Autor Téma: Nový domov 21  (Přečteno 1635 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 21
« kdy: Června 23, 2021, 02:11:18 »
                                                                       Nový domov
21. další dobrodružstvý , oceněni , návrat domů .

Omlouvám se za pravopis .

Když sme my čtyři a parta kluků kolem Radima společně vyrazili ven , bylo to opravdu zvláštní . Ti kteří se dříve nesnášeli , tak teď se společně procházeli po vesnici . Psi sme raději nechali doma .

,,Jak je na tom Radime tvůj brácha s Karlem ?  Nestalo se jim něco ? Přece jenom to byla nic moc cesta přes tu vody a být v ní . Mám dojem , že si oba lokly pěkně vody '' zeptal jsem se ho se zájmem já .

,,Kluci jsou v pohodě . Mamka chtěla aby brácha dnes zůstal radši doma a v posteli . Karla vzala jeho máma k doktorovi . Ona byla vždy v péči až moc přehnaná a ve všem viděla něco divného . S každou hloupostí sním běží hned k doktorce . Teď právě kvůli tomu , že se nalokal vody '' .

,,Nojo , rozmazlenec Karel . Co jsem slyšel , tak marodí s každou rýmičkou '' ozval se Marek .

,,Hele Vlastíku , vy nosíte plenky ? Je to trošku vidět ze zadu přes kalhoty . Neboj se , smát se vám nikdo nebudeme . Jinak jsi tady dost dlouho nebil , ale já vím proč . Co se stalo s tvojí maminkou je mě moc líto . A co máš vlastně s nohou , že nosíš tu ortézu ? A to jí musíš mit furt ? Když jsi šel pro kluky , tak jsi jí nechal na břehu '' obrátil se na mě Radim .

,,No víš já jsem po těžkém úrazu . Od té doby je musím nosit . Tady Péťa je můj novej bráška , protože si jeho rodina mě vzala za svého . On je už nosil když jsem k nim přibil do rodiny a pokud vím začal je nosit po zánětu ledvin . Pokud vím tak Marek je musí mít už dlouho kvůli vadě svěračů no a David je po zánětu močovích cest . Co se týče nohy , tak tu jsem měl hodně těžce zlomenou a mám v ní ocelové dlahy a šrouby  '' objasnil jsem mu opatrně stav věcí .

,,Aha , no tak to se může stát asi každému s těma plenkama , že onemocní a musí je nosit . Je to lepší než bít furt mokrej co ?. No tak to jsi měl smůlu s tou nohou . Jinak moc dobře vím o tvích vítěztvích v plavání . Na jednu stranu jsem ti dost záviděl , ale pak jsem si uvědomil , že to je pěkně vydřené co ? Myslím tím , že musíš asi hodně často trénovat . '' odpověděl mi on  .

,,Jo to máš pravdu . Trénovat musím často a celkem i tvrdě . Kromě plavání se musíš soustředit na dýchání a posilování svalů . '' odpověděl jsem mu já a šlo se dál .

Nikdo se skutečně nesmál . Dokonce jsem si po chvilce nanápadně sáhnul na zadeček a zjistil , že plenka je opravdu zřejmě trochu vidět . Po tom co jsem řekl Radimovi , mě to už nějak nepřipadalo důležitý . Šli sme dál po cestě  směrem k ostrovu . Když sme tam došli , tak mě přejel mráz po zádech . Ostrůvek byl pod vodou . Bylo mi jasné , že pokud bychom nezasáhli , tak by se kluci zřejmě utopili . Na břehu ležela stále ještě loďka .

,,No bylo to skutečně tak tak bych řek . '' ozval se Michal .

,,Z toho pohledu mě jde mráz po zádech kluci . Stačilo málo a ani jeden by asi nepřežil . Fakt jsi Vlastíku velmi odvážný . Já bych se tedy hrozně bál v takové vodě plavat . '' potvrdil jeho slova Radim .

,,Jo to máš pravdu hochu . A kam teď ? Co jít ke skalám se podívat . Vezmem to přes remízek a koukneme se zda tam nebudou houby . '' navrhnul jsem já .

Ostatní stím souhlasili a šlo se dál . Při cestě jsem se počůral pěkně do plenky . Bylo mě jasné , že kluci jsou na tom stejně . Každému plenka ve předu začala vytvářet bouličku . Prošli sme remízek , kde jsme našli pěkné hříbky . Spravedlivě sme si je rozdělili . Měl jsem naštěstí u sebe papírovej sáček a do něj je dal . Došli sme konečně ke skalám . Koukal jsem se na ně a měl hned chuť po nich vyšplhat až nahoru .

