Autor Téma: Nový domov 20  (Přečteno 1895 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 20
« kdy: Května 30, 2021, 22:15:20 »
                                                                   Nový domov
               20 . záhada záhonu vyřešena  , nenadálé drama , smíření .

Omlouvám se za pravopis .

,,Akorát v čas kluci . Tak šup kontrola plínek a potom večeře . Jak koukám tak Péťa i Mareček jsou pokakaný , Davídek je pěkně mokrej . No a ty Vlastíku právě začínáš taky plnit plínku z druhé strany viď ? Tak se vklidu vykakej a potom přijď dovnitř . Ty Davčo otři oběma holkám tlapky a můžou jít dál . '' přivítala nás teta .

S kakáním do plenky měla pravdu . Když sme přišli domů , tak jsem to tam taky pustil pěkně na plno . Kluci odešli dovnitř , zatímco já jsem končil svoje dílo do plenky . Pěkně sem tlačil vše do plínek . Chvilkama jsem při tom popocházel a trochu hekal . Byl sem skutečně jako malej klučina . V pochodu s trochu pokrčenýma nohama sem kadil do plínky . Cítil jsem , jak se mě vše hrne do vnitř .

Když jsem byl hotovej , tak sem šel za klukama dovnitř . Plenka se mě prohýbala z extra váhy pěkně na zadečku . Našel jsem je v koupelně . Bráška už byl dokonce umytej a čekal nahatý obalený osuškou až bude zabalen do čisté plenky . Teta akorát myla Marka . Když viděla , že jsem přišel , tak mi jen řekla ať chvilku počkám . Zvuk tekoucí vody mě donutil , že sem se opět počůral . Když teta skončila s očistou Marka , tak přistoupila ke mě a svlékla mi oblečení , sundala ortézu a já měl na sobě už jen pěkně plnou a mokrou plenku . Ta se ještě vís prohla z extra váhy co v ní byla . Postavila mě do vany a teprve až tam mi sundala zcela mokrou a pěkně plnou plínku .

,,Nojo , jako malej klučina . '' okomentovala moji nálož v plínce .

Tu vzala a vyhodila do koše . Důkladně mě umyla a po zabalení do osušky nás začala balit postupně do plínek . Nejdřív šel bráška . Vyšplhal se na přebalovací stůl a čekal až mu dá teta čistou plínku . Ona nečekala a vyndala jí z balíku . Rozložila a když bráška nadzvednul zadeček tak mu jí pod něho dala . Jemně mu roztáhla nohy od sebe a pěkně ho do ní zabalila . Potom šel na řadu Marek a nakonec já .  Davču jenom po sundání plínky otřela mokrou žínkou mezi nohama . Když bylo hotovo , tak nám dala zpět pěkně barevná batolecí trička , mě zpátky ortézu a šli sme  do kuchyně na večeři . Při jídle nás seznámila s plánem na druhý den . Byla neděle a já moc dobře věděl , že se půjde ráno do kostela .

,,Tak jo kluci plán na zítra . Vím , že pro tebe to bude Péťo novinka , ale ráno po snídani se jde do místního kostela na mši . Po cestě zpět se zastavíme na hřbitově a potom až se vrátíme půjdete kluci ven . ''

,,Tak jo teto . To asi chceš ukázat tady bráškovi , kde odpočívá jeho první maminka viď ? '' zeptal se bráška .

Byl jsem rád , že konečně uvidím kde maminka odpočívá . Teta mu to jen potvrdila . Po večeři sme šli do pokoje kluků . Bela běžela s náma zatímco Brita se stočila do pelíšku a usnula .

,,Hele nad čím přemýšlíš bráško ? Vypadáš zadumaně . Děje se něco ? Jsi v pořádku ? Nebolí tě noha ? Hele musíš furt myslet na to , že nemůžež jí dávat ještě plnou zátěž . Nezapomeň co říkal tatínek s dědečkem .'' začal se hned ptát když sme vešli do pokoje bráška .

