Autor Téma: Nový domov 12  (Přečteno 2480 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 12
« kdy: Února 14, 2021, 12:06:49 »
                                       Nový domov
                    12. Návrat domů , opět u soudu , hypnoza .
Omlouvám se za pravopis .

Po skončení závodu sme šli nejdřív na hotel . Bráška šel přede mnou a tak mě poskytoval pěkný výhled na jeho plenkama obalený zadeček . Plenka se mu na zadečku pěkně pohybovala při chůzi . Najednou se mu tam začala dělat boule a ozvalo se slebé praskání plenky . Došlo mi to hned , právě se s plnou parádou a za chůze pokadil do plenek . Ve tváři se měl výraz úlevy a zároveň jako by studu . Když sme se dostali na pokoj , tak maminka nejdřív svlékla mě a potom brášku . Ten mi šel ukázat náš pokoj .Já se musel ke své nelibosti pohybovat stále jen na vozíku . Na stolek jsem si dal pohár s diplomem a medajli  nechal na krku .

,,Tak pojď Péťo , musím tě přebalit . Moc dobře vím o tom , že jsi se po cestě pokakal s plnou parádou do plínek a mokrej jsi určitě už taky pořádně . Ty tady Vlastíku chvilku počkej . Přebalím Péťu a půjdeme na večeři . Jinak si zapni telefon a klidně můžeš telefonovat , tady platí tarif jako u nás doma '' pověděla maminka a odešla s bráškou do koupelny .
Zapnul jsem si tedy telefon a nechal ho na stolku . dovnitř vešla Lenka s Péťou .

,,Tak jak se citíš bráško ? Hele jsi fakt třída , tohle bych já sama nedala '' řekla Lenka .

,,Ukážež nám zblízka tu tvojí placku ? '' zeptala se Péťa .

Vyndal jsem medaili a podal jim jí ať si jí prohlédnou zblízka .

,,No jsem lidi unavenej , ale taky hrozně moc šťastnej , že sem to dokázal . Jen si  říkám jednu věc , ale nechci aby to neznělo nějak zle vůči vám všem '' odpověděl sem já .

,,No copak je to Vlastíku ? Klidně nám to řekni upřímně . '' zeptala se maminka která se vrátila s bráškou kterého přebalila do čisté a suché plenky .

Měl na sobě jen barevnou plenku  a rozepnuté bodíčko . Ostatní nesla maminka za ním v ruce . Položila vše na postel , aby ho mohla obléci .

,,No co by tomu asi tak řekla moje první maminka a zda by byla na mě aspoň trochu hrdá . '' odpověděl jsem já se sklopenou hlavou .

Maminka ke mě přistoupila a hlavu mě zvedla aby sme si viděli do očí .

,,Vlastíku , ona na tebe je tam na hoře neskonale pyšná a hrdá . Neboj se o ní s náma mluvit kdykoliv budeš chtít . Nesmíš na ní nikdy zapomenout . '' pověděla mi a pevně mě objala .

Potom začla oblékat brášku . Holky se taky šli obléc a pak sme vyrazili na večeři . Ta byla v hotelové restauraci . Když přinesli pití , tak tatínek povstal aby pronesl přípitek .

,,Vlastíku , v první řadě Ti gratuluji k Tvému úspěchu a chci ti za to velmi poděkovat . Jsme na Tebe všichni velmi hrdí , že si dostal naše příjmení na stránky novin ve sportu . O tvém úspěchu už se ví a zítra budeš v novinách . Tvůj úspěch je o to větší , že toho máš za sebou víc než dost . Takže ti připíjím na úspěch a doufám , že na další závody taky půjdeš '' pronesl tatínek a my si připily .

Večeře byla skutečně výborná . Během ní mě zazvonil několikrát telefon . První volala babička s dědou , potom teta se strejdou a na konec k mému údivu paní ředitelka ze školy která mě popřála za celou školu a všechny svoje kolegy . Od Lukáše a dalších spolužáků mě došli sms s gratulací .

Po jídle jsem začal už usínat a tak bylo rozhodnuto , že se půjde spát . Na hotelu nás maminka s bráškou vybalila s mokrých plínek a postupně umyla . Přece jenom vana nebyla tak velká abychom se mohli koupat spolu tak jako doma  . Nejdří začala balit do plenek na noc brášku . Vzala silnou jednorázovku , na ní položila dva boostry a dala vše pod jeho zadeček . On roztáhnul od sebe nohy a čekal co bude dál .  Pěkně ho namazala mastičkou proti opruzeninám všude , kam měli přijít plenky , zapudrovala ho a zabalila pěkně do nich . Dostal na sebe dupačky a překulil se na svoji část postele . Stejným způsobem zabalila i mně . Dostal jsem taky dupačky a pak ortézu na nohu . Všichni nám popřáli dobrou noc a odešli . Zůstala jen maminka a přečetla nám pohádku na dobrou noc .

