Autor Téma: Dvě miminka 23. díl  (Přečteno 694 krát)

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 312
  • Karma: -5
Dvě miminka 23. díl
« kdy: Května 07, 2022, 16:21:52 »
Pohled na část dne z Petřiny strany
Po obědě,  kdy jsme s Janou nakrmily naše miminka,  jsem si všimla, že je Klárka pokakaná. Vzala jsem ji tedy do koupelny, kde jsem ji celou svlékla, a pomohla ji vlézt si do vany. Přitom jsem řekla: "Klárka se nám pokakala,  ale to nevadí,  hezky ji umyjeme,  ať je zase hezky čistá holčička. "
Osprchovala a vzápětí osušila její zadeček, a pomohla jsem ji vylézt na přebalovací pult.  Klárka tam klidně ležela, a jakoby její oči říkaly: "Petro, tak jdeme na to."
Připravila jsem si nové body a plínky, a začala jsem Klárku oblékat. Po chvilce už byla zase v čistých plenkách, které se ji krásně rýsovaly.  "Klárko,  chvilku tady vydrž,  musím ještě přinést dupačky. No, a pak už budeš s Fanouškem spinkat v kočárku, " řekla jsem.
Odešla jsem z koupelny nahoru,  a v půlce cesty jsem potkala Janu,  která mi je nesla. "Říkala jsem si, Petro,  že jsi ty dupačky zapomněla nahoře," řekla mi Jana.
"Děkuji,  Jano. Ještě Klárce obleču dupačky,  a je připravená. A co Fanoušek?"
"Fanoušek už hezky leží v kočárku,  a čeká na Klárku.  Teď při přebalování hezky ležel. "
Vrátila jsem se zpět do koupelny,  kde na mne Klárka čekala a trpělivě ležela na podložce.  "Klárko,  tak ještě oblékneme dupačky, a pak už hezky uložíme do kočárku.  Fanoušek už tam na Tebe čeká, " řekla jsem, a během chvilky už byla i Klárka hotová. 
Jana zatím přivezla kočárek k pultu,  a pomohla mi přenést Klárku do kočárku. 
Obě naše miminka tam ležely hezky vedle sebe, a koukali se na sebe. Byl na ně rozkošný pohled,  Fanoušek v modrých a Klárka v růžových dupačkách, pod kterými se jim výrazně rýsovaly plínky a v puse měli oba dudlík,  Fanoušek modrý a Klárka růžový. 
Jemně jsem houpala a jezdila s kočárkem,  Fanoušek se na mne chvilku díval a usmíval, zatímco Klárka brzo usnula.  Nakonec i Fanoušek usnul, a oba měli ruce u hlavy, prostě tak, jak obvykle miminka leží. 
Využila jsem čas,  kdy oba spinkali, a šla jsem posbírat mokré plínky a oblečení, abych je vyprala, a zároveň zkontrolovala, jestli jsou plínky,  co pověsila Jana, již suché. 
Jana zatím v kuchyni připravovala těsto na buchty,  které byly ke kávě a na snídani. 
Měla jsem uklizeno, plínky se praly v pračce, a šla jsem se podívat ven, abych zkontrolovala naše miminka a sundala plínky ze šňůry. 
Zaslechla jsem Fanouškovo zakňourání,  tak jsem přistoupila ke kočárku,  a mírně jim zahoupala.  Fanoušek se uklidnil,  a spal dál.  Když jsem nesla koš s plenkami do chalupy,  ještě jsem se jednou otočila ke kočárku.  V ten moment zaskřípal štěrk pod koly přijíždějícího auta, které kousek od mého zastavilo,  a ven vystoupila Maruška, naše kojná ze školky. 
"Fanoušek s Klárkou ještě spí,  Maruško, " řekla jsem ji, když jsme se přivítali, "pojď dál. "
Vešli jsme do chalupy,  kde Jana právě vytáhla z trouby upečené buchty.
"Petro,  neviděla jsi někde cukřenku? Jé,  ahoj Maruško, ráda Tě vidím, " zareagovala Jana, když se otočila, a viděla za sebou Marušku. 
Z hlídačky se ozvalo zakňourání, a tak jsem řekla: "Naše miminka se asi probudili."
"Víš co, Petro,  já za nimi půjdu, zatím si odpočiň," odpověděla Maruška, a odešla ven.
Brzy bude dalšípokračování,  tentokrát z pohledu Maruško. Snad se seriál líbí.

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Dvě miminka 23. díl
« Odpověď #1 kdy: Května 08, 2022, 08:35:59 »
Velmi hezké, budu se těšit na další pokračování