Autor Téma: Nový domov 19  (Přečteno 1528 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 19
« kdy: Května 23, 2021, 23:11:38 »
                                                                  Nový domov
      19 . Co bylo dál u moře , návrat domů , odjezd k tetě , dobrodružství začíná .


Omlouvám se za pravopis .

První den u moře rychle utekl . Najednou se začali všichni zvedat a odcházet pryč .

,,Copak se děje ? Kam všichni najednou jdou ? '' položil jsem otázku .

,,No kam by šli než na večeři . Už je půl sedmé broučku . Tak šup lidi , jdeme zpět na hotel . '' prohlásila maminka .

Po přebalení na pokoji jsme šli na jídlo . To bylo opět přímo výtečné . Tentokrát jsem si dal kus kraba a Lenka opět ohrnovalo nos co to jím .

,,Zase potvora z moře vytažená jo ? '' .

,,Samozřejmě králíčku . Hlavně jez rychle ať ti to nezvadne . '' vrátil jsem jí její hlášku rychle já zpátky .


  Potom sme se šli podívat na večerní program . Maminka s tatínkem si dávali míchané dringy a nám objednali taky , ale bez alkoholu . Při popíjení jsem se koukal kolem sebe a bylo mě fajn . Měl jsem u sebe lidi které sem měl rád a oni mě , celou svoji rodinu . Konečně jsem doufal , že už bude klid a minulost se mě nebude už nikdy připomínat . Jen mě bylo jasné , že vše úplně skončí až odsouzením bývalého táty za vraždu první maminky . Taky jsem se těšil k tetě abych se mohl jít podívat kde maminka odpočívá a na to co tam prožijeme společně s bráškou za dobrodružstvý . Po nějaké době sme se vrátili na pokoj . Maminka s tatínkem nás vykoupaly a zabalily do plenky na noc která byla jako vždy o dost silnější . Na sobě sme měli jen pěkné barevné batolecí tričko a plínky .

,,Je tady hodně teplo i v noci Vlastíku a tak ti bude stačit jen tričko na spaní . Zbytečně by ses potil . ''  pověděla maminka a odvedla nás do pokoje , kde nás uložila do postýlek a mě sundala ortézu .

Po přání dobré noci odešla . Popřáli sme si i s bráškou a šlo se spát . Usnul jsem velmi rychle .

Ráno sem se vzbudil první a to úplně mokrej i pokaděnej . Plenka toho měla dost . Podíval sem se na ní . Byla pěkně vyboulená z toho jak byla nacuaná močí . Sáhnul jsem si na zadeček a cítil pohmatem tu nálož v plence . Bráška spal na boku a zády ke mě . Měl na sobě tričko a pěkně se vydouvající plínku která byla už na pohled pořádně nacucaná močí . Spal totiž odkopaný a tak mi nabízel moc pěkný pohled na zadeček obalený plínkou . Najednou se mu na zadečku začala dělat boule a plenka se pěkně nadouvala . Ozvalo se slabé praskání igelitu jak plenka nabývala na objemu . Nojo došlo mě , on si tam začal právě v úplné pohodě kadit . Ani nevím jak mě to napadlo jsem mu dal na zadeček ruku a cítil tak jak jí pěkně plní . Za chvilku se Péťa vzbudil .

,,Ahoj bráško , tak máme před sebou další super den . Po snídani asi půjdeme k bazénům a po obědě k moři . Taky se pojede na výlet určitě a na místní trhy . Jak se jinak cítíš a co noha ? '' zeptal se mě .

,,Ahoj , no cítím se celkem dobře a noha je docela v pohodě . Je to tady moc bezva . Hele přemýšlel jsem , že bych dal celé rodinně větší dárek . Jen čekám na příležitost kdy vše udělat . '' pozdravil jsem se sním .

Za chvilku vešli holky aby nás přabalily do čistých a suchých plínek . Po snídani se šlo k bazénům na tobogány .

 Odpočívali sme na lehátkách když najednou k nám přišla paní a začala mě a brášku lákat na program . Naštěstí mluvila česky .

,,Ahoj kluci , nechcete se zůčastnit závodů v plavání ? Je to 100 metrů volný způsob ve vaší věkové kategorii . '' .

,,No jedině tady bráška by mohl jít . Já nezlobte se , ale nepůjdu . '' odpověděl sem já .