,,Hele ani na to nemysli . Je mě jasné , že chceš šplhat po skále až nahoru . To máš , ale zakázané , tak se klidni . '' ozval se vedle mě bráška který mě četl myšlenky .

,,Nesmí mít kluci totiž zátěž na tu nohu . Měl jí hrozně moc ošklivě zlomenou jak sám Vlastík už pověděl . Když už se začal uzdravovat , tak si jí ne svojí vinou znova zlomil a měl zničené i ty dlahy a šrouby co tam má . Dlouho se musel pohybovat jen na vozíku a potom o berlích . Proto může vlastně jen chodit a to pouze s ortézou . Bez ní se může jen trochu opřít o špičky nohy . Běhat nesmí taky . Ikdyž  on by nejradši už šel na plnou zátěž a běhal bez omezení . Musíme ho hlídat aby se nic nestalo  '' prohlásil ke klukům bráška .

,,Aha , tak to radši půjdeme pryč . Podíváme se tedy k rybníku . A hlídat tě budeme Vlastíku všichni aby jsi nějak nezlobil '' odpověděl Radim .

,,Hele co je to tamhle za jeskyni ? Nikdy dřív jsem si jí nevšimnul '' prohlásil jsem já a ukázal směrem k ní .

,No ta tam už je od pradávna , ale měla zarostlý vchod . Pojďme se tam podívat . Cesta je tam dobrá  takže to Vlastíku zvládneš v pohodě '' odpověděl Radim .

Šli sme k jeskyni . Nebyl jsem moc rád , že mě kluci chtějí hlídat , ale na jednu stranu jsem se jim nemohl divit . Hlavně bráškovi , který věděl vše od začátku mého úrazu . Došli sme k jeskyni a nahlédli dovnitř .

,,Hele co je to tady za bedny ? Aby to tak souviselo s domkem co sme už odhalili . '' pověděl Marek když sme tam vešli .

..No je to nějaké divné ? Tohle jsou léky hoši a je jich tu šíleně moc . Asi by to chtělo nahlásit radši na policii . '' ozval jsem se já .

,,Jo to jsem slyšel , že se díky vám podařilo v domku po starý Proškový odhalit varnu pervitinu co tam měl mladej Poruba s jeho partou . To byla hodně nebezpečná parta , která tady terorizovala celou vesnici a okolí . Prej taky lítá ve vraždě Zdeňka a zmlátil Piškota do bezvědomí . Je dobře , že jsou všichni v lochu . Hele zavolej Vlastíku na policii ať se do Solic vrátí , že sme objevili něco co je bude zajímat . '' odpověděl Radim .

Šli sme raději ven a já zavolal na policii . Tam mě řekli , že moje číslo předaji kompetentí osobě a ta mě zavolá . Za chvilku se ozval telefon .

,,Zdravím tě , tady kapitán Pokorný . Prej ste zase něco objevili kluci . Tak povídej jsem jedno napnuté ucho . Doufám , že to stojí za to . Za chvilku totiž vyrážíme k vám . '' pověděl mě do telefonu .

,,Dobrý den pane kapitáne . Objevili sme jeskyni a v ní bedny s lékama . Je na nich napsáno nurofen , ibalgin a ibubrofen . Myslím , že se využívají pro výrobu drog . Je tady toho hrozně moc '' odpověděl jsem mu já .

Samím vzrušením sem se počůral zase do plínky .

,,Tak to máš pravdu Vlastíku . Tyto léky sme hledali , v domě nic nebylo . Tohle už nezapřou . Fakt jste kluci velmi odvážní . Mimochodem , vím i o té zachrané akci Vlastíku , kterou jsi organizoval a byl jejím hlavním aktérem . Řekni mě kde vás najdeme . Jedeme tam i s technikama . Ti se na to podívají a vše zajistí . '' odpověděl mi .

Pověděl jsem mu kde nás najde a rozloučil se .

,,Tak jo kluci . Jedou sem si to prohlédnout . Hele část nás tady zůstane hlídat a někdo musí jít k domu po Proškoví a tam čekat až přijede policie aby je mohli navigovat přímo sem . '' rozhodnul jsem co dělat dál .

Nakonec jsem zůstal na místě já s bráškou , Markem a Davidem . Ostatní odešli s Radimem pryč .

