Autor Téma: Nový domov 1  (Přečteno 4093 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Nový domov 1
« kdy: Června 26, 2019, 08:44:57 »
                                             Nový domov .
1. jak vše začalo , na chatě a útěk .

Příběh je vymyšlený . Omlouvám se za pravopis .


 Jmenuji se Vlastík a toto je můj příběh . Dlouho jsem byl jako jiní chlapci . Vše se změnilo v okamžiku , kdy mamka šla do nemocnice na vyšetření . Bohužel se ukázalo , že její nemoc je mnohem horší a ona už se domů nevrátila .

Nesl jsem to velmi těžce a zřejmě to byl důvod proč sem se začal v noci pomočovat do postele . Tátu to hodně štvalo a byl na mě velmi zlej . Nakonec mě pořídil gumové prostěradlo a vždy ráno , když sem byl mokrej jsem musel vše uklidit a ještě mě dal na zadek pořádný výprask páskem . Mnohem horší věci začali později . Jednoho dne jsem přišel ze školy domů a tam seděla vedle táty jeho kolegyně z práce . Jen jsem pozdravil a chtěl jít k sobě do pokoje .

,,Pojď sem hned . Tohle je paní Boženka a od této chvíle tady bude bydlet . Její syn František bude s tebou v pokoji . Odedneška je tam on ten hlavní , takže si to pamatuj . Co se týče tvého stálého se pomočování do postele , tak když nepřestane do několika dnů půjdeš do ústavu pro kriply . Tak aby bylo jasno  . Budeš se k paní chovat uctivě a poslouchat Pokud ne , dostaneš výprask . To tvoje flákání taky hned přestane '' poručil mě otec .

Šel jsem vařit jídlo , ale nejdřív si dal věci do pokoje . Tam byl rozvalenej Franta a bez ostychu se hrabal v mých věcech . Nevěděl jsem co mám udělat a tak sem se pustil do jídla které sem uměl .

Hotové jídlo jsem odnesl do pokoje a všechny zavolal .

,,Já jíst maso nebudu . Není tam tatarka '' ozval se Franta .

,,Slyšíš zmetku , dělej a dones tatarku '' zavolal otec na mě .

,,Tatarka není , jen kečup '' odpověděl sem já .

,,Tak padej a udělej něco jiného k jídlu . Tahle šlichta je jen tak pro prasata '' ozvala se Božena .

Odešel jsem do kuchyně . Chtělo se mi hrozně moc brečet . Kladl sem si mnoho otázek , ale hlavní byla proč je na mě táta tak hrozně zlej  . Z přemýšlení mě vytrhla Božena .

,,Co se tady flákáš ? Máš snad vařit ne ? A co to nádobí ? Hned ho koukej umít '' ozvalo se za
mnou .

,,Umeju ho po jídle '' odpověděl jsem Boženě já .

 Dodělal jsem druhé jídlo . Tohle už konečně začali jíst . Chtěl sem si taky sednout ke stolu a společně se najíst .

,,Tebe někdo snad zval ať jsi u stolu ? Koukej odsud vypadnout . Za tvoje drzé chování jsi bez večeře . Žrát budeš až si to zasloužíš . Umyj nádobí , ukliď v kuchyni a připrav věci na ráno ať uděláš snídani . Potom vyneseš z pokoje Františka na chodbu svůj bordel . V tom koutě v zadu budeš spát . To je místo tak akorát pro takového zmetka jako jsi ty  '' řekla mi ona .

Chvilku jsem na ní koukal . Takže sem přišel nejenom o jídlo , ale i o můj pokoj který jsem měl od narození . Odešl sem do kuchyně a umyl nádobí .

Když sem šel do pokoje abych si začal brát věci , tak šel semnou Franta . Vzal jsem si nejdřív z postela matraci a dal jí na zem do chodby . Odnesl sem si tam oblečení a když jsem si chtěl vzít i hračky tak mi začal bránit .