,,No a proč nechceš jít ty ? Nechce se ti nebo chceš jen ležet a odpočívat ? A nebo se bojíš , že prohraješ ? '' začala mě přemlouvat .

Mezi tím přišla ještě jiná paní . Ta se na mě obrátila a přitvrdila .

,,A nebo je tady někdo spíš prostě linej co ? '' .

,,Takže vám to řeknu jinak . Víte co je to sportovní čest ? Protože jí mám , tak právě ta mě nedovolí se těchto závodů účastnit . Nebylo by to sportovní vůči ostatním závodníkům . '' odpověděl jsem v klidu .

,,Jo , tak nám to zkus vysvětlit . '' vybídla mě ta druhá .

,,Já vám to klidně řeknu . Asi nesledujete sport co ? Hlavně tedy plavání o kterém je tady řeč . Tady bráška se jmenuje Vlastimil Sítný . Říká vám to něco? '' ozval se Péťa .

Ta druhá jen zavrtěla hlavou , že ne . Zato ta první trochu zbledla . A hned se začala tvářit jinak .

,,Vlastimil Sítný ? Trojnásobný vícemistr a mistr republiky , vícemistr Evropy v plavání 200 metrů volný způsob a hlavně  čerstvý vícemistr v délce 400 metrů a mistr světa na 200 metrů volný způsob ? Ty jsi skutečně tento Vlastimil Sítný ? No tak to se už nedivím , že nejdeš plavat s ostatnímy . Porazil bys je velmi snadno a nemohlo by tě to ani
 těšit . Co bys řek tomu , že tam půjdeš jako čestný host a předáš vítězům ceny ? Bráška ať jde s tebou . '' ozvala se po chvilce klidu ta první .

,,Tak to by šlo . Jdeme bráško ? '' ozval jsem se já když sem potvrdil , že jsem to skutečně já ten o kterém se mluví .

Řekli sme rodičům kam jdeme a odešli v doprovodu té první paní . Došli sme k většímu baténu kde bylo už vše
nachystané . Já s bráškou sme se posadili mezi diváky . U bazénu bylo celkem dost dětí , které se přihlásili do závodu .
Paní mluvila několika jazyky a oznámila , že se konají závody v plavání v délce 100 metrů volný způsob .

,,Před zahájením závodu , mě dovolte abych zde přivítala člověka který sice dnes závodit nebude , protože jak sám prohlásil mu to nedovolí sportovní čest , ale o tomto sportu ví víc než my všichni tady . Dovolte mi tady přivítat trojnásobného vícemistra a mistra České republiky v plavání 200 metrů volný zposob , jednonásobného vícemistra Evropy v téže disciplíně a hlavně čerstvého vícemistra světa v délce 400 metrů a konečně mistra světa v délce 200 metrů a to vše volný způsob Vlastimila Sítného . Velmi nás těší , že je zde a přejeme mu klidný a pohodový pobyt u
nás . '' představila mě paní .

Já povstal a ozval se mohutný potlesk . Zamával jsem lidem a sešel k bazénu kde jsem si podal z hlavním rozhodčím ruce . On začal mluvit a to naštěstí německy a já mu tak rozuměl .

,,Ahoj vítám tě tady . Jsem hlavní rozhodčí Hans a těší mě , že tě osobně poznávám . Hlavně mě je ctí podat ruku tak výkonému sportovci jako jsi . Pokud nepolevíš ve svém výkonu , tak jednou se dostaneš i na olimpiádu , to mě věř . Samozřejmně by nebylo od tebe čestné , když by jsi šel závodit s někým kdo má jinou úroveň nž ty sám . '' .

,,Máte pravdu je to tak . Nebylo by to čestné a moje sportovní čest by to zničilo . A na olimpiádu mám s tím co umím ještě daleko . Pojďme to spolu odstartovat . '' vybídnul jsem ho já .

Předstoupili sme před závodníky .

,,Vážení závodníci jsem rád , že vás můžu pozdravit a popřát vám mno úspěchů do závodu . Jen vám chci říci , že i já jsem takto začínal . Tedy zcela od začátku . Nemůžete si rozhodně myslet , že se postavíte na startovací blok a hned budete sbírat úspěchy a první ceny . Cesta na vrchol je hodně moc příkrá a pořádně kluzká . Kdo chce dosáhnout velkých úspěchů , tak musí velmi tvrdě a hodně moc dlouho trénovat nejenom plavání , ale i posilovat . Přeji vám mnoho štěstí . Připravte se k závodu . '' vybídnul jsem všechny .

