a Brně.
Tímto novým počinem stoupl počet turistů přijíždějících na Ostrov Robinsona Crusoe o dalších 5 procent. Alma za tento svůj objev získala značné finanční prostředky od Potty Holdingu. Tyto následně na radu svých přátel investovala zde na Ostrově Robinsona Crusoe a tyto investice se několikanásobně zůročily. Ona i Frederik se započali učit i programovacímu systému Robinson Crusoe, říkali si, že nikdy neví, kdy budou tyto znalosti potřebovat.
Frederik také počal mezi plenkaři více propagovat sezení na chytrých nočnících. Alma ještě navrhla, aby tento nový softwarový balíček byl nainstalován i do plenkových čipů, neboť i při plenkaření se člověk uvolní, zasní a také si může zvolit cestu na ostrov.
Dny i měsíce uplývaly jako voda. Následoval návrat do Švédska. Ani se mi tam do té zimy nechce“ říkal svým přátelům zde na Ostrově Robinsona Crusoe Frederik, ale věděl, že se sem budou spolu s Almou vracet, neboť její kanceláře vyžadovaly její přítomnosti jak zde na ostrově, tak i ve Švédsku. Jejich vznikem tak na Ostrov Robinsona Crusoe přijíždějí další turisté.
Alma zůstala na ostrově, Frederik odlétal. Usedl do malého letadélka. Jeho přátelé včetně Almy mu mávali. Stroj se vznesl a zamířil k Port Of Spain. Dlouho se díval, dokud mu čarokrásný Ostrov Robinsona Crusoe nezmizel v dálce.
Pokračování příště.

2
Příběhy / Re:Nové dětství Toma a Míši 42
« Poslední příspěvek od chlapeček kdy Dnes v 09:38:17 »
Super pokračování. Jen tak dál.
3
Příběhy / Re:Nové dětství Toma a Míši 42
« Poslední příspěvek od themara kdy Dnes v 08:47:22 »
Pěkné pokračování těším se na další
4
Převratná novinka / Odměna 3, Hlubší poznávání
« Poslední příspěvek od luba kdy Včera v 19:48:25 »
Odměna 3, Hlubší poznávání


Spojil se s Davidem: „Ty, Davide, rád bych si zřídil bezplatnou linku pro Švédské plenkaře, obsluhoval bych ji já, současně s tím bych hlouběji pronikal do této problematiky, jak dlouho by to mohlo trvat“? „Během pěti minut“ řekl David. „Tak, to jsi pašák“ na to Frederik. Frederikovi provozování této nové bezplatné linky přineslo velmi cenné zkušenosti a přiblížil se tak více komunitě švédských plenkařů. Když jednou hovořil s prof.  Lindbergem, řekl: „víte, pane profesore, k těmto lidem je třeba si najít cestu a nejlepší je s nimi navázat kamarádské vztahy, to se pak lépe jedná“. „Nepřipadá Vám to poněkud neprofesionální si tyto lidi příliš připouštět k tělu“? Řekl Prof. Lindberg. „Nemyslím, tito lidé potřebují  spíše citlivý přístup“: „No, jak myslíte, ale jen, aby toho někteří nezneužili“. „To si nemyslím, studuji mentalitu plenkařů a na nic podobného jsem nikde ve světě nenarazil“. Čas mu dal za pravdu, svým kamarádským přístupem si získal srdce lidí z této komunity a to jak zde na Ostrově Robinsona Crusoe, tak i doma ve Švédsku.
Erik se s plenkaři nadobro sžil a tato komunita se stala jak sám říkal jeho srdeční záležitostí, nebo-li srdcovka, jak říkají mladí. Jednou jej Prof. Lindberg vyzval, aby z Ostrova Robinsona Crusoe uspořádal pro studenty z lékařské fakulty přednášku o plenkařích, hlavně o jejich psychologii. Přijal to s radostí a přednáška trvala 2 hodiny. Když došlo na dotazy, ozval se jeden ze studentů: „pane doktore, lze tuto úchylku vyléčit“? „co, že? Nevím, o jeaké úchylce vůbec hovoříte. Toto není úchylka, ale svým způsobem odlišnost a já tomu taktéž říkám návrat. Z čeho jste mladíku vyšel, do čeho Vás Vaše matka zabalovala, no, přeci do plen. Z nich jste vyšel a to si mám myslet, že jste se narodil, jako úchyl, když jste je nosil? Ti lidé se vracejí ke svému prvopočátku, kde hledají ztracenou jistotu. Dnes s příchodem neutralizační látky IN je to velmi příjemné a takové to návraty lidé absolvují dnes ve větší míře, než-li dříve. Já osobně se za to nestydím, také si občas zaplenkařím, ať teď někdo hodí kamenem, kdo tyto lidi, nebo mne chce odsoudit“. V sále bylo ticho, jen jedna mladá dívka poznamenala: „tak, ten Tě teda utřel, Waldemare“. Přednáška již probíhala v naprosté pohodě.
Byl jsi skvělý“ řekla mu Alma. „Víš, zde poznávám něco netušeného“ odpověděl jí na to Frederik: „aby se člověk o plenkařích dozvěděl víc, musí jet na Ostrov Robinsona Crusoe, jinak nepronikne až k samotné podstatě“. „Mluvíš, jako filozof“ rozesmála se Alma. „A co Ty, jak se Ti daří, ve Tvém hlase cítím, že se Ti moc dobře nevede“. „Ale, naše cestovka jde ke dnu, zahraniční turisty fjordy tolik netáhnou, teď jsou v kurzu spíše subtropické a tropické oblasti“. “Tebe to mrzí, hlavně kvůli práci, viď“? „Ne, Frederiku, vůbec mne to kupodivu nemrzí, beru to, jako něco, co může znamenat přerod“. „Nechceš provést nějakou blbost“ řekl starostlivě Frederik. „Ne, s něčím se ti svěřím. Když jsem ve stresu, plenkařím a moc mi to pomáhá“. Následoval rozhovor, Frederik však nevystupoval, jako psychiatr,a le jako kamarád a možná, že i něco víc, hlas té dívky mu byl velmi příjemný“. „Asi se zbalím a přijedu na ostrov“ řekla Alma. „co Ti v tom brání“? „V podstatě nic, jen čekám, jak se to tady vyvine“.
