Autor Téma: Nový domov 2  (Přečteno 3904 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 2
« kdy: Června 27, 2019, 20:54:53 »
                                                     Nový domov .
2. V nemocnici , zvláštní nabídka , nový domov .

Omlouvám se za pravopis .


Když jsem začal přicházet k sobě tak sem slyšel pípání . Otevřel jsem oči a viděl nad sebou bílý strop a kolem modré stěny . Ležel jsem na posteli a byl přikrytý dekou . Moje noha byla  zavázaná a  ještě zpevněná . Levou ruku jsem mě v sádře a položenou na polštářku . Na hrudníku jsem měl nějaká čidla a kabely vedly nademně . Chtěl jsem se posadit , ale v tu chvilku mojím tělem projela hrozná bolest . Nechal jsem pokusů a zůstal ležet .

Najednou jsem ucítil zvláštní ikdyž už mě známy pocit v rozkroku . Nadzvednul sem deku a viděl , že mám na sobě jednorázové plnekové kalhotky ještě vycpané bavlněnou plenou . Byl jsem jako vždy celkem dost počůranej .

 Když sem se chtěl pohnout znova , tak se nademnou spustil alaram . Otevřeli se dveře a vešla sestřička .

,,Ahoj ty špunte . Tak už ses konečně probral . Jak se cítíš ? Bolí tě něco ? Řekneš nám něco Vlastíku ? '' začala se mě ptát .

Já jen mlčel . Měl jsem strach .

,,No koukám , že se asi bojíš . Tak já ti sem pošlu našeho pana primáře . Sním se na tebe přijde podívat i pán od policie '' pověděla dál a odešla .

Za chvilku přišel starší pán s mladším .

,,Tak co ty náš hrdino ? Tedy nevím jak jsi  to dokázal , ale ujít s tvým zraněním je umění zvládnout i pár kroků natož přes osm kilometrů . Potřebujem od tebe vědět co se ti stalo . Nemusíš se bát '' sklonil se ke mně ten starší .

,,Vlastíku , chceme ti pomoci , ale musíme se dozvědět vše . Paní Božena vešechno co jsi pověděl na lince bezpečí rozhodně popírá . Prej jsi sis to vymyslel , zranil se pádem a skákáním ze schodů a schválně odmítáš jídlo . Mimochodem , tady už jsi týden . Když tě přivezli , tak jsi měl 25 kilo . To znamená velmi vysokou podvýživu a vážil jsi , jako když by ti bylo zhruba o tři roky míň. Když bys šel ještě dolů o pět kilo , tak bys to neměl šanci zřejmě přežít . Tu paní chceme zavřít za několik trestných činů . A to včetně pokusu o vraždu . Potřebujeme , ale tvoje svědectví '' promluvil ten mladší .

,,Já se bojím , že sem přijde a něco mě provede . Buď ona a nebo táta který o tom věděl . '' pověděl jsem já .

,,Nemusíš se ničeho bát . Dostaneš novou rodinu a nové příjmení . Nikdo nebude vědět kde jsi . Opravdu se neboj '' začal mi domlouvat .

,,A bude mě ta rodina mít ráda ? Co když se to ještě zhorší ? Víte já se počůrávám a neudržím to ani teď přes den '' dodal jsem plačky .

Pán mě ujistil , že se mi nic nestane .

Vše jsem jim pověděl . Oba pánové i setřička jen mlčky poslouchaly . Když sem vše líčil , tak ty sestře začali téct po tvářích slzy .

,,Tohle se nesmí nikomu Vlastíku stát . Ti lidé musí být potrestáni '' prohlásila a s omluvou odešla .

Když si vše mladší pán zapsal , tak se rozloučil a odešel . Sestra se vrátila a přinesla tác s jídlem .

,,Pojď , je čas se nabaštit ať brzo zesílíš . Budeme ti dávat jídlo častěji po menších porcích . Tvoje tělíčko si musí zvykat znova na příjem jídla . '' pověděla mi .

Dala tác na stolek , mě zvedla opěrátko a začala mě krmit . Jídlo bylo přímo výtečné . Snědl jsem polévku a část hlavního chodu . Potom sem byl už plnej .

,,Tak jo , pěkně hajej a spi ať se posílíš . Taky se ti kouknu na plenku . Určitě bude čas na změnu ''
pověděla ona .

S plenkou měla pravdu . Byl jsem pěkně mokrej .

