Autor Téma: Jsi tím , jak se chováš 8  (Přečteno 3029 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Jsi tím , jak se chováš 8
« kdy: Února 23, 2019, 13:37:09 »
                                         Jsi tím , jak se chováš .
8. štědrý den , střetnutí a záchranna brášky .

Omlovám se za pravopis .

 Na štědrý den ráno mě vzbudil divný pocit . Jako když by mě někdo olizoval . Otevřel jsem oči a koukal se rovnou do očí Rexe .

 ,,Tak ty jsi nás přišel vzbudit jo ? Hodný hoch . Tak běž pěkně na ostatní '' podrbal jsem ho na hlavě a poslal dál .

 On běžel nejdřív vzbudit Péťu a pak Davida . Celé to sledovala mamka od dveří . Když nás Rex s radostním kňučením všechny vzbudil , tak mamka šla a všechny postupně vyndala z postýlek .

,,Ahoj kluci , tak vám přeji pěkné vánoce . Vzala jsem s sebou Rexíka , ať vás pěkně vzbudí . Tak teď se půjdeme pěkně  přebalit do suchých plínek a potom se budete po snídani koukat v pokojíku na televizi a hrát si . Po odpoledním spánku se pěkně půjdete chvilku projít a já vše nachystám . Tak šup a jde se do koupelny '' pověděle nám mamka .

 S klukama sme jí taky popřáli pěkné vánoce a šli za ní . Rex nás následoval . Po cestě do koupelny jsem si všimnul , že Davča jde trochu jinak . No bylo mě  to jasné . Chtělo se mu kakat . Když sme dorazili do koupelny , tak mamka nejdřív svlékla všem overaly na spaní . Stály jsme před sebou jen v gumových kalhotkách , které byly vystlány silnou vrstvou plínek . Potom se sehnula u Péti a rozepla jeho gumové kalhotky , jednorázovou plínku a potom sepnuté vícevrstvé pleny s froté vložkou . Do toho se ozval David .

 ,,Mami budu dělat ee , jéé tohle ne . Hm tak už mám holt ee v plínce '' zavolal a chytnul se ze zadu za plínku .

,,Teto potřebuji dělat ee '' ozval se do toho Péťa .

Mamka rychle Péťu posadila na nočník .

,,No a co ty Vlastíku ? Mlčíš , tak mám trochu podezření zda jsi to náhodou taky nepustil do
plínky . Pojď sem a ukaž obsah  '' řekla mě .

Měla pravdu . Ani nevím proč , ale pustil jsem to s plnou parádou do plínek .

,,No mám pravdu . Tak jo , teď vás dva umeju od všeho '' řekla , když si ověřila obsah mých plínek .

Rozepla gumové kalhotky a svlékla mě do naha . Postavila nás s Davčou do vany a nejdří proudem spláchla zbytek po kákání . Než nás začala umývat , tak se přesvědčila zda už je Péťa vykakaný . On byl , tak ho postavila k nám do vany . Všechny nás důkladně umyla a potom i usušila . Vedla nás jen tak nahaté do mého pokoje . Rex který nás celou dobu sledoval šel za náma . V mém pokoji nejdřív položila na pult Péťu . Po namazání ho pěkně zabalila do čistých plínek . Potom následaval bráška . Všimnul jsem si , že mu na oblast zadečku dala tu separční plínku . Jako poslední jsem šel na řadu já a i mě jí tam dala . Postupně nám všem dala bodíčko a potom modré dětské tepláčky , které měli šle .

,,Tak jo šup se nasnídat , já uklidím plínky po noci mezitím a taky nachystám do vašeho pokoje  jedno překvapení '' pověděla nám mamka .
Šli sme pěkně všichni do jídelny . Tady nás čekalo taky překvapení . Kolem stolu stáli tři dětské židličky v naší velikosti .

,,No co se divíte , děti jako vy přece jí v židličkách '' pověděla nám ona a začala nás do nich usazovat .

