Autor Téma: Nový domov 24  (Přečteno 3346 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 24
« kdy: Července 04, 2021, 17:32:00 »
                                                  Nový domov
                24 . opět v nemocnici , vysvětlení na policii , příprava a odjezd závod .


Omlouvám se za pravopis .

Bráška mě celou dobu sledoval . V sanitce s náma jela vzadu  doktorka a jeden policista . Moc sme před nima spolu nemluvili , ale ozval se ten policajt .

,,Jak jsi dokázal Vlastíku dostat toho posledního ? To co jsi udělal svědčí o tom , že jsi musel dělat nějakej bojovej sport . Má několik pěkných modřin což svědčí o skutečně tvrdých a přesně míříných úderech . Ty dělá jen ten kdo ví jak pořádně udeřit . Myslel sem , že jsi vynikající závodník v plavání . Tak se klidně pochlub . '' .

,,No to máte pravdu . Než se mě stal úraz tak sem kromě plavání dělal ještě karate a dost věcí si ještě pamatuji . Bylo to sice ze štěstím , ale povedlo se . V jakým jsou vlastně oni stavu ? Přece jenom sme je s bráškou postupně omráčili . '' odpověděl sem mu já .

,,Vlastíku udělal jsi všechno ty . Tak proč říkáš , že jsme to udělali spolu bráško ? '' ozval se konečně Péťa .

,,Byly sme tam spolu a tak společně se snažili tam odtud dostat . '' odpověděl jsem mu já .

,,No jsou všichni otřeseni a budou tam otřesy mozku . Ten poslední má pohmožděniny no a když to řeknu decentně tady před paní doktorkou , tak si už asi moc radovánek v životě neužije . Jinak to byl fakt dobrej nápad hodit po nich ty použité plenky . No tak to už Vlastíku chápu , že jsi toho posledního dokázal dostat . '' odpověděl policista .

,,Tak a sme v nemocnici . Ty Vlastíku zamíříš rovnou na traumatoligii za tatínkem a tvůj bráška na dětské k dědovi . Tam se sejdete . Počítejte kluci stím , že tady pár dní zůstanete . '' ozvala se doktorka .

Po tom co nás dostali ze sanitky , tak brášku odvedla sestřička pryč a mě vzali chodbou rovnou na příjem . Tady už čekal tatínek a vedle něho dokonce i děda . Oba se ke mě vrhnuli a pevně mě objali .

,,No hurá , konečně jste kluci v bezpečí . My se teď spolu na tebe Vlastíku podíváme . Půjdeš na RTG vyšetření a pak uvidíme . Rozhodně tady , ale pár dní spolu budete raději u nás ležet . '' prohlásil tatínek .

Po RTG vyšetření mě přivezli zpět na vyšetřovnu . Už tam , ale byl jen děda . Tatínek šel totiž za bráškou . Dědeček si prohlédnul v počítači snímky a znova mě jemně vyšetřil nohu .

,,Tak jo Vlastíku . Dáme tedy znova ortézu a taky dostaneš hole . O ty se budeš při chůzi opírat . Našlapovat můžež tak na maximálně polovinu váhy . Vím , že se ti to nebude moc líbit , ale noha potřebuje klid nějakou dobu . Jinak ani nevím jak bych ti měl poděkovat za záchranu Péti . '' pověděl mě vůj závěr .

Sestřička přinesla novou ortézu a pár holí . Když mě děda znova zfixoval nohu , tak mě sestra odvezla na vozíku do pokoje . Tam už čekal bráška a sním maminka i ostatní .

,,Pocem ty náš hrdino . Tohle je fakt síla a ty jsi ten nejstatečnější kluk co znám . Postavit se třem násilníkům , všechny je dostat a osvobodit se , tak to já bych určitě nezvládla . '' vrhnula se ke mě maminka a zvedla z vozíku .

Všichni mě se slzama v očích objímali a to i bráška . Maminka mě odnesla na postel a začal přebalovat do čisté plínečky . Byl jsem totiž pěkně mokrej a hlavně mě nemohl bráška před tím pořádně utřít od kakání . Když sem byl hotovej , tak se snáma všichni rozloučili a tatínek nařídil , ať odpočíváme .

