Autor Téma: Plenkový model 6  (Přečteno 1025 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Plenkový model 6
« kdy: Června 13, 2023, 17:11:36 »
                                                Plenkový  model

6. zápis do školy , překvapení , poprvé v nové škole .

Omlouvám se za pravopis .

Celou noc se mě zdály krásné dětské sny . Honily jsme se s Péťou po zahradě jen v tričku a plenkách . Trička byla moc pěkná s potisky autíček . Spolu s námi tam běhal i pejsek . Běžel sem akorát za Péťou , když jsem ucítil jak začínám právě kakat do plenek které byly jako vždy mokré . Na chvilku sem se zastavil . Zcela jasně jsem cítil tu nálož jak se mi hrne do plenky . Ještě chvilku sem takto kakal a potom se znova rozběhl za Péťou . V tom začalo něco zvonit a já jsem se vzbudil .

Vedle mne zvonil mobil . Volala mamka a to dřív než měla . Zvedl jsem telefon a po pozdravu poslouchal .

,,Ahoj , je mě jasné , že vás oba budím , ale musím . Paní Jirásková už přijela a za chvilku bude před domem . Běž jí prosím tě otevřít a ona se o vás oba postará . Po snídani pojedete na zápis do nové školy a až se vrátíte bude tam čekat to slíbené překvapení ,, dala mě instrukce a zavěsila .

Já jsem si otevřel postýlku a šel otevřít paní Jiráskové která už zvonila . Po cestě ze schodů jsem ucítil tu nálož v plence . Pokakal jsem se ve spánku jako skutečné batole kterým jsem už vlastně nebyl . Musel sem jít s nohama od sebe , protože mě vadila ta nálož v plence . Odemknul sem dveře a pozval paní Jiráskovou dál .

,,Ahoj Vlastiku , vypadáš moc roztomile a sluší ti to . Já se o vás teď kluci postarám a po snídani se pojede na zápis do školy ,, pověděla mě .

Sundala si boty a odložila kabát a svetr . Zavedl jsem jí do ložnice . Chtěl sem otevřít Péťovu postýlku , ale ona mě odsunula a otevřela jeho postýlku . Pomohla se mu dostat ven .

..Tak jo kluci a jde se do koupelny . Určitě jste jako správný malý kluci pěkně počůraní a také máte nálož i na druhé straně . Nemusíte se bát a ani stydět . Sama mám doma takového rozkošného klučinu jako jste vy dva . Ve škole se sním určitě seznámíte . Je stejně starý jako vy a asi budete chodit do stejné třídy . Jmenuje se Pavlík ,, nasměrovala nás oba do koupelny .

Tady nám svlékla dupačky a postavila oba do vany . Teprve tady nás rozbalila z plenek .

,,No vždyť to říkám . Jste moc šikovní chlapečci . Ještě vám musím povědět jednu věc . Je nutné aby jste si oba vybraly , do jaké věkové kategorie dětí chcete být zařazeni . Podle toho se s vámi bude v družině potom jednat . Jsou tam tři oddělení . První jsou novorozenci . Ti jen leží a mají velmi silné plenky . Veškerou stravu dostávají pomocí kojenecké láhve a to převážně sunar a řídké kašičky aby prošli přes dudlík . Po obědě spí dvě hodiny a potom leží pod kolotočem na dece . Druhé oddělení jsou kojemci . Ti se můžou překulovat , lézt po čtyřech a omezeně chodit . Plenky mají už o něco slabší a po obědě spí hodinu . Hrají si v ohrádce . Stravu mají jak z láhve tak už i kašičky a různé přesnídávky . Poslední jsou batolata . Ta už chodi a hrajou si mimo ohrádku . Po obědě spí půl hodiny . Plenky samozřejmě mají taky a jako většina ostatních je používají na vše . Některé z nich , ale kakají do nočníku . Stravu mají ještě rozdělenou . Pití z láhve , ale už dostávají normální jídlo které jedí pouze lžící z dětského talířku ve vysoké židličce . Tak si to rozhodněte kam budete chtít chodit . Je to důležité a bude to vědět i maminka . Škola totiž chce , aby pokud je to možné se s dětmi stejným způsobem jednalo i doma . Jinak pojedete i na školu v přírodě a škola má i prázdninový tábor ,, .