,,Tohle je moje . Padej z mého pokoje nebo zavolám maminku . Ty stejně nic nepotřebuješ '' prohlásil z výsměchem v očích .

On byl sice tělem dospělý , ale duševně byl dítě mladší než já . Odnesl sem si zbytek věcí a myslel si , že si půjdu lehnout .

,,Kam si myslíš , že jdeš ? Kdo se má koukat na tu zaprášenou televizi ? Koukej jí hned otřít . Takhle není jasné , zda koukám na ženskou nebo chlapa '' poručila mi ona .

Raději jsem udělal co chtěla . Potom následovalo mytí nádobí .

Ráno jsem se vzbudil hned když přišla paní pro mě .

Vstal jsem a tak ukázal mokré pyžamo a flek na matraci .

,,Zase jsi pochcanej jo ? Tak to pomažeš do ůstavu mnohem dřív a nebo tě raději odvezu na chatu kde budeš makat až budeš prosit o milost  . Teď koukej udělat kafe , pro Františka kakao a namazat rohlíky a chleba . Opovaž se někoho vzbudit . Ty pochcaný věci přemáchneš tady v tom kyblíku a pověsíš je tady na chodbě '' poručila mě ona .

Musel jsem udělat jak řekla . Otřel sem se studenou vodou a vzal si čisté věci . Udělal sem snídani a potom odešel do školy .

 Věděl jsem , že nemám ani hotové úkoly . Všechny sem nakonec psal chvilku před každou
 hodinou . Naštěstí holky ze třídy i ostatní spolužáci mě pomáhali jak mohli a nechli mě si je opsat . Vůbec sem netušil , že ten den je vidím naposledy a už nebudu do této školy nikdy chodit .

Po návratu domů se dělo to samé co den před tím . Musel jsem uvařit a uklidit . Večer sem se dozvěděl několik věcí , které navždy změnily můj celý život .

,,Stoupni si sem a poslouchej . Je zbytečné , abys chodil do školy když se neumíš pořádně učit , Takže jsem tě z ní odhlásila . Budeš přihlášen do Zvláštní školy . To se , ale teprve uvidí . Jídlo si musíš vždy zasloužit a pokud ne , budeš bez něj . Nebudu se s tebou vůbec párat a vychovávat hajzlíka jakým jsi . Teď padej spát a mysli na to s tím pochcávání se '' řekla mi ona .

František který tam seděl se mě začal vysmívat .

,,Jé on je mimino . Chčije si do postele . To já jsem velkej , chodím na záchod i v noci '' smál se na celé kolo .

Myslel sem si svoje a šel raději spát . Snažil jsem se soustředit na to , abych se v noci nepočůral . Bylo to , ale marné . Ráno byla moje postel mokrá . Věděl sem co to znamená .

Jede se směr chata .

Vyšli sme ven a tam stálo jiné auto než to co měla před tím . Ona otevřela kufr a tam jsem viděl sedačku .

,,Tak dělej a vlez dovnitř nebudu čekat věčně '' vybídla mě ať vlezu dovnitř .

Udělal jsem co chtěla . Myslel sem si , že tam budu jen tak sedět . Jenže ona mě připoutala dosti pevně ,

,,No co čumíš ? Takovej hajzlík si nezaslouží nic jiného '' prohlásila a zabouchla dveře .

Asi tak za dvě hodiny sme byli na chatě , Vešli jsme dovnitř a ona hned začala udílet mě rozkazy .

,,Já se teď půjdu z Františkem projít a vrátíme se za dvě hodiny . Ty mezitím zatop , nanos vodu , vyndej vše z auta a to ti říkám , že až se vrátíme bude tady minimálně 25 stupňů tepla . Pokud ne tak se těš . Spát budeš dole v tý letní kuchyni . Na topení máš deset kusů dříví . A teď koukej makat .  A ještě jedna věc . Na noc ti budu dávat pleny . Použiju k tomu staré froté ručníky '' pověděla ona .

