Autor Téma: Nový domov 18  (Přečteno 1589 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 18
« kdy: Května 19, 2021, 20:58:39 »
                                                 Nový domov
18. prázdniny začínají , nenadálé drama , hurá k moři .


Omlouvám se za pravopis .

Druhý den začaly prázdniny . Ráno mě vzbudil ruch na chodbě . Rozhodl jsem se tam jít podívat . Posadil sem se a v plence mě pěkně začvachtalo . Byl jsem totálně mokrý jako vždy . Bylo mě jasné , že se za chvilku i s plnou parádou pokakám do plenky . Vzal jsem si ortézu a šel ven . Když sem otevřel dveře naplno , tak jsem se akorát střetl s holkama .

,,Ahoj bráško . Sme tě vzbudili co ? Nojo už musíme jet . Tak se tu měj fajn , za týden se uvidíme a nezlob tady '' obě mě dali pusu na rozloučenou a odnášeli dál svoje tašky s věcmi .

,,Nojo , věcí jak na severní pol když by jeli . Ahoj bráško , tak snad to tady sám vydržíš '' ozval se za mnou Péťa .

Rozloučil jsem se i sním . Za chvilku přišla maminka s tatínkem aby se semnou rozloučili .  Oba mne objali a popřáli , abych se  měl dobře a dodali abych prej nezlobil . Slíbyl jsem jim , že budu hodný a šel všem zamávat . Když jsem scházel schody , tak se jen ozvalo ve mne braab a já se pokadil pěkně do plínek . Cítil jsem , jak se mi vše hrne do plenek při každém kroku  ze schodů dolů . Za chvilku sem tam měl pěknou nadílku . Cítil jsem , jak se plenka začala z té extra váhy prohýbat . Bylo mě jasné , že nemít na sobě bodíčko , tak mě plenka spadne na zem . Společně s babičkou sem všem zamával a šli jsme dovnitř . Bela běžela za mnou a chvilku kňourala . Podrbal jsem jí na hlavě .

.. Neboj se , brzo se ti všichni vrátí a já nikam nepojedu daleko . '' řek jsem jí .

..Tak pojď Vlastíku pěkně nahoru . Teď tě přebalím do čistých plenek . Potom si dáš snídani a budeš si hrát . Zítra už máme s dědečkem pro tebe vymyšlený program . '' pověděla mi babička a šlo se do koupelny .

Tam mě sundala ortézu a pomohla mi do vany . Teprve ve vaně zemne stáhla body a sundala totálně mokré i pokakané plenky . Ty vyhodila do koše a potom mě proudem vody opláchla největší nános kakání . Teprve pak si vzala žínku s mýdlem a začala mě důkladně umývat . Když jsem byl čistý , tak sme po utření šli ke mně do pokoje . Já šel pomalu před ní úplně nahý a ona mě poplácala jemně po zadečku . V pokoji jsem si vylezl na přebalovací pult a lehnul si na záda . Ona se ujistila , že jsem všude suchý a vzala si čistou plenku . Tu rozložila a dala jí podemne hned co jsem nadzvednul velmi ochotně zadeček . Vzala krém proti opruzeninám a důkladně mě snim namazala . Plenku mi protáhla mezi nohama a zalepila jí . Dostal jsem body a kalhoty na hraní .

,,Tak pojď Vlastíku , teď se pěkně nasnídáš '' pověděla mě a dala mi zpět ortézu .

Šel jsem s babičkou dolů do jídelny . Bela která se už uklidnila běžela za námi . V  jídelně už jsem měl připravenou snidani . Potom co jsem jí sněd sem se vydal k mašinkám . Bela běžela samozřejmě semnou . Zabral sem se do práce a ani neslyšel , že někdo zvoní . Za chvilku se ozvalo klepání na dveře .

,,Dále od hradu dále nenadále '' zvolal jsem já .

Dveře se otevřeli a vešel trenér Jarda .

,,Ahoj mistře , tak jak si užíváš klidu a slávy ? '' pozdravil mě zvesela a podával mě ruku .

,,Ahoj Jardo . No hlavně si užívám klidu . Musím se přiznat , že ani moc teď netrénuji '' pozdarvil jsem se sním , jeho ruku přijal a obejmul se sním .

Bela mu hned nadšeně lízala ruku .

,,No tak dej pokoj Belo . Co to s tebou je ? '' chtěl sem jí zahnat .

,,Jen jí nech být . Cítí ze mne pejska tak se nediv . Je moc pěkná . Mám doma psa stejné rasy a jmenuje se Rek . Ty mašinky jsou úžasné . To jsi dělal ty Vlastíku ? '' .