Při povídání nás už umyla a šlo se zpět do našeho pokoje . Tady nejdřív položila na přebalovací stůl Péťu a začala ho balit do plenek . Já zabalený do osušky jsem vše pozoroval . Vzala plenku na den , rozložila jí a dala Péťovy pod zadeček který on ochotně nadzvednul . Namazala ho mastičkou a potom co mu namířila pindíka dolů ho do ní zabalila . Vyndala ze skříně body a batolecí punčocháče které měli šle . Vše mu oblékla a postavila ho na zem . Potom stejným způsobem zabalila a oblékla i mne . Stejně jako já před tím tak i mne Péťa pozoroval . Odvedla nás do jídelny kde nám udělala snídani kterou sme spořádali v našich židličkách . Když odešla uklidit plenky tak jsme měli chvilku pro sebe .

,,Tak jakou kategorii dětí bys chtěl Vlastíku ? Já bych byl nejraději batole . Jinak jsem dost koukal , že paní Jirásková má doma taky takového klučinu jak jsme my dva ,, pověděl mě Péťa .

,,No já bych byl taky pro batole . Jsem na tu školu zvědavý a taky na toho Pavla ,, odpověděl jsem mu já .

To už přišla paní Jirásková a vzala nás oba do koupelny abychom si vyčistili zuby . Potom už se šlo na zápis do školy . V předsíni nám oblékla oteplovačky , nasadila boty a šlo se ven . Tam bylo všude krásně bílo . Před brankou stálo pěkné auto a paní Jirásková ho otevřela a posadila nás dovnitř . Sama nastoupila a jelo se do školy . Ta byla dál než naše původní škola .

Tam jsme šli do ředitelny kde nás přivítala paní ředitelka . Paní Jirásková nám rozepla oteplovačky a posadila na pohovku .

,,Tak chlapci já vás tady vítám . Mé jméno je paní Janoušková a jsem ředitelka této školy . Máme zde různě postižené děti a nedávno jsme otevřeli novou družinu . Dopoledne při vyučování jste totiž normální děti , ale hned po jejím skončení což je v poledne se proměníte na vámi zvolenou věkovou kategorii dětí . Vyučování probíhá u nás formou spíše her . Domácí úkoly si děláte vždy před skončením hodiny . Tu družinu jsme otevřeli proto , že se nám poslední dobou nějak jak se říká roztrhnul pytel s dětmi , které se chtějí vracet do svého útlého dětství . Někdo se spokojí pouze stím , když nosí plenky a jiní chtějí plnou péči . Taky budete podrobeni vyšetřeném našeho psychologa které je nutné pro zařazení na tuto školu . Psychologa máme tady přímo ve škole . Taky s náma pojedete už brzy na školu v přírodě a i tam se s váma bude zacházet podle kategorie kam budete na vaše přání zařazeni . Jen vás musím kluci upozornit , že změna kategorie je možná až po půl roce . Takže teď se vás zeptám na dvě věci . Za  prvé zda chcete chodit do jedné třídy a za druhé do jaké věkové kategorie chcete být zařazeni ,, prohlásila ona .

Podívali sme se s Péťou na sebe a jen kývli . Odpověděl jsem za nás oba .

,,Určitě chceme spolu chodit do jedné třídy a potom prosím tu věkovou kategorii batolat ,, odpověděl jsem já .

,,Dobře chlapci , tak to tak uděláme . Jen vás ještě musím do předu upozornit na pár věcí . Jak jsem již řekla , tak u nás jsou různě postižené děti . Nikomu se nikdo neměje a nenapodobuje jeho chování . Pokud se tak stane , tak je dotyčné ditě potrestáno . Trest spočívá v tom , že je automaticky zařazeno do nižší věkové kategorie a to o jedno oddělení . Při vážném potušení to může být i o dvě . Taky se volá domů a když daji rodiče souhlas tak dotyčné dítě u nás zůstává minimálně tři dny . Co se týče plenek , tak ty vám budou měnit na ošetřovně . Buď si tam zajdete samy a nebo vás pošle vyučující . Na oblečení můžete mít buď laclové kalhoty a body , nebo klidně body a punčocháče . Tak jo kluci teď vite vše a v pondělí se uvidíme ,, .

Paní Jirásková nám zapnula oteplovačky a po rozloučení jsme jeli zpět domů . Tam stálo větší auto a nějaký pán nosil do domu věci .

,,To je kluci můj manžel a přivezl jak zásobu plenek tak i to překvapení ,, ozvala se paní Jirásková .

Vešli sme do domu a ona nám sundala oteplovačky a boty . Odešli sme do naší herny a tam čekali . Za chvilku se paní Jirásková vrátila a vedla krásné štěně labradora , které se chtělo hned k nám hrnout .

