Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Plenky / Re:Plenky s igelitovým povrchem
« Poslední příspěvek od boy_in_nappies kdy Dnes v 14:49:05 »
Vyfoť mobilem a vlož sem soubor?
2
Prodám / koupím / hledám / Levne pleny
« Poslední příspěvek od skarfacee kdy Dnes v 13:40:50 »
Nasel jsem na netu tyto plrny kdyby mrl nekdo zajem pro me jsou bohuzel velke   https://www.pilulka.cz/seni-optima-extra-large-10-ks-ink-plenk-kalhotky?cjevent=181af57f1a5111e981c5005f0a18050c
3
Plenky / Re:Plenky s igelitovým povrchem
« Poslední příspěvek od skarfacee kdy Dnes v 13:20:31 »
uz sem je 2 krat kupoval naposled pred mesicem  tak snad igelitovy povrch za tu chvili nezmenili na textil nikde na obale PE nevidim ale igelit maji poslal bych foto ale nevim jak
4
Převratná novinka / Studentky speciální pedagogiky 4
« Poslední příspěvek od luba kdy Dnes v 07:18:54 »
Kapitola 4. Moderní pojetí, budiž chvála neutralizaci


Dny plynuly a dívky se v novém prostředí zaklimatizovaly. Ta první noční vše odstartovala, naši trojici ztmelila a sblížila s personálem školy, převážně s nočními vychovatelkami. Irenka vše sledovala z Ostrova Robinsona Crusoe a s dívkami byla v každodenním kontaktu. Pohovory byly přátelské, vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že se jedná o psychologické konzultace, vypadalo to, a také to tak bylo, že si zkrátka povídaly kamarádky. Jolanu si Terezka s Hankou přátelsky dobíraly: „Tys to musela zkusit, viď“? Říkaly jí.“Nic si z toho nedělej, to ony Ti závidí“ dobírala si na oplátku obě Irenka. Jolana, která měla smysl pro humor jednou takto zaveršovala:
„Nač to v sobě stále dusit?
Je třeba to také zkusit.
Nějakou dobu to ve střevech hromadit,
pak nehodu zinscenovat a řádně se pokadit.
To teplo v kalhotkách se rozlévá,
na mysl pak zvláštní eufórie doléhá.
Tep se pak zrychlí, srdce buší,
však blaze je při tom duši.
Zní to až dojemně,
člověk při tom cítí se velice příjemně.
Nakonec dojde k očistě zadku,
kdy člověk dá se civilizovaně do pořádku“.
Když verše dozněly,  propukl hurónský smích. Irenka však vážně řekla: „joli, má to něco do sebe a na Tvém účtu na Ostrově Robinsona Crusoe přistálo 2000 Peso Ostrova Robinsona Crusoe, neboť, každý, kdo něco k tématu vytvoří je odměněn, víte, holky, tvoříme komunitu, která má svou kulturu a snad příštím generacím zanecháme i nějaké to kulturní dědictví“. „Ty peníze někam investuj“ řekl David, který se k této konferenci připojil.Během tohoto projektu byl po dohodě všech zůčastněných stran sledován i zdravotní stav dívek. U Jolany při té první noční službě došlo ke zvýšení krevního tlaku, zrychlil se jí tep a došlo i k saturaci, nebo-li nasycení krve kyslíkem. To vše zaznamenaly diagnostické hodinky a tyto údaje byly ukládány do speciální složky na virtuálním serveru virtuální nemocnice Ostrova Robinsona Crusoe.
„Tak, co, Hani, jak se Ti tady líbí“? Dotázala se jednou Hanky Terezka. „Moc“ odpověděla Hanka. „Mě také, ty vztahy, děti jsou bezprostřední a pod Irčiným vedením je to také skvělé, mimochodem, Irča je výborná kamarádka, člověk by ani nevěřil, že je psycholožka“. Pak s rozpustilým smíchem dodala: „nejvíc se to tady asi líbí naší Jolance“.
Irenka vše konzultovala i s paní profesorkou: „vybrala jste ty nejlepší dívky, zapadly do této školy a spřátelily se jak s dětmi, tak i s dospělými“. „Ano, v tom máte pravdu, na škole jsou nejlepší a vybrala jsem je také pro to, že je to sehraná trojice, takové tři mušketýrky“. „Lepší praktikantky si ani nedovedu představit“ pochvalně řekla Irenka.
