Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Převratná novinka / hola, hola, škola volá 6
« Poslední příspěvek od luba kdy Včera v 21:53:58 »
Kapitola 6, Příchod Sigi


U oběda. Žáci seděli a jedli fazolovou polévku. „Ta se jim povedla“ chválil Milan. „Jenom, aby z toho nebyla dělostřelba“ řekla žertovně paní vychovatelka Anička. „Spíše tělostřelba“ doložil Luboš: „víte,při dělostřelbě dochází k materiálním a lidským škodám, kdež to při tělostřelbě se jen uleví a žádné škody nejsou“. Všichni se tomuto vtipu zasmáli. „Tak, jez ty tělostřelče“ řekla paní vychovatelka: „teda, já z vás asi umřu“.
V tom si pan ředitel vyžádal klid. „Dovolte mi, abych zde přivítal naši novou žákyni Siglindu, která je ze smíšeného manželství, její maminka je Češka, táta Rakušan. Tato dívenka bude chodit do třetí třídy, umí Česky, tak, že s ní nebudou v tomto směru žádné problémy, ale je autistka“. „Co to je“? Dotázal se Pavel. „Je to vlastně určitá odlišnost, tyto děti mají odlišné vnímání“ vysvětlil tiše Luboš. „Paní Helena se uchází o místo vychovatelky v mateřské školce,dnes bude absolvovat pohovor“. „Dovolte mi připomínku“ řekla paní Jarešová: „jelikož se jedná o matku, bude se věnovat pouze svému dítěti, ze zdravotnických a psychologických důvodů jsem proti, ať se holka utuží, tím se toho autismu zbaví“.
Odpoledne se paní Helena Macková, která si vzala zpět po rozvodu své dívčí jméno dostavila do ředitelny. U pohovoru byla přítomna i paní zdravotní Jarešová. Paní Helena ochotně odpovídala na všechny otázky. „Je tady však jeden háček, máte zde své dítě a panuje obava, aby jste se nevěnovala jemu víc, než těm ostatním, z tohoto důvodu jsem proti, aby jste nastoupila na naši školu“ řekla paní zdravotní Jarešová. „Mám veškerá osvědčení v oboru speciální pedagog“ bránila se paní Helena. „Tady kolegyně má pravdu, je třeba, aby se dítě utužilo“ řekl pan ředitel. „Ale, ona je autistka“ hájila se paní Helena. „My ten její autismus vyléčíme“ opět paní zdravotní Jarešová. „Ale, autismus se nedá léčit, navíc, moje holčička nosí plenky“. „Tak to nám ještě schází, odnaučíme jí to a basta“ řekla paní zdravotní Jarešová. „Tohle nám nemůžete udělat“! Začala křičet paní Helena, jako smyslu zbavená. „Uklidněte se, nebo zavolám na psychinu“ ujala se slova paní zdravotní Jarešová. „Navrhoval bych kompromis, nechť zde zůstane, jako její asistentka“ navrhl pan ředitel. „Vyloučeno, co ostatní žáci, co, kdyby si sem každý přivedl svou maminku, to by byla škola rozmazlených fracků, z toho nic nebude“ stála si na svém paní zdravotní Jarešová“. „Vy bestie“! Zvolala paní Helena a vrhla se bezhlavě na Jarešovou.
Paní Helena se psychicky zhroutila a musel být přivolán psychiatr, který konstatoval, že bude nutná hospitalizace pacientky. „To nezvládneme“ řekla paní vychovatelka Marie Kocourková z dívčího oddělení. „Ale, zvládneme“ oponovala jí paní zdravotní Jarešová. Ze třetí třídy byl slyšet křik, až krev stydla v žilách. „Já chci maminku, chci maminku“! Křičela holčička. Ostatní žáci se nemohli soustředit na vyučování. Luboš, který šel spolu s ostatními kolem se nad tím pozastavil: „Ty, Jitko, děti,které sem jdou napoprvé pláčí, ale tohle je přespříliš“ řekl Jitce, která chodila do jeho třídy. „ano, také to tak vidím, asi s ní zažijeme nejednu horkou chvíli“. Odpověděla mu na to JitkaJiž se rozkřiklo, co se stalo s její maminkou.