,,Jé on je mimino . Musí nosit pleny . Už se těším až ho v nich uvidím pochcánka '' začal se smát Franta .

Když odešli začal jsem nejdřív vyhrabovat starý popel a potom zatopil . Ze začátku kamna šíleně kouřila . Když se to uklidnilo , tak jsem vše zavřel a pořádně přiložil . Potom sem začal nosit vodu . Na teploměru se za asi tak hodinu už ukazovalo 20 stupňů . Jenže v tu chvíli přišla paní s klukem z venku .

,,Tak kolik tady máme ? No to si děláš snad prdel ty jeden kriple ? V týhle zimě máme být ? Vždyť jen nastydneme '' hned se do mě ona pustila .

Místo vděku jsem dostal opět nářez . Ten den jsem byl zase bez večeře .

Na chatě sme trávili už druhý týden . Každý den jsem musel tahat z lesa dřevo . K jídlu sem měl vždy jen dva krajíce chleba na den a vodu . Podle paní Boženy jsem byl hodně tlustej . Jednoho dne sem se dostal k váze a zkusil se zvážit . Měl jsem 28 kg . Věděl sem , že bych měl mít od 38 do 46 kil .

Vždy večer mě nandala tlustej froté ručník jako plenu a zajistila kalhotkama . Franta se koukal a hrozně se mi smál . Říkal , že jsem pochcánek a mimino .

Každý další den pro mě byl nekonečný a velmi drsný . Když něco nebylo jako mělo , tak sem byl bit . Nejhorší to bylo vždy ráno . Každou noc jsem se počůral . Nejdřív sem musel prohlásit , že sem pochcánek a potom následoval výprask za mokrou postel . Pak mě poslala vše vyprat do bazénu a pověsit u sebe .

Pomalu se blížil den kdy se včše mělo změnit .

V ten den to bylo špatné už od rána . Vzbudil mě jako vždy zvonek . Jenže , mě bylo dost špatně . Když sem nakonec vstal a došoural se nahoru tak mě na začátek přivítala Božena několka fackami .

,,Jdeš pozdě hajzle . Koukej ať zatopíš , uděláš snídani a pomažeš dělat další dříví '' dala mi
rozkazy .

,,Já se omlouvám , ale je mi špatně . Mám asi teplotu a vše se semnou točí '' odpověděl sem já .

Ona mi jí změřila .

,,Tomuhle říkáš teplota simulante ? Máš jen 38,2 . Tak se nevymlouvej a švihej '' vyhnala mě pryč .

Odešel jsem dělat co chtěla . Vše mě hrozně bolelo . Udělal sem snídani a i přes moje prosby mě celkem na lehko vyhodila ven kde pršelo . Musel jsem jít z lesa natahat velké kusy dřeva a ty potom rozřezat . Kdykoliv jsem přišel dovnitř abych přiložil , tak se Franta válel na posteli .

Když se přiblížil večer už sem byl velmi vyčerpaný . Třásla mnou zimnice a vše se semnou točilo jako bych byl na kolotoči . I přes můj stav jsem musel udělat večeři . Když sem čekal až se nají , tak jsem si všimnul , že u koše s odpadky je kelímek s jogurtem . Lačně jsem po něm sáhnul a vyklopil ho do sebe . V tu chvíli se otevřeli dveře do pokoje .

,,Co si dovoluješ krást jídlo zmetku ! ''zařvala na mě ona

Dostal jsem zase výprask a to rákoskou a vším co měla po ruce  . Pak mě řekla ať odtáhnu svůj tlustej bezcenej zadek  pryč . Bolelo mě celý tělo , ale hlavně levá noha v kotníku a taky ruka .

Odpotácel sem se k sobě a padnul na matraci . Za chvilku jsem usnul nebo spíš omdlel . Když sem se probudil zimou , tak jsem cítil jasně mokro v posteli . Vše mě hrozně bolelo . V tu chvíli mě napadlo , že když bych utekl pryč , tak se osvobodím od všeho . Začal sem taky zjišťovat jak jsem na tom . Noha i ruka byly oteklé .

