Autor Téma: Nový domov 10  (Přečteno 2846 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 10
« kdy: Ledna 13, 2020, 10:18:28 »
                                             Nový domov .                                                     
   10 . Noční trápení , svátky , opět ve škole a prozrazení děsivého tajemství .

Omlouvám se za pravopis .

Než jsem večer po nadílce usnul , tak jsem doufal , že noc bude klidná a mě se budou zdát skutečně dětské sny . Ze začátku to tak bylo , jenže potom místo maminky se mě začala zjevovat paní Božena a táta . Opět jsem musel prožívat to hrozné příkoří co jsem zažil . Jenže ten sen šel ještě dál . Až k tomu děsivému tajemství které sem nosil v sobě několik let .

,,No tak už se vzbuď Vlastíku a neper se semnou pořád '' slyšel jsem volání z dálky a někdo mne držel za ruce .

Konečně jsem se zcela vzbudil . Volala na mě maminka . Držela mě v náručí a snažila se mě uklidnit . Vedle ní stál tatínek .

,,Co je ? Co se děje ? '' vyhrknul jsem vyděšeně a rychle dýchal .

,,Měl jsi hrozně ošklivý sen . Mlátil jsi kolem sebe a šíleně křičel . Dokonce si plácnul Belu do hlavy . Už se neboj . Pojď , přebalím tě a převléknu . Jsi mokrej , pořádně pokakanej a úplně zpocenej .  '' pověděla mi mamka a nesla mě do koupelny .

Tam mě položila na přebalovací pult a začala svlékat . Nejdřív šla dolů ortéza a potom propocený overal na spaní . Ten hned hodila do koše na prádlo . Rozepla gumové kalhotky pod kterýma byla zcela nacucaná jednorázovka . Tu rozlepila a rozbalila mě z bavlněných plenek . Postavila mně do vany a celého důkladně umyla . Tatínek mezitím přinesl suchý overal a jinou ortézu . Když jsem byl umytý , tak po důkladném očištění mě maminka zabalila do suchých a čistých plíneček .

Byl to skutečně velmi příjemný pocit , být zase v suchu a čistotě .

Po přebalení a převlečení mě uložila do postýlky . Za chvilku přiběhla Bela a lehla si ke mně .

,,Promiň Beluško '' zavolal jsem a začal jí drbat na hlavě .

Ona mě jen olizovala . Maminka zhasla velké světlo a nechala jen svítit malou lampičku .

Ráno jsem se vzbudil až později . Bela ležela opět vedle mojí postele .

,,Belo , běž pro někoho '' poslal jsem jí .

Bylo mě jasné , že je už hodně hodin . Za chvilku přišla maminka .

,,Ahoj broučku . Tak jak jsi se vyspal ? Nechala sem tě spinkat po tý noci plný děsu . Pojď , přebalím tě . Budeme muset zavolat tetě , aby si s tebou popovídala . Neboj se , však přijdeme na to co tě tolik trápí  '' .

Vyndala mě z fusaku a odnesla do koupelny . Všimnul sem si po cestě na hodinách , že už je skoro deset hodin . Spal jsem opravdu dlouho . Po zabalení se šlo dolů , Tedy maminka šla a já jel na vozíku . Všichni byly dole a koukali se na pohádku .

,,Ahoj všem . Omlouvám se za ten křik v noci '' pozdravil jsem je všechny .

,,Ahoj chlapáku . Vůbec se neomlouvej , nemůžež za to . Po tom všem co jsi prožil , nejdřív v bývalé rodině a ptom ten únos , se ti vše vrací ve snech . Neboj se , teta si s tebou bude povídat a pak se uvidí . Možná ti budeme muset dávat nějaký slabší prášek na spaní '' pověděl mi tatínek .

Přitom vstal a šel mě obejmout . Totéž udělaly i holky a bráška . Maminka mě přesadila na gauč a přinesla mě lahvičku kakaa . Tu jsem vypil a snědl kousek vánočky . Bráška si sednul ke mně a dal mi svoji zdravou ruku kolem ramenou .

,,Tak jo , běžte si kluci chvilku hrát . Brzo bude oběd '' pověděla nám maminka .

Odebraly sme se nahoru .

,,Tak co budeme dělat bráško ? Autíčka a nebo něco jiného ? '' zeptal se mě Péťa .

,,A co vyzkoušet tu novou autodráhu ? Můžeme jí postavit a hrát si sní i odpoledne '' dal sem návrh já .

