Autor Téma: Nový domov 5  (Přečteno 3623 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 5
« kdy: Srpna 25, 2019, 20:02:44 »
                                                  Nový domov .
5. Výpověď na policii , zápis do školy , první den ve škole .


Omlouvám se za pravopis .

,,Tak to jsem moc rád maminko '' odpoveděl jsem já .

,,Tak fajn broučku my jsme taky rádi , že budeš u nás  a teď se jde dál . Nejdřív se zastavíme u babičky která si tě vezme jako doktorka do své péče . Potom musíme ke strejdovi , kde potřebují tvojí výpověď toho co se dělo u tebe před tím než jsi přišel k nám . No a potom si dáme s tatínkem oběd a po cestě domů vyzvedneme brášku ve škole '' seznámila mě maminka s dalším plánem .

U babičky sme se nějakou dobu zdrželi . Důkladně mě vyšetřila , vzala krev na testy a také mě změřila a zvážila . To bylo velmi pro mě nepříjemné . Taky přišlo na řadu moje počůrávání .

,,Takže asi takhle . Tvoje váha je stále pod hranicí toho co by jsi minimálně měl vážit , ale to se určitě brzo Vlastíku změní . Předepíšu ti léky , stále ještě máš na plicích šelesty .  A co se týče tvého počůrávání , tak to je z části psychikou a z části tím úrazem . Napíšu ti plenky které budeš mít do školy a taky ti budou líp sedět '' pověděla babička .

Od ní sme šli na policii kde na nás čekali  strejda s tetou . Maminka musela být u mé výpovědi taky . Znova jsem vylíčil .

,,Vlastíku , ona vše stále popírá . Potřebujeme jeden přímý důkaz abychom jí mohli dostat na pěknou řádku let do vězení kam za tohle patří '' řekl strejda .

,,No možná bych o něčem věděl ? Dá se z oblečení které bylo třeba i vyprané zjistit , že na něm byla krev ? V televizi to říkali '' zeptal jsem se já a usmál se záludně při tom .

,,Samozřejmě , že to jde . Dokonce se zjistí i DNA toho , kdo na něm zanechal krev . Co tě napdalo , že se tak culíš ? '' řekl strejda .

,,No ten večer mě tekla i krev . Nevím proč , ale nejdřív jsem si jí utřel rukou a když se ona nedívala , tak jsem jí obtisknul palec a ukazovák do nohavice . Měla takové šedé kalhoty na sobě '' vypověděl jsem já .

Všichni na mě koukali .

,,Tedy Vlastíku , ty fakt bys měl být policajt až vyrosteš . Tímhle jí dostaneme '' zvolal z nadšením strejda .

Hned začal někam volat a přikázal , ať jedou na chatu a přivezou ty kalhoty .

Když sme skončili , tak jsem s mamkou zamířili do restaurace na oběd . Maminka si všimla , že tam mají toalety pro vozíčkáře a hned sme tam zamířili . Bylo už na čase , plenky už byli využité do posledního místa . Sundala mě z vozíku a položila na zem . Dala pode mně podložku a sundala mi kalhoty . Rozlepila už zcela promočenou plenku a dala jí pryč . Otřela mě ubrouskama a zabalila do čisté plenky . Po přebalení sme šli na jídlo . Za chvilku se objevil tatínek . Maminka mu vše pověděla a on byl velmi rád , že u nich budu dál .

K obědu jsem si dal maso s omáčkou a rýží . Po jídle se s námi tatínek rozloučil a my jeli s maminkou pro brášku do školy . Chvilku sme čekali než se objevil .

,,Ahoj bráško , jak jsi se měl ? '' hned mě pozdravil a hrnul se do auta .

Povídali sme si až domů . Tam nás s nadšením přivítala Bela . Po odpoledním klidu si bráška dělal úkoli do školy . Maminka chtěla , abych byl u toho . Moc se mi nechtělo , vědělěl sem , že vyjde na jevo jak jsem na tom s učením . Péťa psal nejdřív matematiku a když se mě na něco ptal , tak sem většinou toho málo věděl . On nic , ale neříkal a psal dál , Když dělal dějepis , tak tam jsem naopak věděl hodně .

Po skončení úkolů mu je maminka zkontrolovala a pak sme si hráli . U kontroly úkolů jsem nebyl a tak sen nevěděl , že maminka od brášky ví , že jsem slabej v matice .

Druhý den jsem byl s maminkou doma . Ona se mi věnovala celý den . Dávala mě stále najíst a když bylo potřeba tak mi měnila plenky . Ty byly stále mokré a párkrát i pokakané . Zjistil sem , že už mě vůbec nevadí , když mám plínky na sobě . Na opak se mi to líbylo .

