Autor Téma: Jsi tím , jak se chováš 9  (Přečteno 3952 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Jsi tím , jak se chováš 9
« kdy: Února 25, 2019, 12:43:54 »
                                       Jsi tím , jak se chováš .
9. usvědčení , odjezd na chatu , tamní dobrodružství začíná .

Omlouvám se za pravopis .

,,Teda kluci vy nám dáváte . Oba skončíte v ledové vodě . Péťa už mě vše pověděl , takže si pro ty dva zajedeme domů a půjdou zpět do cely . Porušili podmínku kauce . Měli zákaz se k vám přiblížit na 20 metrů . Tak se dejte rychle do kupy oba a zítra se uvidíme . Maminka už o všem ví a přijede za váma do nemocnice  '' pověděl nám on a zase zavřel dveře .

,,Teda to je fakt kluci . No Vlastíku , máš holt jak se říká na triku další hrdinský čin . Zachránil jsi lidský život '' prohlásila doktorka z úsměvem .

,,Vůbec nic se nestalo . Klidně bych to udělal zase '' odpověděl jsem jí já .

 Ona mi mezitím sundala rozmočenou a zlomenou sádrovou dlahu a ruku zafixovala do nafukovací dlahy . Potom začala vyšetřovat brášku . Tomu naštěstí nic nebylo , jen byl prý tak jako já podchlazený . Když se nějak opřela o mojí levou nohu tak jsem cuknul bolestí a syknul jsem .

,,Copak máš něco s nohou ? Proč to hned neřekneš . Raději se na to podívám a napíšu taky do zprávy ať udělaji v nemocnici rtg a vyšetření '' .

 Tak jak řekla , tak i udělala . Na nohu mě dala taky dlahu a potom sme už vyjeli . Jen se mi zdálo , že sanitka nějak moc houká . Paní doktorka jako by četla mé myšlenky .

,,Doprovází nás policie , tak je toho houkání víc '' .

 Po několika minutách sme byli už v nemocnici . Tady nás dva rozdělili . Davču zavezli rovnou na dětské a mě na chirurgii . Zvláštní bylo , že se vůbec nikdo nepodivoval nad mojema plínkama . Jako by bylo úplně normální , že starší kluk je má na sobě . Dokonce přišla sestra a bez řečí mě přebalila do čistého . Dostal jsem jinej druh a dovnitř několik bavlněných . Když skončila tak se na mě jen usmála a zlehka se dotkla mého nosu . Po vyšetření na rtg , mě dali znova ruku do sádry , jenže tentokrát tu dlahu ještě dotočili . Na kotník mě dali ortézu a potom mě zavezli na dětské oddělení k Davčovi na pokoj .

 Tam už byla maminka a bráška jí vše zřejmě pověděl . Když mě uložili na druhou postel , tak jen ke mně přišla a objala mě .

,,Jsem na tebe nesmírně pyšná Vlastíku . Zachránil jsi Davídka a to je velké hrdinství . Jen si uvědom , že když někdo zachrání život jinému , tak je za něho taky odpovědný . No kluci , musíte tady býr do zítra na pozorování . Přijel i Péťův tatínek a odváží si ho na zimní prázdniny . Jen nemůžou s sebou vzít Rexe , tak ten pojede s náma na chatu . Letí totiž někam na jih . Za chvilku se tady Péťa ukáže '' pověděla ona a šla na chvilku pryč .

,,Tak jak ti je bráško ? Opravdu ti nic není ? '' zajímal jsem se hned o jeho stav .

,,Mě nic není fakt není Vlastíku . Už ani taková zima a jsem dokonce už i v suchých a čistých plínkách . Jak je tobě ? Koukám , že máš celou sádru a na noze taky něco .'' odpověděl mi on .

,,No ruku musely úplně zasádrovat , protože jsem si prý tím opření naštínul nějakou kost . No a kotník se mě nějak trochu na chilku stočil , tak musí být v klidu , prej jsem si poškodil vazy . Hele fakt bych nic neměnil . Jsi můj bráška a proto tě mám moc rád . Když by se ti něco stalo , tak bych to nezvládnul '' odpověděl jsem mu já .

