Autor Téma: Nový domov 3  (Přečteno 4282 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 3
« kdy: Června 29, 2019, 22:54:15 »
                                            Nový domov .
                     3. Nová rodina , nepříjemné setkání a první dny .

Omlouvám se za pravopis .

,,Tak pojď bráško , jdeme jíst . '' vyzval mě Péťa .

Pomohl mě do vozíku a vyrazili sme dolů . Bela která byla celou dobu s náma běžela taky . Dostal jsem se pomocí výtahu o patro níž . V jídelně sme byli už očekáváni . Kolem stolu byly židle a všichni už seděli . Tatínek přišel ke mně a přesadil na židli .

,,Tak jo a teď si dáme přípitek . '' prohlásila maminka .

,,My něco slavíme ? '' zeptal jsem se s nejistotou v hlase .

,,Samozřejmě Vlastíku , že slavíme . Právě jsi k nám přibyl do rodiny a to je důvod k oslavě . Vítám tě tady mezi náma a doufám , že se ti bude u nás líbit '' pověděla mamka .

Všem nalila dětský šampus a mi si připily . Nandla nám jídlo a my se do něho pustili .

,,Tak šup jez Vlastíku . Co se děje ? '' pobídla mě mamka .

,,No je to pro mě zvláštní , že jím takhle s ostatníma . '' .

,,Co je na tom zvláštní bráško ? Vždyť sme rodina a ta jí pohromadě vždy '' odpověděla mě Lenka .

Začal sem se kousat do rtu , abych potlačil nutkání brečet .

,,No v bejvalým domově jsem musel vždy čekat , až jestli vůbec něco na mě zbyde . Když nic nezbylo nebo jsem si podle pěstounky nezasloužil jídlo , tak sem byl o hladu . Je to po dlouhé době co takhle jím s ostatníma . '' odpověděl sem já .

Všichni na mě mlčky koukaly .

,,Ach jo Vlastíku , tohle je mi hrozně líto . Pojď sem ke mně . Takhle by se neměl nikdo k někomu chovat . '' prohlásila mamka .

Došla ke mně a odnesla si na svoje místo . Pomalu si mě posadila na klín a začali sme jíst takhle spolu .

Po jídle sme se přesunuly do obýváku na televizi . Když skončila pohádka , tak podle slov maminky a tatínka bylo na čase pro nás dva jít  spát . Dostali sme se nahoru . Maminka mě posadila na přebalovací pult a tatínek si šel vzít do péče brášku . Mamka mě sundala oblečení , rozbalila plenku a sundala ortézu z nohy . Přes sádru na ruce mě dala návlek a odnesla do koupelny . Tam už byl tatínek a dal do vany Péťu . Maminka mě tam posadila taky a oba nás začali umývat . Maminka mě myla velmi pečlivě a snažila se , aby mě nic nebolelo .

,,Vlastíku , ty vlasy máš hrozně dlouhé a špinavé . Kdy jsi byl u holiče a jak často jsi se koupal ? '' -

,,No u holiče sem byl někdy loni a koupat jsem se mohl jen jednou za deset dní a to ještě studenou vodou . Když sem byl ráno mokrej tak sem se otřel vždy studenou vodou ve které jsem máchal mokré věci . '' odpověděl sem já .

,,Zítra tě v obchodním středisku vezmeme k holiči a uděláme s tebe pěkného klučinu . '' odpověděla mi mamka .

Po umytí nás nechali oba si chvilku hrát ve vaně s lodičkama . Nejdřív odnesl tatínek Péťu a potom mamka mě . V pokojíčku sem dostal plenky na noc a potom dupačky . Dala mě zpět ortézu a odnesla do naší herny . Tady nám přečetla pohádku před spaním . Popřáli sme si dobrou noc a pak sem byl uložený do postele .

,,Tak jo Vlastíku , pěkně spi . Když bys něco v noci chtěl , tak zmáčkni tenhle zvonek a tím si nás přivoláš , Doufám , že se ti tady líbí a vše bude v pořádku '' .

,,Líbí se mi tady moc maminko a těším se na další dny . '' pověděl jsem já .

Podařilo se mi usnout . Jenomže události z minulých týdnů se mi vkrádali do snů .

,,Vzbuď se Vlastíku . '' slyšel sem volání a někdo mnou hýbal .