,,Tak a spát kluci . Zítra po snídani vyrazíme na letiště a jede se domů '' rozloučila se maminka s náma a odešla .

,,Bráško jsi fakt úžasnej . tohle ti hrozně moc přeju a doufám , že budeš dál zářit ve sportu . '' pověděl mi bráška .

To jsem už , ale usínal -

Ráno mě vzbudilo sluníčko a šimrání na tváři . Byl to bráška . Lehtal mě na tváři prstem .

,,Ahoj Vlastíku , vstáváme je čas na snídani . '' .

On už byl dokonce oblečenej . Za ním přišla maminka aby mě přebalila a oblékla . Můj první pohled vedl na stůl kde jsem měl pohár a krabičku s medajlí . Dokonce sem si na vše musel sáhnout .

,,Jo to víte lidi , musím se ujistit , že to nebyl všechno jen sen . Pokud by byl ,tak bych nechtěl se z něho probudit . '' pověděl jsem jim já .

,,Kdepak Vlastíku nebyl . Podívej se pak na internet kolik je tam článků o tobě . '' odpověděl mi tatínek .

Na internet jsem se dostal až na letišti . Bylo tam několik článků o mém plavání . Šok jsem , ale zažil v letadle . Nastupovali sme až poslední , protože sme seděli ve předu . Při nástupu do letadla nás vítal kapitán letadla a celej personál letadla . Ozval se potlesk a mně se chtělo s toho brečet dojetím . Usadili sme se na místech . Personál letadla odvezl můj vozík . U sebe jsem našel noviny . Hned na titulní stránce byla moje fotka a tam , že jsem nový vícemistr Evropy a to i poprvé za moji vlast v disciplíně ve které jsem soutěžil . Potom už byl čas na start . Let naštěstí netrval dlouho . Během něho za mnou přišlo několik lidí i s dětmi , abych se jim podepsal . Bylo to pro mě zvláštní . Připadal jsem si jako nějaká hvězda .

Když sme konečně přistáli , tak maminka semnou a bráškou hned zamířila na záchod pro invalidy . Už bylo totiž na čase . cítil jsem v plínce pořádně mokro . Ta při každém pohybu pěkně čvachtala . Na WC maminka sundala bráškovi kalhoty a rozepla bodíčko . Když mu ho vytáhla tak odhalila pořádně nacucanou plenku . Tu mu sundala a otřela ho ubrouskama . On jen stál a čekal na vše . Po otření se postavila za něho a rozložila si plínu . Nejdřív mu jí nasadila na zadeček , přidržela si jí kolenem ,  protáhla mu jí  mezi nohama , ujistila se , že mu pindík míří dolů a plenka všude sedí tak jí zalepila . Dostal zpět oblečení a byl v suchu .

,,Tak jo , jeden je hotovej a teď ty Vlastíku . Chytneš se mě kolem krku a budeš stát jen na tý zdravý noze . Bráška tě podepře s druhé strany a taky tě pěkně přebalíme do čistého '' pověděla mi ona .

Po přebalení do plíneček sme se vrátili k rodině . Ti už měli naše zavazadla a my se vydaly do haly kde na nás čekal dědeček .

,,Ahooj lidi . Vítej ty náš hrdino '' zavolal hned jak nás viděl .

Přivítal se s náma a pevně nás všechny postupně objal . Šly sme k autu a jelo se konečně domů . Tam sotva se otevřeli dveře tak vylítla ze dveří Bela a začala nás všechny vítat . Kňučela, štěkala radostí a všechny nás oblizovala . Vevnitř nás uvítala babička . Maminka mě a brášku svlékla a šlo se na horu .

,,Tak konečně doma brácho . '' pověděl jsem mu já když se vrátil ke mně do pokoje .

Vyndali sme spolu pohár s medajlí a vše šlo na poličku kde sem měl další ocenění .

,,Tak jak se bráško cítíš ? '' zeptal se mě Péťa .

,,Já si člověče furt myslím , že to byl jen sen . Je to fakt super pocit . No dnes asi plavání ještě vynechám , ale pak už budu muset začít zase trénovat . '' prohlásil jsem já .