Sklopila každému stoleček a na něj sme dostali talířek s vánočkou a kousky cukroví . K pití kakao dané v lahvičkách . Jedli sme pěkně všichni a zapíjeli to . Když sme skončili , tak se vrátila mamka .

,,Tak pojďte kluci , budete si pěkně hrát '' vyzvala nás k odchodu .

V pokojíku nás čekalo překvapení . Byla tam úplně nová televize a před ní na zemi různé polštáře a velké pytle .

,,Tak kluci , tohle je můj první dárek pro vás k vánocům . Tak se tady pěkně koukejte na pohádky a nezlobte . Za chvilku vám přinesu pití '' pověděl nám a odešla .

 Já zapnul televizi a našel jsem tam pohádku . Sedli sme si na ty pytle a za chvilku spíš lehli . Rex který byl s náma si lehnul k nám a spokojeně mručel . Koukali sme se pěkně na pohádku a nevím jak klukům , ale mě bylo moc pěkně . Mamka nás zásobila jak pitím  , tak i talířem s cukrovím . Dopoledne uteklo velmi rychle . Po lehkém obědě a odpoledním spánku sme šli ven . Naštěstí se nic nestalo a po návratu nám mamka řekla , ať nanosíme svoje dárky do pokoje pro hosty . Tam stál krásně ozdobený stromek a pod ním už několik dárků .

,,To kluci přivezli z místního ředitelství policie jako odměnu za váš čin '' pověděla nám mamka za zádama .

Od chvíle co jsme dali svoje dárky pod stromeček se do pokoje nesmělo . Hráli sme si ještě chvilku a potom pro nás přišla mamka . Přebalila nás všechny opět do suchého a dala čisté oblečení . Sama se převlékla a pak nás odvedla do jídelny . Ani jsem si nevšilmnlu , že venki už he tma . Na hodinách v jídelně svítilo 17.30 . Mamka nás posadila do židliček ke krásně nazdobenému stolu .

Nanadala nám na talř nejdřív polévku a po přání dobré chuti sme se do ní pustili . Rex nás sledoval a zkoušel i žebrat .

,,Rexi běž na místo a nedělej tyhle oči na nás . Sám máš plnou misku '' pověděla mu mamka .

On se odloudal do kouta , ale stejně nás stále pozoroval . Po polévce byl vepřoví řízek a salát . V klidu sme jedli . K pití sme měli dětský šampus . Když bylo po večeři , tak mamka vše sklidila . Nevím jak klukům , ale mě se zdálo , že se schválně se vším courá . Bylo to holt napětí , co vše bude pod stromečkem .

 Konečně se šlo ke stromečku . V pokoji vše krásně vonělo a svítili tam světýlka . Společně sme zaspívali několik koled a potom se rozsvítilo světlo .

,,Tak Péťa a Vlastík i já se posadíme a Davídek nám bude rozdávat dárky . Pěkně pomalu , vždy dáš dárek a ten dotyčný si ho rozbali '' pověděla mamka .

My si všichni sedli a on se do toho pustil . Dárků bylo hrozně moc . Já dostal několik modelů , nové mašinky a vagonky na chatu a taky oblečení . Mamka si rozbalila oblíbené detektivky a taky kuchařky . Péťa měl taky několik autíček a též obelčení . Nejvíc byl u vytržení bráška . Dostal jak autíčka , tak i oblečení a věci do školy . Dohromady sme pak dostali několik her a novou suprovou autodráhu .

,,Tohle jsou moje nejhezčí vánoce od doby co není mamka '' prohlásil David s nadšením a dojetím v hlase .

,,Takže kluci , dárky se vám doufám líbí . Tak si je teď běžte dát k sobě do pokoje a potom se
vraťte . Zkontroluju vám všem plínečky a pak se podíváme na pohádku . Po ní se půjde spát . Zítra musím jít na denní do práce , tak tady budete pěkně hodný a hrát si . Odpoledn půjdete ven . '' pověděla nám všem ona .

