Autor Téma: Nový domov 4  (Přečteno 4353 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 4
« kdy: Srpna 16, 2019, 07:36:34 »
                                          Nový domov .
       4 . seznámení s rodinou , oslava narozenin , jede se pro věci , u soudu .

Omlouvám se za pravopis .


Ten den už velmi rychle utekl . Několikrát jsem cítil , jak čůrám úplně automaticky do plenek kterého tohu už začali mít skutečně ost . Naštěstí se přiblížil večer a to znamenalo i koupel a po ní zabalení do plínek na noc . Když nás s bráškou vykoupali , tak jsem putoval do svého pokoje rovnou na přebalovací pult . Maminka mě ještě zkontrolovala , zda jsem všude suchý a začala si rovnat plenky na noc . Když je podemně dala , tak jsem cítil , že jsou o dost silnější než předtím .

,,Maminko , proč jsou ty plenky tak silné ? Mám strach , že v nich neusnu '' ozval jsem se já .

,,Jen se neboj Vlastíku , usneš v nich jako malej klučina . Jsou silnější , protože budeš spinkat ve speciálním fusaku který ti prohřeje tvoje celé poničené tělíčko a tak se hodně uvolníš . Díky tomu , ale budeš mnohem víc čůrat , tak nechci abys spinkal nakonec ve studeném a mokrém '' ujistila mě ona .

Když jsem byl zabalený , tak mě nasadila overal a přes něj ortézu na nohu .

,,Tak a jsi připravený do postýlky . Fusak je dostatečně velký , abys ses tam vešel i s ortézou . Tak pojď , půjdeme všem dát dobrou noc '' řekla ona a vzala si mě na bok .

Po přání dobré noci všem sme se vrátili ke mně do pokoje .Teprve teď jsem si všimnul , že na mojí posteli leží velký krásně modrý fusak . Maminka mě na něj položila a celého zapnula . Fusak byl velmi měkký a příjmný . Hned sem cítil , jak se mi svaly uvolňují a já už zase čůrám do plenek . Za chvilku přiběhla Bela , která si lehla vedle postele . Maminka mi popřála dobrou noc a odešla . Chvilku jsem přemýšlel o všem co se dělo . Vypadalo to , že mám konečně novou rodinu . Za celou dobu mě nikdo neuhodil , nekřiěel na mě a ani mi nevzal jídlo . Všichni mě říkali jak moc mě mají rádi a jak jsou šťastný , že sem u nich .

Noc byla celkem klidná , kdykoliv jsem se víc zavrtěl a nebo začal se budit či brčet , tak mě začala Bela olizovat . Vzbudil mě až svit sluníčka . Za chvilku pro mě přišla maminka . Moje plínky byly úplně celé mokré .

,,Ahoj broučku , tak jak jsi se vyspinkal ? Slyšela jsem , že si občas naříkal ze spaní , ale to asi bude nějakou dobu trvat než se vše uklidní '' přivítala se semnou a rozepla fusak .

Vyndala mně ven , pevně objala a dala mi pusu . Dlouho sem takto obejmut nebyl . V tu chvilku sem ucítil divný pocit v bříšku .

,,Ahoj maminko , spinkal jsem celkem dobře . Jéé já asi budu kakat . Ale néé ….. . No už jsem začal kakat . Omlouvám se , že jsem se pokakal '' začal jsem naříkat , zatímco se mně do plenek hrnula pořádná nadílka .

,,Pšt Vlastíku . Vůbec se nic neděje . Jsi přece batolátko a ty do plenek běžně kakají . Tak se nestyď a vypusť to pěkně vše a já tě potom přebalím do čistého a suchého . Péťa dělá to samé . Vše jde do plenek a to hlavně v noci . Však ho tatínek už taky přebaluje do čistého a suchého '' povzbudila mě mamka a přitom jemně popleskávala po zadečku přes právě se plnící plínky .

Ještě chvilku trvalo než jsem se úplně vyprázdnil do plenek . V plenkách jsem cítil pořádnou nadílku . Maminka si mě vzala na bok a šli sme do koupelny . Tam akorát tatínek umýval brášku . Vesele sme se pozdravili .