Jednou seděly Hanka, Terezka a Jolana s dívkami z posledního ročníku ve společenské místnosti na dívčím oddělení. „Jak se vám tady po těch několika dnech líbí“? Dotázala se nevidomá Zdena. „Ale, jo, je to tady prima“ odpověděla Hanka. „Úplně jsme mezi vás,děcka zapadly“ na to pochvalně Terezka. „Ty, Terko, ale, něco tomu chybí“ opět navázala Hanka. „A co“? Dotázala se Terezka. „Nebylo by špatné se naučit braillovo slepecké písmo“ odpověděla jí Hanka. „A k čemu vám to bude“? Dotázala se další nevidomá dívka Marie. „Abychom se mohly vcítit do vaší situace a také, abychom jednou dokázaly toto písmo učit“ opět řekla Hanka. Tento rozhovor byl velmi podmětný, všechny tři dívky se začaly učit toto písmo. „No, je to složité“ řekla Jolana, Také ostatním dvěma to připadalo těžké, ale pod vedením dětí i učitelů se pomalu začaly tomuto písmu učit. Irenka, která se o tom dozvěděla řekla: „holky, jste opravdu skvělé, chválím vás“.
Dívky zde však nebyly zavřené, jako v klášteře, mohly se podívat domů, jak bylo v původní dohodě, nebo za nimi mohli přijet jejich známí, příbuzní a za Terezkou dokonce její přítel Tomáš. Ten řekl: „máte to tu moc hezké a ta děcka jsou taktéž v pohodě“. Jednou řekla Jolana oběma dívkám: „holky, nic nám tady nechybí, já osobně bych tady praktykovala po celou vejšku“. Terezka s Hankou byly téhož názoru.
Dny této nevšední praxe dívkám plynuly v naprosté pohodě, jednou se Jolana vyjádřila, že je, jako v Jiříkově vidění. A co teprve Mirka, která na krátký čas přijela do Česka a navštívila školu. „Za mne to bylo jinačí, mohu říct, že daleko horší. Pokadit se a ještě k tomu záměrně a hromadně, tak to by byl pěknej masakr, viďte, paní zdravotní“. Z taktických důvodů neříkala soudružko, nechtěla tuto starou dámu naštvat. „Ano, máš pravdu, asi by byl a pořádnej. Teď je to o něčem jiném a i mne samotnou to fascinuje“ řekla paní zdravotní Jarešová. „Strašně mne mrzí, že jsem Tě tehdy tak potrestala“.“To je minulost, hlavně, že jste vše napravila a k děckám se chováte pohodově. Na druhou stranu musím přiznat, že nebýt neutralizační látky IN, vůbec by to takhle nešlo a je to logické. Jednak ten šílený zápach a choroboplodné zárodky, to je nyní díky neutralizační látce IN odbouráno a jak jsem se dozvěděla, provádí se to tady hromadně, bez neutralizace nevím, asi by byla za potřebí plynová maska. Ona ta pravda je někde uprostřed, připouštím, bez neutralizace ani rána“. „V tom máš pravdu, ale dnes je to daleko příjemnější a mne dokonce na tom i něco přitahuje“ odpověděla na to paní Jarešová.
Mirka pobyla v Česku týden a několikrát se stavila za žáky, pedagogy, vychovatelkami a v neposlední řadě chtěla poznat i nové studentky speciální pedagogiky.
Dvě noci dokonce přespala s dívkami v pokoji pro hosty a byla svědkem toho, jak se několik žáků pokadilo a s údivem pozorovala, jak se k nim všichni chovají s něhou. „Vůbec jim to nezávidím“ řekla jednou po Skype Irence: „my jsme byli průkopníky“. „Ano, dnes s příchodem moderní doby bez totality je to daleko schůdnější. Přispívá k tomu i Internet, kde si děcka mohou o těchto tématech přečíst. Pokud se to někomu líbí, není dnes díky neutralizační látce IN zatracován“.