Otevřel jsem oči . Vedle postele byly mamka a taťka . Posadil jsem se a dýchal hodně rychle . Po čele mě stékal pot .

,,Něco se ti hodně ošklivého zdálo Vlastíku . '' pověděl mi taťka .

,,Víš co , necháme ti tady Belu , aby ti nebylo smutno . Bude tě hlídat . '' prohlásila mamka a uložila mě zpět na postel .

Bela se už nadšeně hrnula do dveří a hupla ke mně do postele . Začala mě olizovat tvář po které mě tekly slzy . Mamka s taťkou mě ještě zkontrolovali a odešli pryč . V místnosti svítila tak jen malá noční lampička .

Drbal jsem Belu za ušima a ta mi spokojeně mručela do ucha . Takto sem znova usnul . Cítil jsem , že moje plenky jsou čím dál víc mokré . Uvědomil sem si , že v této rodině nebudu muset řešit , že jsem se počůral do plenek .

Ráno mě vzbudil bráška .

,,Vstávat a cvičit ! '' zahalekal u dveří se smýchem a hrnul se dovnitř .

Měl na sobě dupačky a pod nimi pěkně se rýsující plenky .

,,Ahoj bráško , no cvičit asi moc nemůžu ještě . '' odpověděl sem mu já .

Bela která ležela stále vedle mě se s bráškou přivítala .

,,Tak jak vidím už jsou všichni vzhůru . Tak šup , přebalit , umejt a jde se na snídani . '' ozvala se od dveří mamka .

Oba s bráškou sme jí pozdravili . Mě vzala do náruče a bráška šel za náma do koupelny . Tady nás oba přebalila do čistých plenek . Já byl jenom mokrej , ale bráška i pokakanej . Přemýšlel jsem , jaké to asi bude až se mi bude chtít kakat . Oblékla nás do věcí na ven a šlo se dolů do jídelny . Tady už  na nás všichni čekali . Holky vstali a oba nás postupně obejmuli .

,,Tak jak jsi spal bráško ve svém  novém domově ? '' zeptala se mě Péťa .

,,No ušlo to , měl jsem v noci zlej sen . '' odpověděl sem já .

,,Po tom všem , co jsi Vlastíku prožil se nemůžež divit . '' ozval se tatínek a taky nás objal .

To obejmutí bylo velmi příjemné . Nemohl sem si vzpomenout , kdy mě kdo obejmul naposled . Bylo to hodně dlouho a poslední byla mamka kdo mě objímal . Ke snídani sme měli palačinky s tvarohem a kakao . To bylo moje zamilované jídlo . Snědl jsem asi tři a byl plnej .

,,Tatínku , proč sem hned plnej ? '' zeptal sem se ho .

,,No Vlastíku  tím , že jsi dlouho neměl pořádné jídlo se ti žaludek trochu zcvrknul . Teď se musí dát postupně do pořádku . Tak šup rodino , jede se do města '' odpověděl mi on .

Maminka nás vzala nahoru umýt zuby a dostali sme oba věci na ven . Bela musel tentokrát zůstat doma . Posadili nás do auta a po připoutání se jelo do města .

Asi tak za hodinu sme byly na místě . Maminka vzal z kufru můj vozík a posadila mě do něho .

,,Tak jo , nejdřív zjistíme , zda tě vezmou u holiče . Potom sme zjistili , že máš mít brýle tak se zastavíme u optika a zařídíme je . Pak vyrazíme nakoupit ti oblečení a zastavíme se u hraček . '' řekla mamka plán .

U holiče mě naštěstí vzali hned .

,,Tak jak chceš obychom tě nechali ostříhat Vlastíku ? '' zeptala se mamka .

,,Já nevím , mě je to jedno . Hlavně když mi nebudou vlasy furt padat přes oči . '' odpověděl sem
já a zavřel oči .

Mamka nakonec nechala vše na paní co mě stžíhala . Trvalo to dost dlouho , ale když sem otevřel oči tak se mi to líbylo . Měl jsem pocit , že na mě kouká někdo jinej .

,,No vida , vypadáš fakt super . '' pověděla mamka .

Když zaplatila , tak sme mířili dál . Kousek od optiky sme potakali ostatní .

,,No ne ? Co je to tady za fešáka ? '' prohlásil taťka .

