Autor Téma: Tom a Míša čas předvánoční 51  (Přečteno 2391 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Tom a Míša čas předvánoční 51
« kdy: Dubna 20, 2019, 13:52:23 »
„Tak a co budeme dělat k obědu? Má někdo nějaký nápad?” Všichni začali přednášet různé nápady na oběd. Ale nedokázali se vůbec shodnout.
Hedvika se usmála „tak víte co, já něco připravím s Terezkou a vy tady zatím budete hodný.“
Fanda se naklonil k Tomášovi „já vím co máma udělá k obědu.“ Řekl vážně a pokyvoval hlavou. „drixle budou“ řekl potichu a tajemně. „Co to je?” Zeptal se Tomáš. „hovno v pixle“ Odpověděl mu Fanda. Míša se zasmál, přišlo mu vtipné jak Tom vrtěl hlavou. „Fůůůj tati, to se neříká.“
„Tati, já mám žízeň“ řekl Míša opatrně a zadíval se Fandovi do očí. Fanda se usmál, udělalo mu radost, že mu Míša řekl tati. Vstal a šel do kuchyně. „Máme žízeň“ řekl Hedvice. „Já jim naleju čajík“ řekla Terezka a dala se do práce.
V kuchyni to krásně vonělo a Fanda zvědavě začal koukat pod pokličky, co tam Hedvika s Terezkou vaří. „Běž se věnovat dětem.“ Řekla mu Hedvika a zasmála se. „Jsi jako nenasyta.“ Dodala a plácla Fandu přes ruku. „No dovol“ bránil se Fanda a přitiskl si Hedviku k sobě. „Báječně voníš po vepřovém mase.“ Řekl a dal ji pusu na tvář. „Blbečku“ řekla Hedvika „to abys do postele vzal prase místo mě.A ty máš k obědu drixle ne.“ Řekla pobaveně a vzala lahve s čajem. Jednu podala Fandovi a šla do obýváku. Sedla si k Míšovi a pohladila ho po tváři. „Co ty naše počůraný štěstí.“ Řekla a dala Míšovi napít čaje.
Fanda se ujal Marečka, kterého si vzal na klín. „Za chvilku bude oběd a pak si půjdete chvilku hajnout,aby jste nabrali sílu.“ Řekla mu Hedvika když dopil čaj.
Šla zpět do kuchyně, aby s Terezkou dovařila oběd. Pobaveně se podívala na Toma, který pil ochotně sám a vypadal spokojeně.