,,Noha je celkem v pohodě . To se zvládne , musím jí víc rozchodit spíš . No je mi záhadné , že u opuštěného domu se nachází celkem novej záhon . A když sme odcházeli , tak jsem tam zahlídnul nějakej pohyb . Hele kluci , šel bych se tam zítra podívat , ale buď jen s Belou nebo bez holek úplně . Brita tam začala štěkat a to není moc dobrý . Musí tam být někdo na černo navezenej . Rozhodně na duchy nevěřím . '' seznámil jsem je se svojí úvahou .

,,No tak to je tedy zajímavé . Belu bychom mohli třeba potřebovat  , tak bych jí raději vzal s sebou , ale s Britou máš pravdu . Ta by jen štěkala , protože by to brala jako hru a to by nebylo dobrý . Jinak souhlasím s tebou , že je to zvláštní . No my tam s bráchou už několikrát byly , ale ničeho jsme si nevšimly . Naposled sme tam šli asi tak před měsícem . Pak jsme byly oba na táboře a potom doma s Britou . A co se týče tebe Vlastíku , tak buď fakt v klidu s nohou . My se tě ohlídáme to se neboj . Sme na tebe tři , tak nezlob . Nechceme nikdo , aby se ti něco stalo znova . Fakt buď rád , že tady můžež být a nějak fungovat . Žádnou plnou zátěž či rozchozovat víc nohu nedělej . Strejda by se asi hodně zlobil když by se ti něco stalo . '' ozval se David .

,,No uvidíme co zjistíme . Tak co budeme dělat kluci ? Jo a po obědě bychom mohli jít k rybníku ne ? '' odpověděl sem mu já .

,,Nojo naše vodní torpédo by nám uschlo a zatuhlo když by se nemohlo prohnat ve vodě co ? '' rýpnul si hned Marek .

,,Samozřejmě suchozemská želvičko . '' vrátil jsem mu to já .

,,No a teď bychom mohli třeba vytáhnout autodráhu ne ? '' dal návrh David .

Všichni sme to odsouhlasili a začali si hrát . Byl to pěkný pohled na nás čtyři . Všichni v batolecích tričkách a pěkných plínkách které se nám pěkně vydouvali na zadečkách . Všichni sme se samozřejmě pořádně zase počůrali . Bela nás jen pozorovala . Po nějaké době přišla teta a přinesla nám pití . Za ní přiběhle Brita a začala na nás dorážet , abychom si sní hráli . Střídavě sme si hráli s autodráhou a Britou . Když se začalo stmívat , tak pro nás přišla teta , že je čas jít spát . Uklidili sme autodráhu a rychle vyvenčili obě psí holky . Při návratu nás teta nasměrovala do koupelny , kde už měla naplněnou vanu plnou pěny . Ta byla hodně velká a tak nás tam všechny naskládala aby se mohli vykoupat . Pěkně nás umyla a důkladně usušila . Postupně nám dala všem plenku , která byla silnější a ještě jí doplnila o booster na spaní a šlo se do pokojů . Tam nám dala body . Popřál sem s bráškou klukům dobrou noc a šli spolu do našeho pokoje . Teta nás uložila a mě sundala ortézu . Po přání dobré noci sme si lehli a za chvilku už spali . U tety jsem spal vždy moc dobře .

Ráno nás vzbudili kluci s Britou . Ta nám každému skočila do postele a chtěla se s náma vítat . K ní se přidala Bela a bylo hodně moc legrace . Za chvilku pro nás přišla teta a odvedla do koupelny aby nám všem vyměnila plínky které sme měli všichni pěkně mokré . Po zabalení do suchého se šlo na snídani a po ní nás oblékla . Belu i Britu sme nechali na zahradě a šlo se do kostela . Tady se s náma po mši přišel pozdravit pan farář . Když se otočil ke mě , tak se rozzářil nadšením .

,,Ahoj Vlastíku . Vítej po tak dlouhé době opět u nás . Vše vím tady od tvé tety a samozřejmě , že ti gratuluji k tvým ůspěchúm ve sportu . Velice často sme se za tebe modlily , aby tě bůch ochránil a ty ses k nám zase vrátil . '' přivítal mě podáním ruky a pevně mě objal .