,,Ty Vlastíku dnes do večera pouze lež . Cokoliv budeš potřebovat , tak ti to Péťa podá a přinese . Tak jo kluci a teď klid . '' .


Měli sme s bráškou dvoulůžkový pokoj pro sebe a to nám vyhovovalo .

,,Vlastíku , fak nevím jak ti mám poděkovat , že jsi nás z toho dostal . Musím se přiznat , že jsem ti , ale věřil od začátku . Věděl sem , že pokud to někdo dokáže tak jen ty . Vymyslet rychle plán a uvést ho v praxi , tak to chce  opravdu hodně dobrej mozek . Jinak si dokážu přestavit , jak se ti dva cítili když jsi jim ty pořádně naplněné plenky hodil na obličej a jim přistáli na nose . To asi určitě nečekali . '' pověděl mě on a lehnul si ke mě do postele kde sme spolu leželi v objetí .

,,No akorát tam zůstali naše telefony . Tvůj pokud vím tak v tom skladu no a můj zabavil jeden z těch lumpů . '' pověděl jsem mu já .

Na chvilku sme oba v objetí usnuli . Vzbudil nás příchod tety s strejdy které doprovázel ještě jeden pán .

,,Ahoj kluci . Zaplať pán bůh , že ste v pořádku a přemohli ty tři neřády . Jinak tohle je kluci náš hlavní šéf . Je to ředitel krajské policie podplukovník Chvátal . Přijel za váma aby vám poděkoval za dopadení těch zločinců a taky se vás na vše zeptal . Teď nám to řeknete jen ve stručnosti a až se dostanete odtud , tak se sejdeme u nás . '' pověděl strejda .

Jeho šéf nám oběma podal ruku .

,,Jsem rád , že poznávám tak statečné kluky jako jste vy dva . Moc dobře vím , co jste udělali v létě a jak jste zachránili ty dva nerozumy . Když má někdo takovou odvahu , tak by se moc dobře hodil do našich řad , to vám řeknu hned . '' .

,,No nás taky těší , ale musím hned říct , že to tady bráška byl vždy ten vůdčí typ . Sice není u nás dlouho , ale lepšího brášku a statečnějšího člověka fakt neznám . '' odpověděl mu bráška .

,,Kdepak , byla to týmová práce pane podplukovníku . '' odmítl jsem , že bych dělal vše jen já .

,,No tak to máš Vlastíku o čem do budoucna přemýšlet .Řeknu ti hned , že by byl z tebe vynikající kriminalista a já bych tě hned bral do našich řad . Tak si to rozmysli dobře a hlavně se uč '' pověděl mě ten podplukovník .

Ve stručnosti sme jim řekli co a jak se stalo . Strejda nakonec sáhnul do kapsy a vytáhnul mobil brášky i  můj . Ten jeho byl v pořádku , ale ten druhej byl v sáčku na kusy . Trochu mě zamrazilo , byl přece jenom novej od vánoc . Bráška si ten svůj přebral . Teta vyndala s kapsy nabiječku a on ho mohl zapnout do nabíječky .

,,Tak aspoň , že jeden mobil je funkční . '' pronesl jsem já když všichni odešli .

Za asi tak půl hodinu se otevřeli znova dveře a vešel děda s babičkou . Ta nás oba objala nejednou a taky hned děkovala , že sme v pořádku . Dědě držel v ruce tašku kde byly naše věci které přivezl rychle tatínek . Z ní vyndal jednu menší a hned mě jí podal .

,,To je pro tebe Vlastíku . Rozhodně nechci nic slyšet , zasloužíš si to . '' pověděl mě .

Byl to úplně novej suprovej mobil pro mě . Ze sáčku stím rozbitým babička vyndala simku a já si jí vložil do nového . Hned po zapnutí na mě vyskákalo několik zmeškaných hovorů . Zapnul jsem jej taky do nabíječky . Děda s babičkou za chvilku odešli . Leželi sme s bráškou teď už každý na svojí posteli a četli si časopisy které byly v tašce . Já se rozhodnul , že až se mě nabije mobil tak si sním budu hrát a upravím si vyzvánění .