Frederik si v jedné z hotelových půjčoven zapůjčil chytrý nočník. Působilo zde několik,ceny byly stejné, 30 Peso Ostrova Robinsona Crusoe na den. Měl jeden doma, ale nechtělo se mu jej vláčet přes půl zeměkoule, bylo pro něj výhodnější si jej zde zapůjčit. Již doma ve Švédsku oceňoval jeho komfort a zejména programové vybavení a to jak pro zábavu, tak i diagnostiku. Ocenil taktéž možnost hypnózy a s Irenkou si vyzkoušel různé regrese. Byl otrokem při stavbě Egyptských pyramid, válečníkem ve starém Řecku, vojákem ve Švédské armádě v období třicetileté války, avšak v žádném z minulých životů nebyl na Ostrově Robinsona Crusoe. „Ty reinkarnace jsou velmi zajímavé“ říkával vždy Irence. „V tom máš naprostou pravdu, mnoho lidí se prostřednictvím minulých životů o sobě hodně dozví“.
Prostřednictvím vypůjčeného nočníku se kontaktoval i se Švédskými plenkaři a dokonce byl virtuálně na jednom z jejich srazů. Přednesl krátký projev, v němž všechny pozdravil a slíbil, že bude vždy této komunitě nápomocen. „To již jsi“ řekla mu s úsměvem Alma.
Během rozhovoru řekl Chris Anderson: ty nočníky jsou super, akorát si je někteří lidé nemohou dovolit koupit hned, tak mne napadlo pro tyto zákazníky zřídit splátkový prodej“. „To je velmi zajímavé“ řekl Frederik. Kontaktoval Davida, který byl tímto nápadem přímo nadšen, neboť by se tak zvýšily zisky Potty Holdingu.
Po srazu se do toho s vervou pustili. Chris založil na Ostrově Robinsona Crusoe virtuální eshop spolu s půjčovnou. Brzy vzniklo několik těchto virtuálních firem zabývajících se prodejem a půjčováním. Na Ostrově Robinsona Crusoe dbali na to, aby vše probíhalo seriózně a to jak ze strany provozovatelů, tak i zákazníků. Brzy tito noví zákazníci započali více investovat na Ostrově Robinsona Crusoe, čímž došlo ke stabilitě splátek, Potty Holding se s provozovateli eshopů dohodl na bezůročných splátkách, to bylo vykompenzováno desetiprocentními provizemi. Spokojenost tak je na obou stranách.
Byl pátek večer. David s Irenkou a babičkou se rozhodli, že si opět někam vyrazí. „Což, takhle k Miguelovi, dnes tam bude František a Anya“ navrhl David. Obě s jeho návrhem souhlasily. Víš, co, řekneme i Frederikovi“ navrhl opět David. Ten s tím nadšeně souhlasil, u Miguela doposud nebyl a rád poznával nové lidi a prostředí.
Všichni se sesedli, dali si po libosti, ten víno, ten chutné pivo, někteří si připili rumem. David s Irenkou, babičkou a Frederikem dali přednost místnímu jiskřivému vínu. Francisco s Anyou hráli k tanci i poslechu. Přidružili se k nim i Paul a Caroline. Frederik si se zájmem vyslechl jejich vyprávění o hrátcích s čípkem. Upřímně se tím bavil. „No, já jsem se po té, co jsem se octl na psychině docela klepal“ řekl Paul. „jo, zlatíčka, kdybyste si to předem dohodli, nemuseli byste tak trpět“ řekla se smíchem paní Smollettová. „Ale, na druhou stranu to ten váš vztah utužilo a také jste si zažili trochu toho dobrodružstvíčka“ řekla Miriam, která byla s ní. Také ona dala k lepšímu své příhody a to jak tu školní, tak i svou zálibu ve stání na pranýři. „Ty máš ten pranýř spachtovaný“ řekla s úsměvem Irenka. „Jo, proti gustu žádný dišputát“ na to Mirka.
Vešli i Emma s Alexem a babičkou Valérií. Zapojili se do hovoru a Emma řekla: „jo, každý jsme jiný a to je hlavní, vemte si, kdybysme byli všichni stejní, to by bylo fádní. Z dálky k nim doléhal křik dětí, které si hrály kus od restaurace, byla mezi nimi i Adélka. „Ta nechybí u žádné čertoviny“ řekla Irenka. „Jsme rádi, že ji tady máme“ na to David. „Představte si, že vzala klepač na koberce a vyprášila mi kožich“ stěžovala si s hranou vážností Emma. Všichni včetně ní vyprskli smíchy. „To ti náramně posloužila“ na to David. „Alespoň dostala zas jednó na prdel“ řekla Davidova babička Hanácky. Když to pak Emma přeložila do Angličtiny, všichni se opět hlasitě rozesmáli.
„Tak, co, jak se Ti tady líbí, Frederiku“ Dotázala se Miriam. „Moc, je dobře, že jsem si tento krásný ostrov s pohodovými lidmi vybral“. David se zhluboka napil a pak pronesl onu památnou větu: víte, co já si myslím, možná, že to to, co teď řeknu vyzní blbě, ale my jsme si tento ostrov nevybrali, on si vybral nás. Vemte to tak, že spousta lidí přitahuje na základě reinkarnací a ti, kteří zde nebyli v minulém životě a chytí je to tady za srdce zde zakotví ať již tím způsobem, že se zde usadí, nebo, jako většina získá zdejší občanství a vrací se sem a to jak fyzicky, tak i ve svých myslích. Tento ostrov má v sobě nějakou energii a neutralizační látka IN ji umocňuje a proto nikde jinde na světě člověk tak neplenkaří, jako tady na tomto skvělém ostrově. Zde taktéž vznikla již zmíněná neutralizační látka IN, ABDL pomůcky a zdejší plenkaři na plné čáře zvítězili ve volbách, což by bylo jinde ve světě nemyslitelné. Já si myslím, že tento ostrov je nám, ať se nám to líbí,nebo ne nějakým způsobem předurčený, nevím, zda je to nějaká moc z hůry, nebo osud, říkejme tomu, jak chceme, ale je to pravé požehnání“. Po jeho slovech zavládlo ticho. „Ano, máš pravdu, Davide“ řekla Irenka. „Vzpomínáš si, jak nás to sem táhlo, jako magnet“? „Ano, vzpomínám. Když jsme spolu začínali, byla to ranná historie neutralizační látky IN a všeho, co s tím souvisí, bylo to, jak se říká v plenkách, Tehdy, když jsme spolu byli v tom kempu, bylo vedro, vždy jsem si říkal, jaké to je na tom ostrově“ řekl David a zasnil se. Okamžitě se mu vybavily veškeré vzpomínky a vzal Irenku něžně za ruku.