Po vyšetření v optice sme objednali brýle .

,,Tak a jdeme si dát svačinu . '' rozhodnul taťka .

Při jídle sem se zase počůral .

,,No holky , co když byste si Vlastíka změřili a šli samy kupovat oblečení . My chlapy se půjdeme podívat do prodejny modelů ? '' navrhnul taťka .

,,No dobře , aspoň se tam nebudete tvářit otráveně . Velikost u Vlastíka vím , jen si změřím jeho nožku kvůli botám . '' prohlásila mamka .

Byl jsem rád , že šli samy nakupovat oblečení .

My chlapy sme se vydaly do prodejny na druhé straně . Tady jsem jen koukal . Měli tam obrovské množství modelů mašinek a dalších věcí k nim . Hrozně moc se mi tam zalíbila souprava rychlovaku .

,,Tak co se ti líbí Vlastíku ? '' zeptal se bráška .

,,Tahle souprava je super . Maj tady tolik krásných věcí . Jak je v kolejišti udělané osvětlení ? Nevšimnul sem si ho ? '' -

,,No osvětlení tam ještě není Vlastíku . Nevím jak ho udělat .  '' odpověděl taťka .

,,No takže by to chtělo světla , kabely a trafa . Jak to udělat bych věděl '' odpověděl jsem já .

,,Počkej bráško , ty to fakt dokážež udělat , '' zeptal se mě Péťa .

,,Když bych nevěděl , tak mlčím . '' poznamenal sem .

,,Tak šup Vlastíku , co k tomu potřebuješ ? '' zeptal se mě taťka .

Pověděl jsem paní prodavačce co potřebujeme . Čas v obchodě velm rychle utekl a museli sme se vrátit . Ještě chvilku sme čekali na holky a vrátili se domů . Tam nás nadšeně vítala Bela .

,,Tak šup kluci , teď se převlékneme a pak si můžete prohlédnout co sme vše koupili . '' pověděla mamka .

Dostali sme se na horu . Tady nás maminka vzala do koupelny . Tam nejdřív mě posadila na přebalovací pult a svlékla .

,,A hele , plenka nám protekla . Budu jí muset rovnat jinak , zapoměla jsem , že vlastně jenom můžež sedět zatím . '' prohlásila mamka , když mi sundala kalhoty .

,,Moc se omlouvám , ale ani jsem necítil kolikrát sem se počůral . '' odpověděl jsem smutně .

,, Vlastíku , vůbec se neomlouvej , není proč . To se stane i u Péti , že mu plenka proteče . '' odpověděla mi ona a pohladila mě po hlavě .

Bráška nás celou dobu pozoroval . Maminka mě sundala mokré punčocháče a rozepla nacucanou plenku . Otřela mě vlhčenými ubrousky a přichystala čisté plenky . Na jednorázovku rozložila dvě bavlněné , vzala mě pod koleny a po nadzvednutí si dala plenky podomě . Namazala mě dúkladně mastičkou proit opruzeninám , přesvědčila se , že mi pindík míří dolů a zabalila do plenek . Dostal sem bodíčko a tepláčky .

,,Tak jo , jeden pán je hotovej a druhej nástup . '' řekla mamka a posadila mě na vozík .

Bráška se mezitím sám vyškrábal na pult a zaujmul polohu k přebalení . Maminka ho během chvilky přebalila . Odešli sme společně dolů . Holky už mezitím přichystali věci , které koupil s maminkou pro mě . Oblečení bylo super a vše značkové . Jediné co scházelo byly slipy . Pochopil jsem záhy . Ty nepotřebuji , protože mám plenky .

,,Tak jo a teď bude oběd . Po něm si kluci pěkně půjdete lehnout a potom můžete vyrazit ven . Ukážež Péťo bráškovi okolí a Belu vezmete s sebou ať se proběhne .  '' .

Maminka nám nandala oběd . Byly to kotlety s bramborovou kaší . Maminka jí pro mě nakrájela na kousky a dala stranou kost . Bela seděla vedle mě a zcela jasně žebrala .

,,Belo běž na místo a nechtoho žebrání . '' dal jí tatínek rozkaz .

,,Můži jí dát tu kostičku ? '' zeptal jsem se já .

,,Tak jí to dej '' pověděla mi mamka .

