Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Příběhy / Re:Môj príbeh z nemocnice
« Poslední příspěvek od phoenix83 kdy Dnes v 18:36:56 »
v robote na to nemyslím. Naučil som sa oddeliť tieto "hobby" a prácu. A naviac, v práci je predsa len viac zhonu (ak to tak nazvem) a tie myšlienky idú niekde úplne inde. Naviac, je to aj od zvyku si myslím. Takže keď ich viac vidím, tak menej na ne myslím.
2
Převratná novinka / Malíř 8, Miminko
« Poslední příspěvek od luba kdy Dnes v 08:54:44 »
Malíř 8, Miminko


Poslední události mne motivovaly do další práce, Urinoterapie a Želví zátoka mají velký úspěch a důstojně reprezentují náš ostrov. Vůbec nezáleží na tom, zda jsou tyto obrazy zde na Ostrově Robinsona Crusoe, nebo v obrazárně Louvre, hlavně, že jsou vůbec na světě. Můj poslední obraz Želví zátoka inspiroval ostrovního zoologa Alfreda Chimenéze k zásadnímu objevu. Z bílkoviny z želvích vajíček a neutralizační látky IN vytvořil směs, která je schopna díky poslední substanci na sebe vázat informace prostřednictvím programovacího systému Robinson Crusoe. Ve své soukromé laboratoři tuto směs rozmnožil a započal s výrobou speciálních čipů, které dostaly název Turtles chip. V programovacím systému Robinson Crusoe vytvořil virtuální server, kam umístil veškeré informace o želvách, ty jsou stále aktualizovány. Několik těchto čipů přilepil želvám na jejich krunýře a v počítači zadal příkaz pro jejich vstřebání. Následovaly testy, kdy takto na dálku zjišťoval, vše od pohybu přes zdravotní stav až po rozmnožování. Po té již následoval prodej. Každý zájemce si takto může želvu očipovat, stačí přiložit tento čip ve tvaru poštovní známky na želví krunýř, ten se do něj vstřebá a může tak želvu sledovat. V případě jakékoli sebemenší odchylky je majitel uvědoměn formou SMS na svůj mobil, neboť Chimenéz sestrojil za tímto účelem mobilní aplikaci. Na požádání je kontaktován i příslušný smluvní veterinář.
Mám obrovskou radost z tohoto objevu a také z toho, že můj obraz někoho inspiroval.
Na základě tohoto objevu došlo ke vzniku firmy Turtles Monitoring. Cena čipu činí 10 Amerických Dolarů s možností konverze do všech měn. Tato firma zdárně prosperuje.
Spolu s Nadine jsme šli jednou k Fererovým. Ti zrovna měli miminko, neboť Mária porodila třetí dítě. Je to chlapeček a jmenuje se tom. Ten se na všechny mile usmíval a pořád si pro sebe něco broukal. „Ten je roztomilý“ řekl jsem a kloučka jsem si opatrně vzal do náruče. Dítě spokojeně vrnělo, pak se zavrtělo a již bylo slyšet, jak plní plenku. „Přebalím jej“ řekla Mária a já jí miminko podal. „No, není úžasný“ rozplývala se nad hošíkem Nadine. „Je“ odpověděl jsem.
A v tom mne to napadlo: „namaluji podle předlohy, jímž je mi tento chlapeček miminko“. Všichni byli tímto mým nápadem nadšeni.
Nyní mi nezbývalo, než se pustit do práce, ale, kde vzít inspiraci? Tu mi vnuknula královna Blanka. „Ty stále hledáš motiv, podle nějž bys to miminko namaloval, viď? Tak já ti poradím. V Pražském kostele Panny Marie je soška Jezulátka, také nazývaná Pražským Jezulátkem. Tady bych viděla ústřední motiv“. „To bych ji musel vidět“ řekl jsem. „Tak tam zajeď“ řekla královna Blanka. David  a Češi zde pobývající mi dali několik kontaktů a to hlavně na Ludovíta Krapčíka, který byl velvislancem našeho ostrova právě v Praze. Když jsem mu sdělil svou žádost, ochotně souhlasil a přislíbil mi setkání s Pražským arcibiskupem.
Odletěli jsme spolu s Nadine do Prahy. Toto město na nás dýchlo svou starobylostí i moderní architekturou. Pražské Jezulátko jsem opravdu viděl, ale arcibiskup mne požádal, abych toto dílo nefotografoval, je to zakázáno. Ubezpečil jsem jej, že budu jeho přání respektovat a spolehnu se na svou fotografickou paměť.