,,Hele to jsi mu vysvětlil pěkně Vlastíku s těma plenkama . Ve mě normálně hrklo když se na to Radim zeptal . Jinak jsem zvědavej jestli se provalí doma ta jejich záchrana . On totiž strejda Radima je zdejší starosta a druhej strejda je velitel místních hasičů , Ti to zřejmě řeknou mamce . No uvidíme . Jinak doufám , že jsi si nic neudělal s nohou když jsi skákal do tý vody . '' ozval se David .

,,No uvidíme co bude . Noha je bych řek v pohodě . Nějak mě nebolí , ale může se to projevit i později  .  '' odpověděl jsem já .

Za chvilku se objevil osobní automobil a za ním dodávky . Policie byla na místě . My sme jim vše řekli a potom šli na jejich žádost pryč . Zastavili sme se u rybníka na chvilku a potom se vrátili domů . Tam už čekala teta s psíma holkama . Ty nás začali vítat a olizovat .

,,Tak pojďte domů pánové . Máme tady zajímavou návštěvu . Jsem zvědavá co na ní řeknete . Nejdřív vás všechny , ale přebalím . Určitě to potřebujete jako sůl . '' přivítala nás teta .

Odešli sme do koupelny kde nám vyměnila všem plínky a pak nás nasměrovala do kuchyně . Tam seděl jeden pán .

,,Ahoj kluci . Vy dva mě znáte tak se představím tady Péťovi a hlavně Vlastíkovi . Jmenuji se Petříček a sem zdejší starosta . Přišel jsem vám poděkovat za několik věcí . Nejdřív ste ze svojí odvahou vypátrali a pomohli dopadnout vařiče drog a taky vraha . Je to mladej Poruba ze svojí partou . To hlavní , ale je , že ste zachránili dva lidské životy . Jde o Roberta Kycla a Karla Chromského . Tím , že jsi se Vlastíku vrhnul do rozvodněného potoka a včas je dostal z ostrůvku jsi jim zachránil život i zdravý . Vím moc doře , že je momentálně ostrůvek celý pod vodou . Taky moc dobře už vím , že jsi po těžkém úrazu a i přesto jsi ryskoval znova zranění aby jsi ty kluky zachránil . Takže vám za to děkuji a zároveň vás všechny zvu zitra na radnici . Tam dostanete ocenění za svůj čin a taky bude slavnostní oběd . '' promluvil k nám .

Přitom nám všem postupně stisknul pevně ruku a díval se do očí . Všimnul jsem si , že tetě tečou po tvářích slzy . Když se s náma pan starosta rozloučil , tak si nás teta posadila za stůl .

,,Teda kluci já jen zírám co se tady děje . Je mě jsné , kdo je opět hlavním strůjcem záchrané akce . Doufám Vlastíku , že sis nic neudělal s nohou . Raději dnes už budete kluci doma a nic nedělejte . Stejně už bude za chvilku večer . Zítra tedy půjdete na radnici . No a taky nemám moc dobrou zpávu Vlastíku . Dnes mě přišlo předvolání k soudu . Ten se bude konat v září a je to stání s panem Janouškem ohledně vraždy maminky . Jdu tam taky jako svědek . Ty zřejmě tam budeš jako koruní svědek . No nic , teď na to Vlastíku nemysli a běžte si kluci hrát . '' pověděl nám teta a my šli do pokoje .

,,Tak co budeme kluci dělat ? Pustíme si mašinky ? Něco co budeme dělat a při tom sedět . Ty Vlastíku bez diskuze budeš jen odpočívat a nikde neběhat . '' pověděl David .

,,Tak třeba mašinky , No a zítra odpoledne bychom mohli konečně k rybníku ne ? Už bych si docela rád zaplaval . '' potvrdil jsem mu co budeme dělat .

,,Nojo ono vodní torpédo nevydrží dlouho na suchu co ? '' rýpnul si tentokrát bráška .

,,Samozřejmně suchozemče . '' odpověděl jsem mu já .

Pohodlně sme se rozložili po zemi a pustili se do stavby kolejiště . Bela nás při tom pozorovala , zatím co Brita po ní lezla a různě jí mordovala . Za chvilku naštěstí usnula a byl od ní klid . Když sme sestavili kolejiště , tak jsme začali jezdit . Já sem ležel na boku a využil této polohy abych se pěkně v klidu vykadil do plínek . Stačilo se jen uvolnit a za chvilku se mě vše hrnulo pod zadeček do plenky kde jsem měl hned pěknou nálož . Péťa který mě sledoval za se nadzvednul a taky vše pustil do plínek . Potom si do toho sednul a ještě vše pěkně v plínce rozpatlal . Po nějaké době mě zazvonil mobil . Volal tatínek jak se prej máme .

