Autor Téma: Svobodný víkend 6  (Přečteno 3764 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Svobodný víkend 6
« kdy: Března 10, 2019, 11:28:35 »
Probudila mě mamka, když dávala Elišce prášek. Protáhl jsem se a otevřel oči. Mamka se na mě usmála „no vidíš a oba jste spinkali skoro 2 hodiny.“ Byl jsem pořádně spocený a bolela mě strašně hlava. Bylo mi z toho do breku, ale před Eliškou jsem se držel. „Změříme teplotu Honzíku.“ Řekla mamka, když mi sáhla na čelo. Dostal jsem teploměr a teplý čaj. Teploměr zapípal a mamka ho vzala z mého podpaží. „Musíme dát zábal Honzíku a prášek.“ Neměl jsem sílu ani odporovat jak mi bylo blbě. Mamka odešla do koupelny a přinesla dva mokré ručníky, které mi dala na kotníky. Dost mě to studilo na nohách, ale to se dalo vydržet. Nebylo to jako když jsem byl jednou nemocný a mamka mě zabalila do studeného prostěradla. Pamatuji si jak jsem tenkrát brečel a mamka u mě seděla a pořád mě hladila a říkala, že jsem statečný kluk a že to vydržím.
Měl jsem moc hodnou maminku a teď jsem ji přidělával práci.
Mamka nám nechala puštěnou televizi, ale neměl jsem na pohádky náladu. Eliška se posadila a podívala se na mě. „Já jsem mokrá a hodně.“ Řekla a vstala z postele. Nevím co chtěla dělat, ale podle mě si chtěla sundat sama plenku. „Eliško! Dostaneš na zadek.“ Zahartusila moje mamka a Eliška nadskočila jak se lekla. „Koukám, že to asi nepůjde po dobrém viď.“ Řekla ji mamka a položila ji zpět do postele. Vyhrnula ji noční košilku a sundala ji igelitové kalhotky, které měla přes plenku. „Eliško, to nemůžeš říct, že jsi takhle hodně mokrá?“ Mamka byla nazlobená a Eliška z toho byla smutná. „Promiň teto.“ Řekla tak potichu a stydlivě, že se mamka neubránila úsměvu.
Sundala ji plenku a připravila si další čistou z tašky, co jí dala mamka Elišky.
Zabalila ji do čisté plenky „Dám ti Honzíkovo pyžamo a tu noční košilku vypereme.“ Řekla ji mamka a šla do pokoje pro moje pyžamo. Když ji oblékla, tak jsem se usmál, protože vypadala v tom pyžamu skvěle. A já byl rád, že ji mamka půjčila moje pyžamo. Eliška si lehla do postele a přisunula se ke mě. „Je ti špatně?“ Přikývl jsem a Eliška vzala dudlika, kterého mi dala do pusy a zasmála se. „Tak budeš spát a já tě budu hlídat jako svého bratříčka.“
Zasmál jsem se, protože mi to připadalo hrozně vtipné. Bylo mi trochu lépe zřejmě ten prášek a zábal na kotnicích zabral.
Vyndal jsem si toho dudlika z pusy, ale Eliška se zamračila. Vzala mi ho z ruky a dala mi ho zpátky do pusy. „Ne když je ti špatně, tak musíš spát.Říkala to tvoje mamka.“
Teď jsem se zamračil já. Chtěl jsem si s ní povídat, ale nemohl jsem. Eliška vedle mě ležela a koukala na televizi.Vyndal jsem si dudana z pusy „Eliško, já mám žízeň.“ Řekl jsem a ani nevím proč jsem to řekl Elišce, když jsem to mohl zavolat na mamku.
„Teto!“ Zavolala Eliška a mamka hned přišla do obýváku. „Honzík má žízeň.“ Mamka se na mě podívala a sáhla mi na čelo. „No vidíš, jak ti krásně slezla teplota.“ Řekla mamka a odešla pro čaj. Když se vrátila, Eliška vzala flašku a dala mi sama napít. Mamka se zasmála „vy jste dárečci. Máš tady taky čaj Eliško a změříme teplotu.“