To bylo totiž dost protivný , protože právě se telefon rozezvonil . Podíval sem se na displej . Volala teta Hanka , ale to jsem předpokládal , že se ozve .

,,Ahoj no konečně tě slyším . Jak na tom kluci jste ? Už vše vím od maminky . Tohle už ta Láďova rodina fakt přehnala . '' ozval se hlas tety když jsem se do telefonu ohlásil .

,,Ahoj teto . Už sme v pohodě oba . No já zničil ortézu , tak mám novou a budu muset chvíli dodržovat prej klidovej režim a zase chodit o holích což mě fakt nebaví . Takže hned jak to bude možné a budu se na to cítit začnu cvičit abych je mohl odložit . No taky si říkám , že už toho bylo od nich až dost . '' .

Chvilku  sme si s tetou povídali a pak se rozloučili .

,,Hele bráško , ten klid budeš dodržovat tak dlouho jak bude zapotřebý a ne dokud tě to bude bavit . Je mě jasný , že pokud by bylo po tvém , tak už z nemocnice by jsi šel nejradši bez holí a ortézi . Fakt na to , ale zapomeň . Budu tě hlídat co budu moc . '' ozval se dosti nesmlouvavě Péťa .

Potom nám už po chvilce přinesli večeři . Po ní nás oba přebalili do plínek na spaní . Po nějaké době se mě podařilo usnout . Uprostřed noci jsem uslyšel volání brášky . Křičel sem totiž ze spaní . Zdálo se mě opět o všem co sme prožili .

,,No tak se vzbuď bráško . Křičíš tady jako na lesy . '' vzbudil mě on .

Já se posadil na posteli a dost těžko dýchal . Za chvilku přišla noční sestřička zjistit co se děje .

,,Bráška měl zlej sen . '' vyvětli jí Péťa .

,,Aha , tak já vám kluci oběma dám prášek . Mám ho tam připravenej . Hned jsem tady . '' pověděla sestřička .

Za chvilku se vrátila a dala nám prášky . Uložila nás do postelí , zkontrolovala plínky a šla pryč . Já se uklidnil a znava jsem usnul . Tentokrát jsem spal až do rána .

Ráno mě vzbudil až příchod sestry která nám šla změřit teplotu . Potom přišla jiná a ta si přivezla vozík s plenkama , aby nás oba pěkně přebalila do nových plínek . Byl jsem jako vždy pěkně mokrej . Sestřička mě odkryla , vyhrnula mi tričko a rozlepila silně mokré plínky . Otřela mě ubrouskama a zabalila do čisťounké plínečky . Stáhla mi tričko a opět překryla .

,,Tak jeden hrdina je hotovej a teď je na řadě druhej . Potom dostanete snídani a po ní přijde vizita . '' pověděla nám s úsměvem na tváři .

Když přebalila brášku a vše uklidila , tak odešla pryč . Chvilku sme byly samy a přinesli nám snídani . Tu sestřička položila na stůl . Oba sme se vysoukali z postele . Bráška si dokonce pohlídal , abych šel skutečně o holích . Snídaně byla dobrá , ikdyž ne tak jako doma . Po jídle nám sestra přinesla vodu abychom si mohli umýt tělo i zuby a uložila nás do postelích . Za nějakou dobu se otevřeli dveře a vešla vizita kterou vedl děda .

,,Tak a tady máme naše dva hrdiny . Tak se kluci ukažte jak jste na tom . '' prohlásil děda .

Bráška byl rychle prohlédnutý , ale u mě se chvilku zdržel . Rozdělal mi ortézu a prohlédnul nohu . Chvilku to komentoval , dal mě jí zpět a všichni odešli . Potom sme si s bráškou četli a chvilkama pospávali . Protože sme oba chodili do soukromé školy a každej do jiného ročníku , tak sme neměli v nemocnici vyučování .  Jenže to právě způsobilo , že jsme se nudili . Během dopoledne mě zavolal trenér Jarda .

