Autor Téma: Nový domov 13  (Přečteno 2711 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 13
« kdy: Března 10, 2021, 13:48:16 »
                                               Nový domov .
13. Co bylo dál v ústavu , další děsné tajemství venku , překvapení .


Omlouvám se za pravopis .

Paní mě postrčila dovnitř a já jen koukal . V celé místnosti bylo několik velkých klecových lůžek ve kterých spali samí kluci . Každý byl zabalený ještě ve fusaku který jsem viděl v zimě u malých dětí v kočárku . Zcela zřetelně se všem v oblasti rozkroku rýsovali pleny . Ta boule se přehlédnout prostě nedala . Paní mě dovedla k prázdné posteli v rohu mísnosti . Něco v ní chvilku dělala a když se otočila ke mně tak mne vzala v podpaží , pod koleny a uložila do postele . Ocitnul jsem se na fusaku do kterého jsem byl velmi rychle zabalen .

,,Tak a spát . Nezkoušej z tý postele se dostat ven , jinak dostaneš sklad plen pro novorozence a nedáš k sobě nohy ani trochu . Pokud budeš potřebovat na záchod , tak to pusť do plen . Ty si samozřejmě nezkoušej sundat . '' pošeptala mě a potom co dala nahoru postranici tak odešla .

Podíval jsem se do vedlejší postele . Ležel tam na zádech kluk starý asi jako já . Na rukou měl nějaké rukavice bez prstů a v puse velkého dudlíka . V oblasti rozkroku se mu pěkně  rýsovali pleny . Najednou se od něho ozvalo tluméné uprdnutí a bylo slyšet jak plní plenky . On se jen trochu zavrtěl a spal klidně dál . Já jsem chvilku zkoumal svoje plenky , které při pohybu tlumeně šustili a potom sem usnul .

Vzbudil mě až zvuk jak se spouštěli postranice postýlek . V místnosti bylo několik žen a ty vyndávali ven děti . Některé posadili do kočárků nebo na vozík . Dva kluky odvedli za ruku ven z místnosti . Všichni do jednoho měli pěkně viditelné pleny . V tu chvíli mě došlo , že ty moje jsou pořádně mokré . Jedna paní zamířila ke mně .

,,Tak ty jsi určitě Vlastík od Boženky a pár dní tady budeš . Teď ti udělám kontrolu plen a podle toho zda jsi mokrý , což určitě budeš tak tě přebalím . Nezkoušej zlobit , jinak uvidíš '' pověděla mi ona .

Vyndala mě ven a posadila do kočárku .

,,Já chodit umím sám a žádné pleny nosit přes den nebudu '' prohlásil jsem rozhodně já .

,,Buď zticha . Nikdo se tě na nic neptal . '' dostalo se mi odpovědi .

To už semnou vyjela ven na chodbu a zamířila do koupelny . Po cestě jsem viděl několik dětí . Některé chodily samy a jiné se vezli v kočárcích . V koupelně už bylo dost dětí . Některým jen sundali plenky a dostali normální oblečení . U dvou kluků byli místo plen na zalepování natahovací . Dalším je měnili na pultech . Paní mě vyndala z kočárku a položila na přebalovací stůl . Sundala mi overal a pod ním jsem měl pořádně mokré pleny . Tu jednorázovku rozlepila a když s ní udělala balíček tak jí vyhodila někam pode mě do koše . Rozdělala froté plenu a odnesla mě do vany .Tady mě důkladně umyla a po osušení se semnou vrátila zpět . Tam už čekala jiná paní a na stole byl štos plen . Ona mě na ně uložila . Došlo mi , že to myslí s plenkama u mě vážně . Prudce jsem se posadil a zařval .

,,Já to nosit nebudu a koukejte mě pustit . '' .

Ta druhá paní kě mě přiskočila a strhla mě zpět na záda . Do pusy mě dala  rychle dudlík a přes hlavu přetáhla pásku kterou ho upevnila abych nemohl dudlík vyplivnout . Začal sem aspoň kopat nohama , abych odhodil pleny . Najednou mě něco píchlo do zadečku . Dostal sem injekci . Za chvilku jsem se přestal hýbat , ale vše jsem cítil . Paní dala podemne  zpět štos plen , vzala mě za pindíka a něco do něho začala soukat .

,,Dostaneš cévku a budeš pěkně přes ní čůrat do plenek . '' řekla ke mě .