,,Jenom z části . Tahla část už byla hotová . Jen jsem tam dělal osvětlení a nějaké domečky . Tahle druhá to už bude moje dílo '' odpověděl sem mu já .

Nějakou dobu sme si povídali , zatím co já pokračoval v práci . On se mě ptal jak jsem si užil návrat domů a jaké bylo vysvědčení . Po nějaké době sme šli ke mě do pokoje . Ukázal jsem mu počítač a vysvědčení . Taky sem mu podal noviny , které jsem si nechal na památku z letadla . On se začal šíleně smát když si přečetl nápis článku .

..Chacháá , vodní torpédo . Kdo ti tuhle přezdívku dal ? Ta se k tobě fakt hodí '' smál se furt dál .

,,Čemu se směješ ? Dali mě jí vlastně bratranci . No a nějak záhadně se to dostalo do novin a teď to vi všichni . '' dostal ode mě odpověď .

Při povídání sem se pěkně počůral do plínky . Taky mě zdělil , že každou chvilku mě přijdou na účet peníze za moji účast na MS . Za druhé místo 200 a za první dokonce 280 tisíc . Byl jsem hodně překvapený kolik se dá sportem vydělat . On se semnou později rozloučil . Šel jsem ho doprovodit . Babička dělala akorát oběd .

,,Copak Vlastíku ? Nuda viď ? Co plínka ? Chceš jí vyměnit ? '' hned se mě zeptala .

,,Nenudím se babičko . Namaloval jsem krajinu na mašinkách a až to uschne začnu pokládat koleje . No mokrej jsem , ale ještě to vydrží určitě . Co to děláš dobrého ? Moc pěkně to voní '' dal jsem jí odpověď .

,,Peču kachní stehna na medu . K tomu budou americké brambory a salát . Tak jo , běž si ještě hrát Vlastíku '' dostal jsem od ní odpověď a šel nahoru ke mě do pokoje .

Zapnul sem si počítač a podíval se do emailu . Holky mě zřídili webovou stránku kam mě psali lidi různé dotazy . Na několik jsem hned odpověděl . Další co jsem otevřel mě vyděsil . Dokonce jsem se opět počůral leknutím do plenek .

,,Nazdar podvodníku a lháři . Tak ty lžež opět u soudu , na policii a kupuješ si prvenství na závodech ? Takže teď za to zaplatíš . Už brzo ti přijdou opět peníze . Z těch nám dáš 300 tisíc . Dnes je sobota . Peníze budeš mít určitě v pondělí a hned je vybereš . Dáš je do obálky a uložíž na místě které ti včas oznámíme . Pokud zavoláš na policii tak ti z toho tvého čokla nic nezbude . Víme o každém tvém kroku . Nezkoušej nás podvést . Jinak se ti povede hodně zle a nebudeš muset mít žádnou ortézu , protože nebudeš chodit vůbec . Tvoje černé svědomí '' stálo tam doslova .

Četl sem si to víckrát . Rozhodl jsem se na to nereagovat . Odepsal jsem na pár dopisů , když mě přišlo upozornění na novou poštu . Otevřel jsem jí a ztuhnul zděšením .

,,Tak ty si myslíš , že si děláme srandu ? Snad tě tahle fotka přesvědčí . V pondělí dáš peníze do obálky a zaneseš je do obchodního centra Jojob  do optiky a nahlásíš , že je to pro strejdu . Když uděláš vše , tak se nic nestane . Střez se nás obelstít '' stálo tam .

V souboru byla fotka Bely a mě jak sme na procházce kousek od domova . Měl jsem skutečně strach a začal přemýšlet o tom , že prostě zaplatím . Jak na zavolanou se objevili strejda s tetou . Oba mě s nadšením obejmuly . Teta si hned všimla , že se něco děje .

,,Vlastíku stalo se něco ? '' .

,,No mám strach o tom mluvit . Podívejte se samy . '' odpověděl jsem já a natočil k nim počítač .

Oba byli zděšeni .

..Neboj , to se vyřeší chlape jeden '' prohlásil strejda a polácal mě po rameni .

Hned vyndal mobil který jsem ještě u něho neviděl a někam začal volat . Dokonce odešel na chodbu . Mě mezitím uklidňovala teta . Za chvilku se strejda vrátil zpět do mého pokoje .

,,Tak Vlastíku takto to bude dál . Dělej jako by nic . My ti ty peníze v pondělí dáme . Půjdeš je jako vybrat do banky a tam je dostaneš na přepážce . Pokladní bude samozřejmě moje kolegyně . Budeme tě stále sledovat , takže se nemusíš bát . Ty peníze odneseš dle instrucí do optiky jak si vyděrač přeje . Tam je odevzdáš a půjdeš pryč . Uvidíme co bude dál . Venku bude čekat zásahovka a i vevnitř tě celou dobu bude hlídat policie v civilu . Nemusíš se vůbec tedy bát '' pověděl mě strejda a šel za babičkou dolů .