Mirka taktéž s údivem zjistila, že se modernizace týká i dalších přístupů. Zastihla zde i několik zdravých žáků, neboť pod vedením nového ředitele se škola stala otevřenou a přijala i skupinku zcela zdravých dětí. To mělo kladný vliv pro obě strany a to jak pro samotné nevidomé a slabozraké, kteří se seznámili s prostředím a mentalitou zdravých a pro zdravé to mělo naopak být poučením, že ne všichni mají to štěstí a je třeba handicapovaným pomáhat. Pro handicapované to měla být motivace, aby se přizpůsobili moderním trendům.
Taktéž ji překvapila zvířata: „to za našich dětských let to tady nesmělo být. Když si tehdy Lukáš Prošek koupil křečka, byl z toho cirkus, dnes je díky bohu nová doba, jestli chcete, mohu vám sem nechat dopravit papoušky“ řekla a ředitel s tím bezvýhradně souhlasil. „kluci, ne, aby jste je pak učili sprosťárnám“ řekla paní vychovatelka Marie. Kluci přislíbili, že vše budou v pohodě a papoušci se stali miláčky všech.
Noční službu, které byla přítomna i Mirka měly paní vychovatelka Anežka na chlapeckém a na dívčím paní vychovatelka Růženka. Tyto paní vychovatelky zde působily ještě v době, kdy do této školy chodila i Mirka. S paní vychovatelkou Anežkou do styku mnoho nepřišla, paní vychovatelka Růženka byla někdy přísná, dokázala řvát, ale nešla do extrémů. Jak říkala Mirka při vzpomínce na ni: „docela to s ní šlo“. Přítomny byly i všechny tři dívky a noc jim ubíhala v naprosté pohodě. Občas zkontrolovaly děti, během té doby se malý Pavlík z mateřské školky počůral a Petříček pokadil. Vše se obešlo bez nadávání.
Z Ostrova Robinsona Crusoe se s nimi spojila i Irenka. „Tak, co, Miri, ani bys tu školu dnes již nepoznala“? „Ne, já zírám, jak to tady dnes chodí, vše je jiné a je to tak dobře“. „Tehdy byla jiná doba“ řekla Růženka: |“no, měly jsme být vstřícnější“. „Teď  to napravujete a o nic nejde“ řekla smířlivě Mirka. „To Leonka si odbývá svůj trest, který si dala“ řekla Růženka, aby trochu odlehčila konverzaci. Všechny se tomu upřímně zasmály. „kolik jí jich ještě zbývá“? Dotázala se se zájmem Mirka. „To nevím, jestli stříhá metr, nebo nějak odškrtává čárky“ se smíchem řekla paní vychovatelka Anežka.
Během této noční služby se s nimi spojila Irenka. Měla čas a tak si s nimi povídala. Řeč přišla i na pokakávání. „já vám všem něco povím“ začala: „byla jsem asi první tady v Česku, která si jako psycholožka zvolila tento obor. Bylo to velmi náročné a co myslíte? častokrát jsem si řádně naplnila kalhotky a odbourala jsem stres, nemusela jsem brát nějaké uklidňující prášky, tohle je lepší, než nějaká antidepresiva, léky proti stresům a tadyhle ta děcka to teď také praktikují a jsou v pohodě“|. „Díky neutralizační látce IN“ řekla vážně Mirka: „bez ní by to takto nefungovalo“. Pak dodala: „to je hovor tak na flašku“ a otevřala lahev Karibského rumu. Všechny si připily na zdraví.  „Teda, Miri, Ty se nezdáš“ řekla paní vychovatelka Růženka. „No, jo, nikdy bych si nepomyslila, že takhle budeme sedět spolu a ještě k tomu, za jakých okolností“ řekla se smíchem Mirka. Rum všechny příjemně opájel, nálada byla skvělá. „Já jsem Růžena“ řekla směrem k Mirce paní vychovatelka Růženka. „Já Anežka“ a všechny si začaly tykat. „To by mne ani ve snu nenapadlo, že si budu s bývalými vychovatelkami tykat“ dodala s úsměvem Mirka.