Po návratu domů jsem si tento svůj motiv nechal několik dnů jak se říká uležet. Prohlédl jsem si několik miminek a již jsem měl v hlavě koncept pro tento svůj obraz. Něco mi však chybělo, ale stále jsem nevěděl, co to je. „Víš, Nadine, tak se mi zdá, jako by mi malování tohoto obrazu jaksi nepříslušelo“. „Proč myslíš“? dotázala se mne se zájmem Nadine. „Nevím, nedovedu Ti to popsat,ale něco mi tady chybí“. „A co“? „To, kdybych věděl, jako by se to nepatřilo, připadám si tak nějak, jak byhto jenom vyjádřil, už to mám, jako ten pověstný slon v porcelánu, nebo jako ten pověstný tanec mezi vejci, aby se nějaké nerozbilo“. „To je zvláštní“ řekla zamyšleně Nadine. Pak jsem ještě dodal: „tohle je na mne moc velké sousto“. „Ale, není“ řekla mi Nadine a usedla mi na klín. Něžně jsem si ji k sobě přivinul. Seděla u mne, jako by to byla malá holčička. Políbil jsem ji. Pak jsem si započal prozpěvovat Francouzskou písničku, kterou zpívá Joe Dassin a to La Vie Se Chante, slýchával jsem ji za svého Pařížského pobytu na jedné rozhlasové stanici vysílající Francouzské retro a moc se mi líbí.
Poznámka autora.
Tato písnička skutečně existuje na youtube, v případě zájmu si ji můžete poslechnout zde
https://www.youtube.com/watch?v=S3S4kOH6je0
Nyní již pokračuje autorova fikce.
Seděli jsme takto s Nadine a já cítil její hebké doteky. To mi dodávalo sílu, poznenáhlu jsem začínal věřit, že to zvládnu, ale pořád mi něco chybělo. Nadine se zavrtěla na mém klíně a já uslyšel syčení neutralizační látky IN, to se ta moje holčička počůrala.
Ještě chvíli jsem ji měl na klíně, pak jsem ji přebalil. Její tvář vyjadřovala spokojenost. „Už víš, co ti chybí“? Dotázala se mne. „Ještě stále netuším“ řekl jsem. Pak jsem dodal: „nechám to uležet pokud na to člověk intenzívně myslí, ničeho tím nedosáhne, trápí se, u nás umělců většinou tyhle nápady přicházejí samy“. „Dobrá, nebudeme tlačit na pilu“ řekla Nadine a z lehka mne políbila. Pak zašeptala: „nemusíme tlačit na pilu, ale stačí, když budeme jinak“ Oba jsme se bláznivě rozesmáli a já ji něžně plácnul přes zadek. „Ať nedopadnu, jako Emma“ řekla se smíchem Nadine a to jsme se již váleli smíchy.
„Jsme pozváni k Miguelovi, Irenka má dnes svátek“ řekla Nadine. „Jo, tam určitě půjdu, je to skvělá ženská a hodně toho ví o psychologii“ řekl jsem. Tuhle mladou dívku a jejího přítele Davida jsem si velmi oblíbil. Ten kluk toho hodně i přes to, že je nevidomý dokázal a taky hodně vytrpěl.
U Miguela bylo opravdu živo. Irenka tento svůj den pojala ve velkolepém stylu. Přišli jí přát i král George a královna Blanka. Ještě, než jsem spolu s Nadine šel k Miguelovi, namaloval jsem její portrét, který jsme jí spolu s nadine předali. „Mám z něj obrovskou radost“ řekla: „pověsím si jej ve svém pokoji, moc ti děkuji, Leonardo.
Usadili jsme se mezi hosty a bavili jsme se. „Co nyní maluješ“? dotázal se mne Cheronimo. „Teď miminko, ale nějak se mi to nedaří“. Irenku to velmi zajímalo a přidružila se k nám. „Třeba mu pomůžeš, jako psycholožka“ řekla Nadine. “To bych spíš jako kámoška” řekla Irenka.
Zábava byla v plném proudu, přípitek stíhal přípitek, bylo nám všem velmi dobře. Po té přišli hudebníci, zejména Francisco a Anya, hráli naše podmanivé Karibské písničky a také ty České a Moravské, zejména Francisco, jak Česky říkali František vzal svou harmoniku a již se hospůdkou nesly vesměs táhlé písničky. Bylo mi blaze u srdce a Irenčin svátek jsem si jak se patří vychutnával.