,,Myslíš , že to dopadne dobře teto ? Mám opravdu strach aby někomu něco neudělali '' zeptal jsem se jí já .

..Neboj se Vlastíku , vše dobře dopadne '' dostalo se mi odpovědi .

Za chvilku volala babička ať jdeme na oběd .

..Tak jo Vlastíku . Teď bude oběd a po něm si dáš klid . Vím , že nebudeš rád , ale až do pondělí budeš doma . Je to tak lepší '' pověděla mě ona .

Víkend už rychle utekl . V pondělí jsem šel do banky . Tam mě na přepážce vydala paní obálku s penězi , mrkla na mě a povzbudivě se usmála . Já se vydal do obchodního centra které bylo jen kousek od tamtud . Odnesl jsem obálku dle instrukcí do optiky a pověděl obsluze , že je to pro strejdu a mám jí zde nechat . Ta paní si jí vzala a šla někam do zadu . Já jsem odešel ven a chtěl jít za babičkou a dědou do auta . Najednou mě někdo chytil pod krkem a přitáhnul si k sobě . Na zádech jsem cítil dotek hlavně pistole .

,,Asi si myslíš , že jsem úplně blbej a nepojistím se . Takže teď si tě vezmu pěkně jako jistotu s sebou než se i s penězi odtud dostanu '' uslyšel jsem mužský hlas za sebou .

,,Všichni poslouchejte . Jestli se o cokoliv pokusíte tenhle zmetek to odskáče '' zařval na policisty a lidi kolem sebe .

Dokonce jim ukázal zbraň . V tu chvíli jsem se počůral i pokakal do plenek strachy a leknutím .

,,Fuj ty čuně . Ty jsi se posral do plen ? Jako mimino kterým vlastně jsi . '' zasyčel mě do ucha .

Policisté co tam byly kolem se stáhly a sklopily zbraně .

Naštěstí mě držel tak , že stál za mnou . Bylo mě jasné , že se dokážu osvobodit jen jediným
 způsobem . Počkal jsem si , až se postaví víc za mne a jen rychle švihnul pořádnou silou rukou kterou jsem zatnul v pěst . Cíl byl zasažen . Dostal to rovnou mezi nohy . Hned začal skučet a já se sklonil k zemi , provedl rychlý obrat na ruce a vykopnul sem prudce nohou . Dostal to pěkně do brady . Při další otočce jsem mu podrazil nohy . Když se složil na zem , tak přiběhnuly pánové ze zásahovky aby ho hned odvedly pryč . Vyrazili mu pistoli a nasadili pouta .

,,Dobrá rána kamaráde . Asi je bude mít pěkně barevný a hubu taky . Tak vstávat a cvičit . Máš nám co vysvětlovat '' zasmál se jeden z nich .

Sundal mu tmavé brýle a čepici . Koukal jsem se do tváře člověka kterého sem bral vždy jako strejdu . Byl to manžel tátovi sestry .

..Proč jsi tohle udělal ? Vždy jsem tě měl rád a myslel jsem , že ty mě taky . '' zeptal sem se ho .

,,Nevíš jo ? Láďu jsi osočil s týrání tvé osoby a jeho novou přítelkyni taky . Teď jsi to ještě dorazil osočením z vraždy . Zapomeň na nás a dej nám všem pokoj . Jsi línej a drzej . Nikdy nic nedokážež bez podvodů . '' prohlásil on a byl odveden .

Bylo mě jasné , že na tuhle celou rodinu už konečně jednou pro vždy zapomenu . Já šel za babičkou a dědečkem do auta . Když jsem se posadil , tak mě v plence pěkně začvachtalo .

,,Vlastíku vydržíž to domů ? Tam tě potom přebalím hned jo ? '' zeptala se mě babička .

,,Vydržím to babičko . Hlavně ať sme odtud pryč . '' odpověděl jsem jí já a jelo se domů .

Další dny sem s babičkou a dědou chodili a jezdili po hradech v okolí . Nejlepší to bylo v pátek . Jelo se na výstavu mašinek . V sobotu se všichni vrátili zpět . Mezitím mě skutečně přišli peníze na účet . Přemýšlel jsem , že bych dal něco celé rodinně . Určitě si to zaslouží . Nakonec sem se rozhodl pro velkou vířivku kam bychom se vešli všichni . Jen mě bylo jasné , že to celé můžu provést až po prázdninách .

,,Tedy brácho , tebe tady nechat o samotě je fakt nebezpečný . O všem víme co se tady dělo . '' zvolala Lenka když vešla do domu .