„Dovolte mi, abych vám předala dárek z Ostrova Robinsona Crusoe od jedné módní návrhářky, jmenuje se Kikina“ řekla Mirka a na stůl položila balíček. Po jeho otevření všechny užasly, obsahoval totiž sadu dvaceti chytrých kalhotek. Mirka vychovatelkám i dívkám předala instrukce o jejich používání. „Bude to dobré při nočních službách, alespoň to bude na jednom místě a nebude to tak rozpatlané“ doplnila Mirku Irenka, a k hovoru přibrala Pavlu, která pověděla o masážních programech. „Bude to pro ně příjemné“ ujišťovala všechny. „Dnes to ještě nevyzkoušíme, děcka tvrdě spí“ řekla paní vychovatelka Růženka. „Nebojte, ty se osvědčí“ ujišťovala ji Pavla.
Ráno byla Mirka svědkem hromadné očisty, kdy se ještě přidaly paní vychovatelky Vlasta, Jana a Jarka. S údivem poslouchala šplouchání vody a komentáře, které byly typu: „to je hromada“, nebo: „Ty tam máš pěkně naděláno“, avšak bez zloby. To vše ji uvádělo v neskonalý údiv. Stále si nedovedla představit, že se jedná o očistu dětí, které se pokadily, nic nebylo cítit: „to za nás to bylo jiné“ prolétlo jí hlavou.
„Nechceš se podívat na linku na zpracovávání zneutralizovaných produktů“? Oslovila Mirku paní Jarešová. Šly. Toto zařízení se nacházelo v suterénu hned vedle prádelny. Paní Jarešová do ní dala zneutralizované produkty a zapnula příslušný program. „Dnes tento stroj obsluhují i děcka, je to ozvučené“. „Ano, vím, znám to z ostrova“ řekla Mirka. Pak ještě dodala: „takovou modernizaci bych si nikdy nedokázala představit a to díky Tobě“. Dodejme, že obě si na Ostrově Robinsona Crusoe začaly tykat.
Také dívky se od Mirky dozvídaly o poměrech ve škole a obzvláště v internátě za totality. „Je dobře, že se to tady tak zlepšilo“ konstatovala Hanka.
Mirka odjela zpět na Ostrov Robinsona Crusoe. Když se sešly dívky s vychovatelkami, řekla Terka: „to, že se to takto tady zmodernizovalo je jedině dobře. Jsem moc ráda, že jsem poznala Mirku, Tady vidím ty rozdíly mezi dřívější a nynější situací“. Ostatní dvě i vychovatelky s ní naprosto souhlasily. Dívky nadále pokračovaly ve své zajímavé pedagogické praxi.
Pokračování příště.

5
Srazíky, akce a setkání / Re:Sraz 16.3
« Poslední příspěvek od kamikaze3214 kdy Dnes v 05:42:10 »
A co vás těch 8 co zvažují (zvažuji) není podle mě adekvátní odpoved  :D :D :D
6
Srazíky, akce a setkání / Re:Sraz 16.3
« Poslední příspěvek od kamikaze3214 kdy Dnes v 05:40:59 »
Jj přesně tak rauliku kdo chce hledá řešení kdo nechce hledá důvody
7
Srazíky, akce a setkání / Re:Sraz 16.3
« Poslední příspěvek od raulik kdy Včera v 23:43:06 »
K fotkam - V poho, jen vzdy a jasne davam najevo, ze soukromi clenu je na prvnim miste a pak dlouho nic.
8
Srazíky, akce a setkání / Re:Sraz 16.3
« Poslední příspěvek od abdlskretik kdy Včera v 22:52:47 »
No v Rusku nebydlím ale sem postižený tělesně a take je tu finanční důvod neříkám že 600 nebo 1000Kč byla tak hrozná částka ale bohužel ted si to nemohu dovolit co se týče těch fotek jak sem říkal byl to jen návrh a rozhodně sem tím nechtěl nikoho urazit jestli u se stalo tak se moc omlouvám :)   
9
Plenky / Re:Plenky s igelitovým povrchem
« Poslední příspěvek od boy_in_nappies kdy Včera v 21:54:06 »
A to ty ID v odkazu splňují?
10
Plenky / Re:Plenky s igelitovým povrchem
« Poslední příspěvek od djwiktor kdy Včera v 21:40:42 »
pozor, musia mat oznaceie PE, inak si kupis tie s textilnym povrchom.
Stran: [1] 2 3 ... 10