Když jí do mě dostala , tak jsem uviděl jak jí ještě obalila bavlněnou plenou .

,,Moc nekoukej . Musím cévku chránit až se pokadíš do plenek tak se ti nedostalo nic dovnitř '' pověděla mi ona .

Důkladně mně namazala a taky pořádně zapudrovala . Roztáhla mi nohy  pořádně od sebe a začala mě balit do plen . Nejdřív mi dala froté plenu složenou na široký obdélník kterou vytáhla vysoko nad pupík a další froté pleny opět po protažení mezi nohama rozvinula kolem boků . Tu poslední zajistila sponkou . Nakonec byla nařadě velká jednorázovka která mě sahala až pod prsa . Ta druhá jí přinesla opět overal a to v modré barvě . Tenhle se , ale zapínal na zádech . Rychle mě do něho nasoukala .

,,Tak a jsi hotovej . Za pár hodin se budeš zase už hýbat , ale stejně tě šoupnu do klece ve které budeš zamčenej '' prohlásila paní .

Posadila mě zpět do kočárku a vezla ven . Zajela semnou do jídelny kde jsem byl odstaven u stolu . Na něj položili za chvilku velkou kojeneckou láhev . Hned mě došlo , že je pro mne . Byly plná bílé hmoty . Z pusy mě vyndala dudlíka a dal do ní savičku od láhve . Začala mě hladit po krku a já automaticky začal polikat . Byla to krupičná kaše . Když jsem vyprázdnil obsah láhve , tak ještě přinesli čaj a poté co jsem ho měl v sobě jsem byl odvezen pryč .  Dostal sem zpět do pusy dudlík .

Zastavila se semnou u dveřích z nápisem herna . Vevnitř si už několik dětí skutečně hrálo . Já jsem byl , ale umístěn do velké klecové postele kterých tam několik stálo kolem zdi . Položila mne na záda a postel zavřela . Pár dětí ke mne přišli a dívali se na mě . Někteří dokonce přes mříž prostrčili ruku a jemně do mne šťouchali . Já jen mohl ležet . Asi tak za dvě hodiny během kterých sem dostal ještě dvě láhve čaje jsem začal opět se hýbat . Podařilo se mi se překulit na bok a posadit se . Cítil jsem , že v plenkách mám už slušně vlhko . Nohy sem musel dát dost od sebe . Plenky které jsem měl na sobě byli skutečně pořádně silné . Během té doby kdy jsem se nemohl hýbat sem se několikrát musel pěkně počůrat do plen .

Netušil jsem kolik je hodin , ale podle chování dětí sem vytušil , že se blíží poledne .  Některé děti běhali po místnosti a jiné si hrály v jakých si ohrádkách . Na vše dohlížilo několik žen  . Po nějaké době postupně začali děti odvádět a nebo odvážet v kočárkách . Pro mě přijela s kočárkem taky a vyndala mne ven . Bylo mě jasné kam se asi pojede . Bylo poledne a čas oběda . Zavezla mě do jídelny a tam opět postavila ke stolu . Byl jsem v kočárku celkem dost pevně připoutanej . Ona mi dala brindáček kolem krku a pak mě začala krmit kaší s talíře . Všimnul jsem si , že některé děti dostávají jídlo opět z láhve pro batolata . Do ní mi dali čaj a já ho musel vypít . Po jídle nás všechny odvezli opět do koupelny .

,,Tak aby bylo jasno , klidně zase můžež dostat injekci pokud budeš při přebalování zkoušet zlobit . A nebo budeš v klidu a vše bude v pohodě . Dostaneš teď suché plenky a po poledním klidu se jde na procházku . '' pověděl mě ona .

Já se rozhodl , že budu radši v klidu . Stejně bych plenky dostal tak co říkal sem si v duchu a nechal jí dělat co chce . Nejdřív mi sundala overal a rozlepila jednorázovku .Postupně mne vybalila z froté plen a otřela několika vlhčenými ubrousky . Rychle mě namazala a začala zase balit do čistých plen . Vrátila mi overal a odvezla opět do ložnice . Po uložení do postele dala nahoru postranici a odešla pro dalšího kluka . Všchny nás během chvilky uložili do postelích a byl povinný klid . Na chvilku jsem dokonce usnul .