,,Ty už zase myslíš hned na trénink brácho ? A na co chceš zase mučit svoje tělo ? '' ozvala se od dveří Lenka .

,,No na co ? Za pár měsíců je mistroství světa a tím , že jsem byl druhej tak sem se automaticky i tam dostal . Uvidíme kde to bude a zda budu moc jet '' odpověděl jsem já .

Odešli sme dolů na večeři . Tam nás čekal slavnostně prostřený stůl a na něm dort ve tvaru dvojky .

,,Vlastíku , velmi si vážíme tvého úspěchu . Věřím , že tohle není poslední slavnostní jídlo na oslavu tvého úspěchu . '' pronesl dědeček .

Po přípitku sme se pustili do jídla . Další den rychle utekl .

Potom mě , ale čekalo stání u soudu . Maminka mne oblékla . Já si vzal s sebou medajli a pohár , protože měl jet od soudu do školy . 

Když sem s maminkou vstoupili do budovy soudu , cítil sem se dost zvláštně . Doufal jsem , že už to bude poslední stání a bude konečně od všeho pokoj . Maminka mě před soudní síní svlékla bundu a já po výzvě soudce vjel na vozíku dovnitř . Při pohledu na paní Boženu a mého bývalého tátu jsem viděl , že se nic nezměnilo . Dokonce sem se zase naplno počůral a i pokakal do plenek . Naštěstí jsem nebyl vůbec cítit .

Soudce mě jako hlavního svědka a i poškozeného vyzval ať znova vše povím . Státní zástupce se jen zeptal na pár věcí . Za to se , ale opět činil právník obhajoby .

,,Takže  svědku ,  slyšeli sme tady dost tvých lží . Moji klienti stále popírají svoji vinu . Stále si tady hraješ na invalidu , tvůj prospěch ve škole byl vždy děsný a nějaké cákání se v bazénu jak se vyjádřila moje mandantka je taky k ničemu . Ty se jen chceš mstít za to , že jsi musel taky něco dělat a poslouchat . O nic jiného ti nejde. '' pustil se do mě .

,,Upozorňuji právního zástupce obhajoby , že je povinnen bez ohledu na věk svědkovi vykat '' ozval se soudce .

Potom mě vyzval abych odpověděl .

,,Pane doktore to , že jsem opět z velké části na vozíku , tak za to může bratr vaší klientky který mě unesl společně bráchou , zranil nás oba těžce, když chtěl abych odvolal vše co jsem tady pověděl . Jsem dokonce osobně přesvědčený  , že si vše objednala právě vaše klientka . Co se týče prospěchu , tak je zvláštní , že za dobu co sem v novém domově jsem se zlepšil z prospěchu 3,7 na průměrný 1,9 a věřím , že se bude lepšit i nadále . A na konec to plavání . Před několka dny jsem se vrátil z mistroství Evropy kde sem se umístil na druhém místě ve své disciplíně 200 metrů volný způsob . Takže se nejedná rozhodně o nějaké jen tak cákání se ve vodě jak to vaše klientka nazvala . '' odpověděl sem já .

,,Hm a můžež to ty demente nějak dokázat ? '' ozvala se paní Božena .

Vysloužila si hned napomenutí od soudce aby mě neurážela .

,,Ano můžu . Zde chci ukázat soudu diplom , medajli a pohár který sem si přivezl z turnaje . '' odpověděl jsem já .

Podal sem státnímu zástupci vše a on to nejdřív ukázal soudci a potom i obžalovaným . Nakonec si vše vzal zpět soudce a osobně mi je vrátil .

,,Dovol abych ti mohl stisknout ruku a pogratulovat k tvému úspěchu '' pronesl pevným hlasem a podával svojí ruku .

,,Děkuji vám pane předsedo . '' prohlásil sem já a pevně mu jí stisknul .

Po  vypovídal lékař ze záchranky která pro mě poprvé přijela , děda který mě přijímal a k mému údivu i bývalá třídní . Všichni mluvili ve prospěch obžaloby . Na stranu obhajoby se postavilo pár kolegyň od nich z práce . Poslouchal jsem co se tam mluví . Při tom sem si všimnul , že se mi začíná čím dál víc vydouvat ve předu na kalhotách plína . Několikrát jsem se zase počůral aniž bych o tom věděl .