,,Hele moc dobře od Hanky vím co se tam děje . Tebe tedy někam s Péťou taky pustit . Doufám , že se nikomu nic nestalo . Jinak tady máš předvolání k soudu Vlastíku který bude v září . Hlavně ať se ti teta podívá večer na nohu . No jsi teda hrdina synku . Zachránil jsi dva lidské životy . '' pověděl mi do telefonu .

Chvilku sme si povídali on se pak rozloučil a zavěsil . Po nějako době pro nás přišla teta ať jdeme na večeři . Po ní sme ještě rychle vyvenčili obě holky a šlo se do koupelny . Tam nás postupně odbalila z plínek a důkladně vykoupala . Mě teta prohlédla nohu a zjistil , že tam mám malou modřinu a menší otok .

,,No Vlastíku , snad stím nebudeš mít něco vážného . Promiň , ale tohle vyfotím a pošlu raději tatínkovi ať to vidí sám . Zítra už žádné blbnutí prosím tě . '' .

Skutečně mě nohy vyfotila a potom nás všechny zabalila do plínek na spaní . Po vyčištění zubů sme šli do pokojů a popřáli si dobrou noc . Za chvilku jsem jako vždy už spal .

Ráno mě vzbudil divný pocit . Něco po mě lezlo a měl jsem zalehlý obě uši . Když jsem otevřel oči , tak sem z jedné strany viděl Belu a z druhé Britu . Obě mě současně olizovali . Vedle postele stáli kluci a jen se pochechtávali .

,,Tak šup vstávej Vlastíku . Po snídani se vydáme do obchodu a potom už na radnici . '' určil program David .

Já položil Britu na podlahu a chtěl se postavit . Jenže Marek mě v tom zabránil .

,,Něco ti schází ne ? Koukej si jí hned vzít . '' řekl nekompromisně a dokonce mě držel abych se nemohl zvednout .

Vzal jsem si ortézu a šel za klukama do koupelny kde nás čekala teta aby nám všem vyměnila pořádně mokré plínky . Bráška a Marek byli ještě k tomu i pokakaný , tak je musela důkladně umýt . Potom nám všem dala suchou plínku a poslala do kuchyně ať se nasnídáme . Po jídle sme dostali seznam věcí a šli do obchodu . Všimnul jsem si , že si hodně lidí nás prohlíží a kdekdo nám i mával na pozdrav . V obchodě jsem hned po vstupu slyšel pozdrav od vedoucího prodejny .

,,A hele naši hrdinové z Rychlé roty jsou tady . To máme dnes vzácné zákazníky . Račte chlapci dál a vybírejte dle svého gusta . '' .

Nakoupili sme podle seznamu a po zaplacení se vydali domů .

,,Tak bych řek , že nás zná už celá vesnice a všichni ví co se stalo . '' prohlásil jsem já .

,,Jo to víš Vlastíku , na vesnici se nic neutají  to si pamatuj . '' dostalo se mě od Davida odpovědi .

Doma sme tetě odevzdali nákup a ona nás převlékla jako když sme chodili do kostela . Sama se slavnostně oblékla vzala si kamreu aby prej tu slávu mohla natočit a šlo se na radnici . Tam nás přivítal pan starosta a odvedl nás čtyři v zasedací místnosti do jejího čela . Víděl jsem tam několik lidí a mezi nimi i muži v uniformě a taky pana kapitána Petříčka . Ten se s náma pozdravil a hned představil druhé dva muže .

,,Kluci představují vám mého nadřízeného pana podplukovníka Chrobáka a velitele zdejších hasičů kapitána Kincla . '' .

Oba muži nám podali ruce a prohlásili , že jsou rádi když osobně můžou poznat hrdiny . Na pokyn pana starosty sme se posadili a byl zahájen program . Na konci se otočil k nám .

