Autor Téma: Ráj miminek 2  (Přečteno 1158 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 310
  • Karma: -5
Ráj miminek 2
« kdy: Října 04, 2022, 09:03:43 »
Druhý den ráno, jen co nás Marta s Maruškou přebalily do čistých plínek a oblékly, přijela Petra z naší vily, a přivezla oblečení pro Janu. 
"Ahoj, tak jste se tady měli? Všechno v pořádku?" pozdravila nás Petra, když za námi přišla do kuchyně.
"Ale jo, Petro. Jen Fanoušek a Janička trochu při přebalování zlobili, ale to je celkem normální," odpověděla Marta, která právě přinesla na podnosu šálky s kávou, a pro nás, mně Janu a Klárku, také láhve se Sunarem.
Usedli jsme ke kávě, a já se trochu zamyslel. Petra mně pozorovala, a pak se mně zeptala: "Stalo se něco, Fanoušku?"
"Ale vůbec ne, Petro. Jen jsem si vzpomněl na takový malý příběh ze školky," odpověděl jsem, a napil se ze šálku.
"A chceš o něm vyprávět, Fanoušku? Mohlo by to být zajímavé," řekla Klárka.
"Proč ne, celkem rád na to vzpomínám. Však jsem vám už vyprávěl ten příběh, jak mně tady Jana jako batole přebalovala?" řekl jsem, a dal se do vyprávění příběhu ze školky.
"Když mi byly tři roky, tak maminka musela nastoupit zpátky do práce. Tehdy jsem byl čerstvě přes den bez plínek, ale na spaní jsem se ještě bez plínek neobešel. Po každém probuzení byly hodně těžké a mokré, což teda mamince dělalo starosti," na chvilku jsem se odmlčel, abych se napil kávy, a dále pokračoval ve vyprávění.
"Když jsme byli u zápisu do školky, tak se o tom maminka zmínila jedné učitelce, a ta ji řekla: "To vůbec nevadí, stačí, když do školky přinesete čisté plínky a kalhotky na ně. Fanoušek nebude ve školce jediný, který ještě na spaní potřebuje plínky." Takže maminka se po těchto slovech uklidnila, a když jsme šli poprvé do školky, nesla v jedné tašce látkové plínky a několik kalhotek na pleny," řekl jsem.
"No, a co bylo dále? Mimochodem, Fanoušku, je hodně zajímavé, že ve školce tolerovali plínky na spaní," řekla Marta.   
"Víš, Marto, je to hodně o přístupu. Já sám to můžu potvrdit ze svého podnikání, kdy některé firmy nebyly schopné vyjít vstříc, a jiné ano. Totéž platilo i ve školce, pro děti, které potřebovaly plínky na spaní, byly učitelky, aspoň u nás schopné vyjít vstříc. Na oplátku zase mamince, když pro mně přišla, předaly mokré plínky a případně kalhotky na vyprání," odpověděl jsem, a dále pokračoval ve vyprávění.
"Ve školce jsme si normálně hráli, dělali různé činnosti běžné pro tříleté děti, a když jsme byli po obědě, paní učitelka nám řekla: "Tak děti, teď je čas na spánek po obědě. Fanoušek, Davídek, Štěpánek, Adélka a Terezka půjdou se mnou." Tak jsme šli za paní učitelkou do takového kumbálku, kde byl přebalovací pult, takový, jaký byl v čekárně u dětského doktora. Tam nám paní učitelka pomohla se svléknout donaha, a zeptala se: "Tak kdopak půjde jako první na řadu?" Přihlásil jsem se, paní učitelka mi pomohla vylézt na pult, a nachystala pět bavlněných plínek a kalhotky na pleny. Ty mi hezky dala pod zadeček, zabalila do nich, a oblékla mi pyžamko. Postupně i Terezka, Davídek, Adélka a Štěpánek dostali plínky a pyžamko, a když jsme šli k postýlkám, nedalo mi to, a sáhl jsem Adélce na rozkrok vycpaný plínkami. Ta mi to oplatila, a řekla: Ty máš taky plínky,viď, Fanoušku." Po vyspání nám paní učitelka zkontrolovala plínky, a mokré dala do pytlů pro maminky."
"Tak to jsi měl celkem dobré, Fanoušku. Já když chodila do školky, tak dětem, u kterých ještě hrozilo počůrání, daly učitelky na postýlku igelitovou plenu, ale plínky jim už nedávaly," řekla Klárka, která dosud napjatě poslouchala.
"Víš, Klárko, ono je to vždy o přístupu. Navíc jsem se i ve školce pravidelně probouzel s durch mokrými plínkami. Učitelkám to nějak moc nevadilo, prostě vždycky, když pro mně maminka přišla, tak dostala balíček s mokrými plínkami na vyprání," odpověděl jsem.
"Fanoušek měl plínky na spaní hodně dlouho, viď. Vždycky, když jsem přišla k nim na návštěvu, a spala u nich, tak jsem ho do plínek balila. A jenom u mně dokázal ležet v klidu, když dostával plínky. Ale ty jsi něco pěkného přivezla, Petro," řekla Jana, která dosud poslouchala, a občas upíjela z lahvičky se Sunarem.
"To máš pravdu, Jano. Přivezla jsem pro Tebe moc hezké oblečení z Klárčina šatníku, prozatím. Už se na šatech a oblečení pro Tebe pracuje, oslovila jsem jednu moc šikovnou švadlenu, budeš překvapená," odpověděla Petra, a všichni jsme se šli podívat.   
"To oblečení je fakt nádherné," vydechla Jana, když jsme si prohlédli to, co Petra přivezla, "děkuji moc, teď budu mezi Klárku a Fanouška hezky zapadat. Jenom mně teď zaskočilo, jak mně Fanoušek oplatil, když jsem ho přebalovala. A Klárka se k němu přidala."
"To víš, Janičko, teď jsi miminko, a miminka potřebují plínky," odpověděla Marta.

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 310
  • Karma: -5
Re:Ráj miminek 2
« Odpověď #1 kdy: Října 05, 2022, 15:30:25 »
Sám jsem ve školce celou dobu dostával plínky na spaní. Když pro mně maminka přišla, tak dostala počůrané plínky na vyprání, tak se s paní učitelkou domluvily. A schválně jsem si zkusil představit, jak by balík 5 plínek vypadal na tříletém dítěti, které může mít metr na výšku. Vycházel jsem z toho, že dospělý člověk může mít dva metry na výšku, takže to vychází na 10 plínek. No, je to hodně slušný raneček...

Offline lukas.lithium

  • Registrovaný uživatel
  • 5 a více
  • ***
  • Příspěvků: 6
  • Karma: 0
Re:Ráj miminek 2
« Odpověď #2 kdy: Října 09, 2022, 08:44:18 »
Poměr výšky asi není to hlavní.  Klasická 1 látková plenka má savost cca 0,1 l. Takže balík s 5 plinkama zvládne 0,5 l.
Dospělý v noci načůrá klidně 1,5 l to by odpovídalo 15 plenkám

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Ráj miminek 2
« Odpověď #3 kdy: Října 10, 2022, 12:34:45 »
Velmi hezké, budu se těšit na pokračování.