Autor Téma: nový domov 9  (Přečteno 2881 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
nový domov 9
« kdy: Prosince 24, 2019, 09:57:06 »
                                                     Nový domov
9. V nemocnici , příprava na vánoce , nadílka .


Začal jsem konečně opět vnímat okolí . Otevřel sem oči a viděl , že ležím v posteli na nemocničím pokoji . Moje noha byla zase v ortéze , položená na polštáři a totéž i ruka . Měl jsem i zavázanou hlavu . Celkově jsem se cítil hodně unavenej . Na sobě jsem měl tričko a samozřejmě , že plenky a to už slušně mokrý . Podíval sem se popokoji a viděl , že druhá postel je rozestlaná , ale její obyvatel tam není . Doufal jsem , že tam bude ležet jen jedinný člověk .

 Za chvilku se otevřeli dveře . Vešel bráška v doprovodu dědy . Péťa měl na sobě pyžamo a pod ním jasně zřetelné a už jistě mokré plenky . Měl ve předu pěknou bouly od nich . Když viděl , že jsem vzhůru jen nadšeně zavolal .

,,Bráško , konečně jsi se vzbudil '' a rozběhnul se ke mně .

Skočil mi na postel a pevně mne objal . Ani jsem necítil moc velkou bolest . Byl sem hrozně rád , že ho vidím a on je v pořádku . Když mě konečně pustil a já si lehnul , měl jsem čas se podívat jak vypadá . Na ruce měl sádru , ale jinak byl asi v pořádku . Když slez z postele mohl sem se přivítat s dědou . Ten mě taky objal .

,,No konečně jsi vzhůru ty jeden chlape . Dal si nám tady co proto '' prohlásil on .

,,A proč dědo ? Jak sme tady dlouho a co mě je ? Myslíš , že budu v pořádku ? Chtěl jsem jít plavat k reprezentaci , ale to asi bude už zcela nemožné '' .

,,Jste tady Vlastíku šest dní . No máš opět zlomenou nohu a byly tam i poškozené ty dlahy co jsi tam už měl . Museli sme ti operovat i hlavu . Sice jsi to nezaznamenal , ale dostal jsi do ní pořádnou ránu a utrpěl slabší krvácení do mozku . Nemohli sme tě potom dlouho vzbudit . Jinak se neboj , plavat budeš moc , ale s chozením to bude daleko horší . Vše začíná od začátku . Co se týče tvého nástupu k reprezentaci , tak sme na tebe všichni velmi hrdí a taky šťastný , že jste se kluci zachránili . Máš v sobě Vlastíku víc vnitřní energie než si vůbec myslíš . Tak pěkně kluci ležte a odpočívejte  '' odpověděl mi on a odešel .

,,Jak ti je bráško ? Co ruka ? Hele už tu byly naši ? Co dělá Bella ? '' zasypal jsem Péťu otázkama .

Ten opět přišel ke mně a sednul si na moji postel . Vzal mě za ruku a držel jí ve své .

,,Já jsem v pohodě bráško . Ruka je sice zlomená a museli jí mě rovnat , ale budu v pořádku . Naši už tady byly a to každý den . Neboj se , brzo je uvidíš . Bella je taky v pohodě a prej nás furt hledá . Hlavně tebe . Leží na tvojí posteli a kňourá kde jsi . Spíš mě řekni co ty ? Jak se cítíš ? Hele , hrozně moc ti děkuji , že jsi nás tam odtud dostal . Sám bych k tomu odvahu neměl '' .dal mě na vše odpověď .

Potom si šel lehnout k sobě a mně přinesl několik časopisů . Četli sme si nějakou dobu . Já se  opět mezitím počůral do už tak slušně mokrých plenek . Najednou se od brášky ozvolo zabublání a potom zvuk jak když něco hustého teče . Hned mě došlo co se stalo . Právě se s plnou parádou pokadil do plenek . Protože jsem cítil taky potřebu kakat , jen sem se uvolnil a už se mě vše hrnulo do plínek . Za chvilku jsem byl zřízenej jako to batole . Chvilku sme leželi , když se otevřeli dveře a vešli dvě sestřičky .
,
,,Tak Vlastík už je konečně vzhůru . Tak se kluci podíváme na vaše plínečky než dostanete oběd '' prohlásila jedna z nich z vesela .

