Autor Téma: Nový domov 14  (Přečteno 2326 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 14
« kdy: Března 18, 2021, 13:29:30 »
                                                           Nový domov
14. Telefonát , přivítání ve škole , návštěva , další překvapení .


Omlouvám se za pravopis .

Udělal sem si pohodlí na posteli , tedy spola ležel a spole seděl opřený o polštář u stěny . Chvějící se rukou jsem vytočil číslo který mě teta napsala v dopise . Ozvalo se několikrát vyzvánění a potom hlas tety , jako vždy milý a něžný .

,,Faltýnová dobrý den , kdo volá ? '' .

Zhluboka jsem se nadechl .

,,Ahoj teto , to jsem já Vlastík '' ohlásil jsem se a čekal co odpoví .

,,Ahoj Vlastíku . Ach díky bože , že tě zase konečně slyším '' ozvala se s nadšením a asi i dojetím v hlase .

Já byl taky dosti na měkko . Začali sme si s tetou povídat . O tom co kdo děláme a jak se máme . Teta samozřejmě věděla i o mém posledním závodě a jak řekla , byla na mě hrdá . Závod dávali na internetu v televizi a kluci prej řvali jak diví , když mě viděli jak plavu ve finální plavbě a nakonec jsem skončil druhý . Povídali sme si dost dlouho . Nakonec jsem tetě polžil ještě dvě otázky .

,,Prosím tě ještě dvě věci . Maminka je tedy pochovaná u tebe ? A kdy bys chtěla přijet ? Opravdu hrozně moc bych tě chtěl vidět po tolika letech . Samozřejmě , že i kluky .'' .

,,Vlastíku , maminku jsem pochovala u nás na hřbitově do země a má moc pěkný hrob který stále upravuji . No a pokud chceš abych přijela , tak se klidně můžeme domluvit už o víkendu . Určitě by chtěli přijet také kluci . Stýská se jim moc po tobě tak jako mě .Tak se dohodni s tvojí novou rodinou a dej vědět . Jsem hrozně moc ráda , že jsi se rozhodl mě zavolat a setkat se semnou . Jinak samozřejmě vím o tvém zdravotním stavu vše , tak se nemusíš bát , že se ti nikdo bude smát . Řekla jsem to I klukům a byli z toho dost v šoku '' .

,,Teto to určitě chci , jen prosím tě za žádných okolností nedávej nikomu můj kontakt a adresu . Ty si telefon samozřejmě ulož . Kdykoliv mě zavolej , budu jen rád '' požádal jsem jí ještě já .

Teta mě to slíbila a potom sme se rozloučili . Chvilku jsem ještě jen tak seděl a vzpomínal na to co jsem u tety prožil . Byl jsem zcela zamyšlený a skoro ani si nevšimnul , že začínám opět pěkně čůrat do plínek a za chvilku jsem je naplnil i z druhé strany . Šlo to celkem lehce , protože sem byl celou dobu ve stejné poloze  na posteli . Pěkně se mě vše hrnulo do plínek . Za chvilku jsem tam měl slušnou nadílku . Z přemýšlení mě vytrhnul až hlas maminky .

,,Tak jak jsi si popovídal s tetou ? A budeš jí chtít vidět ? '' zeptala se mě hned ve dveřích a šla si ke mě sednout .

,,Popovídali sme si moc pěkně . Teta by chtěla přijet co nejdřív i s klukama . Velmi rád bych je viděl , ale oni jsou přece jenom z daleka a nevím jak by se to dalo udělat ze spaním maminko . '' odpověděl sem já .

,,Tak to je Vlastíku jednoduché , teta by spala dole v pokoji pro hosty a klukům bychom mohli dát sem k tobě  rozkládací postele . Jen si nesmíte moc dlouho v noci povídat . Tak víš co , pozvi tetu na příští týden na víkend jo ? Rádi jí i kluky poznáme osobně . '' řekla mi maminka a odešla .

Určitě cítila , že bych potřeboval přebalit , ale protože se blížil čas večerní koupele tak to nechala na tu dobu  Uložil jsem si číslo tety a přichystal si věci na druhý den do školy . Při každém pohybu jsem cítil , jak se mi v plínce rozmatlává její obsah . Za nějakou dobu se otevřeli dveře a vešel tatínek v doprovodu brášky . Ten měl už na sobě jenom plenky a moc mu to v nich slušelo .

,,Jdeme pro tebe loupežníku . Je čas na večerní koupel a pohádku . Tak pojď ke mě ať tě odnesu do koupelny . Vím od maminky i o tvé nadílce v plínkách . Tak si teď jenom lehni a ja ti sundám overálek a jen v plínce poputuješ do koupelny '' pověděl mi tatínek .

