Autor Téma: Jsi tím , jak se chováš 10 .  (Přečteno 2520 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Jsi tím , jak se chováš 10 .
« kdy: Dubna 21, 2019, 18:58:46 »
                                       Jsi tím , jak se chováš .
10. Dopadení zlodějů , samy v chatě , střet s klukama .

Omlouvám se za pravopis .

,,No tak to je pěkné . Kdo to asi udělal ? Že by kluci ? '' začal se ptát Honzík .

,,Kdepak , venku jsou stopy dospělých lidí . No nic uklidíme to rychle a zítra sem dáme novej zámek '' odpověděl jsem mu já .

,,Kdo to dělal ? Vy dva kluci ? To je super stavba . '' ozval se bráška .

,,Jo to sme dělali my dva Davide , když už mohl Vlastík ven a normálně ikdyž pomalu chodit '' odpověděl mu Honzík .

,,Hele o jakým úrazu to mluvíte ? Tobě se už něco horšího bráško stalo ? '' zeptal se mě Davča .

,,Jo , jsou to už skoro dva roky . Srazilo mě auto a dost jsem měl polámanou nohu . Od té doby ani nesmím sportovat , ikdyž jsem závodně dělal kung – fu . To mě vlastně nejvíc mrzí . Sice se snažím dostat se do formy , ale kvůli té noze mám omezení . Z naší staré party semnou kamarádí už jen tady Honzík . Můžu sice chodit , ale při běhání je to znát a dlouho nevydržím běžet . No a ostatní , tedy Lukáš a Martin i Jarda se mě smejou . Dokonce to došlo tak daleko , že zkouší různě napadat tady Honzíka . No když zkusí něco znova tak bude zle '' odpověděl jsem mu já .

Bráška chtěl něco říct , ale mě zazvonil v kapse mobil . Mamka se rozhodla , že po těch všech potížích mě ho bude dávat ven .

,,Ahoj mami , sme v bunkru '' ozval jsem se já .

,,Ahoj , tak to je dobře . Pojďte , ale už domů . Já pojedu už dnes , má v noci zase sněžit a to bych ráno už nevyjela . Ať k nám jde i Honzík . Jeho maminka jede semnou taky . Tak šup ať jste tady . '' pověděla mi ona a zavěsila .

Řek jsem klukům vše . Trochu sme poklidili a šli zpět do chaty . Tam už mamka nakládala svoje věci do auta .

,,Tak jo kluci , nezlobte tady a buďte hodní . Plínek tam máte zásobu a i jídla . Nezkoušejte podvádět . Přijedu zřejmě pozítří když bude vše v pořádku . Ahoj a pojďte mi dát pusu . '' pověděla nám mamka .

Dali sme jí pusu a zamávali oběma .

,,Tak jdeme dovnitř , za chvilku už bude tma . Rexi pojď . '' prohlásil jsem já .

Vešli sme dovnitř . Sundal jsem bráškovi oteplovačky a on mě . Já jsem svléknul Honzíka a šlo se do pokoje .

,,No nevím jak to máš doma ty Honzíku , ale u nás jsou určitá pravidla . Plenky si měníme navzájem , samy sobě nesmíme . Když se nám chce kakat tak se ozveme a nebo se samy navzájem zeptáme . Kakat se může jen do nočníku . '' pověděl jsem Honzíkovi pravidla .

Vzal jsem nám z lednice pití a šli si hrát ke mně do pokoje . Rozhodnul jsem se totiž , že přebaleni nechám až po večeři . Hráli sme si z autíčky , když se najednou ozvalo od Davči zabublání . Bylo mě to hned jasné . Zase se pokadil do plínek .

,,Bráško , proč neřekneš , že chceš kakat ? Pustil jsi to pěkně do plínek . Přebalení bude , ale až po věčeři . '' pověděl jsem já .

,,No jo , co se dá dělat . Mě to , ale nevadí . '' odpověděl mi on .

Dál sem si hráli až do tmy . Potom už byl čas na večeři . Ohřál jsem jí nám a Rexovi dal do misky taky . Ten stejně zkoušel žebrat , ale když zjistil , že mu nic nekápne tak se šel pustit do svého . Mamka nás zkontrovala zde je vše v pořádku . Po večeři byl
večerníček a pak se šlo do koupelny . Když jsem se zeptatl , zda se někomu chce kakat , tak se nikdo neozval .