,,Ahoj Vlastíku , tak jak se má můj šampion a nejlepší člen mého družstva ? A co Péťa ? Doufám , že budeš brzo v pořádku . Nevím zda to víš , ale tím , že jsi vyhrál MS tak jsi se dostal na Souboj národů . Sraz pouze těch nejlepších co byli na MS a ME . Před tím se musíš dát do pořádku chlape . Souboj je odedneška za měsíc a půl . Koná se vždy po dvou letech . Bude to skutečně super věc a moc bych chtěl abychom tam letěli spolu '' zdělil mě do telefonu .

,,Ahoj Jardo . Sme v pohodě , tedy u mě v mezích možností . Mám opět ortézu a musím zase chodit o holích . No o tom Souboji jsem něco slyšel , ale stále jsem neměl páru jak se tam může soutěžící dostat . To jsi mě teda člověče dostal , že tam mám taky jít já . No snad budu brzo v pohodě a pojedeme tam . Dám ti co nejdřív vědět jo ? A kde se to vlastně má konat ? '' pověděl jsem mu já .

,,No koná se to v Kanadě a to jejím hlavním městě Ottawě kamaráde . '' odpověděl mě on a po chvilce sme se rozloučili .

,,Copak bráško ? To je ještě nějaká vyšší soutěž na MS kde jsi byl ? '' zeptal se mě hned bráška .

,,No to je asi ta největší soutěž co je těsně před olimpiádou . Pokud bych tam jel , tak by to byl zřejmě vrchol mojí plavecké kariéry . Tam jsou jen ti úplně nejlepší plavci z celé planety . No uvidíme jak to dopadne . Chtělo by to člověče počítač nebo televizi , jinak se tady za chvilku ukoušeme nudou . '' zdělil jsem mu já .

Jako na zavolání se za chvilku otevřeli dveře a přišel tatínek . V rukou nesl přenosný televizor .

,,Dědeček vám kluci posílá televizi , ať tady máte nějakou zábavu . Tak se zatím mějte a odpoledne se všichni zastavíme . '' pověděl nám a odešel .

Chtěl jsem vylést a pustit jí i naladit , ale bráška mě zastavil a vše udělal sám . Koukali sme se na televizi až do oběda . Po jídle nás sestřička přebalila a my oba usnuly . Vzbudil nás až příchod mamky která šla v čele ostatních .

,,No budíček kluci . Teď vás sama pěkně přebalím a pak se půjdeme podívat ven na zahradu . '' pověděla
 maminka .

V tu chíli mě došlo , že tady vlastně není Lenka . Maminka nás oba rychle přebalila a tatínek dohlédnul na to abych šel pomalu o holích . Po nějaké době sme došli do zahrady . Maminka nás všechny nasměrovala do kouta zahrady kde byla lavička . Na ní sme se posadili a začali si jen tak povídat . Všimnul jsem si , že se Péťa dívá občas někam jinam . Za chvilku mě to došlo . Po cestě se od brány doslova řítila Bela v oblaku prachu jak pelášila . Přiběha k nám a hned se vrhla ke mě . Začala mě oblizovata , kňučet radostí a já brečet , že jí vidím .

,,Pojď sem ty moje holka . No to je radosti , že mě zase vidíš co ? '' drbal jsem jí na hlavě a nechal jí ať mě olizuje .

Samozřejmě , že se přivítala i s bráškou . Všichni se nás o překot ptali jak se cítíme .

,,Já jsem už úplně v pohodě . Byl jsem jen v pořádným šoku , ale věděl jsem od začátku , že tady Vlastík dokáže vymyslet jak se ze všeho dostat . No a pochlub se bráško , kam bys měl jít teď brzo závodit ? '' ozval se bráška .

Všichni se na mě podívali .

