Autor Téma: Nový domov 23  (Přečteno 2073 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 23
« kdy: Června 30, 2021, 20:44:38 »
                                                       Nový domov
          23 . dopis , výpověď na policii , vyhrožování a co z toho bylo .

Omlouvám se za pravopis .

,,Broučku co se stalo ? Jsi hrozně bledej a celej se klepeš . Pojď sem ke mě a ukaž co je v tom dopise . '' vyskočila maminka ze židle .

Vzala si mě do náruče . V tu chvíli jsem se rozrušením pokakal i počůral do plenek . Stále jsem se klepal a dopis mě vypadnul z ruky . Začal sem i hrozně brečet . Zvednul ho tatínek a začal číst jeho obsah .

,,Tak tohle jsi už přehnal . Kvůli tobě byl odsouzen nevinný člověk na 29 let do vězení . Takže ty zaplatíš za každý rok 15 000,-  ať tam má on peníze na lepší život . Peníze dáš za tři dny na veřejné wc pro muže v obchodním domě do třetí kabinky . Uložíž je do černé tašky z igelitu , zalepíš pevně a dáš do splachovadla přesně v 11 hodin dopoledne . Celkem tam dáš 435 tisíc . Potom vypaadneš hned pryč a nebudeš nikde čumět okolo . Pokud nezaplatíš , tak máš před sebou 29 dní normálního života a potom skončíš opět na vozíku . K tomu to odnese ještě tvůj povedený bratr a ten hafan . Totéž se stane pokud se obrátíš na policii . Nic nezkoušej , víme o tobě teď vše !! Stíny noci '' .

,,No tak tohle je už fakt moc . Zavolám Vlastíku ségru i se strejdou ať sem přijedou samy a jen tak . Nebude to nápadné , budu mu volat na soukromej mobil a nebudu mu říkat nic co se děje . Tohle se vyřeší neboj se . Pojď přebalím tě . No už se uklidni broučku . '' pověděla mi maminka .

Odnesla mě nahoru do koupelny . Jak jsem si přes slzy všimnul , tak byly všichni v šoku po tom dopisu . V koupelně mě maminka svlékla body a z nohy ortézu . Postavila do vany a rozlepila pěkně plnou plenku kterou hodila do koše . Zapnula sprchu aby mě mohla umýt od všeho kakání . Když spláchla to nejhorší , tak mě důkladně umyla . Potom si mne odnesla zabaleného v osušce na přebalovací pult v mém pokoji . Tam mě osušila a zabalila do čisté plenky . Já jsem se mezitím konečně uklidnil .

,,Maminko , já bych to nejradši zaplatil . O mě nejde , ale co Péťa a Bela ? Nechci aby se jim něco stalo . '' prohlásil jsem já .

,,Tak tohle už Vlastíku nechci slyšet nikdy . Jde o všechny tedy i tebe . Jsi náš syn tak si to uvědom . Platit nic nebudeš . Neboj se , vše dopadne dobře . '' pověděla mi maminka a potom co jsem dostal zpět ortézu sme se vrátili k ostatním dolů .

 Já jsem musel jet vítahem jak mě určil dědeček . Dole už čekala teta Jarka se strejdou . Přijeli hodně moc
 rychle . Ten držel v ruce dopis a někam volal .

,,Ahoj Vlastíku , neboj se to zvládneme . '' pověděla mi teta a šla mě obejmout .

,,Doufám , že jo . Těšil jsem se , že už bude klid a teď tohle . '' .

,,Máš na někoho podezření Vlastíku , kdo by za tím mohl bejt ? '' zeptal se mě strejda .

,,No já bych řek , že by to mohla být teta Marta s tátovi strany . Už u soudu mě slovně přece napadla . Celkem bych to na ní tipoval . '' odpověděl jsem mu já .

,,Dobře Vlastíku , tak teď asi takhle . Z bezpečnostních důvodů dostaneš ty i ostatní policejní dozor . To znamená , že vás budeme sledovat a to nenápadně samozřejmě . Řek bych , že si ani nevšimnete , že vás hlídáme . Pokud by se někdo ti znova ozval , tak mě to hned dáš vědět ano . ''  určil strejda další postup .

,,Tak dobře . A teď kluci spát . Vykoupu už jen Péťu , Vlastík je umytej . Potom dostanete plenky na spaní a šup do postýlek . Jinak i pro vás holky platí , že musíte dávat maximální pozor co se kolem vás děje . '' rozhodla maminka co bude dál .