,,Tak jo bráško ty první a potom Honzík . Pěkně vás oba svléknu a pak se umyjeme . Po koupeli se zabalíme do plínek na spaní . '' prohlásil jsem já .

Sundal jsem Davčovi punčocháče i bodíčko . Potom sem rozlepil plínku , bavlněnou dal do kbelíku a jednorázovku do koše . Ubrouskama jsem ho utřel od největšího nánosu kakání . Potom sem se vrhnul na Honzíka . K mému údivu byl taky pokakaný .

,,No chtěl jsem to jen vyzkoušet jaký je pocit se pokakat do plínek . Jinak se taky mamce hlásím a ta mě vysazuje na nočník . '' prohlásil on .

Utřel jsem ho jako brášku . Ten když sem skončil s Honzíkem svléknul mě . Já byl jen mokrej , tak sme si vlezli do vany která se mezitím už napustila . Hráli jsem se z lodičkama . Potom sme se navzájem umyli a usušily . Pak už následovalo zabalení se do plínek na spaní . Každej sme měli na sobě overal na spaní . Byl to zvláštní pohled . Tři téměř stejně staří kluci a maj na sobě overal na spaní a pod ním zcela zřetelně se rýsující plínky .

Potom se šlo na pohádku . Když byla tak v půlce tak se zvednul najednou Rex a šel ke dveřím . Tam začal vrčet .

,,Copak máš tam něco ? '' zeptal jsem se ho a šel se podívat .

Viděl jsem , jak u plotu někdo stojí . Za chvilku , ale odešel .

,,Hele kluci , zdá se mi , že tady nejsme samy . Nejdřív zavolám raději na horskou službu , ti se sem dostanou a potom nalíčíme past raději . '' řekl jsem já .

,,Myslíš , že jsou tady zloději Vlastíku ? No pokud vím tak v poslední době tady bylo pár chat vykradených . '' ozval se Honzík .

Zavolal jsem jak sem si usmyslel na horskou službu . Tam mě řekli , ať neotvíráme a , že tam hned pojedou společně s policií .

 Pověděl sem klukům v rychlosti co chci udělat .

,,Hele rychle se oblčeme a půjdeme odklidit sníh směrem do sklepa . Zkusíme je tam nalákat . Narafičíme tam pár barev aby na ně spadli . Poklop od sklepa zajistíme jen tak na oko a sem protáhneme provázek . Když tam vlezou , tak jen zatáhneme a budou v pasti . Jdeme na to . '' .

Rychle sme si oblékli navzájem oteplovačky a šlo se na věc . Rex pobíhal kolem nás a čuchal stopy . Když sme byly hotoví , tak jsme se vrátili do chaty . Uběhlo jen pár minut , když se Rex zase zvednul . Nechali sme totiž zhasnuto a šla jen televize .

,,Ticho , jsou tady . '' zašeptal jsem já .

Přes okno byl skutečně vidět pohyb . Já jsem otevřel dveře a pustil  ven Rexe .

,,Krucinál pes . '' zařval někdo venku .

,,Rychle tady dolů . '' odpověděl mu někdo jiný .

Viděl jsem Rexe jak k těm dvěma jde a vrčí na ně . Ti dva skutečně vlezli do naší pasti . Hned jak byli vevnitř , tak sme pustili poklop . Já vyběhnul ven a v rychlosti ho zajistil klínem a zacvaknul zámek . Dole se ozývaly rány a po chvilce bylo slyšet jak padají plechovky .

Někdo tam pěkně nadával .

Hned nás vy parchnati pusťte ven nebo bude zle . '' .

Vrátil jsem se do chaty abych se podíval na kluky . Taky jsem všude rozsvítil . Kluci byli v pohodě . Za pár minut se ozvalo klepání na dveře .

,,Otevřete , tady Hoská služba a policie . '' ozvalo se za nima .

Já jsem pootevřel a venku skutečně stáli oni .

,,Prej tady někdo byl kluci ? '' ozval se jeden policista .

,,Jo máme je ve sklepě . '' odpověděl sem já .
 
 Oni se jen překvapeně koukali na sebe . Já vzal klíček od zámku k poklopu a šel snima ven .

,,Počkej raději tady . Samy si to otevřeme . Jsem na ně zvědavej . '' pověděl mi jeden policajt .

 Já mu dal klíče a on odemknul zámek . Mezitím se kolem rozestavěli ostatní a zamířili na ně pistole . V okamžiku , kdy se uvolnil poklop ho ti dva otevřeli . Nic , ale nezmohli . Koukali se rovnou do hlavních několika pistolí . Jeden policista jim rychle nasadil pouta . Jiný co byl v civilu se je chvilku prohlížel a potom jen
prohlásil .