Jedna paní vše tlumočila do němčiny , angličtiny a ruštiny . Já totiž mluvil pouze česky . Závodníci se přichystali na start a já odstartoval první část . Ostatní sem nechal na jiných . Všichni závodili dobře a podle pravidel . Já si šel sednout k bráškovi a sledoval jak závodníci plavou . U některých jsem zpozoroval skutečný talent . A u všech to hlavní . Zápal pro věc a velkou chuť vyhrát . Závod trval asi tak přes hodinu a půl . Nakonec byli vyhlášeny výsledky . Vzal jsem pohár pro vítěze a šel ho předat chlapci ze Slovenska . Druhý byl Němec a třetí Polák .

,,Ahoj , gratuluji ti k úspěchu . Plaveš skutečně hodně dobře . Pokračuj dál , poctivě trénuj a dosáhneš určitě velkých úspěchů . Jednou se třeba i setkáme spolu na nějakém závodě jako soupeři  '' podal jsem mu ruku a pohár .

On mě poděkoval . Předal jsem medajle a ocenění i dalším . Všichni se semnou společně vyfotili a já jsem se jim i podepsal . Po závodech sme s vrátili k rodičům a holkám .

,,Tak jak jsi dopadl bráško ? '' zeptala se mě Lenka .

,,Nijak , já jsem nezávodil . Víš těžko může závodit mřenka se žralokem v rychlosti . To by nešlo a přece jenom mám v sobě čest . '' odpověděl sem jí já .

Sundal sem si ortézu a šel s bráškou plavat do bazénu .

,,Nojo , žralok už byl dlouho na suchu a musí jít do vody . '' rýpla si Péťa která se společně s Lenkou opalovala .

,,Přesně tak suchozemče . Hlavně se holky nepřipečte moc do červena . Pak si vás budou lidi plést s něčím jiným '' vrátil sem jí její poznámku .

Dny utíkali hrozně moc rychle a už se pomalu blížil poslední den našeho pobytu u moře . Všichni sme byli moc pěkně opálení . Některé dny sme strávili na výletech a to na replice pyrátské lodi , v mini ponorce a předposlední den na
trzích . Maminka mě pomohla vybrat na místě peníze a já koupil klukům , tetě , babičce a dědečkovi nějaké drobnosti . Taky pro sebe a to novou mašinku na naše kolejiště . Naštěstí jsem věděl rozměr kolejí , takže mě bylo jasné , že bude fungovat . Potom už nastal poslední večer našeho pobytu u moře . Před tím jsem několikrát mluvil s bráškou o dárku pro celou rodinu . Dohodli sme se , že poslední den jim vše řeknu . Vířivku jsem už totiž přes internet objednal a věděl , že v srpnu dorazí k nám domů . Měl jsem už zpracovaný i projekt jak má místnost vypadat .

 Seděli sme u stolu a popíjeli drinky .

,,Tak to řekni bráško co jsi pro všechny vymyslel . '' pobídl mě Péťa .

,,No copak máte za tajnosti kluci . Neušlo mě to , že něco vy dva chystáte . Tak šup , ven stím .'' prohlásila maminka .

,,No nejdřív taková menší otázka . Vedle bazénu doma je ještě menší místnost . Jaký má vlastně účel ? Nic tam není pokud vím '' začal jsem nenápadně já .

Bráška mě zatím zaběhnul na pokoj pro tablet , kde sem měl už udělanej návrh , jak má místnost i s vířivkou vypadat . Měl jsem ho pouze potvrdit a poslat zálohu dopředu .

,,No upřímě Vlastíku zatím nevím . Chtěli bychom tam mít časem vířivku . Jenže čas nás dost brzdí '' odpověděl mě tatínek .

,,Tak to je super lidi . Já měl totiž zcela podobný nápad . Už jsem na tom zapracoval a takto by mělo vše vypadat . Rozhodl jsem se , že vám to všem dám jako dárek . Nebýt vás všech , tak jsem kdoví kde a rozhodně bych nedosáhnul úspěchů jaké se mě povedli . Nechci lidi nic  slyšet na téma peníze a , že je to drahé . Mimochodem , takto by to mohlo vypadat . Vchod bude jak s chodby tak i od bazénu . Prosím račte se podívat samy .  Teď jsem vydělal hodně slušné částky a snad brzo přijde i to odškodnění . '' prohlásil jsem já a ukázal všem na tabletu fotky jak by mohla místnost vypadat .