,,Já nejsem mimino když musím mít plenky nebo jo ? To jsem opravdu tak blbej ? '' ptal jsem se jí
já .

,,Vlastíku , ty jsi hlavně velmi silný kluk . To , že máš zdravotní potíže není tvoje vina . Tak ukaž . No tohle už chce změnu '' .

Jemně mi sundala plenku a otřela vlhčeným ubrouskem . Dala pode mě čisté plenky a po namazání mastičkou do nich zabalila .

,,Tak jo a teď spinkej . Jsi  pěkně v suchu '' pověděla a dotkla se mého nosu .

Před odchodem sklopila postel abych ležel .

Nevím jak dlouho jsem spal , ale spánek to byl posilující . Když sem se probudil  tak jsem měl
 pocit , že nejsem v pokoji sám . Podíval sem se vedle postele a viděl psí hlavu . Seděl tam krásný černý labrador a koukal na mě .

,,Ty jsi pěkný pejsek . Kousneš mě když na tebe sáhnu a nebo ne ? '' začal jsem na něj mluvit .

Pomalu sem dal k jeho hlavě ruku . Pejsek si jí očichal a najednou skočil ke mně do postele . Tady mě začla nadšeně olizovat a vrtět ocasem . Jen jsem se musel smát . Pejsek si lehnul a já zjistil , že má známku .

,,Ukaž jak se jmenuješ ? Aha tak ty jsi dáma a jmenuješ se Bela '' .

V okamžiku , kdy sem vyslovil jméno jen štěkla a zase mě olizovala . Ani jsem si nevšimnul , že se otevřeli naplno dveře . Dovnitř vešla paní s pánem .

,,Tak tady jsi ty loupežnice . A ty musíš být Vlastík . Já jsem Jana a tohle je můj manžel Jirka . Chceme se tě zeptat , zda bys nechtěl jít k nám do rodiny . S jedným členem jsi se už seznámil jak vidíme '' řekla mi ta paní .

Bela dál ležela vedle mě v posteli a lízala mě ruku .

,,A nebudou vám vadit moje pleny a taky , že jsem v hodně věcech slabej ? '' zeptal jsem se s obavou v hlase .

,,Vlastíku to nám vůbec nevadí . Dokonce ti musíme zdělit , že tvůj starší bráška je taky nosí a vůbec nic si z toho nedělá . Taky bys měl dvě starší sestry . Ty se moc radují , že budou mít nového malého brášku a velmi se na tebe teší . Určítě tě budou mít všichni moc rádi a my taky . Tak co chceš jít k nám ? Jinak ti řeknu , že Bela ke každému takhle nejde . To , že ti vlezla do postele , tak je vidět , že tě má hned ráda '' pověděl mi ten pán .

,,A kde bydlíte ? A to tomu klukovi pleny nevadí ? '' zeptal jsem se já .

,,Bydlíme na kraji města ve velmi pěkném domečku . No a to , že  je tvůj bráška nosí , má svůj důvod . On chce abychom sním jednali jako s malým klučinou a moc si to užívá . Od té doby se uklidnil a velmi mu to pomáhá . Když bys k nám šel , tak si to můžež taky tak užívat . Víme , že jsi prošel hodně špatnými věcmi a určitě by ti pomohlo , vrátit se pár let zpět . Tak co ? Chceš to zkusit a jít s námi ? '' vzala si řeč paní .

,,No a kde budu spát ? Nebude to někde na chodbě ? '' položil jsem ještě jednu otázku .

,,Vlastíku to rozhodně ne . Budeš mít svůj vlastní pokoj . Hernu budete mít s bráškou společnou . Neboj se , on bude velmi rád , když si bude mít s kým hrát '' odpověděl mi on .

Tím asi ve mně otevřel zájem .

,,Tak jo . Za zkoušku nic nedám . A jak vám mám říkat ? A jak se jmenují ostatní ? '' .

,,Říkej nám buď jménem a nebo teto a strejdo . A když bys chtěl  tak klidně i maminko a tatínku . Je to na tobě . No a další členy poznáš hned '' odpověděla mi ona .

Otevřeli se dveře a dovnitř vešel kluk o rok starší než já a dvě starší dívky .

,,Tak tohle je Péťa , tvůj nový bráška a Lenka s Péťou tvoje sestry . A tohle je děti Vlastík náš nový člen rodiny '' představila nás všechny .

Všichni mě objali postupně . Byly rádi , že jdu s nima .