Dostali sme se nahoru a já šel k sobě do pokoje . Tam přišel za mnou tatínek a posadil mě na pult . Rozlepil plenku , která už byla zase počůraná a z nohy mě sundal ortézu . Vyhodil plenku a utřel mě ubrouskama . Rozložil novou na spaní a dal do ní ještě jednu froté . Vše si položil pod můj zadeček a důkladně mo ho namazal mastičkou proti opruzeninám . Potom mne pěkně zabalil do plenek a dal mi bodíčko na spaní . Odnesl mě do postele a uložil . Bráška i ostatní mi přišli dát dobrou noc a za chvilku přiběhla i Bela kterou mezitím byla Lenka vyvenčit . Ta si lehla vedle mé postele a po nějaké době se mě podařilo usnout .

Druhý den ráno mě vzbudila maminka . Bráška už byl dokonce hotovej a přebalenej i oblečenej do školy . Po tom co mě maminka taky převlékla se šlo na snídani . Pak už byl čas se vypravit do školy . Tam nás maminka odvezala a počkala dokud nevejdeme do školy .

,,Dávej na sebe prosím tě bráško pozor . Když by něco tak hned máš volat mamince nebo rovnou strejdovi . Tak ať se ti vede . Ukážu se o hlavní přestávce . '' pověděl mi Péťa a odešel do své třídy . Já šel do svojí .

,,Ahoj Vlastíku . Prej si zachránil dva kluky před utopením o prázdninách . Já se vrátil až včera s rodiči od moře . No a jak se jinak máš ? '' přišel mě pozdravit Lukáš .

,,Ahoj , no já jsem se divil , že ještě nejsi ve škole . No ujde to to víš . Ti kluci se vydali na rozvodněný potok v loďce a uvázli na ostrůvku . Podařilo se je nám dostat včas na pevninu a to je hlavní . No a jak se máš ty ? Ještě máš stále ty potiže nebo už jsi v pořádku ? '' .

,,No ještě je stále mám . Tak to jsi Vlastíku hrdina . Tak uvidíš co přinese tenhle školní rok . '' odpověděl mi on .

To už zazvonilo a začala hodina . Byla to němčina a tak jsem se soustředil na vyučování . Při velké přestávce se bráška opravdu dostavil . Chvilku sme spolu mluvili a dohodli se , že po skončení vyučování počkáme na sebe i maminku která nás odveze domů . Já měl večer potom stejně trénink v plavání .

Po dohodě nás maminka všude vozila a to i za pár dní na policii kde sme byly kvůli výpovědi ohledně zážitku s prázdnin . V čekárně sme se sešli i s klukama .

,,Ahoj kluci , rádi vás oba vidíme . Co je u vás nového a jak se má Brita ? '' přivítali sme se spolu .

,,Ahoj , no i my vás rádi vidíme . Brita hledala snad dva dny Belu a byla nešťastná kde je . Jinak sme byly oba dva u nás ve škole přivítáni jak hrdinové . To vše je díky tobě Vlastíku a tvému úspěšnému organizování záchrané akce . Jo a Karla člověče maminka vodí i do školy jako když chodil do první třídy . Všem je pro smích  . '' pozdravil nás David .

Za chvilku už sme šli dovnitř . Tam seděl kapitán Petříček ještě s jednou paní . Taky tam byla teta Jarka jako psycholog a naše teta jako náš zákoný zástupce . Posadili sme se kolem velkého stolu a kapitán nám představil svojí kolegini jako nadporučici Jánskou .

,,Tak jo kluci a teď nám pěkně v klidu řeknete vše jak jste na co přišli a čí byl vlastně nápad se do téhle akce
pustit . ''  vyzval nás on .

,,To je jednoduchý . Nápad to byl tady Vlastíka , tak by bylo nejlepší aby vše vysvětlil on . '' ozval se Marek .

Pozornost všech lidí se obrátila na mě . Začal jsem tady v klidu líčit , jak sem viděl pohyb u domu a , že mě zaujal ten záhon . Na základě těchto zjištěních , že jsem navrhnul ať se na vše podíváme zblíska . Když sem vše líčil , tak jsem cítil stejné vzrušení jako tenkrát . Dokonce sem se zase počůral do plínek .

,,Tak to je pěkný . No a jak jste objevili tu jeskyni ? '' zeptala se ta kolegyně .

,,To sme se šli projít ke skalám . Tady Vlastík na ně koukal , ale Péťa ho hned zastavil ať na to ani nemyslí . Chtěl totiž určitě vyšplhat nahoru . No a Radim po tom co Péťa klukům vše vysvětli , tak sám rozhod , že se půjde pryč . No a Vlastík si pak všimnul tý jeskyně tak sme se tam šli podívat . Když se zjistilo co se tam skrývá , tak Vlastík po dohodě s Radimem zavola na policii a potom jste se nám pana kapitáne ozval vy . No a to je vlastně vše . '' odpověděl tentokrát David .