Zábava u Miguela se skončila po půl noci. Všichni se rozcházeli s dobrým pocitem a přemýšleli o Davidových slovech. „Pěkně jsi to vystihl“ řekla mu Irenka. „Mne osobně to sem taktéž jak se patří táhne“ řekl Frederik: „cítím, že zde je moje místo. Ano, samozřejmě, odjedu do rodného Švédska, ale sem se určitě budu vracet“. „Stejně, jako mnozí z nás“ řekla Helena Rossová, Americká plenkařka, která získala zdejší občanství. „Jsem na to, že jsem ostrovanka hrdá“ řekla. Pak ještě dodala: „pokud by Ostrov Robinsona Crusoe byl v nebezpečí, určitě bych mu přispěla svými byť i skromnými silami“ řekla a v očích se jí zaleskly slzy štěstí nad tím, že má tak skvělý druhý domov.
Frederik se vrátil do svého hotelového hausbótu. Nemohl usnout, šel na palubu, kde se bavily hloučky lidí a to jak ABDL, tak i běžných turistů. „Ano, David má pravdu, Ostrov Robinsona Crusoe lidi přitahuje“ řekl si a na jeho tváři se rozhostil úsměv.
Frederik se postupně seznamoval i s historií, včetně pobytu Robinsona Crusoe zde na tomto původně pustém a nehostinném ostrově, z nějž však udělal prosperující osadu a dnes moderní stát. Velmi jej zaujaly jeho spisy a životní filozofie. Dříve byl tento ostrov opuštěný, dnes zalidněný až k prasknutí.
Jednou studoval složky lidí, kteří v dřívějších dobách kvůli plenkám páchali sebevraždy. Když na toto téma hovořil s Irenkou. Ta mu řekla: „víš, Frederiku, pro tyto lidi to bez Internetu bylo prokletí a mnoho takto odlišných lidí si vzalo život z obavy, že jsou nějak poznamenaní. Také společnost tomu nebyla nakloněna“. „A teď si vem, jaké by to bylo třeba ve středověku“? Řekl Frederik. To ještě neznáš Šílenou šlechtičnu“ odpověděla mu na to Irenka a na jeho tablet zaslala příslušný odkaz ve Švédštině, neboť toto dílo bylo přeloženo snad do všech jazyků.
Se zájmem si osudy Blanky, Adléty, Václava a dalších vyslechl. Již na první poslech jej to přitáhlo. „Již chápu Emminy záliby v plácání“ řekl si: „tady to také tkví v jejím minulém životě“. Ten konec, kdy Blanka ukončila svůj život jedem jej pohnul k soucitu a z očí se mu vyřinuly slzy. Vzpoměl si na Almu a píchlo ho u srdce. „Co pak asi dělá“? řekl si. „Moje rozhodnutí pomáhat těmto lidem bylo správné, jsem rád, že mi tou odměnou dal Lindberg motivaci do práce a mému životu ten správný směr“ řekl později Irence. Jeho mise na Ostrově Robinsona Crusoe dál nerušeně pokračovala ke spokojenosti jeho i Švédských plenkařů. Jeho poznání této problematiky a Ostrova Robinsona Crusoe se neustále prohlubovalo.
Pokračování příště.
5
Příběhy / Re:Nové dětství Toma a Míši 42
« Poslední příspěvek od luba kdy Včera v 19:45:51 »
A opět velmi hezké, již se těším na další pokračování.
Filip si prožívám pravé peklo, až je mi jej líto.
Je to zřejmě i tak trochu trest za to, jak se choval ke klukům, ale věřím, že se z něj stane nakonec dobrý člověk.
6
Příběhy / Nové dětství Toma a Míši 42
« Poslední příspěvek od Kejklir kdy Včera v 16:48:57 »
Filip spal s Marečkem v posteli,když ho probudil pláč Míši.Trhnul s sebou a vyskočil z postele,div neshodil Marečka. Míšův pláč,byl až hysterický a svým křikem,přivolal i Hedviku s Terezkou. Hedvika vběhla do pokoje a přišla k Míšovi ,,něco se ti zdálo miláčku,už jsem u tebe.“ Sedla si k němu a vzala ho do náruče ,,už je dobře broučku,už je dobře.“ Byl spocený a vyděšený, celý se třásl a Hedvika si ho přitiskla na hruď. Uklidňoval se v jejím obětí ,,ty jsi pěkně počůraný mazliku můj.Sundáme tu plenku šmudlo?" Zeptala se Míši a chtěla ho položit na postel,ale rozplakal se a vrtěl hlavou.Měl v puse palec a Hedvika ukázala na Terezku,aby ji podala jeho dudlíka. Vyndala mu palec z pusy a nahradila dudlikem, rukou ho hladila po zádech a líbala do vlasů. ,,Filipe, co se stalo?" Zeptala se Hedvika a Filip pokrčil rameny ,,mamko, já opravdu nevím.Najednou začal takhle brečet.“ Řekl jí, měl v hlase slyšet omluvný tón. ,,Filípku, já tě neobviňuji.“ Řekla mu Hedvika mile ,,mami,neříkej mi Filípku.“ Pokáral jí Filip a začervenal se. Mareček seděl na posteli s dudlikem v puse a zmateně pozoroval,co se děje.Terezka si k němu sedla a vzala ho na klín ,,no ty jsi pěkně mokrý teda a Filip má mokrou postel.“  Filip se na Terezku podíval ,,no hezký,ale já jsem taky pěkně mokrý, nebo teda spocený.“ Řekl Filip ,,a Filip bude mít taky plenku.“ Řekl natěšeně Mareček hned potom,co si vytáhl z pusy dudlika.Terezka se zasmála a položila ho na záda ,,sundáme tu mokrou plenku a půjdeme se najíst.“ Začala mu rozbalovat plenku,měl ji pořádně počůranou. ,,Nestrkej si ty prstíky do pusy,ty zlobidlo.“ Řekla najednou Terezka a strčila Marečkovi dudlika do pusy.Hedvika jí pozorovala a chovala Míšu v ruce ,,tak co maličkej dobrý už?" Zeptala se Míši,byl o hodně klidnější a Hedvika ho položila na postel.Sundala mu igelitové kalhotky a sundala mu mokrou plenku.Nechala ho ležet a šla do koupelny namočit houbu,aby ho mohla omýt, začala ho omývat houbou ,,rekneš mi proč jsi tak plakal?" Zeptala se ho Hedvika ,,měl jsi ošklivý sen broučku můj?" Pokusila se na Míšu naléhat Hedvika.Když ho otřela mokrou houbou, dala si pod něj plenky a zabalila ho do nich.Dala mu větší vrstvu plenek ,,přidala jsem ti dvě plenky,byl jsi hodně počůraný a teď řekni mamince,co jsi měl za sen.