Představil sem mu brášku a po nějaké době se šlo pryč . Po chvilce jsme přišli na hřbitov . Teta mě dovedla k hrobu , kde bylo napsané jméno maminky a datum narození i úmrtí . Vedle jejího obrazu byl i nápis :

,,Neodešla jsem , ale žiju ve vaších srdcích navěky '' .

Pohladil jsem její obraz . Teta s klukama odešli pryč abych mohl být sám . Věděl jsem , že mě sice přímo neslyší , ale stejně jsem maminku pozdravil a řekl jí o všem co je nového u mě . O tom , že mám novou rodinu , jak jsem zabodoval ve sportu , ve škole , že jsem měl vyznamenání a vše co jsem měl na srdci . Samozřejmě , že jsem se jí v duchu zeptal , proč musela odejít . Přitom mě začali téc slzy po tvářích . Bylo mě velmi zvláštně , ani jsem si nevšimnul , že sem se pokakal do plínek . Po nějaké době jsem se sní rozloučil a slíbyl , že brzo zase přijdu . Setřel rukou slzy které se mě nahrnulydo očí a šel k východu kde na mě všichni čekali . Přidal jsem se k nim mlčky a šlo se dál .

,,V pořádku Vlastíku ? Pověděl jsi mamince vše co jsi chtěl ? '' zeptala se teta .

,,Jo , jsem v pohodě . Všechno jsem jí pověděl včetně toho , že mám novou rodinu a co je u mě nového . '' odpověděl sem jí já a šlo se domů .

Když sme přišli domů , tak nás tam vítali obě holky . Teta nás odvedla dovnitř , kde mě vyměnila plínku a všem oblečení na ven . Do kostela sme měli přece jenom lepší věci a jít v nich někam běhat by nebylo dobré . Dala nám rychlou svačinu a šlo se ven . Britu sme nechali dle dohody doma a vzali s sebou jen Belu . Na návsi sme narazili na partu s Radimem v čele .

,,A hele opičí rota nám opět vylezla . Tak co Zube brázdíš furt každej špinvej kanál dál ? Co to máte všichni na sobě a ty na noze ? Těšte se až se zase utkáme . '' začal na nás Radim pokřikovat .

,,Koukej se jinam a nevšímej si jich . '' prohlásil vedle mě David , sevřel mě pevně loket a šlo se dál .

Za chvilku sme už byly u domou starý Proškový . Obešli ho a vydali se na skálu nad ním . Tam byl totiž nejlepší výhled na dům .

,,Tak se podíváme co se tam děje . Dalekohled naštěstí máme s sebou . '' pověděl sem já .

Postupně sme se podívali k domu . Skutečně bylo vidět , že tam někdo něco dělá . Sice v domě přímo nebydlel , ale určitě ho k něčemu využíval . Najednou bylo slyšet jak přijíždí auto . To najelo k domu a vystoupilo z něho několik lidí .

,,Hele mladej Poruba a jeho parta . To mě tedy zajímá co má za lupem holomek jeden . Tahle parta nic dobrého nevěstí nikdy když se někde ukáže . '' prohlásil šeptem David .

Všichni šli dovnitř a za chcilku začali něco nakládat do auta . Bylo to několik beden . Vše sme pozorovali a já si je nanápadně natáčel na mobil . Bele sme jen museli stisknout čumák což pro ní znamenalo ticho .

,,Hm to by mě zajímalo co tam nakládaj . Hele až odjedou zkusíme se k domu přiblížit a podívat se tam . Potom budeme muset rychle domů aby se teta  nezlobila , že přijdeme pozdě na oběd . Když to půjde a nezačne lejt , tak se sem odpoledne vrátíme . '' dal jsem návrh co udělat .

,,Dobře souhlas , ale musíme opatrně a když by něco tak hned zmizíme . Pokud by někoho chytli , tak aspoň jeden z nás se musí dostat domů a přivolat pomoc . '' odpověděl na to Marek .

Ostatní jen souhlasili .