Když jsem dopil, dala mamka Elišce teploměr a sedla si k nám. „A co ty Eliško, ty taky nemáš kamarády?“ Eliška se na moji mamku podívala „Ne, pořád se mi všichni smějí a nadávají mi.“ Mamka ji pohladila po vlasech. „Tak se nesmíš dát a musíš jim říct, že jsou hloupý, když ti nadávají.“ Eliška zavrtěla hlavou a podívala se na mě. „Já mám kamaráda teto. Honzík je můj kamarád. Že jo.“ Přikývl jsem a mamka se zasmála. „Jsi kecka viď.“ Řekla a vzala Elišce teploměr. „Eliško ty máš teplotu, tak koukej hajat. Vím, že to je nuda, ale takhle se nevyležíte ani jeden.“ Přikryla Elišku dekou a cvrnkla ji do nosu. „Můžu ti dát pusu teto.“ Řekla Eliška „pusu bys mi chtěla dát jo.“ Řekla mamka a nahnula se k Elišce, která ji dala pusu na tvář. „A teď hajat.“ Řekla ji mamka a šla zase do kuchyně. Já měl pocit, že mi praskne močák. Zadržoval jsem to už poměrně dlouho. Eliška mi nevadila, ale pořád jsem měl v sobě ten pocit studu.
Cítil jsem, jak začínám čůrat a nešlo to vůbec zastavit. Ten proud byl tak silný, že v mžiku jsem měl v plence pořádně načůráno a teklo mi to z plenky po bocích do postele.
Sáhl jsem si na pyžamové kalhoty, které byly mokré. Zamračil jsem se a podíval se na Elišku, která zřejmě spala. „Eliško spíš?“ Zašeptal jsem, ale Eliška nereagovala.Nechtěl jsem ji budit a tak jsem chtěl vylézt z postele a jít za mamkou. Jak jsem se posadil, Eliška otevřela oči. „Kam jdeš.“ Zeptala se mě a já jsem si zase lehl. „Maminko!“ Zavolal jsem na mámu, která hned přišla.„Co je Honzíku.“ Podíval jsem se na mamku dost provinile. Mamka sáhla pod deku a podívala se na mě docela vážně. „Tak a takhle to Honzíku dál asi nepůjde.“ Sundala mi kalhoty a plenku. Eliška se na mě podívala, jak jsem tam ležel nahý. Strašně jsem se styděl „Honzíku ty to dlouho zadržuješ a pak se prostě počůráš takhle hodně.“
Mamka šla do koupelny a vzala si vlhkou žínku, aby mě otřela a na sedačku dala podložky, abych ležel na suchu. Dala mi plenku a do ní strčila ještě jednu vložnou. Měl jsem pěkný balík mezi nohama. „Nemám pro tebe pyžamo ty truhlíku. Nechám ti jenom ten kabátek.“ Přikryla mě a nechala mě ležet. „Ty se stydíš?“ Zašeptala Eliška a já vůbec nevěděl co ji mám říct. „Když mě máma dala první plenku, tak jsem se taky styděla. Nechtěla jsem najednou do ní čůrat a tajně jsem utekla na záchod. Mamka mě chytla a koupila velký fusak. Víš co to je fusak?“ Zeptala se a já absolutně nevěděl o čem je řeč. „Co to je?“ Zeptal jsem se, ale samozřejmě jsem šeptal, aby mamka neslyšela o čem se bavíme. „To je takovej pytel na zip a v tom spí miminka. A když mě tam máma zapnula, tak jsem jenom ležela a nemohla se hejbat.“
Bylo to pro mě zajímavé, muselo to být skvělé a já najednou zalitoval, že takový fusak nemáme doma.
„Tak se nestyď, já se ti smát nebudu. Taky čůrám do plenek.“ Řekla a usmála se. Měl jsem pocit, že jsem proti ní malé dítě.

