Autor Téma: Velký přehled plenek s igelitovým povrchem  (Přečteno 1845 krát)

Offline Snitzer

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 57
  • Karma: -1
Velký přehled plenek s igelitovým povrchem
« kdy: Února 05, 2023, 16:53:37 »
Ahoj, už 5 let mám v hlavě myšlenku oživit wiki, která tu kdysi na webu byla (2011). Za tu dobu mi rukama prošlo kolem 100 druhů plenek a kolem 80 z nich mám změřených a detailněji nafocených.



Nicméně poslední 2 roky muselo jít ABDL pro mě stranou a nebudu mít prostor to dotáhnout do konce. Chtěl bych aspoň tímto příspěvkem udělat základní přehled plenek pro dospělé s igelitovým povrchem (s textilií mě neberou) hlavně zaměřený pro začínající ABDL, který se v těch všech výrobcích a druhách ztrácejí.

Všechny velikosti v tabulce jsou M, měřím 175cm, v posledních 5ti letech 68-82kg a 85-98cm v pase. Drtivá většina ABDL plenek ve velikosti M má základní rozměr igelitu 82cm na dýlku, 66cm na šířku a 34cm mezi nohama, i když mám teď 82kg a 98cm v pase, řekl bych, že mi sedí dobře. Na L se mi líbí, že jsou v pase výše, ale zase mi nevyhovují z důvodu, že nezakryjí celý zadek dole.

Následující plenky mám na wishlistu a nejsou tím pádem v tabulce.



Tady ještě vzpomínka na starou wiki, kterou jsem si zazálohoval.



Komentáře k tabulce níže:
 - Sloupec B: Plenky na stejné platformě, akorát s jiným potiskem jsou v jednom řádku (tohle je občas těžké najít, jediný, kdo to má hezky zpracovaný, jsou Rearz: https://rearz.ca/guides/); plenky, které jsou si hodně podobné, jsou označené stejnou barvou
 - Sloupce D-G: Nějaké ceny nejsou již aktuální, obzvlášť za poslední 2 roky šly plenky s cenou dost nahoru
 - Sloupce H-J: Dle mého měření
 - Sloupec K: Dle výrobce, ale hlavní jsou rozměry ve sloupci S a T, na těch záleží, jak dobře plenka sedne. Neřídil bych se moc tím, co udává výrobce.
 - SLoupec L: Savost dle výrobce
 - Sloupec M,N: Savost dle testů na ADISCu: https://www.adisc.org/forum/threads/summary-data-for-advanced-diaper-reviews-april-2020.114278/
 - Sloupec O: Moje měření, kolik gramů plenka vydržela.
 - Sloupce P-Y: Dle mého měření, písmena v závorkách jsou označené jako na obrázku ze staré wiki, akorát H a D je stejné, takže jsem nerozepisoval, E a G jsem neměřil
 - Sloupce Z-AC: Umístění lepítek má vliv na to, jak plenka sedí, začal jsem měřit jejich pozice, ale u jedné plenky se to stejně lišilo kus od kusu, dokonce mezi pravou a levou stranou byl rozdíl klidně 2 cm, takže jsem to přestal měřit

Nějaké plenky z tabulky mám koupené, ale ještě nemám změřené rozměry a nafocené.




Tak a teď nějaké moje poznámky ke kontrétním plenkám.

1. Forma Care slip All-in-One comfort x-plus

Chtěl bych tady vyzdvihnout tuhle plenku, jelikož má podle mě nejlepší poměr cena/výkon. Stojí cca polovinu (13€ za 18kusů na saveexpress) než Crinklz/Betterdry, přitom savost má dostatečnou na denní nošení. Mě protekla až při 1200ml, ale to vždy záleží na několika faktorech samozřejmě. To, že zmiňuju Crinklz, není úplně náhoda, protože to vypadá, že Forma Care sjíždí ze stejné linky, má stejný tvar, materiály i styl písemného kódu. Forma care má trochu menší lepítka, nižší leak guards (česky chrániče protečení?, prostě ty odstávající gumičko po stranách jádra), menší hmostnost a je tenčí.



