Autor Téma: Svobodný víkend 2 (Sobota)  (Přečteno 3807 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Svobodný víkend 2 (Sobota)
« kdy: Února 23, 2019, 12:38:23 »
Užíval jsem si den se svým splněným přáním. Měl jsem konečně možnost být jako malé mimino. Teta se mi pořád věnovala a já někde v sobě cítil, že bych se chtěl tulit ke své mamince. Bylo mi to strašně líto, že se mnou maminka není.
Nechtěl jsem tetě nic říct, ale ona sama pochopila na co myslím.
„Tobě chybí mamka viď.” Smutně jsem přikývl. „Ale tebe mám taky rád.” Rekl jsem, abych tetě udělal radost.
„A chceš abych si s mamkou promluvila?” Zavrtěl jsem hlavou, protože jsem věděl, že by mamka nadávala. „A proč se ti líbí mít plenky?” Zeptala se teta vážně. „Nevím, chci být malé mimino. Nebaví mě pořád poslouchat ve škole nadávky.” Rekl jsem a ucítil slzy jak se mi derou z očí. Pohladila mě a dala mi pusu na tvář.
„A řekl jsi to Paní učitelce?” Zavrtěl jsem hlavou „nejsem žalobníček” odvětil jsem. Teta mi zmáčkla nos „vypadá to, že nelžeš.” Zasmál jsem se a povzdychl jsem si. Teta si mě přesunula na klín a vzala láhev s čajem. Začal jsem pít a v hlavě mi proudila jedna myšlenka za druhou. Pamatuji si, jak mi jednou řekl učitel Pavlíček, že jsem jako dráty vysokého napětí, protože jak pořád přemýšlím tak to slyší až k tabuli. Prý mi v hlavě bzučí. Asi třikrát mě vyvolával a já jsem ho nevnímal, ale potom jsem mu alespoň udělal radost a dostal jedničku. „Honzíku vnímáš mě?” Řekla teta a překvapeně na mě koukala. Usmál jsem se a teta jen zavrtěla hlavou. „Ty kluku, kde jsi zase byl. Mluvím na tebe a ty ani nereaguješ.” Utřela mi pusu rukou, protože jak jsem pil, trochu čaje mi steklo po tváři.
„Říkala jsem, že za hodinku a půl udělám večeři a potom půjdeme spinkat.”  Můj pohled na tetu byl prosebný. Nechtěl jsem jít brzo do postele, ale teta byla nesmlouvavá „každé malé dítě, chodí spát brzo. To k tomu patří víš.” Přikývl jsem a stejně jsem neměl moc na výběr.
Posadila mě vedle sebe „Půjdu teď připravit večeři a pak až se najíme, tak vykoupeme a půjdeme do hajan.” Trochu mě to zamrzelo, protože jsem věděl, že pátek uteče jako voda. Měl jsem však před sebou sobotu a nedělní ráno. Teta šla do kuchyně a já zůstal v obýváku sám. Ucítil jsem, že se mi chce čůrat a jak jsem zjistil, v sedě to šlo mnohem lépe.
Byl to báječný pocit, alespoň pro mě. Samozřejmě jsem tetě nic neřekl a lehl jsem si na sedačku. Koukal jsem na telku, ale myšlenkama jsem byl jinde. „Honzí, nespinkej budeme papat.” Uslyšel jsem tetu a trochu se lekl, když mě pohladila po tváři. Sakra, já jsem na chvilku usnul. Byl jsem trošku zmatený, než jsem si uvědomil, kde vlastně jsem. Teta mě posadila a vzala do ruky talíř s jídlem. Popravdě hlad jsem vůbec neměl, ale nechtěl jsem tetě odporovat. Měla v ruce talíř s polévkou a byla bramborová. Tu já děsně rád. Polévka nebyla horká, ani studená. Teta ji vychladila tak, aby mě mohla krmit.
Polévka mi moc chutnala a byla docela švanda, že mi tekla po bradě když mi teta dala větší sousto. Měl jsem od polévky pokecané i tričko. Teta se usmála „no, tak to se nám moc nepovedlo. Půjdu ti napustit vodu do vany.” Řekla a odešla do koupelny a já trochu znervózněl. I když mi teta měnila plenku, stejně jsem najednou pocítil ten pocit studu z toho, že mě bude koupat.
Za chvilku se vrátila a vzala mě za ruku. Šli jsme spolu do mého pokoje, kde mi teta sundala tričko a tepláky. Stál jsem před ní pouze v počůrané plence.Odvedla mě do koupelny, kde mi plenku sundala a když jsem lezl do teplé vody, držela mě stále za ruku. Posadil jsem se do vody a spokojeně jsem se usmál.
Teta vzala sprchu a pustila lehoučce vodu. Začala mi namáčet vlasy a přitom dávala pozor, aby mi voda netekla do očí. Trošku jsem se styděl, ale užíval jsem si to.Jak jsem seděl v té vodě, tak jsem začal čůrat do vody. Ne že bych čůral schválně, ale v té vodě jsem to neudržel a to jsem se fakt snažil. Nechtěl jsem takhle před tetou, ale v té vodě jsem prostě musel. „Ty seš počůránek.” Řekla teta a zasmála se. Musel jsem se pěkně červenat, ale teta se soustředila spíš na umytí mé hlavy.
Pak mi řekla, abych se postavil a celého mě namydlila. Opláchla mě od mýdla a vzala velkou osušku, kterou mě celého zabalila. Vzala mě z vany zabaleného v osušce a nesla mě do pokoje, kde mě posadila na postel. Celého mě utřela do sucha „tak naháči a teď hají.” Řekla a vzala plenku, kterou mi podsunula pod zadek. Samozřejmě, že jsem se musel trochu nadzvednout. Zabalila mě do plenky a zapnula suché zipy. Potom mi oblékla pyžamo a položila mě do postele. Vzala čaj, který měla připravený v pokoji a já začal pít. Čaj uměla teta výborný, protože mi moc chutnal a já vypil celou láhev bez nějakých problémů. Potom mi dala do pusy dudlika a pohladila mě po mokrých vlasech. „Teď zavřeš kukadla a teta ti přečte pohádku.” Řekla a já jsem ji pochopitelně poslechl. Když jsem zavřel oči, tak jsem dostal pusu na tvář a pak jsem slyšel jak teta bere z mé knihovny knížku.
Začala číst a já cítil, jak mě její hlas uspává.