U večeře to nebylo o nic lepší, holčička stále křičela, když se k ní někdo přiblížil, odmítala veškerý kontakt, dokonce hodila o zem talíř. „Asi ji budeme muset dát na izolaci“ řekla vedoucí vychovatelka Hanka. A skutečně,
holčičku dali na izolaci, aby nerušila ostatní. Ta v noci utekla a snažila se přelézt zahradní zeď. Paní vychovatelka Edita ji spolu se dvěma dívkami chytila a řádně jí naplácala na zadek. Kupodivu se Sigi uklidnila a nechala se dovést zpět na izolaci. Utekla takto ještě třikrát a vždy dostala od paní vychovatelky Edity naplácáno, což jí očividně dělalo dobře.
Luboš šel na záchod a to na malou. Slyšel, jak si vychovatelky povídají: „Ty, Vlasto, já Ti nevím, tá děvčica sem nepatří, to by měl řešiť psychológ. Utěká nám, já sem jí dala na prdel, ale srdce mňa bolelo. Já su tvrdá ženská, ale to je na mňa moc“ postěžovala si paní vychovatelka Edita paní vychovatelce Vlastě. „Paní vychovatelko“ ozval se Luboš, který za nimi přišel. „Ty ještě nespíš“? Dotázala se paní vychovatelka Vlasta. „Ne, ještě nespím, ale,chci vám něco poradit. Na Ostrově Robinsona Crusoe je vynikající Česká psycholožka, ona je to spíše kamarádka, dokáže se vcítit do lidí“. „No, v noci ju nebudeme přecaj budiť, to by nám dala“ řekla paní vychovatelka Edita. „Ale, kdepak, na ostrově je teď den a Irenka je naše zlatíčko“ a již se s ní spojil. Vylíčil jí vše, co se za ten rušný den se Sigi událo. „To je závažné“ řekla Irenka“ „Především by měla mít někoho, k němuž by pojala důvěru. Není vůbec snadné si k těmto dětem najít cestu“. „Já jí naplácala na zadek“ přiznala se paní vychovatelka Edita“. „Když dostala ten výprask, jak když by byla spokojenější, já sa v ní nevyznám, jiné děcka řvů, jak tuři“. „Počkejte, Vy jste jí naplácala na zadek a ona byla v klidu“? Dotázala se se vzrušením v hlase Irenka. „Omlůvám sa, byla to blbosť|“. „Vůbec ne“ odpověděla opět Irenka a vylíčila jim Emmin osud.
Emma Sigi znala z Rakouska. V době, kdy je tento příběh vyprávěn pobývala spolu s Alexem ve Vídni. Irenka ji kontaktovala „Hned se tam zajedu podívat“ řekla Emma: „Alex a Walter se znají, Malá Sigi si oblíbila jak mne, tak i Alexe“.
Druhý den Sigi seděla na zemi a nebylo s ní žádné pořízení, dostala se do stavu naprosté apatie. Irenka se s ní snažila navázat kontakt, mluvila na ni prostřednictvím tabletu. Dívenka zpozorněla,původní obavy, že tablet rozbije se nenaplnily. Irenka také navrhla, aby Sigi byla v kontaktu se svou maminkou, která se zotavovala v psychiatrické léčebně. I toto mělo na holčičku pozitivní vliv. Když se pokadila do plenky, začala Jarešová vyvádět. Sigi se začala nekontrolovatelně smát. „To snad přesahuje všechny meze“ řekla zlostně Jarešová a začala ji po té, co jedna z dívek Pavla provedla očistu nemilosrdně plácat po zadku. „víc, víc“! Křičela Sigi a radostně tleskala ručkama a opět se nekontrolovatelně smála. „Je to divná holka“ řekla zdravotní Jarešová, ta sem v žádném případě nepatří“.
Emma spolu s Alexem dorazili z Vídně. Se Sigi se stala náhlá proměna, jako by ožila a stala se komunikativní. Irenka byla zapojena do terapie a snažila se působit na maminku paní Helenu. Ta se očividně zotavovala. Ostatní děti a to převážně starší dívky se se Sigi snažily navázat kontakt. Jednou ji Pavla vzala na klín. Holčička to nečekala a škrábla ji. „Ty potvoro“ řekla Pavla, přehnula si ji přes koleno a naplácala jí na zadek. „To se jí líbí“ řekla Emma a od té doby plácání bylo spíše odměnou a kontaktní stimulací, než trestem.