,,Já nic nedělal , to jiní se rozhodli se obohatit na můj účet '' odpověděl sem jí já .

Těch pár dní co chodili rodiče do práce uteklo jako voda a letělo se k moři . Před odletem sem jel s maminkou do nemocnice na EMG vyšetření , aby se zjistilo proč mě berou do nohy křeče . Hrozně moc jsem se k moři těšil . Ještě sem tam nikdy nebyl což jsem doma pověděl .

,,Tak to se ti tam bude určitě líbit Vlastíku . Bydlíme v luxusním hotelu přímo u pláže . Je tam i bazén s tobogány . Jídlo je perfekní a veliký výběr . Vždy si to tam  moc užíváme . '' pověděla mě maminka .

Dny uběhli a přišel čas k odjezdu k moři . Maminka mě a bráškovi zabalila věci . Já vzal jednu hru když bychom se nudili . Každý sme měli jeden kufr a já s bráškou ještě jeden společný . V něm byli plenky jak na noc , tak i na den . Maminka nám ještě koupila speciální plenky do vody a potom sme už vyrazili . Na letiště nás odvezl děda s babičkou . Všem nám zamával a my odletěli do Španělska k moři . Let nebyl tak dlouhý jako do Koree a tak brzo utekl . Na letišti po kontrole a vyzvednutí zavazadel sme šli ke stánku cestovky kde nám řekli číslo autobusu , který nás dovezl do hotelu . Ten byl vskutku luxusní . Měli sme velké apartmá , já s bráškou svůj pokoj , holky taky a maminka s tatínkem velkou ložnici . Taky tam byl společný obývák s velkou televizí . Maminka se rozhodla mě a brášku hned po příjezdu přebalit do suchých plínek . Už bylo na čase . Byl jsem dost slušně mokrý .

Po přebalení se šlo na oběd . Všichni se před tím převlékli . V restauraci byl opravdu velký výběr jídla . Já jsem neodolal a dal si plody moře s těstovinami a smetanovou omáčkou .

,,Fůůj co to je za potvory ? Že to můžež dát vůbec do pusy '' křenila se Lenka a nesla si nějakou zeleninu .

,,Náhodou je to velká a zdravá dobrota . Lepší než tohle tvoje lupení králíčku jeden  '' vrátil jsem jí to hned já .

Jídlo bylo skutečně výborné . K pití jsem si dal domácí džus . Jako zákusek kousek dortu .

,,Abys nepřibral brácho . '' rýpla si Péťa .

,,Žádný strach neměj ty párátko . Já to zase vyplavu rychle . '' odpověděl jsem jí já .

Po krátkém odpočinku na pokoji sme šli k moři . Holky si nesli i nafouknutou matraci stím , že se budou na ní slunit . Pláž byla velmi pěkná a velká . Maminka vybrala několik slunečníků vedle sebe a my se tam usadili . Vzala osušku a když jí ovinula kolem mě , tak mi vyměnila kraťasy a plenku za plínku do vody . Naštěstí vypadala jako plavky . Totéž pak udělala s bráškou a šlo se do vody . Na kraji moře sme nechali boty na pláž a já ortézu . Vešli sme spolu pomalu do vody .

,,Jako kafe teplý '' prohlásil jsem já a strčil do brášky vedle mě .

Ten to nečekal a zahučel do vody . Já jsem za ním sebou plácnul taky . Plaval jsem pomalu aby mě stačil a já neodplaval někam daleko . Cákali sme na sebe a blbli .

,,Plavat se smí jen k tomu provazu bráško . Dál už je to nebezpečný '' pověděl mě Péťa .

Holky se slunili na matraci a maminka s tatínkem plavali kousek od nás . Když sme se vyřádili , tak jsem s bráškou zamířil na chvilku na lehátko .

,,Počkej tu Vlastíku , hned jsem zpět '' prohlásil Péťa a zmizel .

Za chvilku se vrátil s podnosem na kterém bylo pití a zmrzlina .

,,To jsi tady někde koupil bráško ? '' položil sem otázku když sem vše viděl .

,,Kdepak Vlastíku , to je zadarmo . Máme to jako součást pobytu . Vše je neomezené , tak si ber vždy co hrdlo ráčí '' odpověděl mě místo něho maminka která se akorát s tatínkem vrátila z moře .

Nejdřív jsem se napil a potom pustil do zmrzliny . Pak sme se s bráškou na chvilku lehli na lehátka a nechali se opékat sluníčkem . Byl jsem velmi spokojený a těšil se na další dny .




Pokračování příště .

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 18
« Odpověď #1 kdy: Května 20, 2021, 10:43:58 »
Skvělé, budu se těšit na další pokračování.