Ve středu sme jeli s maminkou do školy kvůli zápisu . Musel jsem dělat několik testů a taky mě dělali test na moje IQ . Když sem byl hotový , měl jsem toho skutečně dost . Maminka měla potom s vedením školy pohovor . Když přišla pro mě , tak sem skoro už spal .

,,Tak pojď jedeme domů a tam si nejdřív dáš šlofíka a až se vrátí tatínek tak si promluvíme '' pověděla mi a šlo se k autu .

Doma jsem skutečně velmi rychle usnul . Ani sem nevnímal , že přijel bráška za školy a později i holky .

,,Tak vstávej Vlastíku , jinak budeš spát snad až do zítra '' slyšel jsem hlas Lenky .

Otevřel jsem oči a viděl jak se na mě kouká .Vedle stál bráška a taky samozřejmě Bela . Lenka mě vzala z postele a šla mě přebalit do suchého . Plenky byli jako vždy zcela mokré . Po přbalení sme dostali s bráškou svačinu . Po ní ho maminka poslala do herny a mě nechala v obýváku . S tatínkem si ke mně sedli .

,,Tak fajn Vlastíku , teď si musíme popovídat ohledně školy s tebou . Co se týče matematiky , češtiny a fyziky , tak tam máš hodně mínusů . Zřejmě se s tebou nikdo neučil nebo ti nic nevysvětlil . Jinak máš celkem slušně vysoké IQ , tedy jsi dosti chytrý . Takže do školy budeš chodit od příštího týdne . Škola je stejná , kam chodí Péťa . On sice je v ročníku o rok výš , ale určitě ti bude nablízku . Co se týče plenek a toho , že se teď nemůžež tolik pohybovat , tak si z toho nic nedělej nikdo se ti smát nebude . Tak jo a teď si běž hrát '' pověděla mi ona .

Tatínek jenom přikyvoval . Vrátil jsem se tedy do pokoje a našel brášku jak si hraje v herně . Přidal sem se k němu .

,,Tak co bráško  , jak bylo u zápisu do školy ? '' zeptal se mě on .

,,No abych řekl pravdu tak matiku , češtinu a fyziku jsem projel dost šíleně . Ta mi nikdy nešla . Maminka tvrdí , že se semnou nikdo neučil a nepomáhal mi s ním . No to je pravda , ale jiné předměty mě celkem šli . Taky prej mám slušné IQ . Já myslel , že sem hloupej , když mě něco nejde . Bál sem se , že si mě maminka s tatínkem nebudou chtít nechat když zjistí , že jsem hloupej '' pověděl jsem mu po pravdě já .

,,Co tě to Vlastíku napadlo za hloupost . Ty si myslíš , že by se tě jen tak zbavili ? To ani náhodou . Ty k nám patříš a hotovo  '' pověděl mi on a objal mě .

Za chvilku maminka volala ať jdeme k jídlu . K večeři bylo kuře s bramborem . Když jsem snědl svoji porci , tak sem byl úplně už plný .

,,Jsme rádi Vlastíku , že ti tak chutná . Aspoň brzo zesílíš a vyrosteš '' pověděl mi tatínek .

Potom už byl čas na pohádku a po ní se koupat a jít spát . Maminka mě po pohádce šla svléknout abych se mohl pěkně jít vykoupat . Koupali sme se oba s bráškou jako vždy . Po vykoupání mě vzala ke mně do pokoje zatím co se tatínek staral o brášku . Maminka se přesvědčila , že jsem všude utřený a začala si pro mě skládat plenky na noc . Důkladně mě zabalila do plenek a uložila do postýlky . Všichni mě přišli popřát dobrou noc a já za chvilku usnul .

Celý týden utekl velmi rychle a přiblížilo se pondělí a já měl nastoupit do nové školy . Maminka mě ráno oblékla a vyrazili sme .

,,My jedeme maminko později ? '' zeptal jsem se já .

,,Jen dneska Vlastíku . Máme domluvenou schůzku s paní ředitelkou na devátou . Jinak budeš chodit na stejnou hodinu jako tvůj bráška '' odpověděla mi .

Za chvilku sme byly už ve škole . Maminka mě pomohla z auta a vyrazili sme . Docela jsem měl strach jak na mě zareugujou spolužáci až zjistí , že mám pleny . To už sme byly vevnitř a šli do ředitelny . Tady nás nejdřív uvítala sekretářka a pustila do ředitelny .

Když jsem uviděl paní ředitelku , tak sem byl hodně překvapený . Byla to totiž moje bývalá třídní učitelka z první třídy .