Maminka chvilku jen tak seděla a tak jako všichni na mě koukala hodně vyjeveně . Potom vstala a přistoupila ke mě . Já se postavil a ona mě velmi pevně obejmula a dokonce se rozbrečela .

,,Vlastíku , vždyť my to udělaly hrozně moc rádi . Dobře , asi jsi už zajistil víc věcí a my ti všichni děkujeme . Kdy by to měli začít dělat ? '' pověděla když se uklidnila .

,,Začnou stím v srpnu , hned jak odsouhlasíme návrh a já pošlu zálohu . Tak se na to prosím všichni podívejte . Ta vana je velká abychom se tam všichni vešli . Je samozřejmě vyhřívaná a má nezavislý ohřev vody , takže se tam dá být krásně i v zimě . Ta firma udělá všechny stavební i úklidové práce , takže nebudete mít stím nikdo žádnou starost . '' odpověděl jsem já a čekal na vyjádření ostatních .

 Všichni souhlasili a já po připojení na WI-FI poslal jak souhlas s návrhem tak i zálohu . Za nějakou dobu sme šli na pokoj a nastala poslední noc u moře . Druhý den jsme po snídani počkali na transfer na letiště a vrátili se domů .

Tam maminka vyprala všechny věci a za tři dny tatínek mě , brášku a Belu odvezl k tetě na prázdniny . Přivítání bylo samozřejmě veliké . Kluci mě , ale překvapili . Teta jim dala za vysvědčení štěně .

,,Hele bráško , zmenšenina Bely viď ? Vždyť je to stejná rasa jako je ona . '' prohlásil jsem , když sme se přivítali . A mrňous se nám pletl pod nohy a všechny olizoval .

,,Nojo máš pravdu . Snad ho Bela přijme . '' odpověděl mě on a šel jí pustit z auta .

Bela byla úplně v klidu . Nechal se od štěnete očuchat a jako ve správné ženské se v ní probudil instinkt matky a hned vzala to štěna za své .

,,Jak se vlastně jmenuje ? '' položil sem otázku a koukal se s ostatníma jak ten prcek morduje Belu , ta jen klidně leží a nechá ho po sobě lést .

,,Je to holka a jmenuje se Brita . Tak šup kluci , jde se dovnitř . Ty se teď Vlastíku s Péťou ubytuješ a dáte si společně svačinu po které můžete vyrazit všichni ven . Nejdřív vám , ale udělám kontrolu a výměnu plenek . Všichni je totiž nosíte po celou dobu  co tady budete , když si to tak přejete . '' ozvala se teta a my šli dovnitř .

Šel jsem za klukama do pokoje , který býval můj když sem tady byl vždy na prázdninách . Kluci měli totiž svůj společný . V pokoji se skoro nic nezměnilo . Jen přibyla ještě jedna postel pro brášku . Teta s klukama a tatínkem nás nechali chilku osamotě a my si spolu vyndali pár věcí . Vybalit chtěla ona sama jak prohlásila . Já jsem vzal dárky pro ní a kluky a šel jsem s bráškou do kuchyně kde na nás čekali . Teta nás nejdřív nasměrovala do koupelny kde nás postupně všechny přebalila do čistých a suchých plenek . Zatím nám všem nechala jen trička s tím , že po svačině si vezmeme kraťasy a můžeme vyrazit ven .

Když sme si dali svačinu , tak se tatínek s náma rozloučil a odjel zpět domů . Teta nás poslala do pokojů a tam nám dala kraťasy na ven .

,,Tak jo kluci , běžte se proběhnout a vemte s sebou obě psí holky . Žádné hlouposti ale nedělejte . Za dvě hodiny ať jste doma na večeři a to včas . '' řekla nám po oblečení teta .

Vzali sme raději s sebou vodítka pro psi a šlo se ven .

,,Tak kam vyrazíme kluci ? Rád bych se podíval co je tady nového pokud možno . '' zeptal jsem se já .

,,No vezmem to kolem rybníka a ukážeme vám dvěma bunkr . Ten starý je už dávno Vlastíku rozbitý a tak sme udělaly spolu s bráchou novej . Hele je fakt super , že jsi tady konečně u nás po těch letech . No parta kolem Radima je furt stejná , ale my se na ně raději vykašleme . Nechceme aby se ti něco stalo . Jsme totiž rádi , že už můžež docela obstojně chodit a známe moc dobře jak to u tebe chodí když začneš hájit práva druhých '' ozval se David .

