Autor Téma: Dvě miminka 4. díl  (Přečteno 1947 krát)

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Dvě miminka 4. díl
« kdy: Června 23, 2021, 10:20:33 »
Nastal páteční večer, a Petra naplnila pračku špinavým oblečením a plínkami. Hedvika zakoupila pro školku chytrou pračku, která ihned po doprání začala i sušit, takže tím nejen Petře značně ulehčila práci.
[/size]Ihned poté mně i Klárku začala oblékat na cestu domů, a vyrazili jsme. Již cestou se Petře zdálo, že je Klárka celá nesvá, a doma se jí podezření potvrdilo. Jako první šla do koupelny Klárka s Petrou, zatímco já si ještě hrál v ohrádce.
[/size]„Maruško, prosím Tě, přines mi teploměr pro Klárku. Musím ji změřit teplotu,“ zavolala Petra, když již Klárka ležela na přebalovacím pultě.
[/size]Maruška hned přiběhla s teploměrem, a Petra změřila Klárce teplotu, přičemž ji konejšila. Klárce opravdu nebylo moc dobře, pofňukávala, a tak ji Petra dala paralen a Maruška pro ni vařila horký čaj.
[/size]„Klárko, raději dáme silnější zábal plínek, a teplý overal, aby ses hezky vypotila…,“ slyšel jsem Petru, jak mluví na Klárku.
[/size]„Tak jo, a kde je Fanoušek? Ci Fanouška,“ řekla Klárka.
[/size]„Klárko, hezky Tě uložím do postýlky, vypotíš se, a když budeš ráno bez teplot, budeš si hrát s Fanouškem, jo?“ řekla Petra.
[/size]Do koupelny přišla Maruška, a přinesla pro Klárku teplý čaj v kojenecké lahvi. Petra ji řekla: „Maruško, dojděte prosím pro kočárek, Klárka je nějak slabá.“
[/size]Maruška přivezla kočárek, spolu do něj Klárku položili, a odvezli do pokojíku, kde ji uložili do její zavinovačky v postýlce.
[/size]„Jestli chceš, Klárko, přečtu Ti nějakou pohádku na dobrou noc, ano? Klidně se věnujte Fanouškovi, Petro, kdyby něco, tak Vás zavolám,“ řekla Maruška.
[/size]Petra odjela s kočárkem do mého pokojíku, položila mně do něj, a odvezla mně do koupelny, kde již pro mě chystala noční koupel.
[/size]Když jsem ležel ve vaně a Petra mně omývala žínkou, zeptal jsem se: „Petlo, a co je s Klálkou?“
[/size]„Klárka je jen trošku nastydlá, musí se teď trošku vyležet, víš?“ řekla mi Petra, ještě mně osprchovala příjemně teplou vodou, a začala mně na přebalovacím pultu oblékat na spaní.
[/size]Petra mně uložila do postýlky, hezky zavinula do zavinovačky, a popřála mi dobrou noc.
[/size]Ráno již bylo Klárce mnohem lépe, byla úplně bez teplot, a moc se těšila na to, až mně zase uvidí.
[/size]Po snídani jsme se vydali na zahradu, a nastal menší spor o tom, kdo pojede v kočárku.
[/size]„Tak jo, Klárko, ale zítra pojedu já, ano?“ ustoupil jsem nakonec.
[/size]Klárka souhlasila, a s Petřinou pomocí vylezla do kočárku, kde si pohodlně lehla. Petra ještě do kočárku nachystala hračky, plínky na případné přebalení, přebalovací podložku, lahve se sunarem a přesnídávky pro mě a Klárku.
[/size]Šel jsem vedle Petry za kočárkem, a přes dudlík jsem se usmíval na Klárku, která mi úsměvy opětovala: „Miminko,“ zašišlal jsem přes dudlík, a ukázal na Klárku, „tam je miminko.“
[/size]„No jo, Fanoušku, tam je miminko, a ty jsi ještě taky miminko, viď,“ odpověděla Petra, a zeptala se, protože si všimla, že jsem sebou zavrtěl: „Vyměníme plínky, Fanoušku?“
[/size]Pokýval jsem hlavou, protože jsem v plínkách cítil fakt velké mokro.
[/size]„Klárko, jen Fanouškovi vyměním plínky, tak chvilku vydrž,“ řekla Petra.
[/size]Odešli jsme s Petrou na malý trávníček, kde Petra rozložila podložku, na kterou mně položila, začala rozbalovat, a řekla: „Jestli víš, že má Klárka za tři týdny narozeniny?“
[/size]„Jo, to vím, Petro. Stále uvažuji, co ji mám koupit,“ řekl jsem, a roztáhl nohy, aby mě Petra mohla očistit a dát mi čisté plínky.
[/size]„A co takhle kočárek pro vás oba? Ty víš, kde ho Klárka objednávala? Až by dorazil, byl by pro Tebe nebo Klárku k dispozici ve školce tento původní,“ řekla Petra, zatímco mně dooblékla, a sbalila do tašky mokré plínky.
[/size]„To není špatný nápad. Až se vrátíme, řeknu Klárce, že potřebuji najít nějaké věci k firmě, které jsem asi omylem smazal, a má je ve svém notebooku. Z jejího notebooku jsme objednávali ten kočárek, a určitě ta stránka bude v historii,“ řekl jsem Petře, a po přebalení Klárky, která se pokakala, jsme se vypravili domů.
[/size]Dny rychle ubíhaly, a přišla sváteční sobota, kdy Klárka slavila své narozeniny. Od Marušky dostala patrový krémový dort s marcipánovými růžičkami, já ji daroval velkého plyšového medvěda a kytici růží, a Petra ji dala bonboniéru Merci a nádherné růžové kalhotky na pleny s krajkou.
[/size]„Děkuji všem,“ řekla Klárka dojatě, když jsme ji všichni přáli, „tohle bylo opravdu milé překvapení“.
[/size]„Ovšem hlavní dárek, a to nejen pro Tebe teprve přijde, Klárko,“ řekla Petra, a sundala velkou plachtu. Pod ní se skrýval hluboký kočárek pro dvojčata, ovšem v naší velikosti.
[/size]„Tak ten je fakt nádherný, děkuji,“ řekla Klárka, a všichni jsme usedli ke stolu, kde Maruška každému uřízla kousek dortu. Já i Klárka jsme ovšem dostali bryndáčky, abychom si neušpinili oblečení.
[/size]Po svátečním obědě jsem byl já i Klárka přebalen do čistých plínek, a oba nás Maruška s Petrou uložili do nového kočárku. Leželi jsme s Klárkou vedle sebe jako dvě miminka, a usmívali se na sebe, zatímco nás Petra vezla na procházku. Pohled to byl opravdu nádherný, já byl v modrých dupačkách, a Klárka zase v růžových.
[/size]„To máme ale krásná miminka,“ řekla, když nám dala pít sunar z lahví s dudlíkem, a něžně poplácala po výrazně se rýsujících plínkách.

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Dvě miminka 4. díl
« Odpověď #1 kdy: Června 24, 2021, 16:35:06 »
tak i já se dostávám do slepé uličky. Napište, co by ještě Klárka s Fanouškem mohli prožít. Vaše nápady rád uvítám

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Dvě miminka 4. díl
« Odpověď #2 kdy: Června 25, 2021, 15:15:20 »
Velice hezké, těším se na další pokračování.

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Dvě miminka 4. díl
« Odpověď #3 kdy: Června 28, 2021, 11:15:57 »
mám rozepsaný další díl, ve kterém... to se nechte překvapit ;)