“ Lehla si vedle Míši a vzala mu dudlika z pusy. ,,Někdo tady byl a divně mluvil.“ Řekl Míša a začal plakat. ,,Ale tady byl jenom Filip a Mareček.“ Řekla mu Hedvika a pohladila ho. Míša vrtěl hlavou ,,nene“ řekl a zakryl si rukou obličej. ,,A ty ses nemohl hýbat viď,když tady někdo byl.“ Zeptala se Hedvika a Míša přikývnul.Hedvika mu dala pryč ruku a pohladila ho po tváři.,,To nic nebylo miláčku,říká se tomu spánková paralýza víš.Tvoje tělo spalo,ale tvůj mozek byl vzhůru a nerozeznal sen od reality.“ Bylo ji jasné,že Míša neví o čem mluví. ,,Máš hlad?" Zeptala se Hedvika a Míša přikývnul.Vzala ho do náruče a šla s ním do obýváku, kde ho položila na sedačku a podložila mu nohu polštářkama.Tomáš si k němu hned přisednul a Hedvika šla připravit pro Míšu a pro Marečka oběd.Terezka přišla s Marečkem za Hedvikou ,,mami,Filip úplně hoří“ řekla s obavou. Hedvika šla za Filipem,který ležel v propoceném pyžamu v posteli a klepal se zimou.Hedvika mu sáhla na čelo ,,Filipe,ty jsi v jednom ohni.“ Řekla mu a pomohla mu posadit se.Byl očividně malátný a Hedvika mu sundala kabátek od pyžama.Položila ho a chytla jeho kalhoty,ale chytil je a zavrtěl hlavou. ,,Víš kolik jsem viděla v nemocnici dětí,jako jsi ty?Bez odmlouvaní, já tě nekousnu.“ Řekla přísně Hedvika a stáhla mu pyžamo. Přikryla ho nahého dekou a šla pro prostěradlo,které namočila do studené vody. Vzala osušky a zabalila mu hrudník do suché osušky a dala pod něj igelit a na to mokré prostěradlo. Položila ho a zabalila ,,studený“ vyjekl Filip a měl slzy v očích.Hedvika pozorovala,jak se z patnácti letého drsňáka stává bezbranné dítě.,,Musíš to vydržet broučku.Srazíme teplotu.Já ti udělám čaj a za chvilku přijdu jo.“ Nechala ho ležet a šla do kuchyně.Terezka zatím krmila Marečka polévkou ,,já Míšu nakrmim mamko.“ Řekla Terezka,ale Hedvika vzala Míšovi polévku a šla ho nakrmit. ,,Filip musí chvilku ležet to zvládnu neboj.“ Usmála se Hedvika a Terezce imponovalo,jaká to byla energická žena.
Míša byl hladový a spucoval polévku během chvilky. ,,Maminko“ řekl Hedvice,když vstala s prázdným talířem ,,ano broučku“ sedla si k němu zpátky a pohladila ho. ,,Kakat“ řekl jí Míša a Hedvice se líbilo,jak to řekl roztomile. ,,Tak víš co šmudlo,uděláme dohodu ano.Budeš moje miminko, do té doby,než se uzdravíš.Budeš kakat pořád do plenky jako Mareček.“ Koukal na Hedviku a nevěděl co ji má odpovědět. ,,To znamená miláčku,že to bude pořád stejné.V nemocnici jsi kakal taky do plenky.Nemusíš mi to říkat,prostě když se ti bude chtít kakat,tak se vykakáš.“ Pohladila ho a Míša věděl,že nemá na vybranou. ,,Tomáš ale chodí na záchod.“ Řekl Míša Hedvice a měl slzy v očích, pohladila ho po těch slovech a dala mu pusu na tvář. ,,Tak bude taky moje miminko jo.“ Řekla mu Hedvika a Míša zatlačil, slyšela jak plní plenku a šla nachystat druhý chod k obědu.Terezka si Hedviku prohlížela ,,miminko?" Zasmála se na Hedviku. ,,No nechci,aby seděl na záchodě s tou nohou a stejně by se neutřel a popravdě mě to nevadí,mám ho ráda jako miminko.“ Odvětila ji Hedvika a usmála se ,,mami,ty jsi poklad pro ty kluky.“ Řekla jí Terezka a šla jí dát pusu s Marečkem v náručí. Hedvika vzala maso s rýží na talíři a šla k Míšovi. ,,Nejdříve tě zbavíme té plenky Míšo ano.“ Vzala ho do pokoje na přebalovací stůl,kde ho zbavila plenky.V koupelně si namočila čistou plenku a očistila ho ,,ještě tě namažu šmudlo a dám ti čistou plenku.“ Míša ji pozoroval,měl zvláštní pohled, kterého si Hedvika všimla a usmála se na něj.Zabalila ho do čisté plenky a vzala ho do náruče.Míša jí dal pusu na tvář ,,mám tě rád“ řekl a opřel si o její rameno hlavu. Udělalo jí to radost ,,já tebe taky, ty můj kulíšku malej.“ Odpověděla mu a šla s ním do obýváku,kde ho položila na sedačku a začala ho krmit. Asi po 5 lžících,měl dost a Hedvika se na něj zakabonila ,,lumpe můj,měl bys víc jíst.“ Dala mu pusu na tvář a odnesla talíř do kuchyně a šla za Filipem do pokoje.
,,Filipe,prober se“ řekla mu Hedvika a sáhla mu na čelo.Teplota znatelně klesla a Hedvika mu připravila čisté a suché pyžamo. ,,Dám ti na postel suché prostěradlo Filipe a změřím ti teplotu.“ Filip vstal,ale bylo na něm vidět,že se stydí před Hedvikou.Vypadal legračně,jak rychle skočil do pyžamových kalhot.Potom odešel na záchod a Hedvika mu přestlala postel do sucha. Filip se vrátil s bolestivým výrazem ve tváři a lehl si do připravené postele.Hedvika mu dala do podpaží teploměr ,,Filipe,něco tě bolí?" Zeptala se Hedvika a Filip přikývl ,,mami já čůrám žiletky.Hrozně to pálí.“ Řekl Filip a chvěl se mu hlas.Bylo i vidět,že mu není dobře. ,,Budeš mít zánět Filipe.Zajedeme na pohotovost pro antibiotika.“ Vyndala mu z podpaží teploměr a usmála se ,,37,8 alespoň teplota nám klesla a to je paráda.Oblékni se Filipe,zajedeme do špitálu.“ Řekla mu Hedvika a šla to oznámit Terezce,která se zatím věnovala klukům. ,,Terezko až přijde táta,tak mu řekni,že jsem s Filipem u doktora.“ Terezka přikývla a Hedvika šla pro Filipa,který seděl na posteli. ,,Tak pojedem marode.Ty vypadáš teda.“ Filip se na Hedviku smutně podíval a šel ke dveřím.