,,Tak kluci tohle je Rex . Je mu půl roku a je vycvičený už na čistotu , Takže když začne kňourat a půjde ke dveřím tak chce jít ven . Už je starší proto , že byl ze začátku u nás . Já mám mimo syna i dceru a u ní se objevila bohužel alergická reakce na srst . Proto ho nemůžeme mít a já se dohodla s tvoji maminkou Vlastíku , že bude u vás . Jen vás kluci prosím aby jste se k němu chovali pěkně a dovolovali Pavlíkovi za ním občas chodit . A nekrmte ho jídlem pro lidi moc . Občas mu něco dát můžete , ale on má svoje žrádlo určené pro štěnata . Tak a teď se seznamte ,, pověděla a pustila ho s vodítka .

Rex se k nám vrhnul a začal nás oba olizovat a štěkat .

,,No vidím kluci , že se budete mít rádi . Já už teď s manželem pojedu . Dole v kuchyni má Rex svoje žrádlo a jak v ložnici tak i dole pelíšek . Jinak už je učený i na základní povely . Tak se kluci mějte fajn . Jo a ještě jedna věc , protože se budeme vídat často , tak mě oba tykejte a říkejte mi teto ,, .

Rozloučila se s námi a já jí šel vyprovodit . Zamknul jsem dům a vrátil se na horu . Akorát v čas , volala mamka .

,,Ahoj kluci , tak doufám , že se vám překvapení líbí . Teď si dejte pěkně oběd a po něm šlofíka . Po svačině běžte s Rexem ven ,, .

Šli jsme dolů a Rex ás ochotně následoval . Dole v jídelně v jednom rohu měl Rex misky . Už tam měl vodu a nandané žrádlo . Na to se vrhnul a já šel ohřát jídlo pro nás dva . Péťa si zatím sedl do židličky a čekal . Po ohřátí jídla jsem si tam sedl taky když sem nejdřív dal Péťovy bryndáček a on mě . Jakmile Rex zjistil , že jíme nechal být svojí misku a přišel k nám žebrat . Když jsme si ho nevšímali , tak začal dorážet .

,,Rexi máš svoje . Tohle ty nesmíš tak nezkoušej žebrat ,, pověděl jsem mu já .

On to stejně zkoušel furt dál , až sme mu každý daly kousek masa . Po jídle sem dal nádobí do myčky a šlo se nahoru do ložnice . Tady jsem sundal Péťovi punčocháče a nechal ho jen v bodíčku a plence . On to udělal na oplátku u mě . Já ho uložil do postýlky a sám si taky lehnul . Potom zavolala mamka a zkontrolovala zda je vše jak má být . Rex se stočil do pelíšku a taky za chvilku spal .

Vzbudil mě až nařézený budék . Vstal jsem a šel pomoci Péťovy z postýlky . To už se mezi námi motal Rex který pochopil , že se půjde ven .

,,Tak jak jsi na tom Péťo s plínkou ? Já jsem pouze mokrej . Musíme se rychle přebalit a potom jít ven s Rexem ,, zeptal jsem se ho já .

,,Taky jenom mokro Vlastíku . Takže bude stačit se otrřít ubrouskama a vzít si čistou plenku . Až si dáme svačinu tak vyrazíme ven ,, odpověděl mě on .

Rychle sme se přebalily a po svačině se navzájem oblékly do mikiny a oteplovaček . Rex už při tom na nás dorážel a těšil se ven . Konečně jsem vzal vodítko a připnul mu ho na obojek . Zamknul jsem dům a šlo se . Rex byl nadšený , že je venku . Když sme se dostaly za poslední domky , tak jsem ho pustil z vodítka . Házeli sme mu koule a on je chytal .Taky nám každou chvilku přinesl klacek abychom mu ho házeli . Moc jsme si to s Péťou užívali . Já sem se cítil úplně suprově . V kombinéze bylo příjemně teplo a plenka plnila funkci jak měla . Honily sme se s Rexem a válely se ve sněhu . Došlo mě , jak je dobré mít oteplovačky . Cítil sem , že plenka je čím dál víc vlhká .

Blbli sme asi tak hodinu a půl a potom se vrátili domů . Tam jsme nejdřív se vysvlékli z oteplovaček a šli vykoupat Rexe . Ten se potom u nás v ložnici stočil v pelíšku do klubíčka a usnul .