Po hmatu jsem se natáhnunul pro jiné kalhoty , které byly aspoň suché ikdyž tak jako vše bylo cítit močí . Obléknul jsem se a z kouta vzal násadu na rýč a baterku na cestu . Rozhodnul jsem se , že jí použiju jako berli . Vykulhal sem ven a šel k brance . Když jsem byl na hlavní cestě , tak sem chvilku přemýšlel jakou cestou jít . Rozhodnutí padlo na cestu z kopce a potom jít směr vesnice . Svůj záměr jsem udělal . Najednou sem cítil teplo mezi nohama a jak mi něco po nich teče . Došlo mi to hned . Počůral jsem se za plného vědomí rovnou do kalhot .

Pajdal sem se potom kolem řeky a snažil se jít co nejdál . Na cestu sem si svítil . Došel jsem až do vesnice a tam uviděl telefoní budku . Vlaezl sem dovnitř a opřel se o poličku která tam byla .Přemýšlel jsem kam bych zavolal , když můj zrak zaujala cedulka s nápisem linka bezpečí . Naštěstí byla zadarmo a já se rozhodl tam zavolat .
 
Telefon několikrát zazvonil . Potom se ozval ženský hlas .

,,Dobrý den , tady linka bezbečí u telefonu Martina . Jak vám mohu pomoci ? '' .

Chvilku jsem mlčel . Ta paní začala do telefonu volat , ať se někdo ozve . Dodal jsem si odvahy .

,,Dobrý večer . Já – já bych potřeboval asi pomoc '' .

,,Ahoj , proč nespíš a voláš nám ? A jak se jmenuješ ? '' zeptala se mě ona .

,,Já jsem utekl . Jmenuji se Vlastimil Janoušek . Volám vám z Chraštaček '' odpověděl sem já .

,,Dobře Vlastíku . A proč jsi utekl ? Neboj se a vše mi pověz . Taky slyším , že máš asi pěkný kašel a tvůj hlas zní velmi unaveně . Když mi vše povíš , tak ti pomůžeme '' vyzvala mě ona velmi příjemným hlasem .

Ani nevím proč , ale vše jsem jí pověděl . Všechno o bití , mém pomočování a skončil tím , že se jí vylíčil dnešní den . Zdělil sem jí i trvalou adresu a taky odkud jsem utekl .
,,Vlastíku , to myslíš vážně ? To co jsi mi teď pověděl je velmi vážná věc . No takže teď se bude dít tohle . Na místo odkud voláš už míří sanitka která tě odveze okmažitě do nemocnice . Tam se uvidí co s tebou bude dál . Taky vyšlu na místo policii . Jak tak koukám , tak od místa které uvádíš , že jsi vyšel tak k telefonu si musel ujít zhruba osm kilometrů . V sanitce o tvém stavu ví . Už se ničeho neboj '' odpověděla mi ona .

Nějakou dobu sme si povídali , když jsem si všimnul modrých světel . Přijela pro mě sanitka s lékařem . Hned mě přemístili dovnitř a sundali ze mě mokré věci . Když mě lékařka uviděla jen doslova zalapala po dechu .

,,Kdo ti tohle kamaráde udělal , tak ten si zaslouží jít vězení na pořádně dlouho . Jsi samá modřina , ruku i nohu máš zlomenou a k tomu zápal plic . Hned s tebou jedeme do hlavní nemocnice . Nejdřív ti , ale dám injekci po které budeš spát , abys necítil bolesti ''věděla ona .

Cítil sem ještě , jak se sanita rozjíždí a začíná houkat a blikat . Potom sem usnul .



Pokračování příště .

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nový domov 1
« Odpověď #1 kdy: Června 26, 2019, 10:41:19 »
Super, těším se na další díl :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nový domov 1
« Odpověď #2 kdy: Června 27, 2019, 12:52:17 »
Velmi drsné, s napětím budu čekat, jak se bude příběh vyvíjet.