Oni si vše zapsali a po nějaké době nás pustili . Šli sme s klukama , tetou a mamkou do cukrárny . Tam sme si dali dort a k tomu pití . Chvilku jsme si povídali . Maminka řekla samozřejmě klukům i tetě o tom výhružném dopisu .

,,Tak to je tedy Vlastíku síla . Dávej prosím tě na sebe pozor . To platí samozřejmě i o tobě Péťo . Snad to vše brzo skončí . '' pověděla s povzdechnutím ona .

,,V to taky teto doufám . Už jsem se těšil na klid a teď tohle . '' dostala ode mě odpověď .

Za chvilku sme se rozloučili a jelo se domů . Tady panovala zvláštní tíživá atmosféra . Hned jsem vytušil , že se něco stalo . Tatínek mě odevzdal další dopis .

,,Promiň Vlastíku , ale už jsem ho otevřel . '' .

Vzal jsem si od něho dopis a začal číst .

,,Takže jsi nezaplatil v termínu . Tedy máš čas jak jsme se už vyjádřili a aby jsi věděl , že si neděláme legraci uvidíš v dohledné době šmejde ! '' stálo tam tentokrát bez podpisu .

,,Jdu to naskenovat a pošlu ten dopis švagrovi ať ho má . Vlastíku bude lepší asi , když by ses dnes Jardovi omluvil a na trénink nejel . Plavat budeš doma . '' pověděla maminka .

Já jsem mu skutečně zavolal a ve stručnosti mu řek , proč nepřijdu .

,,Teda tak to Vlastíku chápu . Dobře , až do odvolání buď raději doma . Dej si rozvičku a po pěti bazénech kraul , prsa , motýlka a splívání . Pak si dáš šest bazénů volným stylem . Ať ti někdo pak měří čas a výsledek mi pošli . '' dal mě Jarda instrukce .

Udělal jsem jak chtěl a k večeru se vrhnul na trénink . V noci jsem po delší době zase špatně spal . Divoké sny mě doslova pronásledovali . Druhý den místo maminky mě a brášku do školy odvezlo civilní policejní auto . Strejda jen řek , že se zvyšují bezpečnostní opatření . Když škola skončila , tak sme spolu s bráchou čekali na odvoz .

Všimnul jsem si najednou jiného auta .

,,Brácho , jdeme zpět do školy . Dělej a fofrem . '' pošeptal sem mu do ucha a otočil se směrem škola .

Když sme vcházeli dovnitř , tak se za náma natlačili najednou tři lidi . Všichni měli na hlavě kukli .

,,Nazdar šmejde . Tak ty takhle ? Tak aby jsi věděl , odtud se dostanete buď po zaplacení částky kterou sme po tobě chtěli a nebo jako dva balíky na kusy . A teď hybaj do sklepa chcípáci . '' zasyčel mě jeden do ucha .

V zádech jsem ucítil pistoli . Všimnul jsem si , že totéž se stalo i u brášky . V jejich doprovodu sme odešli do sklepa . Když ně zazvonil mobil , tak mě ho jeden ten únosce vytrhnul a místo mě ho zvednul .

,,Tak teď moc dobře poslouchejte . Vy nám zaplatíte za tyhle dva parchanty nejen těch 435 táců , ale přidáte ještě kilo za čekání . Máte na to tři hodiny , jinak ty hajzlíky už neuvidíte . Když zavoláte flojdy , tak se taky těšte ! '' štěknul do telefonu a zavěsil .

Mobil si dal do kapsy . Nás dva zavřeli do šatny a nechali o samotě zamčené potom co odešli někam pryč  .

,,Bráško promiň , že tě furt tahám do malérů . Asi by bylo nejlepší , když bych šel od vás všech pryč . Tohle si nikdo nezasloužíte . '' pověděl jsem Péťovi ze slzama v očích .

,,Vlastíku , vůbec takhle nemluv . Přežili sme společně už hodně nepříjemností a tohle taky dáme . Vůbec nemluv o tom , že by jsi od nás odešel . To už nikdy nesmíš říkat bráško . '' odpověděl mi on a pevně mě obejmul .

Čas se doslova vlekl . Nevím jak dlouho sme tam tak seděli když se objevil jeden z těch lidí .

,,Tak bych řek , že jim na vás nějak moc nezáleží . Peníze zatím nikde . Tak až se pro vás vrátíme , tak se oba vysvlíknete do těch vašich zasranejch plen ať jim můžeme ukázat naši zlost . '' zasyčel a šel pryč .