„Ahoj děťátka“ ozvalo se od dveří do kuchyně. Stála tam teta a já se začal usmívat. „Ahoj teto“ skoro jsem to až vykřikl. Natáhl jsem k ní ruce jako malé dítě z kočárku. Teta přišla a objala mě. Bylo mi úplně jedno, že jsem pouze v kabátku od pyžama a v plence. „Tak co ty marode, už je ti lépe? Jsi pěkně horký Honzíku.“ Řekla a dala mi pusu na tvář. „Vidíš, já jsem ti říkala, že se maminka nebude tolik zlobit.“ Řekla a usmála se na mě. „A co ty Elí, prý se předháníte, kdo bude mít větší teplotu.“ Sáhla Elišce na čelo „A oba lehnout šup. První tři dny jsou nejhorší, tak ležet.“ Řekla teta a oba nás přikryla.
Šla za mamkou do kuchyně, protože ji máma volala na kávu.

Ležel jsem a koukal s Eliškou na Spongeboba v kalhotkách. Byla to docela sranda a já měl tuhle pohádku rád. Eliška to neznala, prý se kouká na jiné pohádky.
Ale docela se jí to líbilo a když skončil Spongebob, chtěla aby hned šel další. Měl jsem radost, že se to někomu líbí. Táta to jednou viděl a řekl, že je to stejnej retard jako já. Myslím si, že mě moc rád nikdy neměl, ale já jeho ano.
Začali dávat jinou pohádku a Eliška usnula. Pozoroval jsem jí a ani jsem si nevšiml, že na mě kouká mamka s tetou. „Co na ní tak koukáš?“ Zašeptala máma a usmívala se. Nevěděl jsem co jí mám říct a raději jsem zrak odvrátil k televizi.
Mamka si ke mě sedla a pohladila mě. „Až se Eliška vzbudí, tak dostanete oběd.Co to bříško tvoje?“ Zeptala se mamka. „Dobrý“ odpověděl jsem krátce.Mluvila se mnou jako s malým dítětem, ale mě se to docela líbilo. „Kdy přijde táta?“ Zeptal jsem se mamky a zadíval se jí do očí. „To nevím prcku, ale s tím si teď nelámej hlavu.“
Hladila mě po hlavě a mě se začali zavírat oči. Ucítil jsem jen dudlika, který mi mamka dala do pusy.

