Autor Téma: Hvězdný večírek 3  (Přečteno 204 krát)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 964
  • Karma: 3
Hvězdný večírek 3
« kdy: Srpen 13, 2019, 21:00:40 »
Kapitola 3. Mezi delfíny, akce


Hvězdný večírek na jachtě Queen Anna se dostal do obrátek. Celebrity se dobře bavily, šampaňské teklo plným proudem. Byly zde celebrity zvučných jmen. Jen namátkou vyjmenujme některé. Byla zde Pamela Anderson z Pobřežní hlídky, Juliane Moore, Liam Neeson, Avril Lavigne, zpěvák Robbie Williams a další hvězdy šou byznysu. Toto hvězdné obsazení přitahovalo žurnalisty z celého světa a nejen ty seriózní, ale i bulvár. Ten například vyšťoural, že si Pamela Anderson zkusila, jaké to je mít v dospělosti na sobě plenky a vzhledem k neutralizaci je neváhala použít. Svěřila se svým nejlepším přátelům, že ty endorfíny opravdu odbourávají stres.
Všichni se skvěle bavili, dobrá nálada hvězd se přenesla i na personál, jediný Lukáš stál  u zábradlí a vyhlížel Kikinu. „Teď by snad již mohlo být po zápase“ řekl si v duchu: „Ano, po zápase“ vkradla se do jeho mozku černá myšlenka. Náhle jej polilo horko: „pPane bože, vždyť ona měla jen jednu kyslíkovou bombu a dobře cvičení žabí muži jich mívají víc a co se tak dívám na hodinky, má kyslíku tak na dvě minuty. „Tuhle akci snad nepřežije“ řekl si a měl co dělat, aby mu z očí i přes to, že to byl tvrdý chlap nevytryskly slzy. „Dáte si šampaňské“? Dotázal se jej jeden ze stevardů. „Děkuji, nechci“ odmítl to rezolutně Lukáš. „Měl bych jít pod vodu“ řekl si, když v tom uviděl skupinu delfínů a uprostřed nich mladou dívku. „Kiki“! Chtělo se mu vykřiknout, ale opanoval se.  Delfíni s Kikinou mířili k lodi.
Kikina již po té, co ji delfíni vytáhli na hladinu, aby mohla dýchat nabyla rozvahy. Byla šťastná, že to nebyli žraloci, ale tito inteligentní tvorové. Delfíni ji škádlili a měli tendenci si s ní hrát. Když uviděli loď, zamířili k ní. Kromě Lukáše tento výjev uviděly i některé z celebrit a brzy se všichni tísnili u zábradlí a pozorovali tu na oko bezstarostně si hrající skupinu, aniž by tušili, že právě unikli smrti. „To je okouzlující“ řekla nadšeně Juliane Moore. Všichni se k ní přidali a již tuto scénu započaly zabírat kamery.
Lidé na palubě jachty Queen Anna šíleli, tato delfíní show se jim velmi líbila, domnívali se, že je součástí programu. Ozýval se nadšený jásot. Lukáš se usmál. Lidé začali házet ryby delffínům a ti je nadšeně chytali. „Vhoďte mi někdo pořádnýho burgra“! zavolala Kikina. V tom užasle strnula. Nad její hlavou stála její oblíbená herečka Juliane Moore, která jí elegantně hodila velký hamburger. Dívka jej chytila, šlapala vodu a jedla. Následovaly nadšené ovace, Kikina na sebe strhla veškerou pozornost. Nepropadla úplně zábavě, ale sledovala dění a to jak na palubě, tak i pod vodou. Náhle zaznamenala pohyb směrem k jachtě. Naznačila Lukášovi, aby jí podal kyslíkovou bombu. Ten ihned pochopil. Kikina si ji připojila a již byla pod vodou. Druhý žabí muž připevnil minu ke spodní části lodi a chystal se místo opustit. Kikina byla tentokrát rychlejší a zkušeným bodnutím žabího muže zabila. Jeho krev zbarvila vodu. Kikina doplula k mině, odtrhla ji od jachty a jak nejrychleji mohla, odplula s ní daleko od lodi, a pustila ji do moře. Plavala zpět. Mezi tím se kolem ntěla mrtvého žabího muže seskupili žraloci,kteří jej odtáhli do hlubin. Nikdo si nepovšimnul tohoto zápasu a nikdo také neměl tušení, v jakém ohrožení všichni byli.
Lukáš skočil do vody, nikdo si toho nevšimnul. „Kiki, jaká je situace“? “Blbá,na moři stojí člun s dalšími šesti žabími muži“. Lukáš se spojil s Ostrovem Robinsona Crusoe. Na místo dorazil vojenský vrtulník, který jednou raketou člun zničil a posádku zlikvidoval. Toto nebezpečí bylo prozatím zažehnáno, ale zbývali ještě ozbrojenci na jachtě, ty bylo třeba zneškodnit, v sázce byly další nepředvídatelné věci, oba si byli plně vědomi obtížnosti svého úkolu.
Kikina byla stále ve vodě a spolu s delfíny plula kolem lodi. Lukáš vystoupil na palubu. Mezi tím byla uvedena do bojové pohotovosti armáda Ostrova Robinsona Crusoe, při Banánové zátoce vyrostl evakuační tábor. Na lodi Robinson Crusoe, která byla ve Velké zátoce byl uveden do bojové pohotovosti raketový systém. Rakety mířily na sklady zbraní teroristů. Napětí houstlo, ale hvězdy ze šou byznysu o tom neměly sebemenšího ponětí.