Probudilo mě nutkání na velkou . Zkoušel jsem to chvilku udržet , ale nakonec sem povolil a pustil vše za pěkně slyšitelného zvukového doprovodu do plínek . Nejdřív byla jedna dávka a za chvilku přišla ještě jedna . Za chvilku sem měl v plenkách pořádnou nadílku . Cítil jsem zcela jasně , jak se mi vše rozlézá všude a leze mi kakání i do předu . Brzo potom už přišli paní a začali nás opět vyndávat ven z postýlek . Když jedna vyndala mě , tak se na chvilku zarazila . Chytla mne za zadeček a zmáčkla pleny .

,,No vida , tak se nám chlapeček pěkně pokadil . Takže směr přebalovna '' prohlásila a posadila mě do kočárku .

Tím ještě víc se mě rozmatlalo vše v plence . Odvezla mne do koupelny kde jsem byl přebalen do čistého . Musela mě , ale I umít do toho nánosu kakání . Když bylo vše hotovo , tak mě místo overalu dala body a batolecí punčocháče . Potom jsem dostal mikinu a byl oblečen do oteplovaček . Dudlíka jsem mě po celou dobu v puse . Byl sem posazen na jiný kočárek a na nohy dostal před východem teplé boty a na hlavu kulicha který vypadal jako pro batolata . Vyvezli nás ven a šlo se do parku . Celkem dost jsem se styděl . V parku po nás koukali jiné děti . Dokonce jsem slyšel dosti silnou narážku od maminky jednoho chlapce .

,,Pokud budeš zlobit , tak takhle můžež skončit . Budou tě vozit v kočárku a takto oblékat '' .

,,A jak chodí tedy na záchod ? Třeba zrovna tamhleten co sedí v kočárku má na sobě modré oteplovačky v puse dudlíka a na hlavě kulicha pro mimina'' zeptal se chlapec dosti nahlas .

Věděl sem , že mluví o mě .

,,Podívej se mu pořádně mezi nohy . Má pleny a do těch vše pouští stejně jako ty když se v noci  počůráváš . Takže když se to nezmění tak vidíš jak dopadneš . Budeš taky nosit pleny a to i přes den aby jsi věděl , že jsi jako malé dítě '' odpověděla mu ona a šli pryč .

Na vycházce sme byli asi tak hodinu . Najednou se ozval křik a dvě paní někam běžely . Potom jsem si toho všimnul . Jeden kluk chtěl asi utéc . Chytili ho o vedli zpět s rukama za zádama . Po návratu mě sundali oteplovčky , mikinu a dali taky do tý ohrádky . Přivedli asi všechny děti a jako posledního toho kluka co utekl . Měl na sobě ještě stále oteplovačky . Postavili ho doprostřed místnosti aby na něho všichni viděli .

,,Takže jsi se pokusil utéci . Trest je následující . Nejdřív dostaneš na zadek osm ran velkou plácačkou a následovně budeš zabalen do novorozeneckého zábalu plen a k tomu budeš mít ortopedické kalhotky . Nezkoušej se vzpírat . Bude to pro tebe jen horší '' prohlásila paní .

Potom kluka svlékli do naha . Položili ho na stůl a vzali velkou plácačku na koberce kterou mu dali postupně osm ran . Zadeček měl po tom celej červenej . Samozřejmě , že při tom brečel . Když bylo hotovo , tak ho překulili na záda a začali pod něho rovnat pleny . Dostal šest froté plen poskládaných na šířku a přes ně velkou jednorázovku . Oblékli mu overal se zapínáním na zádech a do pusy dostal dudlíka . Přes overal ho ještě zabalili do velkých kalhotek , které vypadali jako žíněnka . On nemohl vůbec dát k sobě nohy ani trochu . Na ruce dostal ještě ty návleky a potom byl uložen do postele . Po celou dobu co jsem byl v tom ústavu , byl takto zabalen .

Večer následovalo velké vykoupání a po zabalení plínek na noc byla pohádka a večeře . Takto plynuly i další dny . Drželi mě od ostatních dětí dál . Když skončila doba mého pobytu v ústavu , tak den jsem pleny už neměl vůbec .

Večer pro mě přijela paní Božena a jelo se zpět na chatu . Když jsem vystoupil tak mne chytla a přitáhla tak abych ji zblýzka viděl do tváře a jen mě nenávistně řekl to co jsem rozhodně slyšet nechtěl .