Šli sme tedy společně vesnicí dál . Vše bylo tak jak jsem si pamatoval . Některé domky měli novou fasádu a na náměstí byl nový obchod .

,,Jo hele a ještě stojí furt domek starý Proškový ? Vždycky byl takovej strašidelnej a ona taky . '' ozval jsem se já po chvilce povídání jak bylo u moře .

,,No domek stojí , ale stará Prošková loni zemřela . Dědicové se hádají o domek , ale hlavně o pozemek . Na ovoce tam stejně chodíme dál , tak ho uvidíš . '' odpověděl mě Marek .

,,Víš bráško , to je dům na úplném okraji lesa . Vždy vypadal hodně tajemně a my tam každou chvíli chodili na ovoce . Baba Jaga jak sme tý paní říkali , nás vždycky honila s holí v ruce když přišla občas na to , že jí češeme úrodu . Většinou si na nás i stěžovala doma . Stejně jí vše opadalo , tak nechápu o co jí šlo , ale maliny měla nejlepší v celém okolí '' vysvětlil jsem bráškovi o čem se vlastně bavíme .

Šli sme dál až k rybníku . Já se na něho zálibně a zasněně podíval . Hned se ozval Martin .

,,Hele sklidni a vipni tu svojí turbínu na vodním torpédu . Plavat se půjde asi zítra . '' .

,,Jo v pohodě . Vypadá furt super jako vždy . '' odpověděl jsem já .

Jen obě psí holky se vrhli do rybníka rovnou . Za chvilku sme šli dál a po krátké chůzi byly v bunkru . Ten se fakt klukům povedl . Otevřeli dveře a vešli sme dovnitř . Na stole ležela naše kronika .

,,No to si děláte kluci legraci ze mě ? Vy jí celou dobu opatrujete ? Tohle je totiž bráško naše kronika . Měli sme my tři tady partu a říkali sme si Rychlá rota . Tak to jste mě kluci tedy dostali . '' prohlásil jsem s nadšením já a začetl se do ní .

Poslední společný zápis byl ze dne kdy sem odjížděl naposledy domů . Pak tam byla poznámka od Davida , že naše parta zatím končí , protože nemají o mě žádné informace .

,,Tak jo Vlastíku . Je na čase naši partu obnovit . Samozřejmě , že v původních funkcích . Já budu písař , ty vedoucí , Marek kronikář . No a náš nový člen bude tady Péťa . Doufám tedy , že se k nám přidáš a ty Vlastíku , že jako vedoucí souhlasíš . '' prohlásil David .

Samozřejmě , že jsem souhlasil a tak byl bráška přijat do naší party . Chvilku sme posedávali v bunkru , ale byl čas jít dál . Když se Marek zvednul , tak jsem si všimnul na zadečku slušné boule . Pokadil se prostě do plínky . Já byl taky už slušně mokrej a věděl sem , že na tom jsou všichni podobně jako já . Potom sme vyšli ven . Obě psí holky běhali kolem nás . Zašli sme se podívat k domu o kterém sme mluvili už po cestě . Byl skutečně velmi zchátralý . Jediné co mě udivilo , že tam byl celkem čerstvý záhon na kterém , ale nic nerostlo .

,,On tady někdo bydlí ? '' zeptal jsem se já .

,,Ne . Proč se ptáš ? Něco tě zaujalo Vlastíku ? '' zeptal se David .

,,Jo , tamhle je celkem dost čerstvý záhon . No hele pojďme teď domů . Vrátil bych se sem bez psů radši později . '' navrhnul sem další postup , protože Brita celkem hlasitě začala štěkat a dorážet na Belu .

Když sem se otočili k odchodu , tak jsem zahlídnul vedle domu nějaký pohyb . Kousek dál po cestě se ozval trchu dunivý zvuk a bráška se záhadně usmál . Nojo , právě se pokadil do plínky . Šli sme domů , kde na nás čekala už teta s večeří . Jediné co mě nedávalo spát a furt jsem na to myslel , byl onen záhon a záhadný pohyb u opuštěného domu .




Pokračování příště .

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 19
« Odpověď #1 kdy: Května 24, 2021, 14:26:25 »
Skvělý příběh, těším se na jeho další pokračování, předpokládám, že ten záhon nebude jen tak.