,,No víte o tomhle závodě samozřejmě vím , ale v životě by mě nenapadlo , že bych se tam mohl kdy podívat . Jedná se o soutěž která se koná jednou za dva roky . Jmenuje se Souboj národů . Sejdou se na ní ti nejlepší plavci právě za to období z ME i MS a bojují o pohár Titánů jak se jmenuje ocenění . Pokud vím , tak budu první Čech v historii který se tam dostane . No a jak řekl Jarda , protože jsem vyhrál MS a byl druhý na ME i MS tak jsem se tam dostal taky . No pokud tam skotečně pojedu , tak to bude vrchol mé sportovní kariéry . Tedy pokud budu v té době v pořádku natolik , abych tam mohl jet . '' .

,,Broučku no to je prostě úžasné . Určitě ti to vyjde a zazáříš tam . Uvidíš , že do té doby budeš v pořádku . '' pověděla maminka a pevně mě objala .

,,Teda pokud budeš Vlastíku poslouchat a dodržovat to co ti řekneme . '' přidal se tatínek .

,,No jenže se to koná v Kanadě , tedy opět pěkná štreka a jel bych pouze s trenérem Jardou . '' jen jsem dodal .

Ještě sme nějakou dobu seděli a povídali si než jsem se musel s bráškou vrátit do pokje . Při cestě do pokoje jsem se pokadil do plínek . Po návratu do pokoje nás přišla sestřička oba přebalit .

V nemocnici sme s bráškou strávili celkem pět dní . Potom nás maminka konečně oba odvezla dmů . Tam nás přivítala Bela a všichni ostatní . Dostali sme se s bráškou k sobě do pokojů . Za mnou přišla Lenka aby mě přebalila a převlékla do věcí na doma . Další dny plynuli už v pohodě . Chodili sme oba do školy a já se snažil dělat vše proto abych se rychle uzdravil . Hlavně jsem každý den trénoval v bazénu doma . Když jsem po týdnu na kontrole v nemocnici mohl odložit berle na doma a mít je pouze na ven tak sem začal docházet opět na trénink do dodílu a pomáhat Jardovi trénovat mladší žáky .

Na jednom z tréninků mladších žáků jsem zahlédnul mě už známý obličej . Byl to ten kluk kterému jsem předal ocenění za plavání u moře . Přišel jsem hned k němu .

,,A hele neznáme se náhodou ? Jsem myslel že jsi ze Slovenska . '' .

On mě odpověděl Česky .

,,Jé ahoj , no tam jsem se narodil a nějakou dobu i žil trvale a teď tam jsem přechodně . Naši se rozvedli a já budu teď tady u mamky v Čechách . Tak jsem se dal zapsat do družstva . Ty jsi tady prej jako asistent trenéra jo ? No a jmenuji se Štefan . '' odpověděl mi on .

Popřál jsem mu štěstí a šel za Jardou .

,,Copak Vlastíku Ty ho znáš ? Plavec je celkem dobrej . '' hned mě oslovil Jarda .

,,No znám ho od moře . Tam se zůčastnil závodů v plavání a vyhrál to . Podle mě má fakt talent . Když bude trénovat tak má na hodně . '' dodal jsem já a šlo se na věc .

Po několika dnech jsem musel s bráškou na policii . Tam nám řekli , že vše skutečně objednali sestry s tátovi strany a jsou i ony ve vazbě . Prej aby náhodou nezkoušeli mě ovlivňovat kvůli výpovědím . V klidu jsem vše znova vylíčil . Vše jak sme se s bráškou dostali až do sborovny a tam odtud zavolali na policii . Bylo na všech vidět napětí které spolu s náma prožívali . Na konci si vzal slovo ten jejich šéf .

,,No musím se Vlastíku opakovat . To co jsi vymyslel tak by zvládnulo jen pár mých kolegů . I u sebe bych velmi váhal , zda jsem něco takového schopen udělat a zvládnout . Jsi skutečně velice statečný a chytrý kluk . '' .

Potom sme už mohli odejít domů . Tam jsem se jako vždy vrhnul k večeru na trénink . Ostatní mě přišli po chvilce pozorovat a samozřejmě hned padli opět drobné narážky .

,,Řekla bych , že Vlastík musí mít nějakou speciální kůži když se nerozmočí v tý vodě . '' ozvala se první Lenka .