Negativa Forma Care a Crinklz
 - Moč se vsakuje spíše do přední části a vytvoří viditelnou bouli. Naproti tomu u ABU, Tyklables, Rearz se spíš vsakuje mezi nohy a boule vepředu není tak vidět (Ale zase nejdou dát moc nohy k sobě)
 - Mě osobně vadí, že nezakrývá tolik zadek dole (tohle mi vadí i u plenek velikosti L, jak jsem zmiňoval na začátku). Naproti tomu ABU, Tyklables, Rearz mě sedí víc. Zkusil jsem to vysvětlit na následujícím obrázku:



2. Crinklz/BetterDry

Vítěz testu z ADISCu: https://www.adisc.org/forum/threads/summary-data-for-advanced-diaper-reviews-april-2020.114278/
Co dodat, tahle plenka na svojí cenu nemá z hlediska savosti konkurenci. V mých testech zvládla i 1700g (první foto) a s boosterem dokonce asi 2500g (druhé foto).




Překonat jí možná dokážou jen nejnovější nejsavější plenky (Trest Elite, STR8UP, Rearz Critter Caboose), ale ty už jsou třeba 3x dražší a hlavně nebudou tak diskrétní. Crinklz a Forma Care pod oblečením v pohodě schováte, běžně je nosím ven.

3. ABU Space/LittlePawz/Simple, Bambino, Fabine, Forsite Under the sea, NRU, Kiddo, LFB, LNGU, Rearz a Tykables jsou rozměrama stejné plenky, jen se liší potiskem, typem lepítek, savostí a trochu materiálama

4. ABU Barebum (ABU koupilo Barebum před několika lety), Super Boompa a My Diaper Yellow / Sexy / Pink / Coloured / Blue / Black / Animals jsou víceméně totožné plenky.



5. Velikost M a rozdíly mezi plenkami:
 - ABU DinoRawrZ/BunnyHopps a Forsite AMPM/Stars/Stripes jsou velikostně trochu menší než ostatní Mka, přijdou mi spíš jako S/M, moc se do nich nevejdu
 - Cloudry Maxi a NorthShore MEGAMAX jsou velikostně dost vetší než ostatní Mka, rozměry odpovídají L u ostatních značek

6. Vnější materiál.

Tohle je věc, kterou z fotek nepoznáte a z popisu nezjistíte. Osobně mám rád hodně hladký povrch, připomínající igelitovou tašku. Naomak takový 'mastný'.
neABDL plenky mají většinou takový povrch:
 - Abena M4, BetterDry/Crinklz, Forma Care, Molicare atp...
Nasledující ABDL plenky mají silnější igelit, ale stále 'mastný' povrch:
 - Tykables Little Rawrs/Puppers, Rearz Mermaid, Rearz Lil Bella, Kiddo Let's build, Cloudry Maxi/Toys
Následující plenky mají hodně hrubý igelitový povrch, přirovnal bych k recyklovaným igelitovým taškám:
 - Kiddo Sailor, NRU PlayDayz, ABU PreSchool
Všechny ostatní ABDL plenky mají povrch něco mezi.

7. Materiál jádra

Tohle bohužel ideálně přenechám na doplnění někomu znalejšímu, nevyznám se v tom. Jediné, co mi nevyhovuje, je materiál jádra u Bambino, přijde mi, že se hodně rozpustí a je to takový skoro až gel a rychleji protečou. Ale možná je tohle platný spíš u starších verzí a u nových už ten materiál trochu vylepšili.