Auto za chvilku odjelo a my se vydali k domu . Bela trochu divně čuchala u záhonu a začala strašně moc divně a smutně kňučet . Dali sme jí pokyn ať je zticha a došli ke vchodu do domu . Ten byl jen zaterasenej prknama a dali se hned dát pryč . Vešli sme dovnitř a začali pátrat po domě . V přízemí ani patře nic nebylo , ale ve sklepě sme narazili na zvláštní kuchyň . Všude bylo hrozně moc smradu a divných baněk a jiných věcí . Ten puch nás nutil ke kašli a slzeli nám všem oči . V tom byl slyšet opět příjezd auta .

,,Rychle nahoru . Ven to nestihneme . '' zavele jen David a my se rychle vydali do patra .

,,Hergot buď tady někdo byl a nebo si ty blbče zadělal špatně vchod . Tohle si Piškote nezvykej . Jestli tohle někdo objeví tak nás všechny zavřou na dost dlouho . Ještě jednou a dávej si bacha ať neskončíš jako Buřt . Místa je venku ještě dost . Jestli to byla ta zatracená Rychlá rota , tak toho zmetka z velkoměsta sejmu osobně a zahrabu taky do zahrady '' bylo slyšet až nahoru jak se tam Patrik rozčiluje .

V tu chvíli co mluvil o nás všech , tak jsem se oklepal strachy a počůral se do plínky . Chvilku ještě něco šramotili dole a potom odjeli . Vyšli sme ven a šlo se domů .

,,No tak bych řek kluci , že sme na stopě něčeho dosti vážného . No po obědě se uvidí . '' prohlásil jsem já a šlo se domů .

Bela nás ochotně doprovázela . Po příchodu domů , nás teta přebalila všechny do suchých plínek a šlo se na oběd do kuchyně . Tam to moc pěkně vonělo . Hned mě bylo jasné , že teta udělala moje milované jídlo .

,,Hmmm to vypadá na svíčkovou . '' blaženě sem nasál tu vůni a olíznul se .

,,Přesně tak Vlastíku . Uhádnul jsi je to svíčková . Tak šup kluci ke stolu . Řekněte si kolik kdo chce
 knedlíků . '' poslala nás teta abychom se usadili .

Každý sme si dali několik knedlíků a po přání dobré chuti sme se pustili do jídla . To bylo jako vždy u tety velice dobré . I bráška si pochvaloval jídlo a dokonce si přidal . Teta byla jen ráda , že nám chutná . Po jídle byl povinný klid a to na hodinku . Strávili sme ho s bráškou u kluků v pokoji kde s náma byli obě psí holky . Natažení na postelích sme si povídali .

,,No tak jak to vidíš Vlastíku dál . Já bych řek , že se tam vaří drogy . Hele to budeme muset ohlásit . Tohle může být nebezpečné . Taky je divné , že Bela tak divně kňučela u toho záhonu a taky ty řeči co měl Patrik . Nechci špatně prorokovat , ale jejich člen Buřt neboli Zdeněk se fakt stratil asi před dvěma týdny . No uvidíme zda na něco přijdeme '' prohlásil David .

Po odpoledním klidu sme šli opět k domu . Sice bylo zataženo , ale zatím to nevypadalo tolik na déšť . U domu opět stálo auto a zase se tam něco dělo . Ta parta opět nosila ven bedny . Patrik to jen derigoval a ostatní běhali jak jim řek . Kluk kterému říkali Piškot se spíš táhnul než chodil .

,,Hejbni tou svojí špeknatou prdelí nebo tě fakt oddělám . Už mě štveš s tou svojí leností . '' řval na něho Patrik .

On mu něco odpověděl a dostal od něho tvrdou ránu pěstí do obličeje . Ten Patrik se na něho vrhnul a začal ho šíleně mlátit . On jen upadnul , stočil se do klubíčka a snažil se chránit si hlavu . Po nějaké době se Patrik sebral a naskočil do auta . Toho kluka tam nechali a odjeli pryč .

,,Jdeme se tam podívat . Mám vše opět natočené na mobil . Musíme mu zavolat pomoc . Tohle nevypadá dobře . Jestli ho zbil až moc tak může i zemřít . '' prohlásil jsem já a šlo se dolů .