,,Tak jo . Je čas jet domů rodinko . Vlastíku , tebe oblečeme a jedem . Vzali sme nějaké starší věci tvého brášky , ale hned zítra vyrazíme na nákupy abys měl svoje vlastní oblečení . To včem tě sem přivezli , bys mohl jít leda tak do maškarního bálu za strašidlo '' prohlásila ona z úsměvem .

Všichni byly tak milý , že jsem tomu nechtěl ani věřit . Velmi dlouho jsem nezažil takový zájem o mě . Rozhodnul jsem se , že jim budu říkat maminko a tatínku .

Maminka ke mně přistoupila a na chvilku odehnala Belu . Té se moc nechtělo , ale musela dolů . Mamka mě začala oblékat . Dostal jsem tričko , mikinu , kalhoty , ponožky a na zdravou nohu botu . Všimnul jsem si , že vše je značkové . Došlo mě , že všichni mají taky takové oblečení na sobě . Když sem byl oblečený tak tatínek přivezl pro mě vozík a přinesl pár berliček .

,,Chodit budeš moc , až zesílíš Vlastíku . Do té doby budeš muset jezdit na vozíku . Tak jo . Vzhůru domů '' pověděl tatínek .

Posadil mě do něho . Maminka mi nandala bundu a jelo se ven . Bela ťapkala hned vedle mě . Všichni se semnou rozloučili a my šli do auta na parkoviště . Auto měli moc pěkné a velké . Každý měl svoje sedadlo . Po připoutání se jelo .

,,Tak Vlastíku , když jsi se rozhodnul , že chceš na tom být stejně jako Péťa , tak si musíme říct pár pravidel . Zaprvé , plenky budeš mít na vše a stále je budeš nosit . Za druhé si plenky nebudeš měnit sám . To je naše starost a taky tvých sestřiček . Budeš nosit oblečení , které ti dáme a jíst čím tě nakrmíme . Rozumíš tomu ? '' povídala maminka .

,,Jo rozumím tomu . A co se stane když je poruším ? Dostanu výprask maminko ? '' zeptal jsem se
já .

,,Ach , tak nás budeš oslovovat jako rodiče ? Tak to je moc dobře . A když něco porušíš tak se
neboj . Vše ti znova vysvětlíme a rozhodně se nemuíš bát výprasku . Pokud některé naše dítě hodně moc zlobí , tak dostane maximálně naplácáno na zadeček . '' odpověděla mi maminka .

Sledoval jsem krajinu a přemýšlel , jaký mě asi čeká život .

,,Co tě baví bráško ? Jaké máš záliby ? '' zeptal se mě Péťa .

,,No dřív jsem dělal modely . Hlavně k vláčkům . Jenže o vše jsem přišel bráško . '' odpověděl sem mu já .

,,Tak to je super . Máme na půdě velkej model vláčků a hodně domků je potřeba dodělat . Jsem rád , že budu pro tebe bráška Vlastíku . Jinak mamka má pravdu . Bela nejde jen tak k nikomu . Vybrala si tě sama '' odpověděl mi Péťa .

,,No to je Vlastíku pravda . Modeli občas dělá tady Péťa , ale nás holky to nebaví . Sme rádi , že u nás budeš '' odpověděla Lenka .

,,Modely jsou klučičí záležitost a né holek '' odpověděl jsem já a šťouchnul na souhlas do brášky

Povídali sme si . Teda mluvili hlavně oni a já jen poslouhal . Při řeči sme dojeli k velmi pěknému a rozlehlému domku .

,,A jsme doma děti . Vítej ve tvém novém a doufám , že šťastném domově '' ozval se tatínek .

Dům byl velmy velký . Venku jsem viděl prolézačky a velké pískoviště .  Hned bych se tam nejraději vrhnul , ale věděl jsem , že to nejde . Vešli sme dovnitř a tedy se všichni svlékli . Mě a Péťu vyclékla maminka . Když mu sundala teplé kalhoty , tak jsem viděl , že má pod nimi punčocháče a zcela jasně viditelné plenky .

Potom mi mamka ukázala celý dům . Byl tam velký obývák , jídelna a v patře kam jsem se dostal pomocí výtahu jejich ložnice . Ptom pokoje holek a moc pěkná herna . Další pokoj patřil Péťovi a poslední se stal mím domovem .

Pokoj byl moc hezký . Modře vymalovaný a na stěnách mnoho obrázků . Taky tam byl přebalovací pult . Oba pokoje měli společnou koupelnu , zatímco rodiče a holky měli každý svojí . Mamka mě položila na pult sundala mi kalhoty .