Šla k bráškovi , zatím co ta druhá přišla ke mně .

,,Tak velcí kluci a maj pleny jako mimina . No nádhera a ještě je tenhle totálně pochcanej a taky se posral '' začala z pohoršením komentovat situaci .

,,Ticho buď ! Co jsem ti o nich řekla ? Víš co ? Seber se a padej odtud . A pošli mě Alici '' odpověděla jí ona přísně .

Ta druhá mě jen přikryla a odešla . Za chvilku přišla jiná sestra a šla hned ke mně .

,,Ahoj ty náš hrdino . Tak teď tě pěkně přebalíme a potom si dáš oběd ať jsi brzo zdravý a sylný '' prohlásila z úsměvem .

Po výměně plenek , nám přinesli oběd . Po něm sme oba usnuly .

,,Vlastíku , broučku vstávej '' slyšel jsem hlas a cítil , že mě někdo hladí po tváři .

Byla to celá rodina .

,,Mami , tati , holky . Vy jste tady všichni ? '' zvolal jsem radostí .

,,To víš , že sme tady . Konečně jsi se vzbudil chlapáku jeden '' ozval se tatínek .

Všichni mě objaly a byly tak jako já rádi , že mně vidí .

,,Maminko , kdy jste zjistili , že nás unesly ? A co dělá Beluška ? Kdy jí uvidím ? A kdy mě pustí domů ? '' zeptal jsem se maminky .

Ta se posadila ke mně na postel .

,,Vlastíku to , že se něco stalo sem zjistila hned . Jak jsem zavolala Péťovy , že je tam nehoda a měli jste dorazit ke mně . Čekala sem a vy nikde . Najednou se nehoda rozjela a tak sem se za váma vydala . Už zhluk lidí se mě nelíbyl . Potom jsem spatřila tvůj vozík a školní tašky vás obou . Pak mi lidi řekli , že vás dva naložili násilím do auta a odvezli . Za chvilku přijela policie a vše se rozjelo . Čekali sme , zda se únosci ozvou a ono nic . Všichni sme z toho byly zoufalí . Na mikuláše místo oslav sme po vás pátraly samy . Hrozně moc se nám ulevilo , když se po pěti dnech ozvala policie , že jste se vysvobodily ze zajetí a vezou vás oba k nám do nemocnice . Bella se má dobře broučku , jen se jí po tobě moc stýská . Neboj se , brzo jí uvidíš . No a co se týká toho kdy půjdeš domů . Setva jsi se broučku probral , takže musíš chvilku počkat '' odpověděla mě maminka .

,,Jinak kluci , o mikuláše jste nepřišli . Něco vám oběma neseme . Co se týče Vlastíku Belly , tak já byla doma v okamžiku kdy vás unesly . Ona najednou začala hrozně moc naříkat a furt běhala po domě . Potom mě mamka zavolala , že vás dva unesli . Telefon mě v tu chvíli vypadnul z ruky '' ozvala se Lenka .

Oba sme dostali tašku dobrot . Když odešli , tak sme si četli . Druhý den bylo rozhodnuto , že bráška může jít už domů . Já jsem musel v nemocnici , ale ještě zůstat . Bylo mě smutno a tak mě děda dal na pokoj televizi . Stejně mě nic nebavilo . Byl jsem furt smutnej .

Jednoho dne sem spal po obědě . Najednou mě probudil náraz do postele . Otevřel jsem oči a koukal na Bellu .

,,Beluško moje '' vykřiknul sem a chytnul jí kolem krku .