Já si lehnul úplně a on ze mě sundal jak ortézu tak i overal . Vzal si mě na ruku a šlo se do koupelny . Nejdřív svlékl plenky ze mě a postavil do vany s tím , ať stojím pouze na zdravé noze a opřu se o vanu . Potřeboval ze mě totiž smít všechno kakání . Když to dělal , tak jsem pozoroval brášku . Chvilkama se vrtěl a tvářil se hrozně důležitě . Potom se mu najednou rozjasnil obličej a on se jenom culil . Bylo mě jasné co se děje , právě si kadil do plínek . I ze předu bylo vidět jak se mu na zadečku moc pěkně zvětšují . Potom se podíval na přední část plenky , která se začala nadouvat . Nojo ,on se i pořádně počůral .

Do toho se ozval tatínek .

,,No ikdyž to přímo nevidím , tak bych řek , že se nám pěkně pokadil i druhej chlapeček . Tak jo Vlastíku , ještě chvilku to musíš vydržet takto stát a já stejným způsobem zaopatřím i Péťu a pak vás vykoupu . '' .

Udělal jak řekl a když byl bráška omytý od všeho nánosu , tak nás posadil do vany , dal tam špunt a nechal napustit plnou vanu . Přidal do ní naší oblíbenou pěnu a šel na chvilku pryč . Toho využil bráška a natáhnul se pro lodičky se kterými sme si hráli .

,,Hele bráško jací jsou ti kluci od tvé tety ? Slyšel jsem , že jeden je v mém věku a druhej je mladší o rok než ty a jak se jmenují ? '' zeptal se mě bráška .

,,No Péťo je to tak . David je starší a Martin je mladší . Jsou hrozně moc fajn a vždycky když sem byl u nich na prázdinnách , tak sme toho hrozně moc prožili . Chodili k rybníku a běhali po celém okolí . Měli sme I bunkr na schovávání . Bylo to fak hrozně moc fajn . Určitě se ti budou líbit a budeš se snimi kamarádit . Musím ještě jednou zavolat tetě a s maminkou jsem se domluvil , že je pozvu na příští týden na víkend '' odpověděl sem já .

,,Tak to je super Vlastíku . Těším se na ně '' odpověděl mi on .

Za chvilku se vrátil tatínek s maminkou a vykoupali nás . Potom už byl čas na plenky na spaní a jít do postýlek . Před usnutím jsem znova zavolal tetě a pozval jí k nám .

Ráno mě vzbudila maminka . Hned jsem zjistil , že už je osm hodin .

,,Jé my sme zaspali maminko ? '' chtěl jsem vyskočit z postele .

,,Pomalu ty divochu jeden . Uděláš si něco z nohou a místo návštěvy tety bys musel do nemocnice a to by jsi určitě nechtě. Nemusíš se bát , je to vše domluvené s paní ředitelkou . Teď tě přebalím a po snídani pojedeme do školy '' odpověděl mě maminka .

Začala mi sundávat ortézu a potom dupačky které jsem měl na sobě . Pod nimi samozřejmě pěkně mokré plínky . Maminka mě přebalila a oblékla do školy . Po snídani a umytí zubů jsem v pokoji vzal krabici s pohárem ktery jsem měl pro školu . K tomu kopii diplomu a na ukázku medajli . Byl jsem trochu rozechvělí , přece jenom abych někde mluvil o úspěchu v plavání někde víc jsem zvyklí nebyl . Po přijetí ke škole nás tam přivítala paní ředitelka .

,,Ahoj Vlastíku , vítám tě zpět a moc ti gratuluji k tvému úspěchu . Pojď teď semnou . Ukážu ti velkou aulu ve které se konají jen víznamné akce '' .

Rozloučil jsem se s maminkou a následoval paní ředitelkou . V aule mě ukázala kde je počítač a odkud mžu ukazovat fotky . Také mě řekla , že budu mít na hlavě mikrofon a oni budou mít bezdrátoví který chtějí poslat po aule . Dohodli sme se , že po pár mých slovech na úvod se mě budou spíš ptát . Odešli sme s paní ředitelkou do zázemí auly . Za chvilku byl slyšet zvonek a po něm už jak přicházejí žáci celé školy . Když vše utichlo tak vystoupila paní ředitelka a po jejím úvodu mě pozvala dovnitř . Všichni začali tleskat a když vše konečně utichlo mohl jsem začít hovořit .

,,Děkuji vám všem za krásné přivítání . Nyni řeknu pár slov a potom nechám ať mě pokládáte otázky '' .