,,Musím taky Vlastíka vykoupat , právě se moc pěkně vykakal do plínek . Až oba naše klučiny přebalíme tak si dáme snídani a po ní si budou pěkně spolu hrát . Potom už přijede babička s dědou , mojí sestrou s jejím manželem '' prohlasila mamka .

Při těch slovech mě položila na přebalovací pult , sundala ortézu a svlékla overal . Potom následovali plenky . Opatrně mě odnesla do vany .

,,Tak dobře broučku , teď se postav , ale jen na tu zdravou nožku a drž se co to jde okraje vany '' .

Maminka mě důkladně umyla celý zadeček od veškerého nánosu kakání . Po umytí jsem se ocitnul na přebalovacím pultu , ze kterého akorát seskočil Péťa . Záviděl jsem mu dost to , že může běhat .

,,Tak já jdu obléknout Péťu a vy dva za námi pak přijdete dolů '' prohlásil tatínek a šli oba pryč .

Na brášku byl pěkný pohled . Kromě plíny neměl nic jiného na sobě a ta se mu moc pěkně hýbala při každém jeho kroku na zadečku . Mezitím mě už maminka celého utřela a začala balit do čistých plenek . Použila jednorázovku a dovnitř mě dala dvě bavlněné . Nakonec jsem v pokoji ještě dostal modrý overal s motorkama a šlo se dolů . Bela nás ochotně následovala .

V jídelně už vonělo kakao a bylo vše připravené ke snídani . Obě holky se semnou přivítali obejmutím a políbením . Po snídani nás maminka poslala do herny .

,,Tak co budeme dělat bráško ? Co takhle autodráhu ? '' zeptal se mě Péťa .

Já jsem mu jí odsouhlasil a tak sem se pustili do stavení . Za chvilku přišla maminka s Belou . Mamka nám přinesla k mému údivu každému tři dětské lahve s pitím . Bráška si hned jednu vzal a začal zní cucat limonádu . Já jsem to taky hned vyzkoušel . Nebylo to vůbec špatné . Když byla autodráha sestavená a tatínek nám jí zapojil , začali sme závodit . Bela chtěla občas honit auta .

,,Hele bráško , co vlastně dělaj rodiče a co se dnes bude dít ? '' zeptal jsem se ho já .

,,No maminka děla  Fyzioterapii . To znamená , že cvičí s lidmi po úrazech a dělá masáže zad . Počítej stím , že až budeš mít sádru dole a později i ortézu tak si tě veme do parády . Nemusíš se , ale bát bolet tě to nebude . Tatínek je lékař na ortopedii a bude tě mít v péči dokud se neuzdravíš . Jinak dnes přijde babička s dědou a taky teta Jarka se strejdou Jirkou . Strejda dělá na policii a teta je děstký psychiatr . No a dědu jsi viděl v nemocnici . Dělá tam primáře a babička je dětský lékař na obvodě . Určitě si tě vezme do péče . Holky studujou na gymplu a já chodím na soukromou školu . Tam budeš chodit i ty . No a jak ti jde škola ? Ty jsi sport děla nějak víc ? '' řekl mi brácha .

,,No musím se přiznat , že mi zrovna škola moc nejde . Jinak co se týče sportu , tak jsem plaval a děla karate . No v obouch jsem dokázal pár závodů i vyhrát . Ve starým domově mám ještě někde asi poháry '' odpvěděl jsem mu já .

Chvilku sme ještě jezdili a při tom vypili další lahvičku s pitím . Přemýšlel jsem , zda se mě nebudou chtít zbavit , až poznají jak sem na tom s učením .

,,Kluci pojďte dolů '' zavolala na nás maminka .

Bráška mě pomohl do vozíku a vyrazli sme .

,,Ahoj lidi '' zvolal bráška a šel všechny dole obejmout .

Ti se sním přivítali . Ke mně přistoupila starší paní .

,,Ahoj , ty jsi Vlastík . Já sem tvoje nová babička a tohle je děda . Dále je tady moje druhá dcera Jarka se svým manželem . Tedy teta a strejda '' pověděla mi s úsměvem .