Ona začala kňučet ,vrtět ocasem a lízat mě obličej po kterém mi tekly slzi radosti . Byl jsem hrozně moc rád , že jí vidím . Ona si lehla vedle mě a stále mi lízala tvář . Teprve v tu chvíli , jsem si všimnul otevřených dveřích kde všichni stály .

,,No neříkal jsem to ? Přiveďte Belu a hned bude Vlastík veselej '' prohlásil děda .

,,Měl jsi pravdu dědo . Už má svůj spokojenej výraz ve tváři '' odpověděla mu Péťa .

,,Kdy už půjdu domů ? Mě už ležet nebaví '' zeptal sem se já .

,Vlastíku , budeš muset dodržovat hodně moc klidu . Takže až do konce roku budeš doma . Taky se budeš pohybovat jen na vozíku . Vůbec žádné chození . Plavat můžež to nevadí . Naopak je to dobré cvičení . Takže , můžež směle domů '' odpověděl mě děda .

Maminka mě přebalila a oblékla do mého oblečení které přivezla . Dostal jsem silnou jednorázovku , body , punčocháče a kalhoty . Na zdravou nohu botu a bundu . Tatínek přivezl můj vozík a šlo se pryč . Bela ťapkala vedle mne .

Po příjezdu domů mě a brášku mamka vysvlékla a my šli spolu do herny . Byl jsem hrozně rád , že sem zase doma . Hráli sme si spolu až do večeře po které nás mamnka zabalila do plenek na noc .

Po pohádce nás uložila do postýlek . Bela se přišla uvelebit ke mně .

,,No jo holka , konečně ho máš zase u sebe viď a nebudeš tak naříkat '' řekla mamka a pohladila jí .

Já dostal pusu a po chvíli sem usnul .

Druhý den po snídani se jelo ještě do města . Bylo dva dny do vánoc .Já sem chtěl nakoupit z kapesného které bylo víc než štědré dárky . Maminka to tušila a tak semnou vyslala tatínka ať jde semnou . Nejdřív sme zamířili do hraček a já koupil bráškovi hry na herní konzoli ,  autíčko a model lodi . Ve sportu k tomu pěkné tričko . Pro holky v drogerii dárkové kazety a pro maminku voňavku a v knize dektektivku . Potom šel semnou bráška a já koupil dárky pro tatínka , dědu s babičkou a další lidi . Maminka s holkama mezitím dokoupili ještě jídlo a jelo se domů . Hrozně jsem se na vánoce těšil . Věděl sem , že budou konečně klidné .

Na Štědrý den jsem se vzbudil celkem brzo . Přemýšlel sem co asi tak dostanu pod stromeček . Bela která ležela vedle se hned posadila a koukala se na mne .

,,Tak pojď ke mně '' vyzval jsem jí .

Hned mi skočila do postele a lehnula si tam . Hladil jsem jí po hlavě a cítil se spokojený . Ani jsem nějak nezaznamenal , že začínám kadit do plenek . Za chvilku jsem tam měl pěkně plno . Potom přiběhnul bráška . Tedy se spíš přibatolil . Plenky se mu pěkně rýsovali z pod dupaček . Musel jít s nohama od sebe jako skutečné batole . Moc mu to slušelo .

,,Veslý vánoce bráško '' zavolal hned ve devřích .

,,Ahoj tobě taky bráško '' popřál jsem mu já .

To už pro nás přišla maminka .

,,Ahoj kluci , veselé vánoce oběma . Teď vás zbavím mokrých a určitě i plných plenek a pak se půjde dolů . Budete se koukat na pohádky a já s holkama obstaráme zbytek '' řekla mamka .

Musela nás oba vykoupat , protože sme byly pěkně pokakaný . Už jsem si zvyknul , že když mě sundala ortézu a odvázala obinadla , tak se mi na noze táhla pěkná jizva .Ze začátku sem ten pohled nesnášel . Bylo mě jasné , že mi ta jizva už zůstane na stálo .