Ozvalo se zaklepání na dveře a vešel Péťa se svým tátou . Ten se představil Davčovi a zajímal se jak se nám vede . Péťa mě požádal ať dávám pozor na Rexe . Potom se už museli rouzloučit a jít pryč . Mamka se s náma taky rychle rozloučila a odešla . Za chvilku přivezli pro nás večeři . Byl jsem rád , že sme na pokoji samy dva . Přece jenom se mi nechtělo před cizími dětmi vystavovat se v plínkách . Po jídle se zastavil pan prymář a jen se ujistil jak se máme . Za chvilku už sme oba spali .

 Probudil mě až hlas sestry . Ta nás oba bez jakých koliv řečí přebalila do suchého . Potom už byla snídaně a po ní vizita . Tam pan primář rozhodnul , že můžeme oba jít domů . Za nějakou dobu přišla pro nás mamka a po oblečení sme šli za ní do auta .

,,Tak kluci , teď musíme na policejní stanici kde vše řeknete . Ti dva zapírají vše co můžou . Naštěstí měl u sebe Péťa diktafon , který dostal včera k vánocům a na tom je hodně věcí nahraných . Je potřeba tam vše potvrdit . Potom pojedeme domů , tam se zbalíte svoje věci a odjedeme na chatu .Vše ostatní už mám nachystané '' pověděla nám ona .

 Asi tak za čvrt hodiny sme byli na policii . V kanceláři nás čekal strejda Péti , ti tři kluci , jejich matka , sociální pracovnice a ještě jedna cizí paní . Hned jak nás jejich matka viděla tak začala křičet .

,,Tak tady jsou ti dva hajzlové . Musíte je oba zavřít do děcáku a nebo ještě líp do ústavu či polepšovny . Tenhle mého Jarouška bez důvodně napadnul . Udeřil ho chudáka sádrou mezi nohy a Pavlíkovi kopnul do ruky až mu jí pochroumal . Jsou to obyčejní grázlíci . Důrazně žádám důkladné vyšetření mých synů '' .

..Uklidněte se paní Nováková . Tady křičet nebudete . Jsou důkazy , že vše bylo jinak . Vaši synové byli lékařem vyšetřeni a nic jim není . Teď nám tady Vlastík poví jak to bylo '' ozval se pan major .

Vše jsem v klidu vypověděl .

,,Tohle není pravda ty šmejde . Vše sis vymyslel '' zařval Jarda a zvednul se prudce .

Stráž kterou měl za sebou ho musela usadit .

,,Náhodou to pravda je . Tady je důkaz . Pouštím teď nahrávku pořízenou jedním z chlapců na diktafon '' prohlásil strejda Péti .

Když pustil nahrávku , tak kluci začali s sebou cukat a taky protestovat . On všechny jejich řeči utnul . Po přehrání nahrávky se ozvala paní která až do této chvíle mlčela . Byla to státní
zástupkyně .

,,Tuto nahrávku bere soud jako hlavní důkaz . Dále hned na místě rozhoduji , že jak Jaroslav tak Pavel Novákovi budou opět umístěni do vazby , kde setrvají až do procesu . K obviněním která již mají se jim připočítává :  porušení podmínky kauce , pokus o znásilnění a sexuální obtěžování , ublížení na zdraví které bude ještě zřejmě překvalifikováno na pokus o vraždu . Museli moc dobře vědět , že když hodí někoho do rychlého toku řeky , tak se může dotyčný utopit . Tímto končím . Prosím stráž , ať oba obviněné odvede do cely a pak eskortuje do vazby . Třetí přítomný Lukáš Rychlý se bude vyšetřovat zvlášť . Matka chlapců taky neunikne postihu . '' pověděla nám ona .

Po těch slovech byli oba kluci odvedeni v poutech pryč . S náma byl sepsán protokol a potom sme mohli už jít domů .

 Když sme přijeli , tak nás za plotem už vítel Rex . Hned se k nám vrhnul a začal oblizovat .

,,No tak dost Rexi , jsem oslintanej jak cuc na kládě . Pěkně zůstaň , za chilku se jede na chatu '' pověděl jsem já .