,,Tady máš kostičku Belo a běž pěkně na místo . '' pověděl jsem jí já .

,,Tak bych řek , že se nám Bela rozhodla dát najevo kdo je její páníček . '' prohlásila Péťa -

Ona si jí odemě vzala a skutečně odešla na místo . Když sme dojedli , tak nás tatínek vzal nahoru a uložil do postýlek . Po odpoledním spánku přišli za mnou holky . 

,,Tak šup bráško vstávej . Převlékneme tě a půjdeš s Péťou a Belou ven . '' pověděla mi Lenka .

Položila mě na pult a začala převlékat . Zřejmě sem se pěkně začervenal , když mi sundala plenky .

,,Vůbec se nestyď Vlastíku . Viděla jsem a ještě uvidím tebe tak i brášku při přebalování '' .

Po oblečení na ven sme sešli dolů . Bela byla rozdostí bez sebe , že jdeme ven .

,,Tak pojď bráško , ukážu ti okolí . Podíváme se kde co je abys to věděl . '' pověděl mi Péťa .

Vyrazili sme po cestě směr do městečka . Ukázal mě , kde je obchod a další zajímavosti . Urazili sme už pěknej kus , když sem úplně ztuhnul . Po druhé straně šla paní Božena s Frantou .

,,Bráško co je ? Co se děje ? '' zeptal se mě Péťa který si všimnul mého výrazu .

Než jsem mu stačil odpovědět tak oni přešli k nám .

,,Tak ty , že nejen kradeš , ale i lžež jo ? Si myslíš ty kriple , že ti nikdo uvěří ? Co se tady takhle vystavuješ ? Koukej táhnout někam pryč . Takže ty ses vetřel do jiný rodiny ? No to budou mít teda dáreček . '' začala ona na mě křičet .

Bela začala vrčet a cenit zuby . Všimunl jsem si , že Péť stisknul něco v kapse .

,,Zkusí mě nebo Františka  ten čokl kousnou tak tě tady na místě zabiju . '' zařvala ona .

,,Belo klid . '' pověděl jí Péťa .

Já jenom seděl strnule na vozíku hrozně se klepal a nebyl schopný se pohnout . Najednou u nás zastavilo auto a z něj vyskočili tatínek s maminkou .

,,Co tady tomu klukovi děláte ? ''  zakřičel na ní .

Maminka zatím někam volala .

,,Hm tak další z rodinky co ? Víte o tom , že tenhle zmetek je zloděj ? Krade věci i peníze a taky furt lže . '' prohlásila ona k němu .

Bylo slyšet houkání a za chvilku přijela policie .

,,Tak madam tohle jste přehnala . Máte zákaz se k tomuto chlapci přiblížit . Takže budete teď zatčena a odvezena rocnou do vazby . Váš syn do ústavu . '' pověděl jí policista a odvedli jí i Frantu pryč .

Já se furt klepal a nebyl schopen slova .

,,Vlastíku klid , už je dobře . '' pověděl tatínek , zvedl mě z vozíku a pevně mě objal .

Posadil nás všechny do auta a jelo se domů . V autě sem se konečně uklidnil .

,,To byla moje bývalá rodina . Jak ste se dozvěděli , že se něco děje ? '' ozval sem se do ticha já .

,,Tušili sme , že se něco může stát a tak jsem Péťovi dala do bundy signalizační zařízení které nám pro tebe dala policie Vlastíku . On ho zmáčknul a díky tomu sme hned věděli kde jste a , že se něco děje . '' prohlásila mamka .

Za chvilku sme už byly doma . Tam mě a brášku maminka poslala po svlečení nahoru si hrát .

,,Vlastíku , tohle jsi měl doma furt ? Teda jestli se ti o tom nevadi povídat . '' zeptal se mě bráška .

,,No něco podobného bráško . Nezlob se , ale moc se mě o tom mluvit nechce . Pojď , podíváme se na to jak půjde zapojit to osvětlení k mašinkám . '' odpověděl sem mu já .




Pokračování příště . 

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nový domov 3
« Odpověď #1 kdy: Června 30, 2019, 02:08:31 »
Pěkné, hodně to připomíná tu druhou šanci

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 3
« Odpověď #2 kdy: Července 04, 2019, 19:22:36 »
Hezky psané jen tak dál :) a souhlasím Iloveplenky