Musel jsem usnout chvilku potom co začala číst, protože jsem se probudil v noci. Tedy přesněji mě vzbudilo nutkání čůrat. Jenže v leže to byl pořád problém. Zkoušel jsem zatlačit, ale pořád to nešlo. Pak jsem si vzpomněl jak mi teta říkala, abych se úplně uvolnil.
Zkusil jsem to a začal dýchat velmi pomalu a hodně se soustředit. Ucítil jsem, jak začínám čůrat do plenky z čehož jsem měl radost, ale zároveň mě mrzelo, že jsem se nepočůral když jsem spal.
Ani nevím kolik bylo hodin, ale z obýváku jsem slyšel hrát televizi.
Cítil jsem, že plenka byla nasáklá moji močí, ale mě to vůbec nevadilo. Spokojeně jsem zavřel oči a pak mi došlo, že mám dudlika v puse což mě velice překvapilo. Čekal jsem, že mi ve spánku vypadne z pusy. Zavřel jsem oči a po chvilce jsem usnul.
Když jsem otevřel oči, venku už bylo světlo. Protáhl jsem se a posadil se na posteli. Do pokoje zrovna vešla teta a když mě viděla, že jsem vzhůru usmála se. „Dobré ráno děťátko.Jak jsme se vyspinkali?” Přišla k posteli a odkryla peřinu. Vžíval jsem se do role miminka čím dál víc a musím říci, že mě to dost bavilo. Chtělo se mi čůrat, jako každé ráno když jsem vstával. A tak jsem to pustil do plenky, protože v seďe to bylo mnohem snažší.
Problém byl, že jsem neodhadl množství a plenka další nápor nevydržela. Cítil jsem, jak mám mokré pyžamo. Sáhl jsem na pyžamové kalhoty, byli pomočené. „No hezky jsi se počůral, ještě že jsem ti dala pod prostěradlo podložku.” Řekla Teta a pomohla mi vstát z postele. Sundala mi mokré pyžamové kalhoty a totálně pročůranou plenku. Dostal jsem strach, že to zjistí maminka a bylo mi z toho do breku.
„To dáme vyprat broučku. Budu tě muset přebalit ještě v noci, když budeš spinkat.”
Sundala mi plenku a šli jsme do koupelny, kde mi vyčistila zuby a sundala pyžamový kabátek. „Tak a šup do pokojíku.” Řekla a plácla mě lehce po zadku. V pokoji jsem dostal čistou plenku a tričko. „Dnes je krásně teplo, tak ti nechám jen tričko. A teď si dáme snídani a potom se půjdeme projít.” Řekla a poslala mě do obýváku. Musela totiž sundat prostěradlo a přestlat mi postel, když jsem ji přidělal práci. Měl jsem zvláštní poci, když jsem byl pouze v tričku a plence, ale tetě jsem neodporoval.
Byl jsem vnitřně rád, že je teprve sobota a přál jsem si, aby neutekla moc rychle.
.........................................................