V tu chvíli začalo pršet . Došli sme k domu a zjistili , že ten Zdeněk leží v bezvědomí stále na zemi . Zavolal jsem z mobilu na policii a pověděl jim vše . Za nějakou dobu přijeli a začalo doslova divadlo . Zdeňka naložili do sanitky která pro něho přijela a nás do dodávky .

,,Tak jo kluci . Teď mě povězte vše co víte . Já jsem kapitán Pokorný a budu tady vše vyšetřovat . '' vyzval nás abychom vše vysvětlili .

Ukázal jsem mu video které sem natočil a pověděli jsme všechno . Za chvilku se otevřeli dveře a tam stál jeden policista .

,,Našli sme ho , ale už nic nenaděláme . '' pověděl smutně on .

,,Kluci , velmi vám děkujeme . Pomohli ste odhalit varnu drog a přivedli nás na stopu vraždy . Odvezeme vás všechny teď domů . Později vás budeme ještě potřebovat kvůli výpovědi . '' pověděl nám on a jelo se domů .

Teta vyběhla zděšná ven , když před domem zastavili policisté a my vystoupili .

,,Kluci co se stalo ? Jaktože vás přivezla policie ? A jak to vypadáte ? Vlastíku máš totálně špinavou ortézu a všichni ste úplně mokrý . '' spustila teta .

Naštěstí jí vše ten policista hned vysvětlil . Teta jenom koukala a potom nás nahnala dovnitř .

,,Rychle do koupelny a všechno dolů . Vykoupete se  budete si hrát doma . Jinak jste tedy kluci fakt odvážní pustit se do takové akce . Asi se nemusím ptát , koho to napadlo viď Vlastíku ? '' dala teta rozkaz .

Po koupeli a oblečení do plenek sme zůstali doma .

Nepříjemné bylo , že pršelo i druhý den . Museli sme tady být doma a hrát si tam . V úterý konečně přestalo pršet a my mohli jít ven . Dozvěděli sme se , že partu kolem Patrika zatkli a všichni jsou ve vězení . Samozřejmně nám zavolal tatínek s maminkou kteří o tom už věděli . Trochu nám vynadali , ale byli stejně šťastní , že se nám nic nestalo .

Při procházce venku sme zamířili k potoku . Ten byl úplně rozvodněný a dokonce se vylil ven z koryta . Část cesty byla zavřená kvůli nebezpečí .

,,No to je pěkný nadělení . Před vodou se nedá utéc kluci . Tak pojďme dál . Podíváme se k ostrovu . '' navigoval nás Marek .

Šli sme kolem rozvodněného potoka dál . U ostrova sme ztuhli šokem . Na něm se krčili dva kluci . Oba sme je znali , byli z party kolem Radima .

,,Co tam hergot vy dva oslové děláte ? Vždyť vás to může spláchnout . '' zařval jsem na ně .

,,To je jednoduché Vlastíku . Támhle mají loďku která jim uplavala . Asi se chtěli pokusit plout po rozvodněném potoku k řece . No musíme jim zavolat pomoc . '' ukázal mi David .

,,To máš pravdu . Volej hasiče . Musíme , ale udělat něco i my . Než přijedou tak je to spláchne . Voda ještě furt stoupá . '' pověděl bráška .

,,Jo to souhlasím ,  nedá se nic dělat , ale musím se k nim dostat . Chtělo by to dlouhé lano a nebo několik švihadel . '' prohlásil jsem já .

,,Tady jsou Vlastíku . Hele kluci , teď musí jít vše stranou a zachránit bráchu s Karlem . '' ozval se najednou za náma Radim kolem kterého stála celá jeho parta .

,,Dobře , vše navažme pevně na sebe a vytvoří se tak dlouhej provaz . Pokusím se pro ně doplavat . Až tam budu , tak je chytnu a vy všichni se snažte nás přitáhnout k sobě . '' dal jsem jim instrukce .

,,Brácho neblbni , je to moc nebezpečný . Počkej na hasiče . Do tohole tě nepustím '' snažil se me vše rozmluvit bráška a chytnul mě za loket .

