Autor Téma: Dve bábätká 28. diel  (Přečteno 532 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 310
  • Karma: -5
Dve bábätká 28. diel
« kdy: Srpna 10, 2022, 08:57:12 »
V ten deň pršalo, a s Klárkou sme sa hrali vo svojej izbičke. Jana prišla za nami, aby nás skontrolovala, a prípadne prebalila do čistých plienok. Keď sme Janu videli prichádzať, tak som sa s Klárkou dohodol na takej malej akcii. Veď ja aj Klárka nosíme plienky, tak prečo ich Jana nemá?
"Tak čo, pekne sa tu hráš s Klárkou, Fanúšik?" spýtala sa mne Jana, a zároveň dala do skrine vyprané plienky, "nebudeš chcieť prebaliť?"
V ten okamih som šiel s Klárkou proti Jane, a tá trošku prekvapene uhla k prebaľovaciemu pultu, pri ktorom bola pripravená nová plienka. "Tak Klárka, ideme na Janu. No, pekne si vylez na pult, Jana," povedal som jej, a Jana, prekvapená nad situáciou si na pult skutočne vyliezla.
"Pekne si ľahni, a roztiahni nožičky. Ja aj Fanúšik nosíme plienky, tak dostaneš tiež plienku, aby Ti to nebolo ľúto," povedala Klárka, a aby Jana nemohla protestovať, dala ju do úst cumlík.
Pripravil som plienku a podal ju Klárke, ktorá zatiaľ Jane dala dole nohavičky, a pekne ju očistila v rozkroku. Jana bola prekvapená vývojom situácie, av pokoji ležala až do doby, keď ju Klárka pretiahla plienku medzi nohami, a chcela ju zalepiť.
Jana začala kopať nohami, a správala sa jednoducho tak, ako ja alebo Klárka, keď sme boli prebaľovaní. Klárka povedala Jane:
"Ale Jana, no tak, buď dobré dievčatko. Za chvíľočku už budeš mať svoju plienku."
Pristúpil som k Jane, a našiel plyšovú mačičku, ktorú som ju podal. Jana si ju začala prezerať, a tej chvíľky Klárka využila, aby ju dala čistú plienku. Jana vyzerala tak čarovne, v rozkroku sa jej rysovala plienka Crinklz Fairy Tale, ktorá jej fakt pristala.
"No vidíš to, Jana. Táto plienka Ti naozaj veľmi pristane, a neboj sa, zvykneš si na ňu," povedal som Jane, keď zliezla z prebaľovacieho pultu.
V ten okamih prišla dovnútra Petra, aby nás zavolala na obed, a prekvapene sa na Janu pozrela.
"Prečo máš plienku a cumlík, Jano? No mimochodom, tá plienka Ti pristane, to bola nejaká stávka?" spýtala sa Petra.
Jana si vybrala cumlík z pusy, a povedala: "Ale nie, Petra, naše bábätká, Klárka a Fanúšik, sa proti mne sprisahali. Priniesla som len nejaké veci, a chcela ich skontrolovať, no a v tom okamihu ma donútili vyliezť na pult, kde ma Klárka zabalila do plienky.Ja, ja budem musieť ísť na záchod... Ale nie, no tak to už sa mi veľmi dlho nestalo..."
Janina plienka začínala nadobúdať na objeme, a Petra pobavene povedala: "Tak že by sme mali okrem Klárky a Fanúšika ďalšie bábätko?"
Jana sa obrátila na Klárku, a povedala jej: "Klárka, zlož mi tú plienku, a vráť mi späť nohavičky. Vtip to bol dobrý, ale..."
"Kdeže, Jana," zarazila ju Petra, "teraz sa ukázalo, že si ešte malé dievčatko, ktoré potrebuje svoju plienku."
"No to vieš, keď sa ešte niekto pocikáva, tak musí nosiť plienku. A neboj sa, Jana, je tu ešte Marta a Maruška, takže sa bude mať o Teba kto starať. No a oblečenie je tu dosť, ešte by som teda mohla zavolať Maruške, aby nejaké veci priviezla," povedala Petra, a obrátila sa k nám: "Klárka, Fanúšik, choďte zatiaľ dole do kuchyne, a povedzte Marte, že s Janou o chvíľu prídeme."
Spiklenecky sme sa na seba s Klárkou pozreli, a odišli dole do kuchyne, kde práve Marta dokončovala prestieranie stola na obed.
"Kde je Petra a Jána? Ešte niečo robia u vás v izbe?" spýtala sa Marta, a zavolala: "Petra, Jana, poďte na obed, už je prestreté."
"Myslím si, že za chvíľku tu budú, Marta. Petra ešte trošku upravuje Janu," odpovedal som, keď som už s Klárkou sedeli vo svojich stoličkách, a Marta mi uväzovala podbradník, a usmial ser na Klárku, ktorá mi úsmev opätovala.
"Petra upravuje Janu? Tomu nejako nerozumiem, no tak počkáme na nich," povedala Marta, a priniesla zatiaľ na stôl hrniec s polievkou.
V tom okamihu vošla Petra s Janou dovnútra do kuchyne, a Marta skoro vyliala mimo taniera plnú naberačku.
"Tak že by sme mali nové bábätko?" spýtala sa Petry.
"No áno, Marta, už je to tak. Jana je od dnešného dňa naše bábätko. Ale v tom majú prsty Klárka s Fanúšikom," odpovedala Petra.
Dojedli sme obed, a šiel som s Janou a Klárkou späť do našej izby. Jane sa medzi nohami krásne rysovali plienky, ako mne aj Klárke.
"Tak toto som teda naozaj nečakala, Fanúšik," povedala mi Jana, keď sme boli v izbe a hrali sme sa s kockami a plyšákmi.
"Povedz mi, ale úprimne, Jana: Ako sa Ti tie plienky páčia? A potom, bolo nám ľúto, že ja aj Klárka plienky máme, ale ty nie," povedal som s úsmevom.
"No, aby som pravdu povedala, tie plienky sú príjemné na dotyk a nemusím sa starať o to, že práve teraz potrebujem na záchod. Keď ste odišli a Petra mi zabalila do plienok, pochopila som, prečo ty alebo Klárka pri prebaľovaní občas hneváte," povedala mi Jana, "bolo to od vás pekné spinutie, vôbec som to nečakala."
"Aby som sa Ti priznal, Jano, keď som v nemocnici prvýkrát dostal plienku, tiež sa mi to nepáčilo, ale potom som poznal, že to bolo dobré rozhodnutie. Na chvíľku som totiž zaspal, a potom po prebudení som zistil, že spím pekne v suchej posteli," povedal som Jane.
"Tak tam to bolo o tom, že si plienky potreboval, a vlastne potrebuješ aj naďalej. Na druhú stranu, keď Petra odnášala špinavé oblečenie, všimla si, že aj moje nohavičky sú navlhnuté. Takže vlastne plienky tiež potrebujem, a takto medzi Teba a Kláriku pekne zapadám," odpovedala.
"Vieš, Jana, ber to jednoducho tak, že plienky sú naše kamarátky, ktoré chránia naše oblečenie," povedala Klárka.