Co se týkalo plen, v noci byla používána neutralizační látka IN, ráno kvůli Jarešové, aby nepřišla na to, že se zde používá klasický způsob, který však byl doprovázen nepříjemným zápachem.
Sigin táta Walter se po rozvodu dal na pití a skončil v jedné z léčeben. Alex jej kontaktoval a řekl mu: „chlape, seber se a dejte se jako rodina do hromady, je to neštěstí, ale je třeba s tím bojovat, moje Emma je taktéž postižená a jsme v pohodě, dejte se s Helenou do hromady, bude to dobré pro všechny, ze Sigi jednou může i něco být, pokud se u těchto dětí objeví nějaké ty vlohy, tak se s nimi dá pracovat“.
Sigi se od Alexe a Emmy nehnula ani na krok. Byla velmi přítulná, seděla střídavě na Emmině a na Alexově klíně. Alexe si velmi oblíbila a vždy jej pusinkovala, Emmě to vůbec nevadilo, ta malá holčička Sigi jí přirostla k srdci. První noc byla otázka, kde budou Emma s Alexem spát. Vyřešil to Pepík, který řekl: „mohou spát ve stanu, je přeci ještě teplo“. Bylo rozhodnuto, spolu s nimi ve stanu, který jim zapůjčila škola spala i malá Sigi. Kluci večer potají chodili Emmu, Alexe a Sigi navštěvovat, obzvláště Luboš, který Emmu a Alexe znal z Ostrova Robinsona Crusoe tam pobýval někdy až skoro přes půlnoc.
Maminka Helena se brzy uzdravila a pan ředitel ji vzal jako výpomoc. Paní zdravotní Jarešová rezignovala, jen někdy něco utrousila o rozmazlených děckách. Paní vychovatelka Edita si k Sigi našla cestu. Vždy, když ji Sigi spatřila, provedla v její přítomnosti nějakou čertovinu a dostala od ní naplácáno. U dívenky se postupně rozvinuly stimulační body, Irenka vše řídila z Ostrova Robinsona Crusoe. Jednou se u ní opět objevila echolálie. To do omrzení opakovala slovo „fati“, což znamená tati. Alexovi tekly z očí slzy: „Musím toho jejího tátu přivést k rozumu“. Když jej kontaktoval, Walter jen zničeně řekl: „to nedám“. „Ale, dáš, lidi musí spolu vydržet v dobrým i zlým, tak,nebuď takovej mezek“. „Já nejsem mezek, ale bolí mne to“ řekl do telefonu Walter a hořce se rozplakal.
Taktéž Irenka a Walter byli v kontaktu. Snažila se na něj působit spíše, jako kamarádka a taktéž Alexovi radila, jak na něj. Walter se pod vlivem těchto lidí, kteří to s ním mysleli dobře dával do hromady, kontaktoval i svou ženu Helenu. Po dohodě mezi Irenkou a psychiatry došlo k podepsání reverzu a Walter přijel za svou rodinou. Taktéž on se ubytoval ve stanu, kterému začali žáci brzy přezdívat Rakouský stan, nebo Rakušák. Bylo to pro děti něco nového a s nově příchozími se spřátelily. Irenka připadla na myšlenku dostat tuto rodinu na Ostrov Robinsona Crusoe. Walter obdržel vízum okamžitě, u Heleny to trvalo dva dny. Pobyt této rodiny na školní zahradě se již chýlil ke svému konci. Irenka zajistila letenky na ostrov. Děti i dospělí si na tuto rodinu zvykli. Helena a Walter si vše v klidu vyříkali, Irenka tentokrát fungovala, jako manželská poradna. „Na Ostrově robinsona Crusoe vám bude dobře“ říkávala jim. Sigi se postupně spřátelila s dětmi, také se celkově zklidnila.