Odnesli sme si dárky do pokoje a šli do obýváku . Mamka nás rychle zkontrolovala a rozhodla se nechat přebalení až po pohádce . Ta když skončila , tak nás vykoupala a zabalila do plínek na spaní .
Uložila do postýlek a odešla po přání dobré noci pryč . Rex zůstal s náma .

,,Tak jak se ti líbila nadílka bráško ? Spokojený s tím co jsi dostal ? '' zeptal sem se Davida .

,,Co mám říkat bráško , bylo to senzační . Díky moc kluci za dárky , hodně dlouho jsem už nic nedostal '' odpověděl mi on .

Popřáli sme si dobrou noc a za chvilku už spali .

Ráno jsem se vzbudil ve chíli , co mě u hlavy začal vybrovat mobil . Mamka schválně vypla zvuk . Já ho zvednul a po jejích instrukcích jsem potichu vstal . Rex mě hned začal olizovat .

,,Tak jo Rexi , šup běž je pěkně oba vzbudit '' poslal jsem ho na kluky .

Když jse vzbudil , tak jsem nejdřív šel pustit Rexe na dvorek . S klukama sme potom šli do kupelny . Po vzájemné dohohě sme se navzájem po vybalení z plínek posadili na nočník abychm se vykaly . Potom se šlo už do vany a po umytí a usušení následovalo zabalení do plínek na doma . Po snídani sme vzali Rexe do pokoje . Postavili si autodráhu a začali jezdit . Z ledničky jsem nanosil pití a přinesl taky tác s cukrovím . Rex když sme jezdili s autíčkama je měl tendenci honit . Asi sy myslel ,že jsou to myšky a nebo se mu líbylo jak se pohybují .

Mamka nás několikrát zkontrolovala zda je vše v pohodě .

Dopoledne rychle uteklo , tak sme se po obědě a přebalení pěkně natáhli . Od mamky bylo povolení sledovat z postýlek pohádku . Když skončila , tak sme mohli jít ven . Po přebalení , svačince a vzájemném oblečení se šlo .

Jezdili sme nejdřív na saních a pak se šli podívat k řece . Došli sme do jednoho zákoutí  kde bylo nromálně v létě hodně lidí . Teď tam nebyla ani noha . Měli sme jít raději pryč , ale to sme
neudělali , což byl chyba . Nejdenou se tam objevili kluci ještě s jedním .

,, A hele koho to tu máme . Tak si teď dáme pěkně dodatečně dárek k vánocům '' prohlásil ten Pavel .

,,Souhlas brácho , pěkně si užijeme '' odpověděl mu Jarda .

Ten třetí asi věděl o co jde , protože najednou chytnul Rexe a pevně ho držel . Ten se chudák snažil dostat se sevření . Ten kluk ho ale praštil a držel ho dál .

,,Tak jo ty v tom modrým . Dnes pěkně doděláš to z minula . Jinak Pavel podřízne Davida jako jehně '' prohlásil Jarda .

Teď jsem si všimnul , že ten druhej drží brášku a pod krk mu dal dost velkej nůž . Tohle bylo hodně zlé . Ani Péťa nemohl nic dělat . Zkusil jsem si vyměřit , zda bych byl schopný po výskoku od Jardy  dokázat zasáhnout nůž který držel Pavel a tak brášku osvobodit .

,,Tak ke mně a do toho šmejde udavačskej '' prohlasil Jarda a rozepnul si kalhoty .

Stlačil mě na zem a chytnul za hlavu . Jednou rukou si ho vyndal a začal mě ho cpát do pusi .

Pravou rukou jsem ukázal Péťovi dva prsty . On to naštěstí pochopil .

,,Tak dělej saj ty šmejde '' zakřičel na mě Jarda .

Nevím co čekal , ale to co se stalo ne . Švihnul jsem rukou v sádře a trefil ho rovnou mezi nohy . Zároveň jsem ho do něho kousnul . Péťa mezitím napadnul toho třetího a uvolni tak Rexe . Já stačil ještě vykopnout Pavlovi nůž z ruky . Ten ho sice pustil , ale hned na to přehodil jednou rukou Davida přes zíďku rovnou do řeky . Bohužel byl v té části mohutný proud a ten ho začal unášet . Rex mezitím chytnul toho třetího za ruku a slabě ho kousnul . Všichni tři se dali na útěk .