Pověděl jsem všem jak sem začínal závodně plavat a jaké úspěchy už mám za sebou . Přitom sem pouštěl na plátno za sebou fotky se závodů .

,,Nyní vám pustím záznam z poslední tedy finálové plavby . Ty vlajky ve vodě samozřejmě nejsou . Na videu je vidět vše , včetně oznámení výsledků '' pověděl jsem na konec a pustil záznam .

Měl jsem při něm stejný pocit opojení jako při samém závodě . Když záznam skončil , tak jsem požádal paní ředitelku o první otázku .

,,Dobře Vlastíku . Tak co máš v plánu teď dál ve věcech ohledně sportu ? '' .

,,Děkuji paní ředitelko . Teď se začnu chystat na mistroství světa . Taky pokud vím se koná několik soutěží kterých se tato škola chce zúčastnit a já bych jí rád reprezentoval . Takže ohledně sportu mám celkem nabitý program '' odpověděl sem jí já .

Potom jsem dostal mnoho dalších otázek . Někteří chtěli spíš poradit , jak by měli ve sportu vinikat . Na konci přednášky , která trvala asi hodinu a půl jsem předal paní ředitelce pohár a kopii diplomu . Samozřejmě , že si mě chtěli skoro všichni vyfotit s pohárem . Taky jich hodně chtělo můj autogram a tak když byl konec jsem už fakt byl rád .

Po skončení přednášky sem se rozloučil se všemi . Při odchodu mě moje třídní učitelka dala vysvědčení . Taky jsem od školy dostal dárek a to poukaz do prodejny vláčků abych si prý mohl dle vlastního podnětu vybrat . Venku už čekal brácha s maminkou .

,,Tak pojď broučku . Teď zajedeme za tatínkem do nemocnice kde ti udělají kontolu nohy a potom se pojede domů . Tam musíme přichystat věci na zítra . Mám pro tebe možná překvapení . Zítra přijede už tvoje teta s klukama . Moc se všichni na tebe těší a chtějí nás všechny poznat . No tak jsem zvědavé jak ti tedy dopadlo vysvědčení . Tak se pochlub ''  řekla mě maminka .

Vyndal jsem vysvěčení a podal jí ho .

,,No vida Vlastíku , tohle je veliký pokrok u tebe . Máš jen dvě trojky , čtyři dvojky a zbytek jedničky . Vůbec žádná čtyřka . No vidíš jak ti jde učení když k němu máš příležitost . '' pověděla maminka a šlo se k autu .

Tam jsem se zeptal jak je na tom s vysvědčením bráška .

,,No já mám tři dvojky a zbytek jedničky , takže vyznamenání bráško '' .

Tochu jsem posmutněl . Věděl jsem , že I holky budou mít vyznamenání .

,,Vlastíku , vůbec nebuť smutný . Zlepšil jsi se hodně rychle . Věřím , že na konci roku už nebudeš mít trojky vůbec  '' pověděla maminka a jelo s k tatínkovi .

Ten mě pověděl , že doma a velmi malé vzdálenosti mimo můžu chodit pomalu o berlích . Potom se jelo nakoupit . Maminka zamířila do potravin a já s bráškou se podívat na moedli . Nic sme sice nekoupili , ale oběma se nám zalíbila souprava pracovního vlaku . Potom se jelo ještě do banky .

,,Pojď Vlastíku , musíme ti udělat učet . Tam ti přijdou peníze za účast na plavání a taky to odškodnění '' pověděla mi maminka a šlo se dovnitř .

V bance se nás ujala jedna paní a během několika minut byl vyřízen můj učet . Maminka jí podala nějaký papír a ona zadala do počitače několik věcí . Taky mě zřídila mobilní bankovnictví a ukázala jak jej můžu ovládat přes mobil . Když sme vyřídily banku , tak se jelo domů . Tam nás samozřejmě přivítala Bela a potom sme mohli s bráškou jít do herny .

,,Tak co budeme dělat Vlastíku ? A jak se těšíš na kluky? To jsou vlastně bratranci toji ne ? Nebudou se nám smát kvůli plínkám ? zeptal se mě bráška .

,,Smát se nám určitě nebudou a těším se na ně hrozně moc . Fkat sme toho hodně prožili . Jen občas semnou nechtěli plavat moc v rybníku '' prohlásil jsem já .

,,No to se jim ani nedivím . Jak by mohl takovej kapr chtít plavat vedle žraloka '' odpověděl mě ze smíchem on .