,,No je na čase našeho nového chlapečka obléct a zabalit do čistých plínek . '' prohlásila maminka .

Rozlepila už opět řádně mokrou plenku a dala jí pryč . Rozložila si jinou . Ta měla dětské
potisky , ale byla větší .

,,No bude ti asi větší , ale musíme to přes víkend a pár dní vydržet . Objednáme ti vlastní plenky '' prohlásila maminka .

,,Vlastíku , ty jsi byl hodně bit viď ? Máš tady po celém těle několik modřin a to pěkně velkých '' zeptala se maminka .

Jenom jsem přikývnul . Při vzpomínce na to co bylo se mi začali po tvářích kutálet slzy . Maminka mi akorát nasadila bodíčko a hned mě vzala do náruče .

,,No tak pššt , klid Vlastíku . To se vše urovná . Hlavní je , že jsi v bezpečí '' začala mě utěšovat .

Za chvilku jsem se uklidnil . V tom přiběhnul bráška v závěsu za Belou . Byl už taky převlečený . Maminka mě dala kahoty na hraní a posadila zpět do vozíku .

,,Tak jo kluci , buďte tady hodní a běžte si hrát . Až bude večeře , tak vás zavolám '' pověděla nám ona a odešla .

,,Tak co budeme bráško dělat ? Co bys chtěl ? Autíčka , závodní hry , lego , mašinky ? '' začal bráška jmnenovat co můžeme dělat .

,,No zajímalo by mě to kolejiště jestli je to možné . No a potom co sám uznáš . Jsou to tvoje hračky . '' odpověděl jsem já .

,,Tak fajn , jdeme se kouknout na vláčky . A hlavní věc bráško , řeči o tom , že jsou hračky moje už slyšet od tebe nikdy nechci . Jsou nás obou a hotovo . Takže , když si budeš chtít z čímkoliv hrát , tak to bez ptaní uděláš . Totéž platí o časopisech '' odpověděl mi on .

Ukázal mi vskutku obří model kolejšť vláčků . Hodně krabic s domkama čekalo na svoje vyhotovení . Potom sme se vrátili do herny . Péťa pustil televizi a pak herní konzoli . Ukázal mě jak se vše ovládá a začali sme si hrát . Nesmál se mě , že mi to nejde .

Najednou si začal popsedávat a vrtět se . Než jsem se ho stačil zeptat co se děje , tak bylo slyšet jak kaká do plenek , Nic si z toho , ale nedělal a dál hrál .

,,Ty bráško , tobě nevadí , že máš pleny ? To je nosíš i do školy ? '' začal jsem se ho ptát .

On odložil ovladač na hru a otočil se ke mně .

,,Vůbec mi to nevadí . Do školy nosím jiné plenky , které nevypadají jako pro děti . Já si to fakt užívám , že se o mě starají jak o malého . Pojď podíváš se na další naše hračky . Jaký jsi měl doma ty ?  '' odpověděl mi on .

,,No dokud žila mamka tak jsem měl různý hračky . Potom co odešla na věky a táta si přivedl novou paní mi je sebral její syn . Ono mu sice je hodně , ale duševně je na tom jako malé dítě '' odpověděl jsem ze smutkem v hlase já .

,,Promiň bráško , nechtěl jsem tě rozesmutnit . Tady se ničeho neboj . Hračky jsou společné a hotovo . Hele děláš nějakej sport ? Já hraju kopanou a hokej a holky taky sportujou '' .

,,No dělal jsem dřív závodně plavání a karate . Jenže teď budu rád když budu moc plavat . Jenže není kde '' odpověděl sem já .

,,Plavat je kde bráško . Dole máme bazén , ten jsi ještě neviděl ¨ informoval mě on .

,,Kluci večeře '' ozvalo se ze zdola .


Pokračování příště .

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nový domov 2
« Odpověď #1 kdy: Června 28, 2019, 02:47:11 »
Moc pěkné, těším se na další díl :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 2
« Odpověď #2 kdy: Června 28, 2019, 10:01:44 »
Velmi hezké, těším se na další pokračování. Nechci se autora dotknout, ale připadá mi, jako by popisoval nějaký vlastní zážitek.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nový domov 2
« Odpověď #3 kdy: Června 29, 2019, 11:06:51 »
pěkný velmi těším se na pokračování  :) :) :) :) ale nic ve zlém trošku mi to připomnělo příběh Druhá šance  8) 8)