„Honzíku“ uslyšel jsem vzdálené volání. Měl jsem pocit jako by to byl sen, ale byla to Eliška. Otevřel jsem oči a povzdechl jsem si. „Prej budeme jist.“ Řekla mi, ale mě se moc nechtělo, protože se mi spalo moc dobře.
Teta si vzala Elišku k sobě, aby ji mohla nakrmit. Mamka mě odkryla a posadila si mě na klín. Seděl jsem u ní jen v pyžamovém kabátku a plence. „dostaneš kuřecí vývar a uvidíme jak ti po něm bude.“ Řekla a začala mě krmit. U toho se bavila s tetou a přišlo mi, že mluví docela v hádankách.
„Tak co špunte, budeš jíst druhé jídlo?“ Přikývl jsem a mamka mi dala pusu do vlasů. Pak vstala a šla do kuchyně nandat jídlo. Brambory, mrkev a maso. „Je to bez omastku, aby ti nebylo špatně. Masíčko jsem jenom uvařila.“ Řekla mi a nebylo to vůbec špatné. Moje maminka uměla vždycky dobře vařit. I táta ji často říkal, že nejhezčí věc na naší mámě je, její obratnost v kuchyni.
Po jídle jsme dostali čaj a pak jak řekla mamka bude měření teploty.
„No Honziku 37,5 to už je krásný.“ Řekla mamka a uložila mě do postele. Eliška na tom byla hůř, měla 37,8.
Mamka mi dala víc pod hlavu a já si mohl povídat s Eliškou. Najednou jsem měl pocit, že mám moc hodnou sestřičku a bylo mi dobře. Chtělo se mi docela na čůrat a tak jsem zatlačil. Začal jsem čůrat a měl zavřené oči jako když spím.
Jako kulisa hrála televize a když takhle odpoledne u televize usínáte, tak se vám ta hudba lehce vtírá do sna. A já jsem asi chvilku spal, protože mě vzbudila Eliška, jak se zavrtěla. „Honzo spíš?“ Uslyšel jsem její hlas a zavrtěl hlavou. „Mám mokrou plenku.“ Sdělila mi a já se jen lehce usmál. „Mám zavolat mamku?“ Zeptal jsem se Elišky. „Mamko!“ Zavolal jsem, protože Eliška neodpovídala. „Žalobníčku“ řekla mi a otočila se na druhou stranu.
„Co je Honzíku“ byla to teta, která přišla místo mamky. „Já mám žízeň.“ Řekl jsem, abych Elišce ukázal, že nejsem žádný žalobníček. Přitom jsem vůbec žízeň neměl. Teta přišla s lahví a dala mi napít. U toho mi zkontrolovala plenku „ty jsi počůraný.“ Řekla mi a držela mi láhev v puse. Eliška nic neříkala a dělala, že spí což mě trochu mrzelo. Dopil jsem čaj a teta mi sáhla na čelo. „Kde je mamka?“ Zeptal jsem se a teta se zasmála. „Najednou mamka jo. Teta ti není už dobrá viď ty číslo.“ Smála se, tak že to říkala z legrace. „Mamka si odskočila do krámu a hned přijde.“ Usmál jsem se na tetu. „Já nechám maminku, aby ti dala potom čistou plenku jo.“ Řekla a šla do kuchyně. Eliška se na mě otočila a usmála se. „Děkuju, že jsi to neřekl.“ Trošku mě to udivilo „ty se bojíš?“ Zeptal jsem se.„Co tady kujete za pikle.“ Zeptala se mamka, která se vrátila. Sedla si k Elišce a sáhla ji na tváře. Pak ji zkontrolovala plenku „ty rošťando, tvoje mamka volala, že si pro tebe jede.Tak tě přebalíme do sucha.“ Řekla mamka a aniž by Eliška stačila cokoliv namítnout, už ji mamka sundavala kalhoty od pyžama. Sundala ji igelitové kalhotky a rozepla plenku. Otřela ji do sucha a dala pod ní čistou plenu, do které ji zabalila. „Že to je lepší mít suchou plenku viď.“ Řekla mamka a pohladila ji po tváři. Oblékla ji do tepláků, trička a mikiny. „Tak teď šup pod deku a mamka je tady za chvilku.“Řekla ji mamka a já měl z toho slzy na krajíčku, protože jsem absolutně nechtěl, aby šla Eliška domů.

...............................................................

Jsem trochu ve skluzu, tak jsem to musel zkrátit. Jsem v Budapešti momentálně. Nebo tedy respektive už 15 dní jezdím po EU









„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Svobodný víkend 6
« Odpověď #1 kdy: Března 10, 2019, 12:18:27 »
Velmi dobré, těším se na další pokračování, Tvoje příběhy se vvelice hezky čtou, je to balzám na duši.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Svobodný víkend 6
« Odpověď #2 kdy: Března 10, 2019, 14:21:32 »
Paráda je to velmi pěkné čtení jen tak dál :) těším se na další :)

Offline plenka42

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 23
  • Karma: 0
Re:Svobodný víkend 6
« Odpověď #3 kdy: Března 10, 2019, 23:39:01 »
Stále lepšie

Offline delfin

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 45
  • Karma: 0
Re:Svobodný víkend 6
« Odpověď #4 kdy: Března 14, 2019, 11:58:29 »
I já se musím přidat, po dlouhé době je to něco, co si rád přečtu.  :)
Oceňuji také to, že příběh obsahuje dvě postavy v plenkách opačného pohlaví, které nejsou v "dominantně-submisivní" pozici, ale naopak jsou si "rovni." Myslím, že to tu dlouho nebylo, nebo jsem to tu alespoň nepostřehnul.