„Míšo nespinkej, bude oběd.“ Míša otevřel oči a zmateně se rozhlížel okolo sebe. Ležel v pokoji úplně sám a televize byla vypnutá. Cítil, že se nemůže pohnout. Chtěl křičet, ale vůbec mu to nešlo. Bylo to jako když ho někdo drží násilím přitisklého k posteli. Měl pocit, že není v místnosti sám a začal mít hrozný strach.
„Míšo, probuď se“ ucítil jak ho někdo bere z postele a otevřel oči. „Ty se celej třeseš zase. Už je to dobrý miláčku můj.“ Byla to Hedvika, která si ho přitiskla k sobě a otírala ho namočenou utěrkou.
Začal plakat a Hedvika mu dala pusu na tvář. „To nic není sluníčko naše. Jenom se ti něco zdálo víš.“ Mareček s Tomášem stáli vedle sebe a koukali na Míšu jako na zjevení. „Mami, proč tak divně křičel?“ Zeptal se Tomáš a byl z toho trochu rozhozený. Chvěl se mu hlas a vypadal dokonce dost vystrašeně. „Něco se mu zdálo víš. Někdy jsou sny hodně ošklivé. Řekneš mi Míšo co se ti zdálo?“ Zeptala se Hedvika a cítila jak se Míša uklidňuje.
„Maminka tu byla a já se nemohl hýbat. Někdo mě držel na posteli.“ Hedvika ho pohladila po vlasech.
„Budeme obědvat?“ Zeptala se a dala mu pusu do vlasů.
Terezka chystala jídlo na stůl a zavolala na kluky,kteří si tiše hráli v obýváku u televize.
„A co ty, půjdeme na oběd?“ Zeptala se Hedvika a Míša přikývnul.
Když ho vzala do ruky, ucítila, že má plnou plenku. Dala mu pusu na tvář a vzala ho za ostatními ke stolu.
Marečka krmila Terezka a několikrát ho napomenula, že s plnou pusou se nemluví. „No vidíš jak jsi to hezky zbaštil a teď půjdeme sundat tu mokrou plenku a chvilku budeš spinkat. Pak půjdeme chvilku ven.“ Řekla Hedvika a šla s Míšou do pokoje. Položila ho na postel a sundala mu tepláky. Míša ji pozoroval s palcem v puse. „Ty zlobildlo“ řekla Hedvika s úsměvem a vyndala mu palec z pusy. Sundala mu mokrou plenku a otřela ho do sucha. Míša pocítil úlevu a usmál se. „Bylo to nepříjemný viď mít na sobě mokrou plenku.“ Řekla Hedvika a Míša tiše přikývl.
Připravila si čistou plenku a dala mu do ní jednu vložnou navíc. Cítil, že balík mezi nohama je větší než normálně a zamračil se.
„To je jen, když budeš spinkat víš. Až půjdeme na procházku, dostaneš jednorázovou.“ Řekla mu Hedvika a cvrnkla ho do nosu. Sundala mu tričko a položila ho do postele. Přikryla ho a vzala láhev s teplým čajem a dala Míšovi napít. Do pokoje vběhl Tomáš a posadil se na svou postel. „Co plenka Tome?“ Zeptala se Hedvika a sáhla mu na plenku. „Tak dáme taky čistou prcku.“ Řekla Hedvika a ukázala Tomášovi ať si lehne na postel. Sundala mu plenku a připravila si čistou, do které mu dala stejně jako Míšovi jednu vložnou. Tomik nic neřekl a když měl plenku na sobě vlezl si pod peřinu. „Tričko dolů lumpe.“ Řekla Hedvika a sundala mu tričko „maminko já nechci spát jenom v plence.“ Hedvika se usmála a pohladila ho po tváři. „Nemůžeš spinkat v tričku, ve kterém jsi celý den.“ Tomik si povzdechl, ale nic neříkal. „A kde je Marek?” Zeptala se Hedvika „Marek má průjem“ zašeptal Tomáš „Terezka ho vzala do koupelny.“ Hedvika se musela zasmát „Tak chvilku spi ty špióne můj malej.“ Marek přišel do pokoje s Terezkou a vypadal spokojeně. „Bolí tě bříško?“ Zeptala se Hedvika a sáhla mu na čelo. „Ne nebolí“ odpověděl Marek a skočil do postele. „Tak a chvilku odpočívejte. Budu v kuchyni jo.“ Řekla jim Hedvika a odešla z pokoje.
„Ty ses zase pokadil?“ Zeptal se Tomáš Marečka a zasmál se. „Nech ho bejt Tomáši.“ Řekl mu Míša, který ležel na zádech a měl zavřené oči. „Já mu nic nedělám, jenom se ptám.“ Řekl Tomáš naštvaně a něco nesrozumitelného zamumlal. „Směješ se mu“ řekl mu Míša a podíval se na Tomáše.