Hedvika mu pomohla do bot a posadila ho na zadní sedačku v autě. ,,Klidně se natáhni Filipe,než tam dojedem.“
Filip po cestě usnul a když přijeli k nemocnici, výrazně mu stoupla teplota.Vešli do nemocnice na dětskou pohotovost a posadili se do čekárny. ,,Mami, musím na záchod.“ Špitl Filip Hedvice do ucha a Hedvika šla raději s Filipem. ,,Počkám na tebe tady.“ Řekla Hedvika a Filip vešel na záchod. Po chvilce vyšel ,,strašný“ řekl a Hedvika mu přejela rukou po vlasech. ,,No zánět je prevít,ale tebe už to muselo trápit déle a teď se rozjel pořádně.“ Řekla mu Hedvika vyčítavě.Než stačil Filip říci něco na svou obranu, už je sestra
zvala dovnitř. ,,Dobrý den,co nás trápí?" Zeptala se starší lékařka za stolem.Měla krátké rozčepýřené vlasy a na nose obrovské černé brýle. Nyla to starší lékařka zřejmě v důchodu, její tvář byla vrásčitá,ale jako by vrásky k té ženě patřily od nepaměti. ,,Vysoké teploty,pálení při močení.Dostal paralen,jeden zábal.Ale to jsem nevěděla,že má problémy s močením." Řekla na svou obranu Hedvika a doktorka se na ní usmála. ,,Hedviko, víte co u Vás obdivuji,že jako lékařka jedete s klukem k lékaři.A také tento Váš postoj zcela schvaluji.“ Šla k Filipovi a prohmatala mu uzliny a podívala se do krku. ,,No a koukám,že trošku inkontinence ze zánětu.No máme chřipku jako hrom a do toho zánět močového měchýře.Dáme antibiotika a napíšu ti nějaké inkontinenční pomůcky.A nemusíš se stydět,víš kolik lidí zanedbá zánět? Koupíte urologický čaj a ty budeš hodně pít.Musí být v teple a suchu.Když se jeho stav zhorší,půjdete ke svému lékaři a nebo rovnou do špitálu.A snaž se mladíku udržovat hygienu ano.V pondělí by byla dobrá sedimentace.Žádanku přikládám a potom ke své obvodní lékařce.“ Doktorka si sedla a začala vypisovat recept a žádanku pro Filipa.Hedvika stála u něj a koukala na mokrý flek v jeho rozkroku.Pohladila ho po hlavě ,,to je v pořádku Filipe.Nechal jsi to moc dlouho v sobě růst ten zánět.“ Pokýval smutně hlavou a Hedvika se usmála,věděla že trpí tím pálením a řezáním.Když dostala recept pro Filipa do ruky a lékařskou zprávu šli zpět k autu. ,,Počkej v autě a já ti dojdu vyzvednout léky.“ Řekla Hedvika a šla do lékárny.Když se vrátila s lékama,Filip spal na zadní sedačce.Nechala ho spát a jela s ním domů. ,,Filipe vstávej, jdeme do postele.“ Filip vstal a cítil vlhko v kalhhotech,nebylo mu to vůbec příjemné. ,,Mami,já se pochcal“ řekl překvapeně Filip,bylo mu do pláče. ,,Filipe nemluv hrubě.To se lstane,koupila jsem ti natahovací plenkové kalhotky do postele.“ Moc se na to netvářil,ale věděl,že stejně nemá na vybranou.Šel rovnou do svého pokoje,aby nespal s klukama v pokoji,bylo mu trapně a Hedvika ho chápala. ,,Nejdřív do vany a já ti tam vezmu pyžamo a tamto jo.“ Řekla mu Hedvika a šla k němu do pokoje,pro čisté pyžamo,do kterého ukryla jednu natahovací plenku.Šla za Filipem do koupelny a pomohla mu se svlékáním,byl malátný a bílý jako stěna.
Pustila vlažnou vodu a začala ho sprchovat ,,je mi zima,chci teplou vodu.“ Hedvika se usmála ,,to právě nemůžeš při teplotě ty ťunťo.“ Když se umyl a vylezl z vany,podala mu plenku,aby si ji natáhl.Netvářil se moc nadšeně,ale uvědomil si,že je to pořád lepší než mokrá postel. Vzal si pyžamo a šel si lehnout do postele.Hedvika ho přikryla dekou ,,nechám pootevříno a jdu ti udělat čaj a přinesu ti prášek.Kdyby něco,tak volej.“ Řekla mu Hedvika a šla z pokoje ven. ,,Mami“ zavolal na ní Filip a Hedvika se otočila ,,děkuju ti“ řekl jí a jeho slova byla upřímná.

Hedvika šla vařit urologický čaj ,,ahoj,tak co?" Přivítala ji Terezka otázkou. ,,Chřipka a zánět močového měchýře.Je u sebe v pokoji,má natahovací plenky,ale nic nevíš.“ Zašeptala Hedvika na Terezku a ta s pochopením kývla hlavou. Když dodělala Filipovi čaj,vzala paralen a antibiotika a šla za Filipem,který spal zmožený teplotou. ,,Filípku prášek“ budila ho Hedvika mile. Dala mu zapít paralen a antibiotika, potom mu podala urologický čaj. ,,Mami to je strašně hnusný.“ Řekl jí,když se napil ,,já vím Filipe,ale pomůže ti to uvidíš.“ Filip se napil znovu ,,musím na záchod“ řekl jí a vstal z postele.Motala se mu hlava a Hedvika ho podepřela. ,,To hrozně pálí“ řekl jí,bylo mu do pláče. Najednou byl bezbraný a zlomený nemocí. Chytil se rukou v rozkroku a v obličeji měl bolestivý výraz.Pálení bylo tak silné,že si ani neuvědomil,že močí do natahovací plenly,která nezachytila všechnu moč.Filip sám cítil,jak mu teče po nohách. ,,To nic Filipe,to bude tak dva dny trvat,než se toho zbavíš.“ Řekla mu Hedvika a v koupelně mu sundala pyžamové kalhoty. Styděl se,ale byl vděčný za péči,kterou mu máma dávala. Pomohla mu do vany a stáhla mu natahovací plenku, osprchovala ho vlažnou vodou.Měl v moči krev,ale Hedvika věděla,že to k zánětu patří.Když ho utřela,omotala mu osušku okolo pasu a pomohla mu do postele. ,,Lehni si zlatíčko a já hned přijdu.“ Šla do pokoje ke klukům a vzala dvě plenky,které složila a šla k Filipovi.Vložila mu je do natahovací plenly a oblékla ho.To už bylo na Filipa hodně a z očí se mu začali valit slzy, jako hrachy.