Přiblížil se odjezd. Rodina nejprve odjela do Vídně, odkud se letadlem přepravila na Trinidad a Tobago a pak již na Ostrov Robinsona Crusoe. Pro školu to vše bylo velmi hektické období. Když paní vychovatelka Edita hovořila s Lubošem, řekla mu: „Lubošu, kdybys tehdá s tů Irénků nepromluvíl,nevím, jak by to všecko dopadlo. Ta děvčica by sa aj zbláznila“. Luboše to, že to takto dopadlo hřálo u srdce., také ostatním se ulevilo, neboť, kdo ví, jak by to s holčičkou dopadlo, kdyby byla ponechána na pospas cizímu prostředí.
„Kolegyně, zklamala jste na celé čáře“ řekl paní zdravotní Jarešové pan ředitel Malý. „já jsem nevěděla“. „Ne, že jste nevěděla, je ve Vás zášť a nemáte k dětem citlivý přístup, uděluji Vám důtku a po dobu tří měsíců Vám zkrátím prémie“. Paní zdravotní Jarešová odešla nasupeně s předsevzetím, že teď budou mít děcka jak se patří ostrou vojnu.
Sigi s oběma rodiči , Emmou a Alexem dorazili na Ostrov Robinsona Crusoe. Jak se později ve škole dozvěděli, Walter a Helena se opět spolu sblížili a slíbili si, že budou Sigi vychovávat spolu a již je nic na světě nerozdělí. Luboš i ostatní ještě dlouho hovořili o Sigi. I přes to, že ve škole pobyla velmi krátce, zapsala se do srdcí dětí i dospělých.
Pokračování příště.

2
Srazíky, akce a setkání / Re:Diaper Party
« Poslední příspěvek od boy_in_nappies kdy Včera v 21:35:14 »
Dobrej evergreen  :) nikdy se nikdo nesejde... Možná v Praze... Jinak kecy v kleci...
3
Hlavní nádraží / Re:Kolik plen použijete za den?
« Poslední příspěvek od boy_in_nappies kdy Včera v 21:32:56 »
Kolem 5 ti kusů papírových, když si hraju celý den. Na látkové jsem to nikdy nepočítal.
4
Srazíky, akce a setkání / Re:Co se potkat na kecacím čtvrtku 11.10?
« Poslední příspěvek od Bibinko kdy Včera v 17:43:00 »
Neslibuji, ale jestli to bude jen trochu možné, tak tam budu...  8)  ;D
5
Srazíky, akce a setkání / Re:Diaper Party
« Poslední příspěvek od newbie kdy Včera v 15:10:34 »
Jedine srazy, ktere za poslednich par let byli se odehraly na zaklade toho, ze jsem oslovil "modre" a ti se sesli plus par novacku, jine pokusy co jsem tak koukal skoncili nezdarem. Vetstinou by se vsichni chteli sejit, ale kdyz dojde na lamani chleba, tak dorazi par lidi.
6
Hlavní nádraží / Re:Kolik plen použijete za den?
« Poslední příspěvek od peja kdy Včera v 14:47:40 »
Tak já mám 3-4pleny na den, horší je když nemám svůj den taky i 5 nebo 6 ale to už je hodně a jen vyjímečně
7
Srazíky, akce a setkání / Re:Diaper Party
« Poslední příspěvek od nobody kdy Včera v 13:57:10 »
jen pro ilustraci , tem co chteji neco poradat ale nemaji prostory . Paklize se sezene aspon 20 lidi kteri se urcite zucastni (coz jak asi vetsina z nas vi je nerealne) da se dohodnout v tom klubu pronajem , ale  neverim ze se najde tolik lidi . A dalsi problem je termin . Muselo by dost dlouho dopredu zjistit kdy budou mit volny termin. Raulik ci jini MODRI  asi budou schopni podat vice info .
8
Srazíky, akce a setkání / Re:Co se potkat na kecacím čtvrtku 11.10?
« Poslední příspěvek od nobody kdy Včera v 13:51:52 »
sraz modrych 8)
9
Srazíky, akce a setkání / Re:Co se potkat na kecacím čtvrtku 11.10?
« Poslední příspěvek od nikos28 kdy Včera v 11:00:25 »
ahoj,ja jsem pro... :)
10
Vítejte na tomto webu / Re:Nováčči, koukejte se představit
« Poslední příspěvek od raulik kdy Včera v 10:03:45 »
Mas to zmeneno, do meilu ti prijdou nejaky instrukce. Vitej.
Stran: [1] 2 3 ... 10