,,Hele musíme něco udělat bráško . Tahle šatna by měla mít snad ještě jeden východ ne ? Měl by být za támhle tím prknem . Tak pojď podíváme se tam . '' navrhnul jsem já co dělat .

,,Vlastíku , poslechnu tě ve všem . Už jsi mě nejednou ukázal , že si dokážež v krizové sitauci poradit . '' zašeptal mě Péťa do ucha .

Šli sme se tam podívat . Východ byl skutečně zabedněný dřevěnou deskou, ale ta byla naštěstí uvolněná .

,,Čím by se to dalo vypáčit ? Musí to být pevné , rukama to neuděláme . '' šeptal Péťa .

,,No vím čím to uděláme . Asi tu věc zničím , ale hlavně , že se osvobodíme . '' odpověděl sem já .

Než se bráška nadál , tak jsem si sundal ortézu a její špičku vrazil pod prkno . Zabral jsem co se dalo a prkno se skutečně uvolnilo .

,,Bacha někdo sem jde . '' upozornil mě Péťa .

Rychle sem si vzal ortézu na nohu , přiklopil zpět desku a sedli sme si spolu na lavici . Přišel jeden z těch lidí .

,,Tak se začněte šmejdi svlékat . Za pět minut sme tady a pak začne rodeo . '' dal nám příkaz a opět odešel .

Chvilku jsme počkali a šli dál páčit prkno . To za chviličku povolilo a za ním se objevil východ . Ortéza nevydržela nápor a praskla . To mě , ale bylo jedno .

,,Chtělo by to baterku nebo mobil . '' pronesl jsem já .

,,Myslíš tenhle bráško ? '' prohlásil Péťa a vyndal z kapsy svůj telefon .

Naštěstí je nenapadlo ho prohledat . Mobil byl sice bez signálu , ale svítit se sním dalo .

 ,,Tak a teď vzhůru . Tady by mě být někde sklad nářadí na cvičení , tak se tam schováme . '' pověděl sem mu já , vzali jednu naši tašku a šli sme .

,,Hele a jak půjdeš . Snad by mohla ortéza ještě trochu fungovat . Přece víš , že bez ní nesmíš chodit . '' pověděl mě bráška .

,,No ta je zničená , takže k ničemu . Pojď , musím to bez ní zvládnout '' dostal ode mě odpověď .

Sklad se nám podařilo objevit celkem rychle . Schovali sme se dovnitř a čekali co se bude dít dál . Bylo mě jasné , že objeví brzo , kam sme utekli . Za chvilku byl slyšet jejich řev .

,,Okamžitě vylezte zmrdi . Pokud to uděláte , tak vám zatím nic neuděláme . Jestli vás budeme hledat , tak se těšte co vám provedeme . '' .

Byly sme s bráškou schovaný dál . Já jsem nahmatal lana na kterém byly upevněné dva boxovací pytle .

,,Jestli sem vejdou , pokusím se je sejmout tímhle . Na toho třetího musíme pak oba vyskočit a snad ho dostaneme na zem taky . '' zašeptal jsem Péťovi do ucha .

Najednou jsem slyšel , jak se bráška právě pokadil do plínky .

,,Hm tak něco mě napadlo . Doufám , že máme v tašce aspoň jednu čistou plínku . Já bych tě rychle přebalil a tu použitou si necháme jako zbraň . '' dal jsem další návrh s potutelným úsměvem ve tváři .

,,Jo plínky jsou tam dvě . Nechceš to taky bráško pustit ? Ty jim to chceš hodit na hlavu co ? No sice je to krajně nehygienické , ale to je jejich problém . '' odpověděl mi on .

 Rychle jsem jednu vzal a začal ho přebalovat . Jen jsem neměl ubrousky a ani čas ho utírat . Otřel jsem ho tedy plenkou a zabalil do čisté . Sotva byl hotovej , tak se otevřeli dveře .

,,Kde jste vy šmejdi ? Koukejte vylést z úkrytu . '' zařval jeden z nich .

,,Tady sme ty velkej ňoumo jeden . '' odpověděl sem u já a postavil se .

 Oba dva se rozeběhli k nám . V tu chvíli jsem zatáhnul za provaz . Oba pytle se uvolnili  jeden dostal zásah na plno a hned se složil k zemi . Druhého to omráčilo , ale pokračoval dál . V tu chvilku jsem vzal použitou plínku a hodil mu jí na hlavu . Trefa byla přesná . Plenka se dokonce v letu otevřela a dopadla mu rovnou do obličeje plnou náloží na nos . 

,,Krucinál vy jste prasata . '' zařval a serval si plenu z obličeje .