Potom byla vyhlášena krátká pauza a po ní vyhlášen opět rozsudek . Paní Božena byla odsouzena nakonec na třináct let a táta sedm Taky soud rozhodnul , že mě musí splečně zaplatit odškodnění a to jeden milion korun . Byl jsem rád , že už je ze vším konec . Už se nemohli totiž odvolat . Jen podat dovolání k nejvyššímu soudu , ale to nemělo na verdik zatím účinek a oni byli oba odvezeni rovnou do vězení .

Od soudu sme měli jet do školy , ale jednání se protáhlo a jelo se rovnou k tetě .

,,Ahoj Vlastíku . Gratuluju ti k tvému úspěchu . Musíme , ale dnes spolu vyřešit jednu věc . Ze tvého posledního vyprávění sem pochopila , že co se týče toho ústavu tak jsi tam byl viď ? Víš co ? Zkusí me dnes hypnozu a tak se dobereme k cíli . '' .

Teta mě posadila na lehátko a já se najednou propadnul zpět v čase .

Paní Božena se  tátou a Frantou chtěla vidat na výlet . Mě neměl kdo hlídat a tak se domluvila s kamarádkou , že mne přiveze k nim do ústavu a tam mě nechá na šest dní . Do ústavu sme přijeli večer .

,,Tak dělej a vystupuj , nemám na to celou noc . To ti povídám , budeš se tady chovat slušně . Pokud ne , tak oni už tě tady zkrotí , maj na to svoje metody . '' pověděla mi nenávistně a šlo se dovnitř .

,,Ahoj , tak to je on jo ? Takže jak si řekla , pomočuje se  a bývá agresivní ? No tak to si tady poradíme lechce '' pozdravila se sní nějaká paní .

Vzala mě za ruku a šli sme dál . U lavice mě zastavila a sama se sehnula aby mi zula boty a nasadila bačkory . Pak mne vedla dál .  Odemkla nějaké dveře kde byl nápis , že je to 4 oddělení . Kolem stěn byly vozíky a velké kočárky pro postižené . Ona zastavila před dveřmi z nápisem koupelna a přebalovna . Když sme vešli dovnitř a rozsvítiala viděl jsem několik velkých přebalovacích pultů a kolem stěn velkých van . U jednoho pultu se zastavila .

,,Tak šup , vše si sundej , to snad dokážeš sám '' poručila a ukázala na židli kam mám dát věci .

Udělal jsem jak chtěla . Ona mě odvedla k vaně , když před tím něco dělala na pultě . Postavila mě do vany a celého postupně umyla . Když skončila , tak vzala osušku a usušila mě všude pořádně . Vzala si mne do náruče a odnesla na ten pult . Zadečkem jsem přistál na plenkách .

,,Dostaneš pleny když se počůráváš . Pokud budeš ráno suchej , tak ti je sundáme , když ne dostaneš hned další '' pověděla mi
na můj údiv .

Byl sem hodně unavenej , tak sem se ani nebránil . Ona mně do nich začala balit . Nejdřív protáhla froté plenky , které po rozvinutí kolem boků zajistila sponkou a potom přes ně velkou tmavě modrou a dosti silnou jednorázovku která mi sahala až nad pupík . Tu zalepila a já byl doslova obalenej plínkama . Potom začala rozkládat nějaké oblečení . Byl to overal do kterého mě celého nasoukala . Když jsem byl hotovej , tak mě sundala z pultu dolů .

,,Tak co , půjdeš sám nebo tě mám odvést v kočárku ? '' zeptala se mě ona .

,,Půjdu sám '' odpověděl se a šel ke dveřím .

,,Ještě počkej . Tohle pěkně spolkneš a zapiješ pořádně vodou . Nezkoušej podvádět , nebo ti dám injekci '' zastavila mě ona .

Do pusy jsem dostal nějaké prášky a poté co sem je zapil tak se šlo na chodbu . Zastavila se semnou u dveří kde bylo číslo 4 a napsáno ložnice . Otevřela dveře a já jen zůstal koukat co jsem tam uviděl .

Pokračování příště .

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 12
« Odpověď #1 kdy: Února 14, 2021, 16:42:46 »
Pěkné jen tak dál

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 12
« Odpověď #2 kdy: Února 14, 2021, 18:40:33 »
Velmi hezké, těším se na další pokračování.

Offline goodnite

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 235
  • Karma: 3
Re:Nový domov 12
« Odpověď #3 kdy: Února 14, 2021, 23:47:07 »
Super už se nemohu dočkat pokračování.

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Nový domov 12
« Odpověď #4 kdy: Února 22, 2021, 18:05:24 »
Jednoduše krásně psaný příběh, už se nemůžu dočkat dalších osudů Vlastíka