Víkend utekl velmi rychle . Maminka se o nás pěkně starala . V pondělí ráno nás vzbudila dřív a po přebalení a snídani se jelo do školy . Oblečeni sme byly v otplovačkách a pod nima punčocháče a body . K tomu ještě moc příjemnou flísovou mikinu . Konečně sme dojeli do školy . Maminka nám sundala v šatně oteplovačky a my šli do ředitelny . Mezitím už zazvonilo . Paní ředitelka nás přivítala a po krátkém rozhovoru se šlo do třídy .

Připadal jsem si zvláštně . Měl sem na sobě body a punčocháče pod kterými se zcela zřetelně rýsovaly plenky . Paní ředitelka zaklepala na jedny dveře a vešli jsme dovnitř . Potom co dala pokyn dětem aby si sedli tak začala mluvit .

,,Milé děti , vedu vám nové spolužáky . Jmenují se Vlastík a Péťa . Pevně věřím , že je mezi sebe přijmete a budete kamarádi . Oba se rozhodli pro kategorii batolat . Jinak vám kluci budou určitě povědomí z televize . Respektivě z reklamy na plenky které se používají i u nás . Ano , jsou to skutečně oni . Vám kluci přeji , aby se vám tady líbylo a mnoho studijních úspěchů ,, pověděla paní ředitelka a odešla .

,,Tak vás tady kluci vítám . Jmenuji se Klozarová a sem vaše třídní učitelka . Budu vás učit český jazyk a přírodopis . Ten teď máme . Sedněte si spolu do druhé lavice a z ní vyndejte věci na přírodopis ,, pověděla nám paní učitelka .

My sme udělaly jak chtěla a vyučování pokračovalo dál . Po hodině sme zůstaly chvilku sedět . Po chvilce se k nám přiblížili některé děti aby se s náma seznámili . Většina byla oblečená jako my dva . V bodíčku a punčocháčích pod kterými se rýsovali plenky . Hlavně nás potěšil kluk který seděl za náma .

,,Ahoj já jsem Pavel kluci . Vy budete určitě ti , u kterých je Rex . Ségra má bohužel alergii na srst a tak ho musela mamka dát pryč . Řekla mě , že je v dobrých rukou u někoho kdo dnes nastoupí na tuto školu . Doufám , že se má dobře a není mu moc smutno ,, .

,,Taky nás těší Pavlíku . Ano Rex je u nás a nemusíš se bát . Bydlíme v rodiném domku se zahradou na konci města , takže do přírody je to jen kousek . Jinak je Rex hodně milej a je to pěknej mazel . Když budeš chtít , tak ho můžeš přijít navštívit . Jen se to domluví s rodiči a půjdeš k nám . Vidím jinak , že jsi na tom stejně jako my dva . Jsi pěkný a roztomilý kluk . Moc ti to sluší ,, pověděl jsem mu já .

To už začalo zvonit a byla další hodina . Já byl zvědavý hlavně na družinu . Během dopoledne jsem se musel nechat jednou přebalit . Byl sem už slušně mokrý , ale taky jsem se pokakal . Stejně na tom byl i Péťa a Pavlík . S ním sme se rychle skamarádili . On nám vyprávěl hlavně o Rexovy . Bylo vidět , že se mu po něm stýská . Slíbil jsem mu , že hned jak to půjde ho přijde navštívit .

Dopoledne rychle uteklo a my se přesunuly do družiny . Tady nás přivítala paní družinářka s úsměvem . Zavedla nás dovnitř a já jen koukal . Hlavní místnost byla vybavená jako ve školce na kterou jsem si dobře pamatoval .



Pokračování příště .

Offline ababyi

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 281
  • Karma: 26
    • mmmm.sk
Re:Plenkový model 6
« Odpověď #1 kdy: Června 16, 2023, 00:22:51 »
Len poznámka pozorného čitateľa: najskôr sa naháňajú po záhrade len v tričkách, a potom šup do školy v pančucháčoch a otepľovačkách. Ach, ako ten čas letí... :)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Re:Plenkový model 6
« Odpověď #2 kdy: Června 16, 2023, 11:46:34 »
Len poznámka pozorného čitateľa: najskôr sa naháňajú po záhrade len v tričkách, a potom šup do školy v pančucháčoch a otepľovačkách. Ach, ako ten čas letí... :)
Snad nebude banán na cestu, že si dovoluji opravit admina. Myslím si, že to, jak se oba kluci honili po zahradě jen v plínce a tričku, byl jenom Vlastíkův sen. Jinak povídka je moc hezká, a těším se na další pokračování

Offline ababyi

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 281
  • Karma: 26
    • mmmm.sk
Re:Plenkový model 6
« Odpověď #3 kdy: Června 16, 2023, 15:47:59 »
Máš pravdu. Všetko sedí :)