,,Filipe to je v pořádku,není proč plakat.“ Filip ale plakal,protože si uvědomoval,že přesně kvůli tomuhle pohrdal Tomášem i Míšou.Najednou jako by zjistil,že nadávat někomu za to, že je nemocný je zbabělé a nespravedlivé.Teď on sám ležel v posteli a močil do plen jako mimino. Hedvika u něj seděla dokud neusnul a potom šla dát vyprat jeho pyžamo. Kluci zatím koukali s Terezkou na televizi ,,ahoj sluníčka moje,bylo všechno v pořádku?" Zeptala se Hedvika,když přišla do obýváku. Sedla si k Míšovi a dala mu pusu ,,a co ty špunte, co nožička bolí?" Míša přikývl ,,Terko,tys mu nedala medicínu?" Zeptala se Hedvika udiveně ,,mami, on nechtěl,že se bojí spát.Ani napít nechtěl,bál se,že mu to dám do čaje.“ Hedvika vzala jeho láhev s čajem.,,Vůbec se nemusíš bát.Já budu u tebe,když budeš spinkat.Budu tě hlídat maličkej.“ Řekla Hedvika a přiložila Míšovi savičku od láhve ke rtům.Míša chvilku zaváhal a pak začal pít, vypil celou láhev a Hedvika s úsměvem pozorovala jak se mu klíží oči.Pokoušel se spánku bránit,ale během chvilky usnul. Hedvika mu dala dudana do pusy a pohladila ho jemně po vlasech. ,,Je to zlatíčko naše.Má pořád v sobě hodně bolesti a neví jak si od ní ulevit.“ Terezka pokývala hlavou i ona věděla,že Míšova bolest je stále čerstvá. Mareček vyskočil Hedvice na klín ,,maminko ty brečíš?" Řekl a prstem se dotknul slzy,která ji stékala po tváři. ,,Nebrečím Marečku,jenom mi něco spadlo do oka víš.“ Řekla Hedvika a přitiskla ho k sobě.Dala mu pusu na tvář a Mareček si dal do pusy dudlíka,kterého celou dobu svíral v ruce.Opřel si hlavu o Hedviku a spokojeně seděl. ,,Mami co je Filipovi?" Zeptal se Tomik zvědavě. ,,Je nemocný Tomiku, má jenom chřipku víš.“ Tomík si sednul k Terezce, chtěl se k někomu zaky přitulit,bylo vidět,že závidí Marečkovi. ,,Co je bráško?" Zeptala se Terezka a dala mu pusu na tvář. ,,Přebalíme naší maminky miminko.“ Řekla Terezka a zasmála se. Sundala Tomikovi tepláky a položila ho na koberec. ,,Já chci od maminky“ zakňoural Tomik a Hedvika podala Marečka Terezce.Vzala Tomíka do náruče a šla s ním do pokoje na přebalovací stůl.Položila Tomíka na stůl a začala mu sundavat mokrou plenku. ,,Ty jsi můj roztomilej počůránek viď.“ Řekla a posadila si ho,aby mu sundala tričko. ,,Půjdeme se vysprchovat šmudliku.“ Vzala ho do náruče a přenesla do vany,kde ho celého umyla. Potom si ho vzala zpět do pokoje a dala mu čisté plenky a ze skříně vzala jeho dupačky,do kterých si ho oblékla. ,,Tak utikej do obýváku a já se kouknu na Filipa.“ Tomik poslechl a šel do obýváku za klukama. Hedvika přišla k Filipovi,který spal.Sáhla mu na čelo,pořád měl teplotu a přidala se pořádná rýma. Vzala čaj a probrala ho ,,napij se pořádně“ řekla mu a Filip vypil celý hrnek urologického čaje.,,Za odměnu ti udělám čaj s medem a ten urologickej ti udělám až zase večer.“ Řekla mu a uložila ho do postele ,,nejsi mokrý?" Zeptala se Filipa a ten přikývl. ,,Podívám se jestli hodně můžu?" Zavřel oči,připomínal ji Míšu,když se styděl.Stáhla mu natahovací plenku i s plenkami,které mu dala dovnitř.Na plenkách byla krev ,,ty jsi troubelík Filipe,kdybys mi řekl,že tě pálí při čůrání,tak jsme to krásně podchytili a teď si to teda vytrpíš.Odešla z pokoje a zavolala na Terezku ,,Terezko,když jsi ho tenkrát trápila s těma plenkama,nezbyli ti nějaké?" Terezka se usmála a šla do pokoje.Přišla s balíkem plen ,,ještě 9 jich tam je.Je to tak zlé mamko?" Hedvika kývla ,,hlavně ledviny aby to neodnesly víš.“ Odpověděla Terezce a šla k Filipovi do pokoje.Vyndala jednu plenku ,,nadzvedni se Filipe“ řekla a podsunula pod něj jednorázovou plenku s vysokou savostí. ,,Tohle ne mami“ řekl jí,bylo mu do pláče. ,,To je v pořádku Filipe,bude to naše tajemství.A dám ti pyžamové kalhoty neboj.“ Řekla a šla do koupelny,vyndat kalhoty ze sušičky,které mu natáhla a přikryla ho dekou až ke krku.
Dala mu pusu na čelo a Filip se zacervenal ,,a teď spinkat,ať se uzdravíš miláčku a to, co máš na sobě vůbec neřeš.A když budeš chtít na záchod a nebude to pálit,tak si to sundej klidně.A kdyby to pořád pálilo,tak to vydrž a čůrej do plenky ano.“ Řekla mu Hedvika a nechala ho ležet.Byl unavený z teploty a usínal, Hedvika pozorovala jak spokojeně usínal.Nechala ho spát a odešla z pokoje v chodbě se potkala s Fandou,který se vracel z práce. ,,Ahoj,ty už jsi zase  v jednom kole viď?" Hedvika se zasmála a přivítala ho polibkem ,,Ne zase, ale pořád.Kde jsi se zdržel?" Zeptala se........   