Šli sme si hrát do herny a společně přichystali taky vše na zítřejší návštěvu . Den už velmi ryhle utekl a po koupeli a zabalení plenek na noc mě čakalo další milé překvapení . Tatínek rozhodnul , že nemusím mít v noci ortézu .

,,Opovaž se , ale zkoušet něco s tou nohou dělat a nebo vstát z postýlky a chodit . To bych hned poznal a hlavně bys sis jí znova poškodil a bylo by zle '' pověděl mě před spaním .

Slíbyl jsem mu to a popřál dobrou noc . Za chvilku se přišla k mojí posteli lehnout Bela . Ráno jsem nemohl ani dospat . Naštěstí přišla včas maminka a nejdřív mě pěkně přebalila s totálně mokrých plenek . Potom jsem mohl už na snídani . Po ní sme koukali s bráškou na pohádky , zatím co maminka holky chystali vše na příjezd tety a kluků . Konečně jsem se dočkal a ozval se zvonek .

Šel jsem v doprovodu celé rodiny otevřít . Byl jsem rád , že můžu ikdyž pomalu jít o berlích . Za dveřmi stála teta a kluci . Ti byli větší , ale to se dalo čekat , že vyrostou za tu dobu co jsme se neviděli .

,,Ahoj Vlastíku . Tak konečně tě zase vidím '' vykřikla teta a pevně mě objala .

,,Ahoj teto a kluci . Jsem taky rád , že vás vedím všechny . Tak teď vás představím '' pověděl jsem já .

Postupně sem všechny představil . Všichni se hnde dohodli , že si budou tyka t když jsou teď rodina . Samozřejmě , že se do všeho pletla Bela která si musela nově příchozí očichat .

,,Tak pojďte všichni dál . Vlastíku vem tetu a kluky nahoru , ať si můžete v klidu popovídat . Za hodinku bude oběd a potom vyrazíte ven '' povědala maminka .

Všichni sme šli ke mě . Kluci se ani trochu nedivili tomu , jak jsem já a Péťa oblečenej . V pokoji sme se posadili a začali si povídat . Já byl zvědavej jak se kluci mají a co je u nich doma nového .

,, No doufám , že to letos vyjde a přijedu na prázdniny . Záleží hlavně na tom , co bude dělat noha '' pověděl jsem jim nakonec já .

Oni si prohlédli moje nové poháry a teta chtěla samozřejmě vydět vysvědčení . Taky ona byla ráda a překvapená tím jak jsem se zlepšil . Hodinka už utekla a maminka nás zavolala k obědu . U něho jsme se povídali o tom co jsem u nich vždy prožil .

,,Jen jedna věc byla s Vlastíkem těžká . Jít společně plavat k rybníku byl děs '' prohlásil David a Martin mu jen přikyvoval .

,,Co tím jako chceš říct ? '' zeptal se tatínek se smíchem .

,,No jenom to , že my s bráchou nebyli ještě ani v půlce rybníka když tohle vodní torpédo už bylo na cestě zpět a klidně si to dal ještě jednou '' smál se a odpověděl místo něj Martin .

,,Nojo , to on je Vlastík ve vodě jako doma bych řekla . Myslím si , že se měl původně narodit jako ryba a ne kluk '' ozvala se Lenka a všichni sme se smáli .

Po obědě mě a Péťu maminka oblékla na ven a teta kluky taky .

,,Tak jo kluci , jděte samy a nic neproveďte . Já si zatím tady popvídám s Vlastíkovímy rodiči . '' pověděla nám teta a my šli ven .

Bela samozřejmě běžela s námi . Po cestě přišla řeč na vše a to včetně našeho nošení plenek . Najednou z Davida vypadlo něco co jsem nečekal .

,,No kluci nejste samy co nosí plenky . Jak jste slyšeli přo obědě , tak tady brácha měl loni úraz pánve no od té doby nosí taky plenky . Přes den jenom slabé na jednou použití , ale v noci má silnější '' .

Martin se při tom pěkně začervenal .

,,No jo kluci je to tak. Proto bychom se nikdy vám dvěma my nesmáli , že máte plenky .'' odpověděl on .

,,No a o mě byste měli asi taky něco vědět '' ozval se znova David




Pokračování příště .

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 14
« Odpověď #1 kdy: Března 18, 2021, 14:50:13 »
Velmi hezké, těším se na další pokračování.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 14
« Odpověď #2 kdy: Března 19, 2021, 04:43:20 »
Paráda  :) už aby bylo pokračování

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Nový domov 14
« Odpověď #3 kdy: Března 21, 2021, 06:04:21 »
pěkný příběh, už se těším na další pokračování