 Doma už bylo vše zbalené , včetně našich stoliček na jídlo a i fusaků . Já jsem rychle vzal mašinky a věci k nim , starší autodráhu a byli sme zbalení taky . Davča si vzal co chtěl a už se šlo nakádat do auta . Rex ke své nelibosti musel do zadu . Chvilku tam mručel , ale potom si lehnul a spal .

,,Bráško kde je vlastně ta chata ? '' zeptal se mě Davča .

,,Je na horách kousek od Jáchymova . Bude tam ještě víc sněhu než ve městě . Všechno ti ukážu a možná poznáš i fajn kamaráda . Jmenuje se Honza a je to soused . Uvidíš , že se mu budeš líbyt a vezmě tě taky jako kamaráda . '' pověděl jsem mu já .

Chvilkama sme sledovali krajinu a povídali si . Konečně sme dojeli na chatu . Jedním pohledem jsem zjistil , že tady skutečně sousedi jsou . Mamka nám dala oteplovačky stím , ať jdeme zatím do zahrady a počkáme až ona zatopí a vše připraví . V zahradě jsem vše Davčovi ukázal .

,,Hele támhle je Honza . Pojď , uděláme oba sněhovou kouli a hodíme jí po něm '' zašeptal jsem bráškovi .

Tak sme udělali . Koule co jsem hodil já ho trefila a Davčova skoro . On se hned otočil .

,,A hele tak vy ste na mě dva jo ? Že se netydíte , dva na jednoho '' zavolal s úsměvem a šel mi vstříc .

,,Ahoj Honzíku , promiň . No jinak ti představuji tady Davida , je to můj novej bráška . Jak se jím stal , ti vše povím později až se půjdeme projít . Doufám , že se máš dobře '' pověděl jsem já .

,,Tak tě tady Davide vítám , já jsem jak už jistě víš Honza a máme chatu hned tady vedle '' . 

Podal mu při tom ruku . Všimnul jsem si , že má na sobě taky oteplovačky . V rozkroku měl takovou zvláštní bouli , jako by měl na sobě plínky jako my dva .

,,Ahoj Honzíku taky mě těší . '' pozdravil ho Dvača .

,,Jak se Vlasíku máš ? Copak jsi dělal , že máš na ruce sádru . Snad zase netrénuješ kung - fu ikdyž moc dobře vím , že to máš zakázané “ pověděl nám Honzík .

,,No Honzíku , ta sádra má svůj důvod a je to na delší povídání . Řeknu ti ho až půjdeme odpoledne ven . Máš jinak pěkný oteplovačky na sobě '' pověděl jsem já .

To co potom řek , mě šokovalo .

,,No nevím zda se mi kluci nebudete smát , ale já je nosit musím a k tomu i jiné oblečení jako maj batolata . Já mám totiž jak ve dne tak i v noci plínky . Důvod vám řeknu taky odpoledne . '' .

„Hele my se ti smát nebudeme ani jeden , protože sme na tom úplně stejně . Taky sme na plenkách . Tak jo , odpoledne se uvidíme a půjdeme do bunkru ukázat ho Davčovi . Tak zatím ahoj '' pověděl jsem mu pravdu o nás dvou a rozloučil se .

Mezitím totiž už na nás volala mamka , ať jdeme na oběd . V chatě už bylo teplo a tak nás nejdřív svlékla z oteplovaček a zavedla do jídelny . Po obědě následovalo přebalení do čistých plenek a potom se šlo do postýlek . Mamka nás zapnula do fusaků a za chvilku sme spali .

 Probudil mě až Rex , kterého na nás poslala mamka ať nás oba vzbudí . Dole nám dala svačinu a potom nás začala přebalovat do suchých plenek . Když mě balila , tak přišel Honzík .

,,Ahoj Honzíku , kluci hned půjdou ven , musím ještě zabalit Vlastíka do plínek a oba je obléc . Tak chvilku počkej '' pověděla mu mamka .

 Když nás oba oblékla , tak sme mohli jít ven . Honzík nedůvěřivě koukal na Rexe .

,,Neboj se ho Honzíku . Svlékni si rukavici a dej mu jí před čumák , ať si tě očuchá '' pověděl jsem mu co má udělat .

Rex stejně jako u brášky ho hned začal olizovat a už bylo vše v pohodě .