,,Než přijedou je pozdě . Jdeme na to . '' rozhodnul sem já .

Kluci už měli mezitím navázaná švihadla a já si udělal znich smyčku kterou jsem si dal kolem pasu . Shodil jsem z nohy ortézu a skočil do vody , když kluci pevně uchopili druhý konec švihadlového lana . Věděl jsem , že musím plavat rychle a nasadil plné tempo kraulem . Doplaval jsem ke klukům .

,,Kluci pevně se mě chytněte kolem krku a taky lana . Držte se pevně . Jiná šance na záchranu není . Pokud se pustíte , tak je s váma amen . Máme na vše jedinej pokus '' dal jsem jim instrukce .

Oni udělali co jsem jim řek .

,,Tahejté a to pořádně . '' zařval jsem směrem na druhý břeh .

Bylo cítit jak se napíná lano . Jenže to šlo moc pomalu . Měl jsem strach , že nás to smete zpět . Cítil jsem jak nás proud odnáší od břehu a lšvihadlo praská . Najednou , ale lano zabralo víc . Podíval jsem se směrem ke břehu . Satálo tam hasičské auto a chlapy táhli co mohli . Konečně sme se dostali na břeh .

,,Tedy tohle je nápad . Vzít si loďku a jít se plavit na rozvodněný potok . No a vás kluci z rychlé roty musím pochválit za super akci . Kdo dokáže zachránit život je hrdina . '' prohlásil jeden z nich .

,,No tady bráška je ten co do toho šel . Bez něho bychom to nedali . '' ozval se Péťa .

Jeden hasič přistoupil k nám .

,,A hele . Nejsi ty náhodou Vlastimil Sítný ? Mistr a vícemistr republiky , vícemistr Evropy a taky světa a mistr světa v plavání ? No tak to se nedivím , že jsi měl sílu tam doplavat . Na tohle bych neměl odvahu ani já . Tak šup , odvezeme vás všechny domů '' .  pokynul nám on .

Když sme dojeli domů , tak naštěstí teta nebyla doma . Vešli sme do koupelny a já se rychle svléknul . Shodil sem vše , včetně promočené pleny . Tu David odnesl rychle do popelnice a bráška který měl už praxi jak mě zabalit do plínky se rychle chopil díla . Mokré oblečení odnesl Marek na půdu sušit .

,,Tak a je to . Hele kluci , když to praskne tak se nedá nic dělat a budeme jí muset říct pravdu . '' pověděl jsem já po tom co jsem se obléknul do suchého oblečení .

Ozvalo se zazvonění . Když sme šli otevřít , tak tam stáli kluci s Radimem v čele .

,,Hele kluci , přišli sme vám navrhnout mír . To co jste udělali , tak nás musí dát dohromady . '' prohlásil Radim .

,,Souhlasím kluci . Tak tedy mír jo ? '' prohlásil jsem já a podali sme si všichni ruce .

Bela s Britou se do toho začali plést a olizovat klukům ruce . Ti je podrbali a bylo vše v pohodě .

,,Pojďte ven kluci . Můžeme se jít podívat k rybníku . Ikdyž na plavání to dnes nebude . Snad zítra '' navrhnul  Radim a my šli všichni ven .

Vyrazili sme společně směrem k rybníku a začali si povídat . Byl to pěkný pocit . Dvě party které se před tím nesnášeli se teď vzájemně promíchali a šli společně ven . Byl jsem zvědavý co ještě prožijeme na prázdninách u tety . Obě holky sme vzali samozřejmně s sebou .



Pokračování příště .

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Nový domov 20
« Odpověď #1 kdy: Května 31, 2021, 10:34:21 »
pěkný příběh, napínavý, již se těším na pokračování

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 20
« Odpověď #2 kdy: Června 01, 2021, 13:21:23 »
Moc hezké a napínavé. Těším se na další pokračování.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 20
« Odpověď #3 kdy: Června 07, 2021, 07:44:03 »
Pěkný příběh :) jen tak dál těším se na pokračování