Všichni mě podali ruku a obejmuli . Připadal jsem si jako ve snu . Šli sme si sednout do obýváku a povídali si . Maminka dodělávala oběd a vše pěkně vonělo . Najednou jsem trochu začichal .

,,Copak Vlastíku ? Co cítíš ? '' zeptal se mě děda .

,,Špenát s masem a knedlíkem dědo , moje zamilované jídlo '' odpověděl jsem hned .

,,Tak to je dobře , že ho máš rád . Taky sme rádi , že budeme pro tebe Vlastíku prarodiče '' odpověděla místo něho babička .

Náhodou jsem zavadil pohledem o kalendář . Ani sem si neuvědomil , že mám dnes narozeniny .

Než jsem o tom stačil přemýšlet , byl čas na oběd . Maminka vzala nejdřív na přebalení brášku a potom mě .

Když sme se dostali dolů , čekalo mě překvapení . Stůl byl slavnostně prostřený a všichni na nás čekali .

,,Vše nejlepší Vlastíku k narozeninám '' pronesli najednou .

Každý ke mně přišel a dal mi dárky . Sešlo se jich několik . Vzpomínal jsem v rychlosti , kdy sem jich tolik dostal najednou na posledy .

,,Pojďte jíst . Po obědě si Vlastíku vše vybalíš '' pověděla maminka .

Po hlavním chodu byl ještě dort .

,,Musíš si něco Vlastíku přát než sfoukneš svíčky '' pověděla mi teta .

V duchu jsem si přál jedinné .  Abych nemusel tuhle super rodinu opustit nikdy .

Sfouknul jsem naráz všechny svíčky a pustili sme se do dortu .

,,Tak a teď vybalovat dárky '' řekl tatínek .

Vše jsem postupně vybalil . Dostal jsem další oblečení , sadu na lepení modelů , autíčka a pak přišlo to hlavní . Když sem vybalil velkou krabici byla v ní souprava rychlovlaku která se mě tak moc líbyla . Ani se mi nechtělo věřit , že jsem jí dostal . Byl sem zcela u vytržení .

,,Tak kluci a teď se na chvilku natáhnete . Nechtěli sme to říkat , ale po klidu se jede Vlastíku k tobě do bývalého domova pro věci . Nemusíš se bát , nikdo kromě lidí od policie tam nebude . '' pověděla maminka .

Po odpoledním spánku nás maminka oba přebalila a jelo se . Bráška zůstal s holkama doma a bibička s dědou je hlídali .

 Měl jsem strach , že tam bude táta a nebo někdo jiný . Byl tam akorát pán , který se představil jako právník zastupující obžalované . Policie rozpečetila byt a my vešli dovnitř . Hned můj zrak padl do kouta , kde jsem před tím spal . Ještě tam byla stále matrace a moje věci .

,,Snaž se Vlastíku uklidnit . Jen si vezmeš svoje věci . Pokud by ses cítil zle , tak to řekni a půjdeme pryč '' pověděla mi maminka .

Podal jsem jim pár fotek které tam byly a mířilo se do pokoje .

,,Skoro všechno je pryč . Moje hračky i modely . Zůstalo tady jen minimum věcí '' prohlásil jsem já .

,,Vlastíku , vše potom sepíšeme '' ozval se strejda .

,,To oblečení tady klidně necháme . Jak tak vidím , tak je k ničemu '' ozvala se maminka která prohlížela můj bývalý šatník .

Já jsem se rozhlížel po pokoji . Na skříni sem viděl krabici kterou jsem hledal .

,,Tatínku , prosím tě támhle tu krabici určitě bereme s sebou '' požádal jsem ho aby jí sundal .

On to udělal a v  bedně to zacinkalo .

,,Co tam máš za poklady ? Tedy jestli to není tajné ? '' zeptal se mě .

,,No jen poháry a medile ze sportovních soutěží . Doma je všem ukážu . To bude vše co si chci vzít . Raději bych už šel pryč '' prohlásil jsem já .

Tatínek odnosil těch pár věcí do auto a podepsal nějaký papír . Po nějaké době sme byly zpět doma .
Bela vyváděla jako by nás snad měsíc neviděla .Odnesli sme vše do mého pokoje .