,,Myslel jsem , že to bráško řekneš . Tak jdeme na to '' odpověděl mi on a pomohl mě se dostat na zem .

Začaly sme stavět .

,,Bráško , co se ti to v noci zdálo ? Tentokrát jsi křičel hrozně moc . Všichni ti chceme  pomoc abys se s toho dostal . Jestli jde o ten únos , tak mě se o něm ze začátku taky hodně zdálo . Ještě než tě pustili z nemocnice , tak semnou mluvila několikrát teta a skutečně mě to pomohlo '' zeptal se mě bráška .

,,Bráško , promiň , ale je to i pro mne moc děsivé . Nedokážu se o tom bavit . Jednu věc , ale už vím . Chci se nechat přejmenovat . Už nechci nosit příjmení Janoušek '' pověděl sem mu já .

,,No a jaké chceš ? '' zeptal se mně on se zájmem .

,,Sítný bráško , když by to šlo '' .

,,Tak to je super . Při obědě to řekni všem . Třeba ti to pomůže se přes některé věci dostat '' odpověděl mně on .

Čas uběhnul hrozně rychle . Přece jenom sem vstával hodně pozdě . Přišla pro nás maminka , že je přichystaný oběd . Udělala kontrolu plínek a rozhodla se , že přebaleni nechá až po obědě . Já se dostal dolů výtahem . Vše už bylo přichystáno k obědu . K němu byl ještě salát a řízky . Po jídle se ozval Péťa .

,,Tak to řekni brácho . Ať to slyší všchni '' .

,,No copak nám chceš Vlastíku povědět ? Doufám , že něco dobrého '' ozvala se maminka .

Ze začátku sem se trochu stydě . Všichni se na mě usmívali .

,,No chtěl bych se nechat pokud to jde přejmenovat . Už nechci být prostě Janoušek , ale Sítný '' prohlásil jsem já .

,,Ach broučku . To víš , že to jde . Budeme všichni hrozně moc rádi . Určitě ti to pomůže se oprostit od minulosti která tě pronásleduje ve snech . Hned po novém roce dáme žádost na soud a ten určitě povolí tvojí změnu .'' odpověděla za všechny maminka .

Po jídle přišel čas na náš odpolední klid . Moc se mě nechtělo , ale musel jsem . Po spánku sme si dál mohli hrát . Stejným způsobem se odehrál i druhý den . Opět mě děsili sny v
noci .

Prázdniny velmi rychle utíkali . Celé jsem je strávil hraním si s bráškou . Jen mě stále trápili moje sny . Maminka se dohodla s tetou , že hned po novém roce začne semnou mít sezení .

Po nověm roce jsem opět začal chodit do školy . Překvapení mě čekalo hned první den . Když sem zajel s vozíkem do lavice začal jsem se bavit s klukama . Chvíli po mně přišel Lukáš . Bylo mě na něm něco divného . Byl oblečený sice v kalhotách , ale košili nesl přes ně . Jako by něco chtěl skrývat . Jeho kamarádi se ho ptali co se děje , ale on jim nic nechtěl povědět . Když se otáčel v lavici , tak mu kluk co seděl vedle něho nadzvednul tu košili .

Lukáš v tu chvilku ztuhnul . Pod ní se mu byl vidět vršek plenkových kalhotek .

,,Jééé Lukáš je pochcánek . Má na sobě plíny . Nazdar  mimino '' začal ten kluk na celou třídu řvát .

Lukáš se  po něm chtěl ohnat , ale on utekl . Začalo zvonit a tak si musel sednout . Hned jak zazvonilo na přestávku , tak utekl na chodbu . Vydal jsem se za ním a našel ho na konci chodby jak tam sedí a brečí . Beze slova sem mu podal kapesník . On si ho vzal a když se za chvilku uklidnil tak mě vše řekl .

,,Ahoj Vlastíku , promiň , že jsem se ti tenkrát smál . Teď už vím , co je to když musíš mít pleny a někdo se ti směje . Začal sem mít nehody chvíli po tom co tebe a Péťu unesli . Mamka se rozhodla mě začít dávat pleny . Jenže já je nechtěl a často sem si je sundával . Ona se rozhodla mě je dávat za trest i ve dne . Je to nahlášené i tady ve škole . Musím je používat a nechávat se přebalovat na ošetřovně . Když to neudělám prej bude ještě hůř '' .

