Autor Téma: Dvě miminka 28. díl  (Přečteno 601 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 310
  • Karma: -5
Dvě miminka 28. díl
« kdy: Srpna 10, 2022, 08:57:01 »
Ten den pršelo, a s Klárkou jsme si hráli ve svém pokojíku. Jana přišla za námi, aby nás zkontrolovala, a případně přebalila do čistých plínek. Když jsme Janu viděli přicházet, tak jsem se s Klárkou dohodl na takové malé akci. Vždyť já i Klárka nosíme plínky, tak proč je Jana nemá?
"Tak co, hezky si tu hraješ s Klárkou, Fanoušku?" zeptala se mně Jana, a zároveň dala do skříně vyprané plenky, "nebudeš chtít přebalit?"
V ten okamžik jsem šel s Klárkou proti Janě, a ta trošku překvapeně uhnula k přebalovacímu pultu, u kterého byla připravena nová plenka. "Tak Klárko, jdeme na Janu. No, hezky si vylez na pult, Jano," řekl jsem ji, a Jana, překvapená nad situací si na pult skutečně vylezla.
"Hezky si lehni, a roztáhni nožičky. Já i Fanoušek nosíme plínky, tak dostaneš taky plínku, aby Ti to nebylo líto," řekla Klárka, a aby Jana nemohla protestovat, dala ji do pusy dudlík.
Připravil jsem plenku a podal ji Klárce, která zatím Janě sundala kalhotky, a hezky ji očistila v rozkroku. Jana byla překvapena vývojem situace, a v klidu ležela až do doby, kdy ji Klárka protáhla plenku mezi nohama, a chtěla ji zalepit.
Jana začala kopat nohama, a chovala se prostě tak, jako já nebo Klárka, když jsme byli přebalováni. Klárka řekla Janě:
"Ale Jano, no tak, buď hodná holčička. Za chviličku už budeš mít svojí plínečku."
Přistoupil jsem k Janě, a našel plyšovou kočičku, kterou jsem ji podal. Jana si ji začala prohlížet, a té chvilky Klárka využila, aby ji dala čistou plínku. Jana vypadala tak kouzelně, v rozkroku se ji rýsovala plenka Crinklz Fairy Tale, která ji fakt slušela.
"No vidíš to, Jano. Tato plínka Ti opravdu moc sluší, a neboj se, zvykneš si na ni," řekl jsem Janě, když slezla z přebalovacího pultu.
V ten okamžik přišla dovnitř Petra, aby nás zavolala k obědu, a překvapeně se na Janu podívala.
"Proč máš plenku a dudlík, Jano? No mimochodem, ta plínka Ti sluší, to byla nějaká sázka?" zeptala se Petra.
Jana si vyndala dudlík z pusy, a řekla: "Ale ne, Petro, naše miminka, Klárka a Fanoušek, se proti mne spikli. Přinesla jsem jen nějaké věci, a chtěla je zkontrolovat, no a v ten okamžik mne donutili vylézt na pult, kde mne Klárka zabalila do plínky. Jé, já budu muset jít na záchod... Ale ne, no tak to už se mi hodně dlouho nestalo..."
Janina plenka začínala nabývat na objemu, a Petra pobaveně řekla: "Tak že bychom měli mimo Klárky a Fanouška další miminko?"
Jana se obrátila na Klárku, a řekla ji: "Klárko, sundej mi tu plínku, a vrať mi zpátky kalhotky. Vtip to byl dobrý, ale..."
"Kdepak, Jano," zarazila ji Petra, "teď se ukázalo, že jsi ještě malá holčička, která potřebuje svoji plínku."
"Tak i ty, Petro?" zareagovala Jana, a mimochodem si stáhla níž své tričko.
"No to víš, když se ještě někdo počůrává, tak musí nosit plínku. A neboj se, Jano, je tady ještě Marta a Maruška, takže se bude mít o Tebe kdo starat. No a oblečení je tady dost, ještě bych teda mohla zavolat Marušce, aby nějaké věci přivezla," řekla Petra, a obrátila se k nám: "Klárko, Fanoušku, jděte zatím dolů do kuchyně, a řekněte Martě, že s Janou za chvíli přijdeme."
Spiklenecky jsme se na sebe s Klárkou podívali, a odešli dolů do kuchyně, kde právě Marta dokončovala prostírání stolu na oběd.
"Kde je Petra a Jana? Ještě něco dělají u vás v pokoji?" zeptala se Marta, a zavolala: "Petro, Jano, pojďte na oběd, už je prostřeno."
"Myslím si, že za chvilku tady budou, Marto. Petra ještě trošku upravuje Janu," odpověděl jsem, když jsem již s Klárkou seděli ve svých židličkách, a Marta mi uvazovala bryndáček, a usmál ser na Klárku, která mi úsměv opětovala.
"Petra upravuje Janu? Tomu nějak nerozumím, no tak počkáme na ně," řekla Marta, a přinesla zatím na stůl hrnec s polévkou.
V tom okamžiku vešla Petra s Janou dovnitř do kuchyně, a Marta málem vylila mimo talíř plnou naběračku.
"Tak že bychom měli nové miminko?" zeptala se Petry.
"No jo, Marto, už je tomu tak. Jana je od dnešního dne naše miminko. Ale v tom mají prsty Klárka s Fanouškem," odpověděla Petra. 
Jana se k nám posadila, a opravdu ji to moc slušelo, jako by byla s Klárkou dvojče. Její krásné tmavé vlasy Petra spletla do copánků, a Jana opravdu vypadala jako malá holčička.
Dojedli jsme oběd, a šel jsem s Janou a Klárkou zpátky do našeho pokoje. Janě se mezi nohama krásně rýsovaly plínky, jako mně i Klárce.
"Tak tohle jsem teda opravdu nečekala, Fanoušku," řekla mi Jana, když jsme byli v pokoji a hráli jsme si s kostkami a plyšáky.
"Řekni mi, ale upřímně, Jano: Jak se Ti ty plínky líbí? A pak, bylo nám líto, že já i Klárka plínky máme, ale ty ne," řekl jsem s úsměvem.
"No, abych pravdu řekla, ty plínky jsou příjemné na dotek a nemusím se starat o to, že právě teď potřebuji na záchod. Když jste odešli a Petra mně zabalila do plínek, pochopila jsem, proč ty nebo Klárka u přebalování občas zlobíte," řekla mi Jana, bylo to od vás pěkné spiknutí, vůbec jsem to nečekala."
"Abych se Ti přiznal, Jano, když jsem v nemocnici poprvé dostal plínku, taky se mi to nelíbilo, ale pak jsem poznal, že to bylo dobré rozhodnutí. Na chvilku jsem totiž usnul, a pak po probuzení jsem zjistil, že spím hezky v suché posteli," řekl jsem Janě.
"Tak tam to bylo o tom, že jsi plínky potřeboval, a vlastně potřebuješ i nadále. Na druhou stranu, když Petra odnášela špinavé oblečení, všimla si, že i moje kalhotky jsou navlhlé. Takže vlastně plínky taky potřebuji, a takhle mezi Tebe a Klárku hezky zapadám," odpověděla. 
"Víš, Jano, ber to prostě tak, že plenky jsou naše kamarádky, které chrání naše oblečení," řekla Klárka.

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 310
  • Karma: -5
Re:Dvě miminka 28. díl
« Odpověď #1 kdy: Srpna 12, 2022, 08:55:48 »
A tím vlastně seriál "Dvě miminka" končí... Snad se někomu z vás líbil, i když šlo hlavně o smyšlený příběh. Budu rád za jakékoliv ohlasy, a všem příznivcům děkuji... :)