„No a?“ Odvětil stroze Tomáš a zasmál se znovu. Míša nereagoval a zavřel oči. Nechtěl se s Tomášem dál dohadovat. „Aspoň neřvu ze spaní jako holka.“ Řekl najednou Tomáš a otočil se na posteli ke zdi.
Míša nereagoval, ponořil se do vzpomínek na rodiče. Bylo mu do pláče, ale nechtěl brečet před Tomášem. Zakryl se dekou, aby ho kluci neviděli „promiň Míšo“ řekl Tomáš „zlobíš se na mě?“ Zeptal se Míši a posadil se. „Ne“ odvětil Míša a utřel si slzy. „Ty brečíš?“ Zeptal se Tomáš a vstal z postele. Míša neodpověděl a Tomáš odešel z pokoje.
Za chvilku se vrátil s Hedvikou, která si sedla k Míšovi na postel. „Nechceš si promluvit?” Míša zavrtěl hlavou. Hedvika ho odkryla a otočila k sobě. Utřela mu slzy rukou a lehla si vedle něj. „Je to náročný viď.“ Řekla a pohladila ho po tváři. „Stýská se ti?“ Míša přikývl a Hedvika ho objala. „Jen si poplač, to je nejlepší lék na trápení.“
„Proč pořád jenom brečí?“ Zeptal se Tomáš a plácl se rukou do čela. „Tomiku to se nedělá tohle.“ Řekla Hedvika vyčítavě. „Mami, Tomáš mu řekl, že křičí ze spaní jako holka.“ Řekl Mareček a podíval se na Tomáše. „To není žádná pravda ty žalovníku.“ Vyprskl Tomáš naštvaně. „Tak a dost už.“ Řekla Hedvika rázně. „Koukejte se k sobě chovat hezky, nebo půjdete spát dneska v sedm hodin večer.“
Tomáš si lehl mlčky do postele a otočil se naštvaně čelem ke stěně. Míša usínal v objetí Hedviky a když usnul, tak  Hedvika potichu vstala a šla si sednout k Tomášovi. „Spíš?“ Zašeptala a pohladila ho po hlavě. Tomáš zavrtěl hlavou. „Já si lehnu k tobě můžu?“ Zašeptala Hedvika a Tomáš přikývnul. „Řekni mi ty ťunťo, co tě tak štve, že se chováš takhle ošklivě.“ Tomáš se otočil na Hedviku a ta se mu zadívala upřímně do jeho dětských očí. „Když ty jsi pořád jenom u Míši.“ Zašeptal Tomáš vyčítavě. „Ty žárlíš ty kluku.S Míšou jsem, ale jsem i s vámi se všemi. Míša má teď smutné období víš. Pozítří máme vánoce a Míšu to bolí. Poprvé bude bez rodičů. Ale jinak vás mám ráda všechny a vždycky budu.“ Řekla a dala mu pusu na tvář. „A on nás nemá rád?“ Hedvika se na Tomáše překvapeně zadívala. „Jak jsi na to přišel?“ Zeptala se udiveně. „Protože chce pořád svoji maminku s tatínkem.“ Hedvika se usmála „ale má nás rád, jenom je smutný, protože má rád i svoje rodiče víš. Kdyby nás neměl rád, tak mě neříká maminko a tvému tátovi táto.A teď zkus chvilku spinkat taky.“ Tomáš zavřel oči a přitiskl se k Hedvice, aby si užil její přítomnost.

















„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Tom a Míša čas předvánoční 51
« Odpověď #1 kdy: Dubna 20, 2019, 14:14:23 »
Pěkné, těším se na další pokračování. :)

Offline MidwaySVK

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 45
  • Karma: 1
Re:Tom a Míša čas předvánoční 51
« Odpověď #2 kdy: Dubna 20, 2019, 15:39:23 »
Krásne pokračovanie, len tak dalej :)

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Tom a Míša čas předvánoční 51
« Odpověď #3 kdy: Dubna 20, 2019, 21:55:45 »
Pěkné pokračování jen tak dál :) :) :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Tom a Míša čas předvánoční 51
« Odpověď #4 kdy: Dubna 20, 2019, 21:59:32 »
Velmi hezké.
Příběh se mi moc líbil a chytil mne za srdce. Byl tam humor, ale i psychologie. Velmi mne dojalo, jak Hedvika citlivě přistupuje k těm dětským dušičkám. Těším se na další pokračování.