,,No teda Kuliferdo co ty tady ? To by mě nenapadlo , že se dáš na chaty . Tak šup pánové , jdeme . Budete mít co vysvětlovat . ''   .

Oba dva je odvedli . Ten v civilu šel semnou do chaty .

,,Tak vám kluci děkuji ,  dopadli ste pěkné ptáčky . Ti dva tady maj na svědomí pěkných pá desítek chat . Mimochodem vás dva bych řek , že znám . Nejste to ti co objasnili tu vrždu ? '' prohlásil on .

,,Jo jsme to mi . No byl to hlavně tady bráška . Taky dnes vše on řídil . '' ozval se Davča .

,,No tak to mě těší . Tedy měl bys být skutečně policajtem Vlastíku . Odvaha ani nápady ti nechybí . Tak se mějte kluci , zítra nebo pozítří se zastavím kvůli
protokolu . '' prohlásil on a rozloučil se .

Podíval jsem se na brášku a ten měl v ruce mobil . Bylo mě jasné zkým mluví .

,,Neboj se mami , sme v pořádku . Ano zítra se ozvi , budeme čekat na telefon . Zatím ahoj '' .

,,Jo byla to mamka bráško . Nezlob se , ale pověděl jsem jí raději hned vše . Tedy tobě fakt odvaha nechybí . Já bych jí tedy neměl . '' pověděl mi on .

,,No on byl vždy takový víc akční Davídku . Měl jsi vidět , jaká byla potíž ho tenkrát po úrazu hlídat aby neblbnul . '' ozval se Honzík .

Já jsem zamknul a šlo se spát . Spalo se nám všem krásně . Ráno mě vzbudil Rex , který mě nesl zvonící telefon .

,,Ahoj mami , sme v pohodě . Zapoměl jsem mobil včera dole a Rex ho teď přinesl . Dobře , budeme teď vstávat a pak se půjde ven na chvilku . '' odpověděl jsem já .

Rex mezitím vzbudil kluky . Popřáli sme si dobré ráno a šli dolů do koupleny . Po vzájemném přebalení a snídani se šlo ven . Kousek od hřiště sme je potkali . Lukáše , Martina a Jardu .

,,A hele koho to tu máme ? Opičák nám přijel . Co je tenhle zač ? Oblečení ste jak mimina které ještě nosí plíny a chčijou si do nich . Tak co opičáku jak se má noha ? Jaktože si sem vůbec troufáš ? A co to máš za osla s sebou ? No to , že je s tebou šmudla nic nového není . '' začal se posmívat Lukáš .

,,Raději mlč a jdi si svojí cestou . Osel jsi tady ty sám a všichni za tebou jen klušou s mrkví v ruce . '' odpověděl jsem já .

Chtěl sem jít dál . V tom sem si všimnul , že Lukáš strčil do brášky až upadnul . Rychle jsem se otočil , plnou silou ho chytnul a hodil ho do sněhu. Taky jsem kopnul za sebe a odrazil  tak útok Martina , zárověň sem skočil na Lukáše . Vše bylo otázkou setin vteřiny .

,,Tak tohle jsi hošánku přehnal . Jestli nedáte pokoj tak bude zle , to si pamatuj . '' prohlásil jsem já .

On se mi sice kroutil , ale já ho držel dost pevně . Jen jsem si nevšimnul , že noha která byla v ortéze zaujala nepříjemnou polohu . Taky jsem si uvědomil , že ke kopu jsem použil právě jí .

,,Nech mě být , tohle bolí . '' začal naříkat Lukáš .

,,Nechám tě až slíbíš , že už dáte pokoj . Jinak ti tu ruku klidně zlomím . '' pověděl jsem mu tvrdě já a ještě víc přitáhnul jeho ruku .

On to nakonec slíbil a všichni odešli .

,,Jsi v pohodě bráško ? '' přistoupil jsem k němu a pomohl se mu zvednout .

,,Jo v pohodě . No měli sme vzít s sebou Rexe , ten by si poradil . Doufám že jsi v pořádku , nějak se divně tváříš . To jsi fakt dobrej , takhle se bránit . '' odpověděl mi on .

,,Jo jde to . No trochu jsem si asi  pohnul s nohou . Hele jdeme raději domů . '' odpověděl jsem já . 




 Pokračování příště .