,,Tak si koukej pamatovot , že jestli nebudeš zcela poslouchat , tak v tomhle ústavu skončíš natrvalo a budou s tebou takto zacházet '' .

Potom mě poslala do mé časti spát .

Z dálky ke mně dolehl hlas tety .

,,Dobře Vlastíku , takže takto jsi  trávil všechny dny . Teď chci , aby ses dostal do doby kdy jsi viděl naposledy maminku .Pokud by se něco dělo tak tě hned vzbudím '' .

Já se začal dál propadat v čase .

Přišel jsem domů ze školy . Byla tam na návštěvě teta Hanka , maminčina sestra . Mamka ležela na posteli a bylo jí opět špatně . Čekali na mě až přijdu ze školy domů .

,,Ahoj Vlastíku , vezmu maminku do nemocnice . Táta ať si říká co chce . Takhle to dál nejde . '' řekla mě teta a šla mamce zbalit nějaké věci s sebou .

Já se posadil k ní a vzal mamku za ruku . Jemně jsem jí hladil a ona se na mě usmála .

,,Vlastíku , buď pořád takový jaký jsi . Přeju ti ať se ti ve všem daří i v tom sportu který máš tak rád . Pamatuj si , že jsem vždy tvoje maminka ať tě zavede osud kamkoliv a mysli na mne často '' pověděl mi z námahou .

Teta mamce mezitím zabalila věci a pomohla jí se obléci . Do toho přišel táta .

,,Co se tady děje . Aha takže jdeš do špitálu simulovat jo ? Na tak už padejte obě '' prohlásil a šel si dělat jídlo .

Já jsem mamce zamával na cestu . Ona se podívala na mě takovým smutným výrazem a taky mě zamávala .

Když odešli šel jsem k sobě do pokoje a dělal si úkoly do školy . Samozřejmně , že jsem víc myslel na mamku než na to co jsem psal . Za pár hodin přišla teta sama . V tašce nesla její věci .

,,Vlastíku pojď sem ke mě . Víš ani sme nedošli do nemocnice a musela jsem mamince zavolat sanitku . Ta jí tam rychle odvezla , ale už po cestě ztratila vědomí . Vlastíku je mi to moc líto , ale maminku už nezachránili . Pán bůh si jí vzal k sobě . '' pověděla mi ona a já se rozbrečel .

Teta mě vzala do náruče a pevně držela . Brečeli sme oba . V tu chvíli vyšel táta z kuchyně .

,,Tak aby bylo jasno . Žádnej pohřeb nebude . Bez obřadu spálit a popel rozptýlit . Já nic platit víc nebudu .'' prohlásil on .

,,Když nechceš Láďo nic platit , tak já si jí nechám odvést k sobě a tam jí řádně pochovám . Dám vědět kdy bude pohřeb '' odpověděla teta a šla pryč .

Ona se nikdy s tátou neměla ráda .

,,Si nemysli , že někam pojedeš chcípáku jeden . A teď moc dobře poslouchej a dívej se . Jestli budeš dělat potíže tak potáhneš za ní do pekla k čertům . Tohle na tebe bude stačit '' prohlásil a vyndal z kapsy lahvičku z tmavou tekutinou .

Já začal křičet a opět brečet . Dokonce jsem spadnul na zem . Táta mě tam nechal a odešel rychle pryč .

,,Vlastíku rychle se vzbuď . Budu počitat pozpátku a ty se prober '' slyšel jsem tetu .

Ona chvilku počítala a já se najednou probral . Po tvářích mě tekli slzy a byl sem taky úplně zpocenej . Maminka vyskočila a rychle mě vzala do náruče a posadila si mne na klín . Já se schoulil u ní a pořád jsem brečel . Dokonce sem se opět pokadil naplno do plenek .

,,No tak pšššt Vlastíku . Uklidni se , už je to venku . Tohle bude to co tě trápí '' povídala mě maminka a taky brečela .

Hladila mě po zádech a hlavě . Teta tam seděla a koukala se na nás . Bylo vidět , že I jí moje povídání šokovalo . Když sem se uklidnil , tak mě položila zpět na gauč a přikryla dekou . Já na chvilku usnul . Když sem se vzbudil , tak si maminka s tetou povídali .

,,Tak pojď broučku , přebalím tě a pojedeme domů '' pověděla mě maminka .