 Jak byl oslepenej tak si nevšimnul tyče a praštil se pořádně do hlavy . Náraz ho otupil už úplně a on se seunul na zem .

,,Jdeme dělej . '' přikázal jsem bráškovi .

,,Vlastíku měl bych  tě raději už nést když nemáš ortézu . '' prohlásil bráška .

Já jsem se v tu chvilku pokadil taky do plínky .

,,Hele rychle mě jí vyměň . Bude to další zbraň . Musíme počítat stím , že se objeví i ten třetí za chvilku . '' -

On tak udělal , vzali sme jí s sebou a šli dál . Podařilo se nám zaterasit vchod do skladu a tak ty dva uvěznit . Dostali sme se do patra . Najednou vystartoval za rohem další z těch vyděračů a chytnul brášku .

,,Koukej stát a teď uděláš co ti řeknu jinak bude sním zle . '' zakřičel a přiložil mu k hlavě pistoli .

,,Hele klid , potřebujete mě , tak ho pusťte . Já vám přece stačím ne ? '' snažil jsem se sním vyjednávat a šel pomalu k němu .

Moji použitou plenku jsem stále držel v ruce . Bylo vidět , že ten dotyčný je velice nervní co se bude dít dál . Naznačil jsem očima bráškovi ať zavře ty svoje a dělá , že omdlel . To skutečně udělal a já věděl , že mám na vše jedinej pokus . Když se Péťa sesunul níž , tak jsem hodil rozevřenou plenku do obličeje útočníka . On byl tím útokem ohromen a já jsem se vrhnul do útoku . Podařilo se mě ho kopnout pořádně mezi nohy a taky do břicha .

Ten zaskučel a chytnul se mezi nohama .

,,Ty zasranej dobytku , tohle ti nedaruju . '' zařval když mu plena přistála v obličeji .

Strhnul si jí dolů a skočil po mě . Na to jsem čekal . Sehnul jsem se k zemi a prudce levou nohou vykopnul . Zásah byl tvrdý tak jak jsem chtěl . Přímo pod bradu . Hlava se mu zvrátila a potom celé tělo . Dopadnul na podlahu . Já na nic nečekal , vzal bráchu za ruku a začli sme spolu utíkat . Dostali sme se ke sborovně která byla naštěstí oteřená .

,,A hele telefon . Mobil zůstal pokud vím v tom skladu . Tak se ozveme odtud . '' prohlásil jsem já .

Vytočil jsem číslo na tísňovou linku a pověděl jim proč volám . Opověděli mě ať hned zavěsím , že mě zavolá někdo jiný . Když se telefon po asi tak pěti minutách ozval , tak tam byl strejda .

,,Hele to jste fakt vy dva kluci ? Kde jsou ti útočníci a kde přesně jste vy dva , '' zněli jeho instrukce .

,,Ahoj strejdo , my dva sme ve sborovně . V přízemí na chodbě leží jeden z nich a dva jsou ve skladu nářadí ve sklepě . Všichni jsou kapku mimo a dva z nich nebudou asi zrovna moc vonět . Tak stím počítejte až si pro ně půjdete '' odpověděl jsem mu já .

Dal nám pokyn ať nikam nechodíme a počkáme do příchodu zásahové jednotky . Venku na nás prej čeká už sanitka a vezme oba do nemocnice . Za asi tak dest minut se skutečně objevilo několik mužů v kuklách s nápisem policie na oblečení .

,,Tak jsem tady kluci . Máme je všechny už zajištěný . O všem si popovídáme v klidu . Teď půjdete s náma ven . '' dal nám jeden z nich pokyn .

,,Bráška nesmí jít bez ortézy . Už se tak dost dlouho bez ní pohybuje . Další chození by bylo ještě horší . '' ozval se bráška .

Ten pán zavolal do vysílačky ať sem pošlou nosítka . Ikdyž jsem nechtěl , tak mě na nich skutečně vynesli do sanitky . Ta se snáma rozjela do nemocnice . Já ležel na lehátku a bráška seděl zabalený v dece na sedačce připoután pásem . Jen sme se navzájem pozorovali a nic neříkali . Byl jsem rád , že sme to zvládli a vše se vyřešilo . Ikdyž mě bylo jasné , že toto ještě není konec .


Pokračování příště .

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 23
« Odpověď #1 kdy: Července 01, 2021, 11:03:42 »
Velmi hezké a hlavně akční. Těším se na další pokračování.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 23
« Odpověď #2 kdy: Července 01, 2021, 12:46:47 »
Pěkné a zajímavé :) jsem zvědavý jak to bude probýhat dál