Pokračování příště....

7
Plenky / Re:plenky na plavání
« Poslední příspěvek od boy_in_nappies kdy Včera v 09:37:47 »
Z toho ebay úžasná, to chci!
9
Převratná novinka / Odměna 2, Přílet na ostrov a aklimatizace
« Poslední příspěvek od luba kdy Březen 18, 2018, 18:41:25 »
Odměna 2, Přílet na ostrov a aklimatizace


„“Připoutejte se, prosím, budeme přistávat“ uslyšel Frederik z palubního rozhlasu. Před tím si na chvíli zdřímnul. Připoutal se a letadlo po chvíli přistálo na mezinárodním letišti v Port Of Spain. Následovalo odbavení, to proběhlo velmi hladce.
„Tak Vás vítáme v Karibiku“ uslyšel za sebou. Spatřil mladou dívku a hocha,ten měl tmavé brýle, hned na první pohled bylo znát, že je nevidomý. „Já jsem Irenka“ „já David“ představili se mu. „Já Frederik“. „Budeme si tykat“ navrhl David a Frederik byl tímto bezprostředním navázáním kontaktu velmi mile překvapen. „Prohlédneme si hlavní město Port Of Spain“ řekla Irenka. „rád“ odpověděl Frederik.
Hlavní město Trinidadu a Tobaga jej uchvátilo, panoval zde čilý ruch. Navštívili Indickou tržnici a dali si vynikající placky s kuřecím masem a pálivou omáčkou. „Karibik mne zaujal“ řekl Frederik. „To ještě nejsi na ostrově“ odpověděl mu David.
Sedli si v jedné z kaváren, kde je pozdravili jejich známí, nějací Marghemovi, velmi příjemní lidé. David povyprávěl jejich historku, kdy byli zadrženi „Jo, to byly časy“ řekl Marghem.
Čas v Port Of Spain příjemně uběhl, bylo třeba pomýšlet na odjezd na Ostrov Robinsona Crusoe. Zvolili si noční trajekt, který je časně ráno přivezl na Ostrov Robinsona Crusoe.
Velká zátoka jej uchvátila. „O té jsem četl, odtud Robinson Crusoe vyhlížel nějakou loď, která by jej vysvobodila ze samoty a vidíte, nakonec tady založil dobře prosperující osadu a dnes moderní stát“ řekl David. „Doufám, že se Ti tady bude líbit“ řekla Irenka. Pak ještě dodala: „vítám Tě tady a přeji ti, aby Tvoje mise přinesla hodně užitečného a věř, že ti budu v mnohém nápomocna“ a poplivala jej pro štěstí: „tfuj, tfuj, tfuj“. Všichni se srdečně rozesmáli.
„Tak, mládeži, jdu si vybalit“ řekl Frederik. „A taky přebalit“ vtipně dodala Irenka. „Nevím, říká se, nikdy neříkej nikdy, ale dnes asi ne. Mimochodem, zkusil jsem to a není to zas až tak špatné, je to daleko lepší, než, když dříve lidi fetovali“. „Tak, jo, ubytuj se, my na Tebe počkáme tady na pláži při Velké zátoce“ řekla opět Irenka.
Frederik se přeplavil na malém člunu ke svému hotelovému hausbótu, kde se nechal zapsat a ubytoval se v již zamluvené kajutě. Ta byla prostorná, vešli by se sem dva lidé. „Je to tu nádherné“ říkal si.
Po té, co si vyřídil potřebné věci, nechal se zavézt na pláž, kde na něj již čekali David s Irenkou. Spolu se prošli po ostrově. „Tady je nádherně“ řekl Frederik. „Uvidíš, že Ti ten ostrov přiroste k srdci, jako nám“ řekl David. „Vyprávějte mi něco o sobě“ řekl opět Frederik. „Zajdeme si na skleničku do některého z barů a třeba do nočníkového“ navrhla Irenka. Zprvu jej to šokovalo, ale pak si řekl, že jej v tomto směru nesmí nic překvapit. O nočníkových barech se dozvěděl až zde. „Jsi z toho nějaký konsternovaný“ zasmála se Irenka. „To víš, překvapilo mne to“ na to s úsměvem Frederik.
Usedli na barové stoličky s nočníky. David s Irenkou jakožto zkušení matadoři vykonali svou potřebu. Frederik se chvíli ostýchal, ale i on nakonec překonal stud a učinil totéž. „Je to dobrý odbourávač tabu ty nočníkové bary“ řekl uznale. „Tady je toto tabu kompletně odbouráno“ na to s úsměvem David. Připili si a David s Irenkou Frederikovi vyprávěli své životní příběhy. „Tak to smekám“ řekl Frederik. „Je až s podivem, jak jsi zvládla tu psychologii v tak dříve netolerantním Česku“ řekl obdivně a pozvedl skleničku s tmavým Karibským rumem. „Díky bohu a hlavně tady Davidově podpoře“ řekla Irenka a láskyplně se na Davida podívala. „Pevně věřím, že se mi zde bude líbit“ řekl Frederik. Povídali si dlouho přes půlnoc, po té šel spát na svůj obří hotelový hausbót, ale nemohl dlouho usnout, v hlavě si probíral zážitky posledních hodin. Nakonec k ránu na pár hodin usnul.
Již druhý den mu nastala běžná práce. Nejprve se seznámil se vším, co souvisí s Ostrovem Robinsona Crusoe a tamními plenkaři. „Neboj, vpluješ do toho a brzy se v této problematice budeš cítit, jako ryba ve vodě“ říkala mu Irenka a nemýlila se. Během několika dnů se obeznámil alespoň se základy. Měl možnost navštívit různé instituce včetně střediska pro dětské plenkaře. Zprvu jej to udivilo, ale pak poznal, že tyto děti jsou velmi šťastné. Irenka mu dala k dispozici složky dětí. „Je úžasné, jak akceptují svou zálibu a před Tebou Irenko smekám klobouk, jak dokážeš dát do hromady děti s jejich rodiči a odbourat to tabu“. „Někdy je to náročné,ale nakonec se to podaří“ řekla mu na to Irenka.
Pomalu se aklimatizoval na Ostrově Robinsona Crusoe, byl jako v Jiříkově vidění. Sbíral informace a zasílal na svou mateřskou kliniku. „Ty se tam máš, jako na dovolené, to Ti dal náš starej docela pěknou odměnu“ říkali mu kolegové. „Vůbec si nestěžuju, ba naopak, je to tady pohodové“ říkával. „A co nějakou tu holku, tu sis tam ještě nenašel“? Dobírala si jej jeho přímá nadřízená Barbara: „třeba nějakou hezkou v plenkách“. „Ale, jděte“ říkal jí se smíchem: „na to mám ještě dost a dost času, nejprve je kariéra a pak rodina“. „Jen nechte být“ řekla Barbara Johansonová.