,,Chceš být Vlastíku při vybalování sám a nebo s bráškou ? '' zeptala se mě maminka poté co mě vysvlékla .

,,No asi s bráškou . Budu potřebovat trochu pomoct a taky čistý a jemný hadřík '' prohlásil jsem po chvilce přemýšlení .

Všichni odešli a za chvilku se vrátil brácha s hadříkem . Já už mezitím měl všechny poháry i medile venku .

,,Tý jo . Tak tohle je síla . To všechno jsi bráško vyhrál ? '' koukal na to on udiveně .

,,Jojo postupně pěoně '' odpověděl jsem mu já .

Když sme je otřeli tak on zavolal ostatní .

,,Tedy já jen koukám . Ty nás trčíš se sportem do kapsy všechny . Několikrát druhé a první místo v plavání i v karate . No mám Vlastíku trochu obavy , že karate už asi nepůjde , ale v plavání budeš moct pokračovat . Uvidíme jak se bude u tebe vše hojit '' pověděl mi děda .

Zbytek dne už utekl a bylo čas jít spát . Věděl jsem , že druhý den je pondělí a všichni půjdou do školy .

Ráno mě maminka musela vzbudit .

,,Vstávej Vlastíku , musíme jet do města '' .

Moc se mi nechtělo .

,,A co tam budeme dělat maminko ? '' zeptal jsem se jí zatím co mě vyndala s fusaku a nesla k pultu na přebalení .

,,No musíme hned ráno k soudu , tam se bude určovat zda tě zatím u nás nechají . Potřebují tvojí vypověď . Potom máme ještě hodně běhání . '' odpověděla mi ona .

Po snídani se jelo do města . Když sme dorazli k soudu , celkem jsem se bál .

,,Neboj se , pan soudce chce jen vědet od tebe pravdu '' prohlásila maminka .

V soudní síni soudce zahájil stání . Po několika větách mě vyzval abych hovořil .

,,Vlastíku , chci abys teď jen několka větami nám pověděl co bylo než jsi utekl z domova . Nemusíš se ničeho bát '' pověděl mi velmi příjemným hlasem .

Já vše vypověděl . Potom chtěl , abych pověděl jak se mě libí v nové rodině . Z hromným nadšením jsem vše líčil . Když bylo hotovo , tak si on psal chvilu nějaké poznámky . Potom vyslechl v krátkosti právníka druhé strany . Ten samozřejmě popřel , že by na mě paní Božena byla zlá . Soudce , ale jeho příval slov hned zastavil stím , že toto není jednání ohledně její viny .

,,Prosím aby všichni až na Vlastíka vstali a vyslechli rozhodnutí tohoto soudu '' řekl soudce jasným hlasem .

Když všichni vstali začal číst .

,,Okresní soud tímto rozhoduje , že nezletilý Vlastimil Janoušek se dočasně svěřuje do péče rodiny Jany a Jiřího Sítných a to až do rozhodnutí o jeho adopci . Proti verdiktu se dá odvolat a to do osmi dnů '' prohlásil pevným hlasem .

Maminka hned řekla , že se odvolávat nebude a druhá strana také ne . Soudce potom prohlásil , že rozsudek nabil tedy plné moci .

,,Maminko , to znamená , že u vás zůstanu ? '' zeptal jsem se hned venku před soudem .

,,Samozřejmě , přece se nezbavíme takového šampiona '' odpověděla mi ona s úsměvem .



Pokračování příště .

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nový domov 4
« Odpověď #1 kdy: Srpna 16, 2019, 13:12:37 »
Super, těším se na pokračování :)

Offline JiříS

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 135
  • Karma: 2
Re:Nový domov 4
« Odpověď #2 kdy: Srpna 17, 2019, 10:06:48 »
Pěkné.  :)

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 4
« Odpověď #3 kdy: Srpna 17, 2019, 13:47:54 »
pěkné těším se na další pokračování  :) :) :) :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 4
« Odpověď #4 kdy: Srpna 20, 2019, 12:41:41 »
Velmi hezké, budu se těšit na další pokračování.