Taktéž na Ostrově Robinsona Crusoe sledovali vše s napětím.  Nikdo netušil, co se v blískosti luxusní jachty    Queen Anna dělo a hlavně, jaký zápas musela absolvovat Kikina. David seděl s ostatními nevidomými v analytickém středisku, Irenku kontaktovala Eva Dellisová: „Zvu Tě do svého týmu, jako psycholožku, až zadržíme ty teroristy, Budeš mi velmi užitečná, Claire mi jak víš dělá asistentku“. „Dobrá“ souhlasila Irenka a spolu s oběma se přesunula do oddělení vyšetřování. Byla taktéž připravena poskytnout psychologickou pomoc v případě, že toho bude třeba. V televizi uvidělě Kikininu show s delfíny a hned jí došlo, že to není jen tak nějaká zábava, ale, že něco velmi závažného absolvovala, neměla sebemenšího tušení, co to bylo. Neměla s ní vůbec kontakt, jen Lukáš jí zaslal textovou zprávu s tím, že zneškodnila žabí muže,ale, že víc o tom neví. Byla si plně vědoma toho, že tato statečná dívka vyvíjí nebývalé úsilí. „Až bude po akci, určitě mi o tom bude vyprávět“ řekla si v duchu a byla na ni právem hrdá. „My Český holky jsme šikovný“ pomyslela si a věnovala se svým úkolům.
Kikina prozatím nadále bavila celebrity svými kousky s delfíny. Lukáš prozkoumával terén Ozbrojenci se drželi pospolu a prozatím nepodnikli žádnou akci, za to se spojovali se základnou v Kolumbii, které podávaly informace, zejménatu o zničení žabích mužů. David ihned tyto informace předával tajné službě Ostrova Robinsona Crusoe.Celebrity se nadále bavily, tanec, zpěv, víno, to vše bylo k dispozici a dění na jachtě Queen Ana bylo přenášeno médii do celého světa. Novináři se předháněli v senzacích, která z hvězd měla lepší šaty, šperky a také, která lépe tančila. „To jsou starosti“ říkal si Lukáš“ „My tady za ně nasazujeme životy a oni se baví, jako by nic, ale, musím být spravedlivý, je dobře, že o tom prozatím neví a užívají si tu bezstarostnost, zřejmě to brzy vypukne. Sledoval  3 muže a čekal na jejich útok, ale prozatím se nic nedělo. Kikina stále dováděla s delfíny a pozorovala moře.
Kolumbijská armáda byla taktéž uvedena do bojové pohotovosti, její jednotky se blížily k místu, kde byla situována základna teroristů. Její zničení bylo i v zájmu Kolumbie, aby byla zachována v zemi demokracie a stabilita. Vše se dělo za součinnosti s Ostrovem Robinsona Crusoe. Král George Crusoe se přemístil na loď Robinson Crusoe, kde byl v pohotovosti raketový systém mířící na základnu a výcvikový tábor teroristů. O tom všem byl neprodleně informován textovou zprávou Lukáš. Zmocnila se jej nervozita a tak si pro odbourání stresu řádně naplnil kalhoty. Jelikož vše bylo zneutralizované, nic nebylo cítit, pouze při pohledu by to bylo vidět byl v klidu. „Sakra, ta Kikina si to s těmi delfíny užívá“ usmál se. Pozoroval celebrity, jak bezstarostně tančí, hrála hudba.
V tom se ozval jekot. To z lodi Robinson Crusoe odpálili rakety. „Tak, teď to vypukne“ řekl si Lukáš. Nikdo tomu nevěnoval pozornost.
Kikina vylezla na palubu jachty, byla oslavována, všichni jásali. V tom si povšimli jejího nafouknutého oblečení, ale nikdo to nekomentoval, všichni byli v úžasu. „Lukáši, támhle se plíží jeden z těch prevítů, bude chtít zřejmě vyhodit do vzduchu naši jachtu, v zadu je sklad rachejtlí na ohňostroj. „Díky“ na to Lukáš a odplížil se za mužem. Kikina opět skočila do vody mezi delfíny. Strhla na sebe pozornost, tak, že nikdo neměl tušení o Lukášově akci. Ten se nepozorovaně přiblížil k muži, vhodil mu na krk smičku z provazu a silně zatáhl. Muž se nezmohl na žádný odpor. Lukáš silně utahoval smičku na mužově krku. Ozbrojenci vypadla pistole, Lukáš ji zkušeně odkopl. Muži začaly lézt oči z důlků, po chvíli došlo k vyprázdnění močového měchýře i střev, za dvě minuty na to skonal. Lukáš jeho tělo hodil do moře a nadále ostražitě sledoval své okolí. O jeho akci neměl nikdo sebemenšího tušení, všichni se bavili Kikininými kousky s delfíny.
Jeden z ozbrojenců zapnul malé tranzistorové rádio odkud se dozvěděl o zničení základny. Přiběhl k tomu druhému a již započala jejich akce. Náhle se z lodního rozhlasu ozvalo: „jste všichni našimi rukojmími,pokud nám nebude povolen svobodný odchod, vyhodíme loď do vzduchu, neváháme zemřít“.
Pokračování příště.