,,Vážení přítomní , dva z chlapců vám nemusím představovat , protože jsou to obyvatelé naší vesnice , ale druhé dva vám rád blíže představím . Ten první je Petr Sítný a druhý jeho bratr Vlastimil Sítný . K němu kromě jeho hrdinských činů o kterých jsem již mluvil musím ještě něco prozradit . Ti z vás kteří se zajímají o sport jistě víte o koho se jedná . Vlastík jako první v historii naší země se stal vícemistrem Evropy v plavání na 200 metrů volný způsob , dále vícemistrem světa na 400 metrů a konečně mistrem světa na 200 metrů oboje volný způsob ve své věkové kategorii . K tomu se stal třikrát vícemistrem a třikrát mistrem republiky v plavání taktéž na 200 metrů volný způsob . Má tedy v sobě velmi mnoho vnitřní síly a tudíž i chápu , že se dokázal v silně rozvodněné vodě pohybovat . Všichni čtyři chlapci budou proto oceněni medajlí za hrdinství a Vlastík ještě řádem Svatého Floriána I. stupně který se uděluje hasičům za mimořádné služby , protože riskoval i přes svoje těžké zranění nohy kvůli kterému musí nosit stále ortézu . Prosím vás chlapci pojďte si přebrat ocenění . '' .

Rozechvěni sme povstali a všichni přebrali medajle . K tomu nám dali taky poukazi na oblečení dle našeho výběru . Potom byl čas abychom za ně poděkovali . Kluci to nechali na mě .

,,Všem vám za nás velice děkuji za toto ocenění . Chci říct , že sme to udělali rádi a vždy bychom jednali stejně . Pomoci a zachránit lidský život by mělo být automatické . Totéž platí o pomoci dopadnou ty kteří velmi těžce a vážně porušují zákony . Ještě jednou moc děkujeme a přeji vám za nás příjemný zbytek dne . '' .

Po skončení mého proslovu se ozval bouřlivý potlesk a my čtyři se za doprovodu pana starosty a ostatních lidí vydli ze sálu pryč . Teta vše sledovala , natáčela na kameru a bylo vidět , že brečí štěstím a dojetím . Potom následovalo focení a po něm slavnostní oběd . Když vše skončilo a my se vrátili domů , tak sme si vzali věci k rybníku a šlo se plavat . U něho sme se potkali s klukama od Radima a i jeho bráchou Robertem . Karel tam nebyl , ale kluci hned řekli , že ho jeho maminka nechce vůbec pustit samotného ven . Robert ke mě přišel .

,,Ahoj Vlastíku . Už vše vím tady od bráchy a moc ti děkuji , že jsi nás zachránil . '' a podal mě ruku .

,,Hele vůbec o tom nemluv , nic to nebylo . '' .

Potom sme se rychle za keřem převlékli do plavek , já si na břehu sundal ortézu a šlo se plavat . Ze začátku sme spíš jen tak blblive vodě , ale já jsem se rozhodl si potom dát aspoň dva rybníky po mém . Kluci jen řekli , že oni taky budou plavat , ale závodit semnou ne .

,,Žralok by stejně uplaval někam do dálky než by se k němu přiblížil kapr . '' okomentoval to David .

Ostatní dny rychle utekly a byl tady den odjezdu . Přijel pro nás tatínek a po svačině sme vše naložili do auta . Rozloučit se přišla celá Radimova parta .

,,To je škoda kluci , že už musíte domů . Tak za rok se doufám všichni opět potkáme . '' rozloučil se s náma za všechny .

 Podali sme si s nima ruce a nastoupili do auta . Tatínek vyjel z dvora a zamířil skrz vesnici na výpadovku . Po cestě nám mávali lidi na rozloučenou .

Po několika hodinách sme se dostali domů , kde nás všichni přivítali jako hrdiny . Tím ale prázdniny skončili a bylo na čase se chystat do školy .




Pokračování příště , tedy až mě něco kloudného napadne a nebo začnu psát jiný příběh nebo dopíšu nějký rozepsaný . Klidně mě můžete dát tip který dopsat , nebo na další pokračování tohoto přáběhu .

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Nový domov 21
« Odpověď #1 kdy: Června 23, 2021, 10:19:06 »
krásný příběh, dál bych pokračoval. S Vlastíkovým tatínkem je to stále otevřené, tak jsem zvědavý, jak to dopadne

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 21
« Odpověď #2 kdy: Června 23, 2021, 14:17:30 »
Velmi hezké, já osobně bych v příběhu Vlastíka pokračoval. Velmi mne nadchlo to Vlastíkovo hrdinství.

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Re:Nový domov 21
« Odpověď #3 kdy: Června 23, 2021, 19:17:46 »
Tak poprosím o typ , co by mohl Vlastík dál prožít . Ano v dalším díle se uzavře záležitost Vlastíkova otce .