Snad tyhle informace někomu pomůžou v rozhodování, jaké plenky koupit :) Na konec ještě zajímavost, Bottom Half Group LLC je spřízněný s Weifang Mimosa Personalcare Technology Co. Nejspíš dodávají (dodávali) pro ABU, Bambino, Rearz:
https://chinaadultdiaper.en.made-in-china.com/product/XCmJedKchErT/China-Beautiful-Printed-Ultra-Thick-Abdl-Adult-Diaper.html

Offline abc333

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 40
  • Karma: -6
Re:Velký přehled plenek s igelitovým povrchem
« Odpověď #1 kdy: Února 06, 2023, 09:20:04 »
Ahoj,super ze si to sem dal to je fakt ohormna zbierka.
Dost trefne si pomenoval tie plastove povrchy len ma dost prekvapilo ze preshool si zaradil do akoby recyklovaneho aj ked samozreje chapem ze je to len obrazne ale mne prave naopak pride ze preshool je zatial jedina plienka s premna najprijemnejsim plastom lebo mozno je malinko hrubsi ako napr tena alebo forma ale nemusim sa aspon bat ze sa roztrhne a ked ponom prejdem s nechtom tak je asi najviac sustavy nieco ako zimna bunda a tak.
Ale moj sukromny pocit je ze cca rok-dva dozadu sa tie preshool vyrabaly este sustavejsie a mastnejsie teraz mi pride ze je to trocha viac recyklovane ale stale to umna vedie.Este v tomto dost vedu aj tena plastic ale tam je ten plast asi jeden z najtensich,tam uz fakt hrozi sem sa pretrhne cize je to podla mna az moc a dokonca natolko ze sa mi zda ako by bol a ciastocne priesvitny a navyse nieje cisto biely.Preto len tie preshool.
Este su im dost bodobne peekabu a trocha aj biele nortshore lebo ine som neskusal ale u tych mi tiez pripada ze tak rok dozadu boli sustavejsie.
Naopak velkym sklamanim premna su biele bambino belisimo,lebo na obrazku sa dost podobaju na preshool ale na dotyk je to dost recyklat.
Ked som bol mensi tak som dost skumal menstruacne vlozky a tam u tych classic sa mi hrozne pacil ten vonkajsi plast,tomu sa zatial nevyrovnala ziadna plienka,iba raz sa mi nahodou podarilo kupit par vkladacich plienok s presne takym plastom.Ale aj tie vlozky uz niesu take ako si ja pametam lebo to bolo tak 15 rokov dozadu a teraz je to tiez aj u classych casto ako taky recyklat,preto by ma zaujimalo ci ste sa este niekde s podobnym matriealom stretly.
Este ma napadlo ze stoja za zmienku aj take ako su better dry a im podobne ale tam mi dost vadi ze nieje tape zona a materialovo su tak nejak v lepsom priemere a dost zaujimave su aj ATTENDS SLIP REGULAR PLUS 10 ale tam je ten plast uplne priestvitny a tenky ale material fakt zaujimavy.
Urcite som na nejake zabudol tak mozno dopisem neskor alebo ma doplnite.
Celkom dost som ich vyskusal aleurcite este viac navyskusal,preto ma bavy objavovat nove mozno raz najdem taky material aky som popisoval.
« Poslední změna: Února 06, 2023, 09:30:16 od abc333 »

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Re:Velký přehled plenek s igelitovým povrchem
« Odpověď #2 kdy: Února 07, 2023, 18:02:30 »
Musím uznat, že je to dobrá práce. Dost jsem se dozvěděl, a srovnání plen je super.

Offline newbie

  • Jsem modrej
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 242
  • Karma: 11
Re:Velký přehled plenek s igelitovým povrchem
« Odpověď #3 kdy: Února 08, 2023, 06:50:10 »
Jsem rad, ze nekdo navaze na moji puvodni praci :)

Offline brooks

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 28
  • Karma: 3
Re:Velký přehled plenek s igelitovým povrchem
« Odpověď #4 kdy: Února 08, 2023, 20:30:44 »
Super souhrn, netušil jsem některá tvá zjištění  :)