,,Přeju dobrý den , jsem ředitelka Palátová a vítám vás tady .  Jsem ráda Vlastíku , že tě opět vidím .
Teď si popovídáme '' vyšla nám vstříc z nataženou rukou .

Oba sme se sní přivítali .

,,Tak jo , budeš Vlastíku chodit k nám . Na mojí škole vše probíhá jinak . Třídy mají méně žáků a tak se učitelé můžou víc každému věnovat . Viděla sem tvoje vysvědčení ze staré školy . Zcela jsně se tvůj prospěch zhoršil po tom co se stalo s tvojí maminkou . Jinak moc dobře a všem vím , včetně toho tvého výletu ze zlomenou nohou . Co se týče sportu , tak vím , že jsi plaval a chodil na karate . Plavání , až ti sundají sádru z ruky , tak můžež u nás dělat dál . Máme tady vlastní bazén a taky oddíl plavání . Vím , že jsi v něm vyhrál několik závodů a budu ráda , když budeš naši školu reprezentovat . Ohledně karate sama nevím , to jak řekla maminka tak až podle toho co řeknou lékaři . Tak jestli máš nějaké otázky tak se mě klidně zeptej '' . pověděla mi paní ředitelka .

,,No jo jenže já mám i jiné potíže a některé předměty mě moc nejdou . Nebude to problém ? .

,,Vlastíku musím ti prozradit , že nejsi jediný na této škole do musí nosit pleny . Učení ti určitě půjde to se neboj . Když ti někdo vše vysvětlí tak ti to určitě půjdete . Plenky ti budou měnit na ošetřovně když budeš potřebovat . Ničeho se nemusíš bát . Tak a teď vzhůru do třídy '' .

Rozloučil jsem se s maminkou a zamířili sme do třídy . Zjistil jsem , že škola je vlastně upravená pro děti na vozíku . U jedněch dveřích sme se zastavili a paní ředitelka po krátkém zaklepání otevřela dveře . Nechala mě vjet dovnitř a pokynula dětem ať si sednou .

,,Milé děti , přivedla jsem Vám nového spolužáka . Jmenuje se Vlastimil Janoušek a přistěhoval se k nám do města . Pokud vím , tak Vlastík je velmi zdatný plavec a věřím , že až mu sundají z ruky sádru ukáže nám jak umí plavat . Taky dělal karate a v obou sportech dosáhnul výborných výsledků a má doma poháry ze soutěží . Věřím , že ho přijmete mezi seba aby si u nás rychle zvyknul '' pověděla paní ředitelka .

Popřála mě hodně štěstí a odešla .

,,Tak já tě tady Vlastíku vízám . Jsem tvoje třídní učitelka Klozarová a bude tě učit český jazyk a taky přírodopis . Tady v první řadě vedle Pavla bude tvoje místo . V lavici máš učebnice a sešity . Teď máme český jazyk tak si vše vyndej ven a bude se pokračovat '' .

Zajel jsem s vozíkem do lavice a nachystal si věci na hodinu . Hned co mě zaujalo bylo , že paní učitelka vykládá látku úplně jinak . Neměl jsem moc potíží jí porozumět . Psal jsem si poznámky jak je říkala . Občas jsem po očku sledoval mého souseda a ostatní spolužáky . Když hodina skončila , tak jsem zůstal v lavici . Někteří žáci ke mně chodili a představili se mě . Najednou mě někdo praštil do ramene .

,,Hej ty novej proč jezdíš na tý káře ? To jsi nějakej vadnej nebo co ? A máš i pleny co ? '' zvolal za mnou kluk .

Všichni kolem ztuhli . Chytnul jsem ho za ruku a stočil mu jí . Sám jsem se divil kde se ve mně bere ta síla .

,,Hele dej pokoj a běž si svojí cestou hošánku . Může se ti něco i stát '' řekl jsem mu do tváře a pustil ho .

On odešel pryč .

,,To je Vlastíku Lukáš , známy provokatér . Dobře jsi ho vyřídil . Hele není tvůj brácha Péťa ? Pověděl mě Pavel .

,,Hm tak pokud něco bude zkoušet tak ať se těší . Jo Péťa je můj brácha to máš pravdu . '' .

,,No to bych taky řek '' ozval se najednou do dveří brácha .

Přišel se na mě podívat . Jenže za chvilku začalo zvonit a on odešel pryč .

Den mě ve škole utekl dosti rychle . Maminka pro nás oba přijela a jelo se domů .


Pokračování příště .

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 5
« Odpověď #1 kdy: Srpna 26, 2019, 10:25:49 »
Pěkné jen tak dál  :) :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 5
« Odpověď #2 kdy: Září 01, 2019, 12:12:55 »
Velmi hezké.