Autor Téma: První nákup plenek  (Přečteno 1534 krát)

Offline lodivod

  • Email nefunguje
  • 10 a více
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Karma: 1
První nákup plenek
« kdy: Září 08, 2024, 03:12:56 »
Když si tu tak člověk pročítá příspěvky mladších uživatelů, ohledně nákupu plenek, jak se stydí nebo mají jiný problém, tak oni defakto jsou vysmátí, si můžou vše koupit online a mají výběr. Si pamatuju svůj první nákup plenek, na konci devadesátých let a jsem si kupoval dětské jednorázovky protože kde by se teenager dostal k těm dospěláckým. Dětské pokryly sotva půlku těla a počůrat je znamenalo být hned celý mokrý, protože je člověk neupnul ale cpal do slipů jen pro ten pocit. Až snad rok 2005 když jsem šel v obchoďáku ve Zlíně jsem narazil na lékárnu a tam měli plenky pro dospělé vystavené normálně v regále... A jeden balík vzal, studem jsem se snad propadal, ale paní za pokladnou se na nic neptala, já zaplatil a urychleně zmizel. Odjel autem na místo, kde nikoho nepotkám, tam si plenku nasadil a bylo to něco úžasného, moje první. Samozřejmě sem se udělal. Do těch dalších se pak vyčural, i kakání zkoušel ( i když to nepreferuju a je s úklidem moc práce)  a od té doby nemám problém někde v lékarně si plenky koupit i když si je musím vyžádat nebo se ptát, jaké mají. I když jediné, které už tam kupuju jsou Dependy, ty si sedí a vydrží moc počúrání. Jinak jsem rád za ty eshopy co tu přeprodávají ty igelitové plenky, kdy je to teda supr mít mega balík mezi nohama, i když je to teda dražší, ale jednou za čas si užít.... A co vy ostatní, jaké máte zkušenosti s prvním nákupem? Jak jsem zmínil výše, někteří se stydí, přitom v té lékárně nebo zdravotnických potřebách jim je jedno, komu to kupujete a na co to máte :)

Offline gxl

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 41
  • Karma: 1
Re:První nákup plenek
« Odpověď #1 kdy: Září 09, 2024, 12:42:55 »
Jo tu dobu si pamatuji taky velmi živě :) První plínky jsme si kupoval snad někdy kolem roku 1997-98 (kurnik to je doba). Takže doba kdy internet měla tak možná jen škola a to na jednom PC v knihovně. Na který se chodili lidi, tak maximálně dívat, co že to je za zázrak, moderní techniky. Podotýkám, chodili "dívat" ne pracovali. Ještě by se mohl poškodit :) Já šel hned na poprvé do obchodu se zdravotnickými potřebami. Byl kousek od mého bydliště, tak jsem věděl, že je tam prodávají. Malá odbočka. Ještě tam byly na stolečku KORESPONDENČNÍ objednávací letáčky na ochranné plínky značky IN-Tex Inka z Benešova. No trvalo mi to hodně dlouho, než jsem se odhodlal k prvnímu nákupu. Podmínky, které musely být splněné abych tam vůbec vkročil: Aba dva rodičové v práci, ideálně na služební cestě někde na konci republiky. V okolí 10 km, nikdo komo můžu znát, nebo on mě. Správná konstelace postavení měsíce, slunce a směru větru atd....
No první nákup byl pro mě šílený. Jednak, že jsem ze sebe nevykoktal kloudné slovo. O tom, že jsem byl červený jak vařený rak netřeba pochybovat. Ale v okamžiku, kdy se mě Paní prodavačka ptala na mou velikost: "A potřebuješ M nebo ještě S?" Tak jsem litoval, že nemám prsten z Pána prstenů, nebo rychlost Flashe, prostě cokoliv co by my umožnilo zmizet. Nicméně už dávno vím, že paní, tam plínky prodávala jak na krámě zelinář brambory :)

Dnes už plínky nosím ze zdravotních důvodů (tehdy to bylo ze zvědavosti) a vím i od své manželky, která pracuje ve zdravotnictví. Že pokud, někdo vysloveně nevystavuje ABDL plínku na veřejnosti, s úmyslem aby ho někdo viděl, tak se absolutně nikdo dnes nad tím nepozastavuje a bere to jako normální "spodní" prádlo. Když si je objednávám v lékárně, tak už absolutně neřeším jestli jsou zabalené diskrétně, nebo dostanu do ruky jen normální balík plínek. A kdyby, už se někdo dotěrně zeptal, pro koho je mám, tak normálně odpovím, že pro babičku/dědu.... a jdu dále.
« Poslední změna: Září 11, 2024, 08:22:15 od gxl »

Offline mskvor

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 813
  • Karma: 4
Re:První nákup plenek
« Odpověď #2 kdy: Září 10, 2024, 23:24:28 »
Ahoj gxl,
Naprosto tě chápu, i když jsem si tyto stressy prožil už o pár let dřív. Byla doba, kdy i nákup klasických látkových plen byl stresující. Jen dotaz: jsi si jistý, že ty letáčky byly už od Intexu nebo ještě z Inky Benešov pana Charváta?
MS

Offline gxl

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 41
  • Karma: 1
Re:První nákup plenek
« Odpověď #3 kdy: Září 11, 2024, 08:21:19 »
Jen dotaz: jsi si jistý, že ty letáčky byly už od Intexu nebo ještě z Inky Benešov pana Charváta?
MS

Ano máš pravdu, byly to od Inky z Benešova.