,,Vlastíku byl jsi moc statečný . To co jsi mě , ale pověděl tak musím dát vědět strejdovi a on se tim začne zabývat . Jinak jak jsi mluvil o tetě Hance , tak nás zkontaktovala a chtěla by tě vidět . Doma na tebe od ní čeká dopis . Já tento kontakt schvaluji '' povědala mi teta .

Maminka mě odnesla do koupelny kde mne přebalila do čisté a suché plenky . Potom sme se už rozloučili a jeli domů . Když sme tam dojeli , tak maminka mě svlékla a poslala nahoru ke mě do pokoje .

,,Vlastíku běž si hrát s bráškou . Nic teď do školy nedělej . Zítra je stejně jen vysvědčení . Jestli chceš můžež si přichystat co budeš zítra všem ve škole povídat . Paní ředitelka mě napsala sms , že se udělá s tebou něco jako přednáška . Fotky máš ve společném počítači s bráškou . Až to zítra skončí , tak pojedeme nakoupit a v pondělí máte kluci volno '' pověděla mi mamka .

,,Dobře maminko . Kde je Bela ? '' .

,,Je na procházce s tatínkem . Neboj se , za chvilku jí tady budeš mít '' odpověděla mi ona a já se vydla k sobě do pokoje .

Za chvilku se objevil bráška .

,,Ahoj , tak co budeme dělat ? A jak jsi se měl ? '' začal hned vyzvídat .

,,Ahoj bráško , no měl jsem se nic moc . Aspoň , že je už soud za mnou a budu mít klid . Oba dostali jen to co si zasloužili . No sezení u tety nic moc . Nezlob se , ale nechce se mě o tom mluvit . Já bych se potřeboval podívat se na fotky s plavání a vybrat nějaké do školy . Jestli mě stím pomůžež budu rád . Taky bych tu měl mít někde dopis . No a pak si už můžeme hrát '' odpověděl sem mu já .

Za chvilku se ozvali po schodech nárazy a dovnitř se vřítila Bela . Když se snáma mohutně přivítala , tak sme se s bráškou vydaly k počítači a vybrali hodně fotek . Dokonce tam bylo video s finálovou plavbou . Vše sme stáhli na usb a pak si šli hrát .

Po večeři přinesl tatínek dopis .

,,Tak jak už Vlastíku víš , přišel ti dopis od tvé tety , sestry tvojí první maminky . Tady ho máš . Psala I nám , že by tě hrozně moc ráda viděla . Musím se přiznat , že sme sní už dokonce po telefonu mluvili a vše jí o tobě řekl . Tady máš tedy ten dopis . Je jen na tobě , zda se budeš chtít s tetou setkat . My ti rozhodně nebudeme bránit  '' pověděl mi tatínek a předal mi obálku .

Já jsem jí otevřel a hned poznal tety úhledné písmo . Doslova jedním dechem jsem dopis přečetl . V obálce byl ještě jeden dopis .

,,Jé hele dokonce mě píšou i kluci .  Teta má dva kluky . Jeden je o rok starší než já a druhý zase mladší .  Teta si dělala legraci , že když se postavíme vedle sebe tak sme jako schody . Když jsem byl u tety vždy na prázdninách , tak sme spolu trávili hrozně moc času a zažili úžasné věci . Jo budu se chtít s tetou vidět . '' prohlásil jsem já .

Přečetl sem si dopis i od kluků . V dopise od tety byl na ní I telefon . Rozhodl jsem se , že jí zavolám . Vrátil sem se k sobě do pokoje pro telefon a taky jsem chtěl mít při tom soukromí .


Pokračování příště .

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Nový domov 13
« Odpověď #1 kdy: Března 11, 2021, 05:44:14 »
velice zajímavý příběh. Těším se na další pokračování. Jen tak dál.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 13
« Odpověď #2 kdy: Března 11, 2021, 06:20:12 »
Velmi pěkný příběh  :) jen tak dál

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 13
« Odpověď #3 kdy: Března 11, 2021, 13:26:05 »
Velmi poutavé a hezké čtení, budu se těšit na další pokračování.

Offline plenka42

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 23
  • Karma: 0
Re:Nový domov 13
« Odpověď #4 kdy: Března 11, 2021, 18:08:06 »
ja sa teším tiež  na pokračovanie