Ta ostatně za mnou přišla. „Ty, Leonardo, tak jsem přišla na to, co Ti k Tvému malování chybí. Jsi muž a tak spíše miminko jako takové nejlépe pojme žena. Zkusím Tě zhypnotizovat, zda jsi v některém ze svých minulých životů nebyl matkou. Malé dítě je však třeba vidět i z perspektivy otce, skloubíme obojí, neboj, ale teď se jdeme veselit“ a připila si se mnou jiskřivým vínem.
Strávili jsme příjemný večer a domů jsme šli v mírném opojení. Doma jsme se s Nadine ještě vášnivě pomilovali a pak jsme šli spát.
Irenka mne na druhý den zhypnotizovala. Zjistili jsme, že jsem byl v 17. století matkou několika dětí a v 19. století rybářem a taktéž otcem početného potomstva. Z těchto reinkarnací jsem si pak odnesl vjemy, které mi pomohly pochopit malé dítě a to z perspektivy matky i otce.
Dal jsem se do malování. „Ty tahy malého dětského obličejíčku jsi opravdu vystihl skvěle“ řekla pochvalně Nadine: „i toto dílo Tě proslaví, neboj“.
Brzy byl obraz s názvem Miminko hotový. „Je úžasné, jako živé“ řekla královna Blanka: „bude vystavováno v královské rezidenci, tady je jeho místo“. „To mne těší“ řekl jsem. „Já věděla, že to dokážeš“ usmívala se na mne Nadine.
Instalace mého obrazu v královské rezidenci byla vskutku slavnostní. Královna Blanka po té, co byl obraz instalován mi gratulovala k tak velkolepému úspěchu, neboť kromě ostrovanů a zahraničních turistů si jej prohlíželi i cizí diplomaté. „To mne těší, původně jsem myslel, že to bude pro mne obrovské sousto, ale díky Irence a Nadine jsem to zvládl, ty holky mi byly psychyckou oporou“ řekl jsem královně Blance. „Vím, Irenka je dobrá psycholožka, ale hlavně kamarádka“ řekla královna Blanka a mile se usmála.
Můj nový obraz se nachází v královské rezidenci a je obdivován jak ostrovany, tak i zahraničními turisty, stejně, jako všechny ostatní jsem jej připojil k Internetu. Jsem moc rád, že toto dílo vzniklo.
Pokračování příšgtě.

3
Srazíky, akce a setkání / Re:Brno
« Poslední příspěvek od speedy.007 kdy Dnes v 00:00:58 »
Do Brna sice daleko, ale tohle bych si opravdu nechtěl nechat ujít, rád bych se přidal
4
Plenky / Re:Jaké plenky máte na sobě dneska?
« Poslední příspěvek od umpalump kdy Včera v 21:23:45 »
Tak jsem si koupil seni a jsou super  8) 8) vel.S
5
Srazíky, akce a setkání / Re:Brno
« Poslední příspěvek od gumplík kdy Včera v 21:22:24 »
Já bych se dostavil taky, jenom potom napsat adresu, nějak bych to už našel, nebo by jsme se domluvili pomocí SZ , teda nejdřív a pak třeba pomocí telefonu. :)
6
Hlavní nádraží / Re:Bobanek
« Poslední příspěvek od bobo kdy Včera v 20:21:30 »
nemozte dat niekto realnu fotku ako to je vidiet pod oblecenim.
7
Plenky / Re:Jaké plenky máte na sobě dneska?
« Poslední příspěvek od bobo kdy Včera v 20:20:45 »
toto si neviem predstavit, co musi byt poriadne vidiet
8
Srazíky, akce a setkání / Re:Brno
« Poslední příspěvek od boy_in_nappies kdy Včera v 15:37:36 »
Kdyby někdo chtěl, tak večer jsme se ženou na koncertě a budu mít raneček, aby všichni viděli, jaký jsem počuránek :)
9
Hlavní nádraží / Re:Bobanek
« Poslední příspěvek od boy_in_nappies kdy Včera v 15:35:59 »
Tak už mám doma Bobanek L a k tomu vložnou, to bude večer na koncert krásný raneček :)
10
Plenky / Re:Jaké plenky máte na sobě dneska?
« Poslední příspěvek od boy_in_nappies kdy Včera v 15:35:17 »
Dnes jdeme večer na koncert se ženou a budu mít Bobanek L a k tomu vložnou a jednorázovku Depends Super Plus, takže ranecek, který všichni uvidí zajištěn :)
Stran: [1] 2 3 ... 10