,,Tak proč teda máte kluci plínky ? '' zeptal se nás Honzík .

Vypravoval jsem mu , jak mě začali přitahovat kluci v plínkách u mamky v práci . Pověděl sem i o svých hrách , které skončili tím , že se mamka rozhodla ze mě udělat batole když se tak chovám . Vysvětlil jsem mu , že bráška má už dlouho potíže s udržením moči a jak sem mu doporučil plenky .

,,Aha , no tak to jsem myslel ,že sem snad jedinej komu se plínky líbí . U mě to začalo tím , že jsem hrozně rád sledoval reklamy na plenky . Potom sem jednou s mamkou potkal ve městě kluka , který byl starý jako já . Měl na sobě tričko , punčocháče a pod nimi zcela jasně zřetelné plínky . Zajímalo mě , jaký to musí být pocit je na sobě mít a když se ti chce tak se vklidu do nich počůrat a nic neřešit . Jednou jsem si dodal odvahy a šel si koupit plenky do zdravotnických potřeb . No a tak to začalo . Mamka mě občas na moje hry přišla a já musel vždy slíbyt , že stím přestanu . Jenomže ono to nešlo . Atak se mamka rozhodla stejně jako u tebe a začala semnou jednat jako když jsem byl ještě malej . No a to je vše '' pověděl nám on .

..Tak to je dobře , že víme o svých zalibách '' odpověděl sem já .

Šli sme k bunkru . Rex pobýhal kolem nás a byl u vytržení z pachů  které cítil .

,,Jo Vlastíku , je tady taky Lukáš a Martin '' pověděl najednou Honzík .

,,Hm ti mě moc nezajímají . Pokud budou otravovat , tak bude zle '' pověděl jsem já celkem bez zájmu .

,,Hele žádný zle nebude , pamatuj na nohu '' prohlásil Honzík .

,,No on nesmí stejně nic dělat Honzíku , má jí v ortéze '' ozval se bráška .

,,Udavači '' prohlásil jsem k němu a šťouchnul ho do boku .

,,Ale copak jsi dělal ? Snad to není ta co bylo zlomená ? '' zeptal se Honzík .

,,No nechci aby to znělo jako chlubení , ale tak poslouchej '' .

Vyprávěl jsem mu vše , od záhady se skleníkem až po chvíli co jsem vylovil brášku z vody .

,,No a to je vše . Takhle se to stalo a bylo toho až dost bych řek '' skončil jsem svoje povídání .

,,Teda Vlastíku to je síla . Vždycky jsem říkal , že máš velkou odvahu a kuráž '' odpověděl mi Honzík .

Mezitím už sme došli až k bunkru . Ve sněhu byli stopy obuvy a vypadalo to , že i zámek není v pořádku .

,,Kdy jsi tady byl Honzíku ? Tyhle stopi se mě moc nelíbí '' prohlásil jsem já .

,,Já tady ještě vůbec nebyl . Zkusíme odemknout a uvidíme co bude vevnitř '' odpověděl mě
Honzík .

Otevřeli sme s námahou dveře a zjistili , že je tam hrozný nepořádek .



Pokračování příště .

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Jsi tím , jak se chováš 9
« Odpověď #1 kdy: Února 25, 2019, 15:03:33 »
Pěkné zajímavé napínavé jen tak dál těším se na další :)

Offline TBoy

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 41
  • Karma: -1
Re:Jsi tím , jak se chováš 9
« Odpověď #2 kdy: Února 25, 2019, 15:09:27 »
Skvelé, teším sa na pokračovanie

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Jsi tím , jak se chováš 9
« Odpověď #3 kdy: Února 26, 2019, 10:25:58 »
Velmi hezké, již se těším na další pokračování.

Offline Miško

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 180
  • Karma: -12
  • .
    • www.abdl.cz
Re:Jsi tím , jak se chováš 9
« Odpověď #4 kdy: Srpna 19, 2023, 10:15:22 »
príbah som prečítal celý. Je veľmi pekne napísaný, aj dej aj rôzne zápletky. Úžasné. Len sa spýtam: Bude niekedy pokračovanie?
Bez cumlíka ani na krok.