Autor Téma: O ABDL trochu jinak...  (Přečteno 15939 krát)

Offline Tyrion

  • Existující tvor
  • 50 a více
  • *****
  • Příspěvků: 94
  • Karma: 4
  • 30, Switch, MDLB i DDLG
O ABDL trochu jinak...
« kdy: Ledna 17, 2016, 03:00:03 »
Tohle téma si klade za cíl být rozcestníkem zajímavých informací a článků o ABDL z trochu jiného úhlu pohledu, než je tu běžné. Klidně se podělte o jakékoliv zmínky o ABDL v odborných i mainstreamových médiích, rozšiřme si obzory a poznejme, jak nás vidí ostatní, na plenky a dětství nezaměření lidé :-)
Motivací pro založení je to, že si teď sám pokládám otázku, kde se ve mně vlastně tyhle touhy berou, možná na to přijdu a pomůže mi to se s tím vyrovnat nebo na to nepřijdu a zjistím, že nemá smysl se v tom vrtat, to ukáže čas...

A když už mluvíme o čase, co je podle vás nejstarší zmínka o ABDL? Většina článků z vědeckých nebo zdravotnických časopisů uvádí případy jednotlivců ze 60. let 20. století, kteří se kvůli svým touhám dostali do křížku se zákonem, ale já našel drobnou zmínku ještě podstatně starší. Pochází od Donatiena Alphonse Françoise známého spíše jako Markýz de Sade. O ABDL píše ve svém rukopisu 120 dnů Sodomy, který dokončil roku 1785. Knižně však toto dílo vyšlo až o 120 let později, v roce 1905.

Cituji z překladu Arnošta Wolfa, který vydaly v roce 2010 Levné knihy, den třináctý, strana 176:
Citace
Po intermezzu vyzval vévoda Duclosovou, aby pokračovala.
„Milí pánové,“ řekla, „to, co mi ještě zbývá povědět, je podle mého názoru příliš obyčejné pro váš současný stav.“
„Nevadí, vyprávěj až do konce.“
„Tak tedy, hrdinou příští epizody je starý brigadýr, který musel být svlékán a opatřován plenami jako kojenec.
...
Všechno sežral a jako malé dítě se podělal do plenek.“
„Na tom je vidět, že se vracíme do dětských let,“ poznamenal vévoda...

Dost pochybuji, že existuje nějaká starší zmínka a pokud ano, tak o ní nevím. Každopádně to svědčí o tom, že lidé se stejnými touhami, které máme my, existovali už před více než dvěma sty lety. Trochu mě to uklidňuje :)
« Poslední změna: Ledna 17, 2016, 03:08:02 od Tyrion »
Lookin' for action ^^

Offline Valerie

  • Jsem modrej
  • 10 a více
  • *
  • Příspěvků: 45
  • Karma: 0
Re:O ABDL trochu jinak...
« Odpověď #1 kdy: Ledna 17, 2016, 21:32:40 »
Očividně jsem to nečetla dost pečlivě.  :D

Offline Tyrion

  • Existující tvor
  • 50 a více
  • *****
  • Příspěvků: 94
  • Karma: 4
  • 30, Switch, MDLB i DDLG
Re:O ABDL trochu jinak...
« Odpověď #2 kdy: Ledna 17, 2016, 22:03:53 »
Z toho si nic nedělej, ono se to pečlivě čte dost špatně. Já souvisle přečetl asi 40 stránek a zbytek taky spíš prolétl. A čirou náhodou jsem narazil na tohle (ale další zmínky jsem pak kontroloval v ebook verzi a tahle je jediná)... Je dost možné, že autor to třeba jednou v životě slyšel jako historku, hodil to na papír a my se nikdy nedozvíme jak to bylo. :>
Lookin' for action ^^

Offline PetrMyslivec

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 639
  • Karma: 8
Re:O ABDL trochu jinak...
« Odpověď #3 kdy: Ledna 18, 2016, 07:06:33 »
Já také ne úplně poctivě, ale zrovna tuto pasáž si velice dobře pamatuji  ;) a knihu doporučuji především pro ty, kteří se domnívají, že nic horšího, než tento náš společný fetiš neexistuje.

Offline Tyrion

  • Existující tvor
  • 50 a více
  • *****
  • Příspěvků: 94
  • Karma: 4
  • 30, Switch, MDLB i DDLG
Re:O ABDL trochu jinak...
« Odpověď #4 kdy: Března 15, 2016, 14:49:17 »
Náhodný střípek... V práci bylo z jistých důvodů potřeba vysvětlit IT oddělení typy dětského oblečení, takže s pomocí našich šikovných asistentek vznikl následující papírek, který jsem nakonec sbalil... Dost se tomu směju vždycky, když se na něj podívám, kdyby kolegové věděli...

Lookin' for action ^^

Offline babyserba

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 421
  • Karma: 1
Re:O ABDL trochu jinak...
« Odpověď #5 kdy: Března 16, 2016, 19:40:21 »
Nevím proč, ale ten obrázek mě rozesmál :-D

Offline Tyrion

  • Existující tvor
  • 50 a více
  • *****
  • Příspěvků: 94
  • Karma: 4
  • 30, Switch, MDLB i DDLG
Re:O ABDL trochu jinak...
« Odpověď #6 kdy: Června 13, 2019, 23:38:04 »
Záměrně si oživuju vlastní téma. Našel jsem naprosto nečekaně infantilistickou regresi tam, kde bych ji vlastně moc nečekal. Už mi tady na fóru byly podobné příspěvky odstraněny, ale věřím a doufám, že se to tentokrát nestane. Chci se s vámi podělit o výstřižek z anglické odborné knihy Stanislava Grofa, která se jmenuje "LSD Psychotherapy", Grof v ní mj. popisuje různé psychoterapeutické techniky, se kterými vědci a terapeuti před desítkami let experimentovali. Jednou z nich je tzv. anaklitická terapie, výtřižek je přiložen, zvýraznění je moje. Interpretaci nechávám na vás. Je to poněkud jiný kontext, než současné ABDL, kterým se tu dnes zabýváme my, ale ta podobnost mi přijde relevantní a velmi zajímavá.

Celá dvoustrana je případně tady: https://imgur.com/a/ULINo6S
« Poslední změna: Června 13, 2019, 23:56:22 od Tyrion »
Lookin' for action ^^

Offline Tyrion

  • Existující tvor
  • 50 a více
  • *****
  • Příspěvků: 94
  • Karma: 4
  • 30, Switch, MDLB i DDLG
Re:O ABDL trochu jinak...
« Odpověď #7 kdy: Října 11, 2019, 11:21:18 »
Byl jsem dnes u svého zubaře, extrahoval mi zub moudrosti. Kupodivu jsem si to moc užil a dostal jsem diplom za statečnost  8)
Lookin' for action ^^

Offline Miško

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 180
  • Karma: -12
  • .
    • www.abdl.cz
Re:O ABDL trochu jinak...
« Odpověď #8 kdy: Srpna 27, 2023, 15:43:32 »
To je pekné- ste statočný. Ja našťastie zúbok múdrosti nemám (zatiaľ- ani jeden). Pochvala.
Bez cumlíka ani na krok.

Offline Miško

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 180
  • Karma: -12
  • .
    • www.abdl.cz
Re:O ABDL trochu jinak...
« Odpověď #9 kdy: Srpna 27, 2023, 15:46:01 »
"Keby kolegovia vedeli...." ale asi na nič neprišli však? Inak pekné.
Bez cumlíka ani na krok.