 Po zabalení do plenek a co nám dala každému overal se šlo dolů . Já se tam přemýstil na vozíku . Všichni už tam byly . Vesele sme se pozdravili a pustili se do vánočky a kakaa . Vánočka byla super a mamka řekla , že jí dělala babička .

Potom sme se koukali na pohádky s bráškou a tatínkem . Na stolku byl tác s cukrovím a vždy když sme měli žízeň nás mamka nebo někdo jiný zásobil lahvičkama s kakaem nebo mlíčkem . Moc jsem si užíval ten klid a nic nedělání .

Po lehkém obědě sme si museli s bráškou dát šlofíka . Po něm mi mamka přinesla balící vánoční papír abych mohl zabalit dárky . Chvíli mě to sice trvalo , ale nakonec se vše povedlo . Holky odnesli dárky ke stromečku , který byl v naší herně . Od té chvíle se tam nesmělo . Mezitím přijela babička s dědou .

Maminka nás oba vykoupala a převlékla do slavnostního . Byl čas na večeři . Všichni sme se schromáždili u stolu . Tatínek řekl pár slov na přípitek a pak se začalo jíst . Nejdřív byla polévka , potom salát a řízek . Pomalu jsem jedl a vše si vychutnával . S jídlem byl vždy první hotovej bráška . Bylo mě to jasné . Těšil se na nadílku . Po jídle nás mamka nechala chvilku sedět jen tak . Potom se ozvalo zazvonění ze zhora . První vyrazil bráška .

,,Pomalu ty divochu jeden '' krotil ho tatínek se smíchem .

Za chvilku sme se sešli u stromečku . Ten byl krásně ozdobený a pod ním obrovská hromada dárků . Ještě jsem jich tolik nikdy po hromadě neviděl . Zazpívali sme koledy a pak mě mamka přemýstila do křesílka . Bráška si sednul vedle mě a ostatní na gaučík . Tatínek se dal do rozdávání dárků . To trvalo hrozně moc dlouho a hodně sme jich dostali my s bráškou a hlavně já . Nemohl jsem si vzpomenout , kdy naposled sem jich tolik dostal . Splnilo se mi i přání . V jednom s balíčků byl opravdu moc pěkný mobil i se sim kartou . Dostal jsem i oblečení , modely k vláčkům , speciální plavecké brýle a mnoho dalších věcích .

Rozdávání trvalo asi dvě hodiny . Jenže překvapením nebyl jseště konec .

,,Tak a jedno překvapení se skrývá dole ve sklepě . Tak vzhůru tam a Vlastík jako první '' dal povel tatínek .

Došli sme dolů a já jen koukal . V tu chvilku jsem se normálně rozbrečel . Stálo tam úplně suprové nové kolo a na něm moje jméno .

,,Vlastíku , snad bys nebrečel ? Je tvoje '' řekla mě maminka a objala mě pevně .

,,Už se těším jak tě bráško proženu '' ozval se Péťa .

,,To se ještě uvidí kdo koho prožene . Já jsem totiž malej , ale šikovnej '' dostal odemně odpověď .

,,Tak pojďme nahoru , bude pohádka ty jeden malej a šikovnej '' prohlásil děda .

Po pohádce mě a brášku maminka vykoupala . Byly sme oba jak mokrý tak i pokakaný . Potom už byl čas jít spát . Dárky jsem si z velké části vzal do pokoje . Jen hračky zůstali pod stromečkem . Už jsem se těšil , že si budeme druhý den s bráškou hrát . Usnul jsem a celou noc se mě zdáli krásné dětské sny .


Pokračování příště .

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:nový domov 9
« Odpověď #1 kdy: Prosince 24, 2019, 13:51:22 »
Super pěkné pokračování jen tak dál :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:nový domov 9
« Odpověď #2 kdy: Prosince 25, 2019, 22:06:36 »
Přečetl jsem si části 7, 8 a 9.
Je to velmi poutavé a napínavé čtení.
Těším se na další pokračování.