,,No tak to ti nezávidím Lukáši , ale smát se ti určitě nebudu . To se nemusíš bát . Pojď , jdeme do třídy '' vyzval sem ho já .

Vrátili sme se spolu . Lukášovi věci už byly hned na lavici za mnou . Jeho kamarádi se ho zbavili a nic sním nechtěli mít . Možná budu i sním nakonec kamarád pomyslel jsem si v duchu .

Ten den mě čekalo první sezení s tetou . Maminka mě zavezla k ní do práce . Čekal jsem , že bude mít ordinaci jako každá doktorka . Ta její , ale připomínala spiš byt . Pokoj kde semnou chtěla mluvit vypadal jako klučičí pokojík . Byl v modré barvě , na stěnách viseli obrázky a v policích autíčka . Taky tam měla přebalovací pult a pod ním naskládané pleny pro děti jako jsem já . Dala na zem papír a věci na kreslení .

,,Tak pojď Vlastíku ,  budeme si povídat spolu . Víš , vždy když sme svědky nějaké velmi nepříjemné události , tak se ti to uloží v tvé hlavičce . No a když tě to trápí a vrací se ve snech , tak potom musím přispěchat na pomoc já . Vše co mě tady řekneš je tajné . Tedy z vyjímkou , když zjistím , že byl spáchán trestný čin . Tak se neboj a vše mi povídej '' vyzvala mě ona .

Chvilku jsem mlčel a přemýšlel zda mám něco povědět .

,,Víš teto , to co se mi zdá je ze začátku pěkný . Vidím ve snu maminku , tatínka , holky a brášku . Hrajeme si a honíme venku . Já jsem úplně v pořádku . Jenže potom se to změní . Najednou se objeví paní Božena a má v ruce fotky z ústavu kterým mě vyhrožovala . Je tam kluk v klecové posteli a má na sobě balík plen '' začal jsem mluvit .

,,Aha , a ona ti vyhrožovala jak ? '' .

,,No , že mě tam dá zavřít a dopadnu stejně jako ten kluk . Budu se tam jen válet a dělat vše do plen . K tomu mě budou kurtovat abych se nemohl hýbat . Dokonce mě pustila jednou na videu kazetu z toho ústavu . Bylo tam hodně dětí , které měli pleny a nesměli chodit . '' pokračoval jsem dál potichu .

,,Víš kde je ten ústav ? Postele o kterých mluvíš jsou už dávno zakázané '' .

,,Měl by být kousek od té vesnice kde má její bratr chatu . To je ta ze které sme s bráškou utekly když nás tam unesly '' odpověděl jsem já

,,To je Vlastíku velmi nepříjemné , budu to hlásit a oni se na ten ústav podívají . Mám sylný pocit , že to není ono '' .

,,Není teto . Ten sen pokračuje dál do minulosti . Vidím maminku jak začala najednou hubnout . Byla hrozně slabá . Táta se choval v té době hrozně divně . Věděl sem už , že se v té době stýkal s paní Boženou . Potom mamince začali padat vlasy . Táta se jí smál a byl sprostej . Každou chvilku říkal , že půjde brzo k čertům do pekla . Nerozuměl jsem tomu . Potom maminčina sestra , moje teta jí donutila jít k doktorce . Ta jí poslala do nemocnice se které se už nevrátila . Táta chtěl aby maminku rychle spálili když po několika dnech tam zemřela a hlavně nedělaly žádnou pitvu . Ta skutečně neproběhla , ale pohřeb maminka měla . Já na něj , ale nesměl . Teta maminku pochovala kousek od svého bydliště prej do země . Později mě táta řek nenávistně , že pokud budu dělat potíže tak dopadnu stejně . Prej mě pošle za ní '' odpověděl jsem já .

To sem se neudžel a rozbrečel se na plno .

,,Vlastíku pojď sem ke mně . Tak tohle tě trápí . To dáme dohromady a budeš v pohodě . Broučku , to co jsi mě teď pověděl budu muset , ale povědět strejdovi . Jde o velmi vážnou věc '' pověděla mě .

Já se jen schoulil u ní v náručí a stále brečel . Ona mě hladila po hlavě a zádech . Cítil sem , že jsem se přitom pokakal naplno do plenek a po několikáté se počůral . Potom sem vysílením usnul u tety v náručí .




Pokračování příště .

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 10
« Odpověď #1 kdy: Ledna 14, 2020, 18:14:03 »
Velmi hezké a napínavé, již se těším na pokračování.