,,No samozřejmě , když vleze do vody tak se mu kůže promění na žraločí a pak se nediv , že vydrží v tý vodě tak dlouho . '' přidal se bráška se smíchem .

V rychlosti jsem zjistil , že má na sobě jen speciální plavky a stojí kousek od bazénu . Než se nadál tak jsem se objevil u okraje bazénu a vyšvihnul se na jeho okraj . Chytnul sem Péťu pod kolenem a on sebou plácnul do vody .

,,Já ti dám žraločí kůži želvo jedna . '' zahelekal jsem když se vynořil .

Chvilku sme po sobě jen tak cákali a blbli spolu ve vodě . Potom se spolu s ostatníma šli ponořit do vířivky .

,,Tak co Vlastíku jak se těšíš na soutěž ? Příští týden už ti odebereme berle úplně a budeš nosit jen tu ortézu . Tak budeš moc směle vyrazit na závod . A jak to tipuješ tam ? Já bych řek , že budeme moc opět chystat oslavu až se vrátíš . '' ozvalase tatínek .

,,Tak to je bezva , že budu v pořádku a pojedu tam . Tipovat si nic rozhodně netroufám . Věřím , že ostudu tam nedělám . Víte lidi , bude tam hrozně moc velice dobrých i kvalitních kluků kteří podávdjí super výkony . Mezi tím se prosadit bude skutečně velice těžké . '' dostali od mne odpověď .

,,Jen se nepodceňuj bráško . Určitě tam zaválíš . '' dodala Lenka .

Chvilku sme si ještě užívali vířivku a povídali , když byl čas na večeři . Po ní sme si bráškou mohli chvilku hrát než přišla doba večerní koupele , zabalení do nočních plínek a uložení do postelích .

Pomalu se přiblížil den odletu na závod . Všichni mě ve škole popřáli hodně štěstí . Rozloučit se přišla i paní ředitelka .

,,Tak ať se ti tam daří Vlastíku . Opět odjíždíš na velký závod a tak ti držím pěsti aby jsi tam uspěl . Až se vrátíš , budeš nám vše vypravovat . '' .

Po cestě domů jsem s maminkou šel koupit ještě pár věcí . O letenku a vše se totiž staral sám Jarda . Podle jeho instrukcí sme se měli sejít až na letišti . Jediné co nebylo moc příjemné byl odlet . Letělo se ve tři hodiny ráno a v jednu jsem musel být na letišti . Tam mě odvezl tatínek s maminkou .

,,Broučku , hodně moc štěstí a drž se . Taky na sebe dávej prosím tě pozor a napiš až tam budeš . '' rozloučila se semnou maminka .

Tatínek mě pevně obejmul a já se s trenérem vydal pro letenky a k odbavení . Zamával jsem jim na rozloučenou a za chvilku sme zmizeli za pasovou kontrolou .

,,Tak jo Vlastíku , míříme na závod kde ani jeden z ná ještě nebyl . Tak jsem na to zvědavej jaké to tam bude a jak vše dopadne . Věřím ti , že tam nadarmo nejedeme . '' pověděl mě Jarda .

,,No já udělám Jardo co bude v mých silách a snad tě moc nezklamu . A hele už je nástup do letadla . Jen v těch letenkách se moc nevyznám , tak se nechám překvapit kde vlastně sedíme a čím poletíme . '' .

Došli sme k odbavení do letadla . Za oknem jsem viděl obří Bojing . Bylo mě jasné , že tohle je naše letadlo . Další šok byl , že letíme první třídou . Pohodlně jsem se usadil u okna a po chvilce sme startovali do Kandské Ottawy .



Pokračování příště . 

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 24
« Odpověď #1 kdy: Července 06, 2021, 09:24:09 »
Velmi pěkné :) těším se na pokračování :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 24
« Odpověď #2 kdy: Července 15, 2021, 15:30:42 »
Velmi hezké, těším se na další pokračování.

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 310
  • Karma: -5
Re:Nový domov 24
« Odpověď #3 kdy: Února 11, 2022, 14:08:24 »
Ahoj, kdy se dočkáme nového dílů?