,,Brácho zachyť se čeho můžeš . Jdu pro tebe '' zavolal jsem na něj .

,,Vlastíku opatrně , může vás to oba strnout a s tou sádrou tam nelez . Udělám to já '' přiskočil tam i Péťa .

,,Díky , ale jdu já , je to můj bráška '' odpověděl mu a už si rychle svléknul oteplovačky a boty .

Jen tak jsem ještě kus odběhnul a odrazil se přes zíďku rovnou do řeky . Teprve potom mě došlo , že jsem k odrazu použil ruku v sádře . Davču jsem chytnul hned jak se dalo .

,,Bráško drž se mě pevně . Támhle se u výstupku zachytíme . '' vyzval jsem ho k činnosti .

Zastavili sme se o rouru , co tam koukala . Snažil jsem se nás držet jak to šlo zdravou rukou a v druhé držel Davču . Měl na sobě oblečení a tak byl dost těžkej .

,,Péťo splaš někde pomoc , ale rychle dlouho se neudržíme '' volal jsem nahoru .

Jenže Péťu jsem neviděl . David začl do toho brečet .

,,Bráško tohle nedáme , neměl jsi sem skákat . Vždyť nás za chvilku strhne oba proud '' pověděl mi on .

,,Hele bráško , už sem vyváznul z mnoha věcí a tohle se zvládne taky . Nenechám tě v tom samotnýho . Neudělal sis nicjak tě sem hodil ? '' odpověděl jsem mu já

,,Ne jsem v pohodě , jen mě je hrozná zima a jsem zase pokakanej . A co tvoje ruka ? Se sádrou přeco do vody nesmíš '' odpověděl mi on .

,,Ruka bolí , ale je mi to jedno . Tvoje záchrana je mě bližší než moje zdraví . Hele něco asi slyším houkat ''  .

 Měl jsem pravdu . Byly to hasiči které zavolal Péťa . Jak jsem se později dozvěděl , tak bězel rychle k prvnímu domu a tam začal bouřit lidi . Ti rychle zavolali hasiče .

Za chvilku už spouštěli na vodu člun a jeli k nám .

,,Tak šup kluci a rychle do člunu . Už je tady i sanitka a tam vás svléknou z těch mokrých věcí '' prohlásil jedn z hasičů .

Jako prvního vytáhli brášku a potom mě . Ještě na člunu nás zakryly dekama .

,,Co to kluci vyvádíte skákat do řeky . Jeden oblečenej a druhej ne . Co vás to napadlo ? '' ptal se jeden z nich .

,,Brášku sem hodili jedni kluci a já pro něj skočil . '' odpověděl jsem mu já .

Na dotaz zda je známe jsem mu řek , že jo . To už sme byli u břehu , kde nás oba rychle převzali lidé ze záchranky a běželi s náma do sanitky . Tam oba svlékli a zakryly dekamy .

,,Tak se zase vidíme Vlastíku . Co jste to tentokrát vyváděli ? '' oslovila mě lékařka .

 Byla to ta samá co přišla tenkrát do sklepa . V rychlosti jsem jí vše pověděl . Najednou se otevřeli dveře a tam stál strejda Péti .

Pokračování příště .

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Re:Jsi tím , jak se chováš 8
« Odpověď #1 kdy: Února 23, 2019, 16:11:22 »
Je to moc hezký  :)
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline plenka42

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 23
  • Karma: 0
Re:Jsi tím , jak se chováš 8
« Odpověď #2 kdy: Února 23, 2019, 21:33:33 »
Už sa teším na pokračovanie

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Jsi tím , jak se chováš 8
« Odpověď #3 kdy: Února 26, 2019, 10:09:25 »
Velmi hezké a napínavé.