Aklimatizace probíhala v naprosté pohodě, alespoň po psychické stránce, horší to již bylo s tělem a zejména se zažíváním. Již od dětství trpěl při změně prostředí na zácpu a příchod sem na Ostrov Robinsona Crusoe nebyl výjimkou. Zprvu tomu nevěnoval pozornost, ale zhruba po třech dnech se mu akutně chtělo na velkou, avšak měl něco neodkladného, pocit zmizel, nevěnoval tomu žádnou pozornost.
 Věnoval se své práci, problematika tamních plenkařů jej úplně pohltila, těšil se, jak své zkušenosti v budoucnu zůročí doma ve Švédsku.
Seděl a na svém notebooku brouzdal po Internetu, studoval vše, co souvisí s ABDL tématikou. Dostal se na Německý server die Ärztin, který se zabýval zdravotnickou tématikou spíše pro širokou laickou veřejnost. Nalezl zde různé rubriky, nejvíce jej však zajímaly nehody a pocity jejich účastníků. Většina lidí popisovala šílený boj a po té, co došlo k prohře, následoval nepopsatelný pocit související s úlevou. Něk teří lidé popisovali svůj stud jednak nad tím, že se jim to stalo, ale zejména je fascinovalo to, že se dostavily ony pro ně neznámé libé pocity. Jelikož je Německo tolerantní zemí, nedocházelo zde k napadání, někteří zde radili používat neutralizační látku IN. “To je opravdu zajímavé” řekl si Frederik. Přečetl si i několik zdařilých literárních děl: “jak tak koukám, stane se mi práce koníčkem” řekl si a musel se tomu pousmát.
Byla středa, měl po práci. Rozhodl se, že si zajde někam k vodě, bylo vedro. Zašel na pláž při Velké zátoce. Byla zde hlava na hlavě, lidé si pouštěli různou hudbu, z plážového rozhlasu zněly taktéž hezké melodie,bylo to zde jako v babylónu, ale jemu to přinášelo radost. Šel si zaplavat. Z dálky k němu doléhal ruch z ostrova. Byl dobrý plavec, uplaval notný kus, po té se vrátil. Ulehl na deku a vzal do ruky tablet. Opět studoval server die Ärztin. Jedna mladá žena popisovala, že nebyla několik dnů na velké a náhle ji to postihlo na dálnici v zácpě. Boj se svými svěrači nakonec prohrála a popisovala, že se její kalhotky nafoukly k prasknutí. “To není možné” říkal si Frederik a cítil, jak jej ta problematika do sebe vtahuje.
V tom uslyšel prodavače banánů. Koupil si dva velké a hned je snědl. “jsou daleko lepší, než ze supermarketu” pochvaloval si. Po té si šel opět zaplavat. Vrátil se na břeh, lehl si a oddával se slunečním paprskům. V tom uslyšel zakručení v břiše a pocítil tlaky. “Jo, nebyl jsem 4 dny na velké” pomyslel si. Pak jej něco ponoukalo, aby to pustil do plavek. “Přeci nejsem” řekl si a náhle pocítil, jak kadí. Bylo to doprovázeno příslušnými zvuky. Krom toho vyprázdnil i svůj močový měchýř, vše bylo zneutralizované. Ležel a v tom přišla další vlna. Pocítil úlevu. Sáhnul si do zadu na plavky a jeho ruka fascinovaně spočinula na obrovské bouly. “Vždyť ty plavky jsou k prasknutí a pak, že někteří lidé kecají” řekl si. Ještě chvíli tak ležel fascinován tím, co se mu stalo, po té se šel do sprch dát do pořádku. Plavky ponechal v prádelně, jejich obsah dal do linky na zpracovávání zneutralizovaných produktů. V půjčovně si zapůjčil čisté, po vyprání a usušení se opět převlékl do svých. Ještě nějakou dobu se slunil a plaval, večer šel do svého hotelového hausbótu. Neustále myslel na tu svou nehodu: “tak, ostrov mne již přijal se vším všudy, ale, vůbec mi to nevadí, je to zneutralizované a mohu říci, že to odbourává stres, ani se těm plenkařům nedivím” říkal si. Pak jej ještě napadla další myšlenka: “alespoň spojím teorii s praxí a začal tuto svou nehodu zkoumat do hloubky a porovnávat ji se zážitky ostatních lidí, kteří se svěřili Internetu. “Ze strany kliniky je to opravdová odměna” říkal si a vzpoměl na své začátky se Švédskými plenkaři. Vybavila se mu Alma. “Co pak asi dělá, nejraději bych jí zavolal” a již vytáčel její číslo. “Ahoj Almo” “No, ahoj Frederiku, to jsem ráda, že Tě opět slyším, tak, povídej, jak se máš na ostrově”? “Báječně” řekl a vypověděl jí své zážitky, nehodu však zamlčel. Z jejího vřelého tónu vycítil, že jí není lhostejný a zahřálo jej to u srdce. “Doufám, že se sem někdy dostanu” řekla Alma: “Nevím, jak to ještě všechno dopadne, naše cestovka má nějaké problémy a tak se teď rozhodují, koho z nás hodí přes palubu”. “To je mi líto” řekl, ale pak se kousl do rtu, neboť si uvědomil, že je to tak stupidní fráze. “S tím nic nenaděláš” řekla Alma: “zkusím jinou cestovku”. “Jsi statečná”. “to není o statečnosti, Frederiku, je to o vůli to nevzdat”. Ještě chvíli si takto povídali a Frederik měl z tohoto rozhovoru velmi příjemný pocit. Když skončili, hřálo jej to u srdce.
Byl taktéž v kontaktu i s ostatními plenkaři ve Švédsku, kterým předával své čerstvě nabité zkušenosti. Rozhodl se, že si zřídí poradnu. Když to sdělil prof. Lindbergovi, ten mu řekl: “kolego, myslím, že je to dobrý počin, zřiďte si bezplatnou linku a zkuste to”.
Pokračování příště

10
Plenky / Re:Vzpomínky na minulost
« Poslední příspěvek od nobdx kdy Březen 17, 2018, 23:23:13 »
Také nějaké přidám ;-)
Stran: [1] 2 3 ... 10