Tak mám v plánu zase začít psát. Jsem čerstvě rozvedený a tak se musím psaním odpoutat od reality. Holt má život pro nás všechny vždy něco nového. Buď je to něco příjemného a nebo naopak nepříjemného. Asi to známe všichni. Třeba vás to bude bavit a nebo nebude za což se tedy předem omlouvám.
Postaral jsem se o tři děti, které jsem přiženil a manželku, která si toho nevážila a teď je na mě, abych se zase věnoval svým zálibám a to je psaní. Přeji vám všem krásný víkend........










„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Re:Svobodný víkend 2 (Sobota)
« Odpověď #1 kdy: Února 23, 2019, 13:48:22 »
Super napsané.  Je dobře,  že budeš pokračovat v psaní.  Těším se na další díl.  Musím se přiznat,  že mě velmi přitahují povídky,  kde hrají hlavní roli kluci . Jsem zvědavý,  zda se jeho maminka dozví o plenkách a jak zareaguje . Možná by to chtělo,  aby měl i kamaráda s plenkama . Jen tak dál v psaní ať je tu co číst. 

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Svobodný víkend 2 (Sobota)
« Odpověď #2 kdy: Února 23, 2019, 17:20:11 »
Velmi pěkně napsané a určitě se budu těšit na další díly držím palce v pokračování a i v soukromém životě  :) :) :)

 

Offline gumplík

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 340
  • Karma: 1
Re:Svobodný víkend 2 (Sobota)
« Odpověď #3 kdy: Února 23, 2019, 20:50:47 »
Jen piš určitě dál, tento příběh se mi líbí a jsem nedočkavý na další, jak se vše bude odehrávat dál. :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Svobodný víkend 2 (Sobota)
« Odpověď #4 kdy: Února 25, 2019, 20:57:18 »
Opravdu velmi hezké a poutavé čtení, budu se těšit na další pokračování.
Tvé příběhy jsou opravdu moc hezké a procítěné.
Vnímám z nich Tvou prožitou bolest a plně věřím tomu, že psaní pro Tebe bude taková terapie a věc, která Tě posílí.
Věřím, že zde najdeš hodně lidí, kterým se Tvé příběhy budou líbit.
Za mne jednička, jen tak dál pokračuj.

Offline Sonya

  • Jsem modrej
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 611
  • Karma: 2
Re:Svobodný víkend 2 (Sobota)
« Odpověď #5 kdy: Března 06, 2019, 14:13:17 »
S citem a jemně napsáno, úplně to hladí po duši. Díky moc.